Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 10:29 
Naslov:  Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hip-hop kultura u Osijeku nadmašuje sve velike gradove u Hrvatskoj, tvrdi Kristijan Žaper, predsjednik Udruge Movement, koja je u sklopu programa “Umjetnost i glazba na ulicama grada” jučer na Trgu slobode pripremila cjelodnevni performance “Street jam uz Sinalco”. Čak 70 članova udruge prepoznato je od strane Gradskog poglavarstva te uključeno u projekt “Ja volim Osijek”, a u cilju da Osječanima približe urbanu kulturu mladih.

- Cilj nam je promovirati hip-hop kulturu, a ona uključuje umjetničko izražavanje grafitima te plesnu scenu, odnosno break-dance, hip-hop, locking i popping. Svoje sugrađane želimo i potaknati na bilo kakvu kreativnu aktivnost od crtanja do plesa. Inače, najbolji primjer umjetnosti osječkih “writtera” može se vidjeti na prvom legalnom zidu za grafite u Osijeku, a to je onaj na Šećerani. ”Writer”, odnosno grafiter može postati svatko, stoga je dovoljno da nam se javi i sudjeluje u našim radionicama gdje će naučiti sve tajne ove umjetnosti - poručuje Mario Skender iz Udruge Movement. Inače, kažu kako je za jedan dobar grafit neophodno bar pola dana rada te oko 1.000 kuna za opremu. Plesna scena, otkrivaju nam mladi Udruge Movement, najjača je u klubu Oks, gdje je, kažu, sve i krenulo.

- Iako ljudi danas imaju predrasude o Oksu kao narodnjačkom klubu, trebi reći kako je “tata” hip-hop scene u Osijeku upravo Alen Borbaš. Da nije bilo njega, mi danas uopće ne bismo imali ovu scenu. Mi volimo Osijek i Osijek voli nas, a dokaz tome je i brojna publika koja nas prati cijelog dana - zaključio je Kristijan Žaper.

Hip-hop i break-dance nije teško naučiti, a u Udruzi Movement naglašavaju kako je najvažnija svakodnevna vježba. Najmlađi plesač te udruge ima samo šest godina, a najstariji “breaker” je 45-godišnjak.

- Svi u dobi od devet do 50 godina mogu postati naši članovi, bitno je da vole urbanu kulturu, funky i hip-hop, poručuje predsjednik te udruge Žaper.

Piše: Nefreteta ZEKIĆ/Glas-Slavonije.hr

Više...
Galerija 031: Break-n-beat UFO 2008.
Galerija 031: Break @ Pannonian Challenge 2006.
Ja volim Osijek
Plesom kroz Osijek - umjetnost i glazba na ulicama grada
Umjetnost i glazba na ulicama grada - izrada svijeća, street jam, Osječki zumbići...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lako je u gluposti biti najjači u hrvatskoj. Ljudima treba posao , a ne vrtiti se na glavi u oksu.

_________________
Gledam kroz tebe jer si mi ništa. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › lako je u gluposti biti najjači u hrvatskoj. Ljudima treba posao , a ne vrtiti se na glavi u oksu.


...tako je, zašto bi se ljudi u svoje slobodno vrijeme bavili nečim što im je zabavno ili hobi ili what so ever....
...žene trebaju raditi od 7-3, brzo doći kući, zavući se u kuhinje i ispred daske za peglanje, a muškarci ispred teveja s daljinskim u rukama...o mladima da ne pričamo!!!!...umjesto da se vrte na glavi, mrš svi u sobe na učenje, a kad nauče, smiju van u birtiju i tam sjedit dok ne budu mrtvi pjani...a o najstarijem brejkeru da ne pričamo...da ne bi možda pao i polomio se, pa i u traumi za bezveze završio, umjesto da je i on sjedio i igro šaha sam sa sobom u nekom parkiću.....
...wtf!!!!!.... Shocked Rolling Eyes


Zadnja promjena: anakonda; 27.04.2009. 12:21; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj


A velike sreće! Stvarno se imamo sa čime ponositi.
Najbolji u hip-hopu i ženskom nogometu. Wu-hu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje išta nego ništa! svaka čast.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2009. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › lako je u gluposti biti najjači u hrvatskoj. Ljudima treba posao , a ne vrtiti se na glavi u oksu.


ma da ... vidis ti tog cirkusa ... a ljudi u africi gladuju ... svasta Smile ... bas ti meni pametno zboris

nek uzmu bolje motiku pa nek idu kopati nego se tu vrtiti na glavi ... boze me sacuvaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da najbolje. eto zašto u ovom gradu malo šta i uspije. jer se nitko nije u stanju potrudit za nešto. samo znaju srat treba ovo, treba ono, a kada se nešto korisno i napravi ti isti ljudi seru.

mi barem svoje svakodnevne frustracije ispalimo na pod a ne internet forume Smile

_________________
But y's the rum gone?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mglg je napisao/la (Pogledaj post): › da najbolje. eto zašto u ovom gradu malo šta i uspije. jer se nitko nije u stanju potrudit za nešto. samo znaju srat treba ovo, treba ono, a kada se nešto korisno i napravi ti isti ljudi seru.

mi barem svoje svakodnevne frustracije ispalimo na pod a ne internet forume Smile


...thumbs up, ne dajte se malograđanštini pod utjecaj...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › lako je u gluposti biti najjači u hrvatskoj. Ljudima treba posao , a ne vrtiti se na glavi u oksu.


...tako je, zašto bi se ljudi u svoje slobodno vrijeme bavili nečim što im je zabavno ili hobi ili what so ever....
...žene trebaju raditi od 7-3, brzo doći kući, zavući se u kuhinje i ispred daske za peglanje, a muškarci ispred teveja s daljinskim u rukama...o mladima da ne pričamo!!!!...umjesto da se vrte na glavi, mrš svi u sobe na učenje, a kad nauče, smiju van u birtiju i tam sjedit dok ne budu mrtvi pjani...a o najstarijem brejkeru da ne pričamo...da ne bi možda pao i polomio se, pa i u traumi za bezveze završio, umjesto da je i on sjedio i igro šaha sam sa sobom u nekom parkiću.....
...wtf!!!!!.... Shocked Rolling Eyes


Pa bolje da mladi sjede za šankom i piju u oxu (ak ćemo već tako), nego da trijezni leže u oxu na podu i tamo se koprcaju.
Kad si već tako pametan ti svoje dijete pošalji u ox da pere pod odjećom koju si mu kupio, a ja ću svoje poslat u sobu da uči.
Nije čudo što je Osijek zaostao kad ima stanovnike s takvim stajalištem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › Nije čudo što je Osijek zaostao kad ima stanovnike s takvim stajalištem.

Upravo si prepoznao svoj odraz u zrcalu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korisna je svaka scena, pa i hip-hop. Neka dečki crtaju (ali molim samo sa dopuštenjem vlasnika) i vrte se na glavi, to je jedan od uobičajenih sadržaja urbanih sredina.

Druga stvar je što se to nekom ne mora sviđati, recimo meni, i što to netko, poput mene, možda smatra jednom od blesavijih supkultura, uostalom, kakva i može biti kultura koju su osmislili američki uličari, mahom kriminalci tragičnog nivoa obrazovanosti (tu supkulturu usporedio bih sa hamburgerom u Mekdonaldu). Ali to je sreća u mogućnosti izbora! Neka svatko ide tamo gdje mu se sviđa, a neka ostale pusti na miru da se zabavljaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Borbaš vam daje Ox zato što ne mora plaćati čistačicu, već mu jadna djeca operu pod odjećom.

Svebor je napisao/la: ›
meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › Nije čudo što je Osijek zaostao kad ima stanovnike s takvim stajalištem.

Upravo si prepoznao svoj odraz u zrcalu.


gle tko spominje zrcalo, svebor sa slikom sotone?!

Bože me sačuvaj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meskalin je napisao/la: ›
Borbaš vam daje Ox zato što ne mora plaćati čistačicu, već mu jadna djeca operu pod odjećom.


meskalin je napisao/la: › Pa bolje da mladi sjede za šankom i piju u oxu (ak ćemo već tako), nego da trijezni leže u oxu na podu i tamo se koprcaju.
Kad si već tako pametan ti svoje dijete pošalji u ox da pere pod odjećom koju si mu kupio, a ja ću svoje poslat u sobu da uči.
Nije čudo što je Osijek zaostao kad ima stanovnike s takvim stajalištem.


Kakav primitivizam i ograničenost!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm, baš sad razmišljam da li da ispišem dijete sa tekvandoa, jer naime, stalno prlja dobok, na čemu su mi dvoranske čistačice vrlo zahvalne...
...također predlažem i zatvaranje svih plesnih, sportskih te inih oblika okupljanja mladih, a pogotovo te vražje hiphopere, brejkere i ostalu budalastu mladež koja se drzne svoje vrijeme provoditi uživajući u nečem kreativnom i njima dragom....umjesto da sjede u tom istom oksu i cugaju...
...bože sveti, i ti si našao komentirati Osijek i njegove stanovnike:
meskalin je napisao/la (Pogledaj post): › Nije čudo što je Osijek zaostao kad ima stanovnike s takvim stajalištem.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2009. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kakav primitivizam i ograničenost!


nije to primitivizam i ogranicenost ... to je HRVATSKA STVARNOST

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: