Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › zla_tranticica samo hoce reci da Borbas nije otac hip-hop scene u Osijeku i tocka. on to i nije.
hip-hop je poceo jako davno u feniksu jos prije 12-13 god mozda i vise u dvorani u svacicevoj, onda su bili jako dugo u klubu mladih bilo je tu razdvajanja pa su se okupili istomisljenici oko Zapera i otvorili muvement to sad traje 3 godine.
MissConcempion ti znas bolje povijest ja sam ipak u drugoj vrsti plesa. Smile
Najteze je postici uspijeh u svom gradu pred svojom publikom, ni nama nije lako.
Samo tako nastavite.


vidiš da mu se mora crtat ;D ;D


Mogao bi ti malo ne biti bezobrazan!? :think:
Nisi bas obdaren nekim pretjeranim intelektom stoga procitaj da sam se u neku ruku slozio s tvojim postovima. I umjesto sto po 34 puta procitas ono sto si ti napisao, daj si oduska i koju minutu pa procitaj pazljivo sta pisu drugi.

Dakle po 3 put...
Ne kazem da je Borbas otac hip hopa jer to i nije i uostalom ja to i ne znam, vec cujem i citam od drugih. Ali je definitivno po pricama ljudi koji se time bave zasluzan za mnogo toga sto oni trenutno rade. Dakle, zbog toga kao sto kaze mungos, kapa dolje.

Btw brat je poceo nakon 7 godina gimnastike trenirat break dance i drago mi je zbog toga. Dijete radi sto voli. A sredina kojom je okruzen je neopisivo pozitivna i zdrava. Dok su takvi, mogu klecat i na kukuruzu nije me briga. Bitno da su sretni, nasmijani i lijepi dok to rade. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krč.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Ladimirevci
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rams je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hip hop je kao prvo kultura koja objedinjuje nekoliko stvari, glazbu, ples, grafite i MC-ing. Oni koji stvarno vole to oni se oko toga i trude, i oni vecinom ne sudjeluju u ovakvim raspravama jer su intelektualno na visoj razini od nekih clanova naseg drustva.


drito.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 20:39 
Naslov:  Re: Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati da netko može pljuvati po tim ljudima koji se trude i pridonose nešto pozitivno ovome društvu. Možda bi trebali ići paliti koševe i razbijati po gradu, ili što, ne razumijem? Kakvih ljudi ima...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 21:01 
Naslov:  Re: Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Ne mogu vjerovati da netko može pljuvati po tim ljudima koji se trude i pridonose nešto pozitivno ovome društvu. Možda bi trebali ići paliti koševe i razbijati po gradu, ili što, ne razumijem? Kakvih ljudi ima...


u principu jedino sto sam htio rec je da ni meni to nije jasno no rasprava je otisla u drugom smjeru. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomivav4444
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledajte ljudi onaj ko je vec piso hip hop je nastao u klubu mladih...nije...tamo je mozda pocetak break dance-a...ali hip hop kao sto je vec navedeno ne sastoji se niti samo od plesa a kamoli samo od brejka...znaci u oksu su se razvili drugi plesovi uz break u osijeku...( house, popping, locking, new style )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S ekipom sam se skompao još prije projekta Ja volim Osijek zato što su OK i trude se raditi i s mladima, i to bez love, što se danas ne sreće baš često, i treba nam takvih primjera i više...,i ak je ekipa za radit ćemo opet....treba to samo gurat pa će neki već skontat...( daleko smo odmakli od one kave na Mačkamami) Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.04.2009. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomivav4444 je napisao/la (Pogledaj post): › gledajte ljudi onaj ko je vec piso hip hop je nastao u klubu mladih...nije...tamo je mozda pocetak break dance-a...ali hip hop kao sto je vec navedeno ne sastoji se niti samo od plesa a kamoli samo od brejka...znaci u oksu su se razvili drugi plesovi uz break u osijeku...( house, popping, locking, new style )


ja sam spominjao za klub mladih, ali mislim da nisam mislio da je hip-hop kultura nastala tamo xD samo da mislim da se davno, davno tamo treniralo brejk, electric boogie i tak to, bar kolko ja znam, ali vidim da je netko jos napisao da se to prije KM-a treniralo u feniksu. (to je bio samo moj komentar na ono da je borbas zapoceo s time ) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...primjer kojeg sam navela iz osobnog iskustva je bio ironičan pogled na tvoj komentar o stanovnicima Osijeka...upravo jedan od onih bezbrojnih malograđanskih...

Hm... Još do prije nekoliko dana stanovnici Osijeka bili su proglašeni bezvrijednim dotepencima nedostojnima da ih se pita za mišljenje o gradu u kom žive; seljačine iz blatnjavih sokaka, svakako je bilo bolje izmisliti nekakve druge stanovnike Osijeka, a ne one koji su bili zadovoljni komunalom u svom gradu (nedavno objavljeni rezultati istraživanja o komunali u Osijeku). O vrijeđanju i omalovažavanju projekata gradskog poglavarstva, osobe gradonačelnika i njegove ekipe ljudi neću niti počinjati - već je dosta rečeno. E, sad odjednom: projekt istog tog GP u istom tom proglašenom gradu seljačina - hip-hoperi na ulicama grada (ne mislim da je hip-hop nekakva vrhunska umjetnost i kultura, ali je svakako urbani produkt koji se ne uklapa u ove priče o seljakluku; i - tko voli nek izvoli) koje ista osoba brani do jaja. Ili ovaj lik iskrivljuje stvari ili je Osijek ipak ugodno mjesto za život, multikulturalni grad koji svakome nudi ponešto i u kojem, nakon svih zala koje je proživio - mirno koegzistiraju raznolikosti... Eto, zato volim Osijek...
ti si stvarno u teškom kurcu. tvoji postovi, sada sam već 100% siguran, nemaju ni najmanje duše u sebi. tebi je bitnije da nadrobiš što više ispraznih fraza nego da napišeš išta hvale vrijedno. ti si ko jedan mali gnom koji želi ispasti pametan a zapravo ispada picajzla. ajde ti sad meni jednostavno odgovori na dva pitanja:
1. šta je pisac htio reći?
2. kakve veze ima politika u cijeloj ovoj priči?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 9:32 
Naslov:  Re: Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači nitko ne voli break dance i dečko koji je davao intervju rekao je da je borbaš hip hop a zna da on to nije i u biti sve je izvađeno iz konteksta on je samo šutio dok ga je novinarka ispitivala, pa je počeo plesati, a ona otišla u drugu prostoriju oksa gdje su cajke, napila se i članak se sam napisao, a mi smo komentirali kak je sve to glup, a nekima super, neki bi rađe da im dijete pije, neki bi da plešu, a neki bi da im pije i pleše dok su studenti štrajkaju, a recesija je, pa će brejkeri iz oksa morati seliti u bijelu lađu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ti si stvarno u teškom kurcu. tvoji postovi, sada sam već 100% siguran, nemaju ni najmanje duše u sebi. tebi je bitnije da nadrobiš što više ispraznih fraza nego da napišeš išta hvale vrijedno. ti si ko jedan mali gnom koji želi ispasti pametan a zapravo ispada picajzla. ajde ti sad meni jednostavno odgovori na dva pitanja:
1. šta je pisac htio reći?
2. kakve veze ima politika u cijeloj ovoj priči?

Vidi: duga priča za ponavljati, nadaljevanka s nekih drugih topica premjestila se i ovdje s jednim likom. Mislim da je odgovor dopro do lika.
Nema veze politika, samo GP financira cijelu akciju (lijepo piše gore u tekstu, a čini mi se i da je Tata Mata u organizaciji ove priče, barem ga vidim u potpisu takvih događanja) pa je moja malenkost samo skromno primijetila da Osijek i nije takva blatnjava lokva kakva se čini nekim zagrebačkim doseljenicima (kao gastarbajteri kad se vrate iz Njemačke pa sve znaju kako treba...) i da ovdje ipak su-žive mnogi vrlo različiti ljudi, pa i hip-hoperi "performiraju" na ulicama. I to je moguće u ovom gradu.
I, molim, bez teških riječi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slow doe
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 11:12 
Naslov:  Re: Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › znači nitko ne voli break dance i dečko koji je davao intervju rekao je da je borbaš hip hop a zna da on to nije i u biti sve je izvađeno iz konteksta on je samo šutio dok ga je novinarka ispitivala, pa je počeo plesati, a ona otišla u drugu prostoriju oksa gdje su cajke, napila se i članak se sam napisao, a mi smo komentirali kak je sve to glup, a nekima super, neki bi rađe da im dijete pije, neki bi da plešu, a neki bi da im pije i pleše dok su studenti štrajkaju, a recesija je, pa će brejkeri iz oksa morati seliti u bijelu lađu.


da su tvoji rađe htjeli da im djete pleše, danas ne bi pisao ovakve gluposti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
ti si stvarno u teškom kurcu. tvoji postovi, sada sam već 100% siguran, nemaju ni najmanje duše u sebi. tebi je bitnije da nadrobiš što više ispraznih fraza nego da napišeš išta hvale vrijedno. ti si ko jedan mali gnom koji želi ispasti pametan a zapravo ispada picajzla. ajde ti sad meni jednostavno odgovori na dva pitanja:
1. šta je pisac htio reći?
2. kakve veze ima politika u cijeloj ovoj priči?

Vidi: duga priča za ponavljati, nadaljevanka s nekih drugih topica premjestila se i ovdje s jednim likom. Mislim da je odgovor dopro do lika.
Nema veze politika, samo GP financira cijelu akciju (lijepo piše gore u tekstu, a čini mi se i da je Tata Mata u organizaciji ove priče, barem ga vidim u potpisu takvih događanja) pa je moja malenkost samo skromno primijetila da Osijek i nije takva blatnjava lokva kakva se čini nekim zagrebačkim doseljenicima (kao gastarbajteri kad se vrate iz Njemačke pa sve znaju kako treba...) i da ovdje ipak su-žive mnogi vrlo različiti ljudi, pa i hip-hoperi "performiraju" na ulicama. I to je moguće u ovom gradu.
I, molim, bez teških riječi...
a tko je uopće rekao za osijek da je blatnjava selendra? i kakve veze ima što je tatamata u organizaciji cijele priče? jel se njega promatra isključivo kroz političku prizmu ili je čovjek koji nešto može napraviti bez da pored svog potpisa u zagradi navede stranku. najbolje tata da sam odgovoriš. živcira me što se sad u svakom topicu, kolko god banalan bio, mora naći netko ko će odavati političke zasluge i skupljati nevidljive poene. pustite te dečke i cure da žive, u krajnjoj liniji izrazite svoje mišljenje o hip hopu jer mislim da je to njima bitnije od svih đapića i glavaša ovoga svijeta. radili bi oni to i da ova dvojica crknu, sasvim sam siguran Wink

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › .. Osijek i nije takva blatnjava lokva kakva se čini nekim zagrebačkim doseljenicima (kao gastarbajteri kad se vrate iz Njemačke pa sve znaju kako treba...) ...


...ovim jamačno misliš na Đapića?...rođen u Čaprazlijama, živijo i radijo u Zagrebu, te se konačno uhljebio u Osijeku po ne znam ni ja kojim rodjackim linijama???????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
najbolje tata da sam odgovoriš.

Ništa, Mladjo slažem se s tobom-projekt Ja volim Osijek...nema veze s politikom i izborima...i tako mora ostati...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
najbolje tata da sam odgovoriš.

Ništa, Mladjo slažem se s tobom-projekt Ja volim Osijek...nema veze s politikom i izborima...i tako mora ostati...
hvala na glasu razuma i pohvale na inicijativi. velika je istina da između poštenog ljevičara i poštenog desničara nema velike razlike. zato ne znam šta ti je u životu trebao taj đapić jer mislim da definitivno imaš potencijala za nešto više. ali dobro, ovo nije ni vrijeme ni mjesto, niti se ja pikam u cijeloj priči.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: