Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako religija otupljuje od najmanjih nogu?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2009. 11:23 
Naslov:  Re: Kako religija otupljuje od najmanjih nogu?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očigledno je da se ljudi moraju prikloniti većini i biti kao ostali da bi bili "normalni"?
Išla sam na vjeronauk i to katolički, a nisam katolkinja, jer drugoga nije bilo, samo iz razloga da naučim nešto novo. U srednjoj školi sam odabrala etiku. Nisam krizmana ni pričešćena jer sam sa svojim krštenjem u "svojoj" crkvi dobila sve sa činom krštenja. No, problem je što sam odrasla u jednog pravog ateista, a svi moji dečki, kao i sadašnji, su bili katolici i svima je bilo izuzetno važno da se sve obavi "regularno". Dakle, kad bi došlo do vjenčanja, obavezno crkveno vjenčanje, bez toga ne mogu krstiti dijete, bez krštenja ne može ići na pričest i krizmu, bez toga se ni djeca jednog dana ne mogu vjenačti u Crkvi... I tako u krug! Čemu sve to? Zašto vjera ne bi mogla biti nešto slobodno, biti vjernik ne znači ići svaki vikend na misu, ispovijed i slično. Vjera se nosi u srcu i zašto je onda kvariti obavezama koje su jednostavno nametnute.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, tu dolazimo do korporacije koja je crkva....
sve se kao sto kazes, vrti u krug.... bolesno.

covjek je takvo bice da treba nesto kao nadu, nesta tj nekoga da bude uz njega kad je najteze, zato ljudi i puse tu spiku.....

bog crkva, sve je to jako dobro izmisljeno. izmisljeno da bi ljudi nesto zaradili. nikad nista dobroga nije doslo od crkve.... krizarski ratovi, inkvizicija itd..... a zasto, zbog novaca......

ja nemam nista protiv toga da ljudi vjeruju u to nesto sto nazivaju bogom, ali nemoraju nametati to drugima.....
ali to je sad u trendu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valjda je postojala crkva prije a i poslije križarskih ratova.
Ako si kršćanin vjeruješ u Krista, ako vjeruješ u Krista onda vjeruješ i u instituciju koju je on ustanovio. ako nisi kršćanin nemaš tih "problema". Ako neki svećenik vozi auto od 50.000 eura ne znači da voze svi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): › kako to?


pročitaj post iznad moga i uključi lampicu pa ćeš vidjet kako. ako se ista stvar predaje na dva mjesta u različito vrijeme bit će da je jedno višak, a čim je jedno višak oduzima vrijeme. zar nije tako ? ili možda treba slijediti onu ponavljanje je majka znanja.

Kažu da je ponavljanje majka znanja. Ako netko želi dva puta na vjeronauk, tko si ti da mu braniš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): › kako to?


pročitaj post iznad moga i uključi lampicu pa ćeš vidjet kako. ako se ista stvar predaje na dva mjesta u različito vrijeme bit će da je jedno višak, a čim je jedno višak oduzima vrijeme. zar nije tako ? ili možda treba slijediti onu ponavljanje je majka znanja.

Kažu da je ponavljanje majka znanja. Ako netko želi dva puta na vjeronauk, tko si ti da mu braniš.
Nije stvar da netko to želi, nego mora...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto misliš da mora?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›
U osnovnoj školi ti je svaki sat na kojem ništa ne radiš i dobivaš dobre ocjene dobar. Kladim se da ti je likovni bio 2. omiljeni predmet.



likovni sam najviše mrzio. jedino sam iz njega imao trojku.

najviše sam volio matematiku i kasnije fiziku. ostale predmete sam isto manje više volio, barem dok sam bio u dobroj školi s dobrim profesorima.

znam da sam malo otišo u OT, al kad me se već proziva pošteno je da i odgovorim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
gum099 je napisao/la: ›
bilo je dvoje koji nisu išli na vjeronauk, i stvarno im je teško pao taj slobodan sat, a mi smo se distancirali od njih i nismo obraćali pažnju na njih... bljuv
Krasna reakcija ljudi zadojenih nečim što propovjeda razumjevanje, ljubav i takve stvari, jelda? Rolling Eyes

kent_slip je napisao/la: ›
ALI, ako ga ne krstim, ljudi tj djeca ce mu se rugati u skoli kao sto je napisao mulac gum099,


za superinteligentne koji nisu nisu u stanju prepoznati sarkazam evo pojašnjenja:

SARKAZAM ON:" bilo je dvoje koji nisu išli na vjeronauk, i stvarno im je teško pao taj slobodan sat, a mi smo se distancirali od njih i nismo obraćali pažnju na njih" SARKAZAM OFF

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.05.2009. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: ›
ako vjeruješ u Krista onda vjeruješ i u instituciju koju je on ustanovio.


veću glupost već dugo nisam pročitao,

nisam se uključivao u ovu temu jel jednostavno nema smisla (a i k tome @mali ivica se još nije uključio,he he...) al ovo nisam mogao prešutjeti,pa dobro @ninja jel imaš ti mrvu mozga u toj tvojoj glavi???
Taj tzv. Isus nije osnovao nikakvu crkvu,nego su je 325.g osnovali pokvareni pogani koji su politički trebali kršćanstvo da ujedine staro Rimsko carstvo pod jednom novom vjerom,al ajd da su preuzeli Isusov nauk,ne oni su preuzeli nauk ortodoksnih kršćana,i tako je nastala tvoja Katolička crkva

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne brini se ti za moj mozak povedi računa o svom.
Nemoj pričati o crkvi i kršćanstvu ako nemaš pojma o tome

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.05.2009. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: ›
ne brini se ti za moj mozak povedi računa o svom.
Nemoj pričati o crkvi i kršćanstvu ako nemaš pojma o tome


pa jel imaš ti pojma?
ajd po tvom kak je to isus osnovao crkvu i kada?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2009. 20:43 
Naslov:  Re: Kako religija otupljuje od najmanjih nogu?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isus sigurno nije poučavao svoje predstavnike na zemlji da si grade mramorne i zlatne palače (Vatikan), da žive u raskoši, da ih poslužuju vojske časnih sestara za trpezama kakve nemaju ni kraljevi, da ucjenjuju ljude, i da im naplaćuju svoje usluge, da se trpaju u politiku i u svakog klinca, i mogla bih nabrajati dosta toga. A isto tako, ne može se reći da ta crkva nije imala u svojim redovima i ljudi dostojnih svog poziva, ljudi koji pomažu, brinu se o bolesnima i nemoćnima, koji pokušavaju u ovom ludom svijetu učiniti nešto dobro. Ali strašno me ljuti to što svojataju Isusa i crkvu za nekakve svoje interese i manipulacije. To sigurno nije ono što ih je Isus pokušavao naučiti.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2009. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: ›
ne brini se ti za moj mozak povedi računa o svom.
Nemoj pričati o crkvi i kršćanstvu ako nemaš pojma o tome


pa jel imaš ti pojma?
ajd po tvom kak je to isus osnovao crkvu i kada?


Immam pojma.
Rekao je Petru da je on stijena na kojoj će sagraditi crkvu, rekao je apostolima da šire Njegov nauk, dao im je vlast da otpuštaju grijehe i još dosta primjera u Evanđelju.
Zadovoljan?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To nije institucija crkve kakvu mi znamo danas.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Immam pojma.
Rekao je Petru da je on stijena na kojoj će sagraditi crkvu, rekao je apostolima da šire Njegov nauk, dao im je vlast da otpuštaju grijehe i još dosta primjera u Evanđelju.
Zadovoljan?

svećenstvo je nastalo od obrazovanijih među prvobitnim kršćanima i oni su si lijepo našli načina kako musti pare od neuke raje kroz stoljeća u obliku kakav poznajemo danas.

je li Isus rekao i da prodaju njegove usluge poput: sakramenata (krštenje, krizma i sl.), posvetu kuće, razrješenja grijeha!?
da li je Isus savjetovao kanaderu, papi i njegovoj družbi da godišnje uzimaju 400 milijuna kuna od hrvatskih umirovljenika, studenata i radnika?!

Crkva je skup vjernika koji vjeru žive i, kako je netko ranije spomenuo, vjeru nosi u srcu.
ali crkva je i institucija koja je opijum za narod u čije džepove poseže. dileri laži i u obrazovnom smislu ne razlikuju se previše od big bradera, farme ili sličnoga.
malo tko od njihovih djelatnika se sjeća koja im je prvobitna funkcija, dužnost i zadaća. većinom su to usamljeni pojedinci koji se neće libiti obići i posljednju živu baku u gotovo izumrlom selu pred božić ili gladnu djecu u africi učiti čitati i računati.
rijetki su.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: