Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ekipa, morati ćete zaposliti glasnogovornicu....nema vam druge Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bezobrazluk je jednodimenzionalno promatrati ljude.
i upravo je zakon vidjeti kako ima ljudi koje nije sprd pričati o nečemu o čemu nemaju pojma niti dovoljno informacija... hahaha... svaka čast Smile
mi smo udruga koja postoji skoro 3 godine, nemamo prostor (niti išta drugo), a alen borbaš je bio prvi koji nam je ponudio pomoć još na početku. besplatno nam daje prostor za natjecanja i za radionice nekoliko puta tjedno.. već poduže vrijeme. i zauzvrat traži samo da i dalje radimo to što radimo.
a za razliku od mnogih fikus udruga, imamo podosta toga iza sebe čime se možemo pohvaliti (ok.. neki komentatori ovdje očito će pohvalnim smatrati jedino da kvalitetno laštimo podove). i usput rečeno, osim u Oksu radili smo i mnoge stvari izvan njega, surađivali s drugim organizacijama i udrugama, a kladim se i da svakodnevno prolazite kraj nečega za što smo mi zaslužni. no, da ne gnjavim svekoliku forumašku populaciju detaljima...=)


neki pričaju, a neki rade Wink

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spufeniks
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 23:04 
Naslov:  Re: Osječka hip-hop scena najjača je u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde jedna od plesača, trenera i novinara u jednoj osobi. Sa dovoljno plesnog i životnog iskustva iza sebe mogu reći da komentare ljudi koji nisu oprobali i okusili, u ovom slučaju, hip-hop scenu - uopće ne treba gutati. Bit stvari je da se skupina mladih ljudi nečim bavi i sa sigurnošću mogu reći da to rade jako kvalitetno. Žaperu, nastavi dalje tim ritmom kao i do sada i ne obaziri se na pokoje upadice i malo bezobrazne riječi ljudi koji nemaju pojma o čemu govore.

Vi koji ne plešete, ostavite ove mlade ljude da rade ono što obožavaju. Oni ne diraju nikoga i pridonose da se ime Osijeka čuje diljem Hrvatske, koliko god to neupućenima čudno zvučalo. I da, Žaperu pripremi plesače 27. lipnja da u Zrinjevcu na godišnjem koncertu Feniksa otplešu nešto!
Ćomi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

^^lijepo rečeno.



eh da.. ali moram još reć.... nama je super Smile
različitih smo godina i životnih iskustava, ali svi volimo glazbu, plešemo, crtamo grafite, družimo se i i... pa nekad imam dojam da smo poput velike obitelji. dijelu javnosti smo možda nevidljivi i neshvatljivi i besmisleni, ali kroz sve što jesmo i što radimo stvorili smo jednu prekrasnu mrežu prijatelja ne samo u Hrvatskoj već i Europi.
Pa nama je to dovoljno za ponos Smile

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam shvatio, zašto je tolika mržnja ljudi prema svim događanjima vezanim za Borbaša.
Zar je to sve počelo 2005 ili 2006 kada je Antonijo zabranio organiziranje folk parade na Zrinjevcu. Tada su svi moroni to odoravali. Sada kada nisu u pitanju narodnjaci svi su protiv.
Zabrane su kasnije postale normalna stvar, od Tomsona u Areni do Leta3 na Murteru.
Pa pustite ljude da uživaju u onome što vole, ja ne volim ni narodnjake ni Tomsona a ni hip-hop ne kužim, pa imam svoj glazbeni stav koji njegujem.
Pa nisu krivi oni koji se vrte na glavi ili s napumpanim sisama tancaju okolo za vašu frustriranost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): › Pa sta je tu cudno? covjek im je vjerojatno nekako pomogao da ga smatraju tim cim ga smatraju, zar ne?

Vjerujem da nemaju takav besplatan prostor da bi kurac imali jam svake subote ili sto vec imaju.

Imaju apsolutno pravo biti zahvalni na usluzi.

Ne podrzavam borbasa i iskreno me zaboli kiki i za njega i njegove poslove, no ne napadajte decka za izjavu dok niste u stanju malo dublje sagledat situaciju.



mglg je napisao/la: ›
evo šta kristijan reče na to

"Nisam u zivotu rekao te stvari koje pisu ali dobro..Sve je totalno izvuceno iz konteksta na nacin da ispada sa je sve sada u Osijeku..Mislim, jebote..Rekoh da imamo ponajbolju scenu u Hrvatskoj, da smo imali jednom lika od 45 koj je pleso lock i Bernanrda koji je imao 6 i bio dobar ali da sada nemozemo raditi sa djecom zbog manjka uvjeta..
Ovo za Alena jesam rekao ali sam samo rekao da je on trenutno najzasluzniji za ovo sto danas imamo..ALi ok..Ionako treba tako biti i tako je.."


mislim da nemoram ništa komentirati. avantgarde, ajd pročitaj sad ovo, znači imao sam pravo, nije otac osječke hip-hop scene nego im samo sada daje prostor za vježbanje i radionice i tak to, jel.. koliko ja znam, taj brejk i to sve je počelo u klubu mladih davno prije i vjerujem da onda borbaš nije imao apsolutno nikakve veze s tim.

i da kažem sada, imam puno prijatelja u tim krugovima i apsolutno cijenim i poštujem i podržavam te dečke i cure koji se bave time i skidam kapu i za delightove što već toliko dugo rade i za ostale projekte (da nebi slučajno netko pomislio da sam protiv tih ljudi išta rekao ili mislio, samo sam komentirao PRETJERIVANJE I PREUVELIČAVANJE, sad očito novinara, tom izjavom da je borbaš otac hip-hop scene u osijeku.)

živili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...primjer kojeg sam navela iz osobnog iskustva je bio ironičan pogled na tvoj komentar o stanovnicima Osijeka...upravo jedan od onih bezbrojnih malograđanskih...

Hm... Još do prije nekoliko dana stanovnici Osijeka bili su proglašeni bezvrijednim dotepencima nedostojnima da ih se pita za mišljenje o gradu u kom žive; seljačine iz blatnjavih sokaka, svakako je bilo bolje izmisliti nekakve druge stanovnike Osijeka, a ne one koji su bili zadovoljni komunalom u svom gradu (nedavno objavljeni rezultati istraživanja o komunali u Osijeku). O vrijeđanju i omalovažavanju projekata gradskog poglavarstva, osobe gradonačelnika i njegove ekipe ljudi neću niti počinjati - već je dosta rečeno. E, sad odjednom: projekt istog tog GP u istom tom proglašenom gradu seljačina - hip-hoperi na ulicama grada (ne mislim da je hip-hop nekakva vrhunska umjetnost i kultura, ali je svakako urbani produkt koji se ne uklapa u ove priče o seljakluku; i - tko voli nek izvoli) koje ista osoba brani do jaja. Ili ovaj lik iskrivljuje stvari ili je Osijek ipak ugodno mjesto za život, multikulturalni grad koji svakome nudi ponešto i u kojem, nakon svih zala koje je proživio - mirno koegzistiraju raznolikosti... Eto, zato volim Osijek...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...primjer kojeg sam navela iz osobnog iskustva je bio ironičan pogled na tvoj komentar o stanovnicima Osijeka...upravo jedan od onih bezbrojnih malograđanskih...

Hm... Još do prije nekoliko dana stanovnici Osijeka bili su proglašeni bezvrijednim dotepencima nedostojnima da ih se pita za mišljenje o gradu u kom žive; seljačine iz blatnjavih sokaka, svakako je bilo bolje izmisliti nekakve druge stanovnike Osijeka, a ne one koji su bili zadovoljni komunalom u svom gradu (nedavno objavljeni rezultati istraživanja o komunali u Osijeku). O vrijeđanju i omalovažavanju projekata gradskog poglavarstva, osobe gradonačelnika i njegove ekipe ljudi neću niti počinjati - već je dosta rečeno. E, sad odjednom: projekt istog tog GP u istom tom proglašenom gradu seljačina - hip-hoperi na ulicama grada (ne mislim da je hip-hop nekakva vrhunska umjetnost i kultura, ali je svakako urbani produkt koji se ne uklapa u ove priče o seljakluku; i - tko voli nek izvoli) koje ista osoba brani do jaja. Ili ovaj lik iskrivljuje stvari ili je Osijek ipak ugodno mjesto za život, multikulturalni grad koji svakome nudi ponešto i u kojem, nakon svih zala koje je proživio - mirno koegzistiraju raznolikosti... Eto, zato volim Osijek...


...tebi očito treba crtati... Rolling Eyes ...ne da mi se objašnjavati po n-ti put, jer ti sve piše u toj jednoj jedinoj rečenici kojom si me citirala....čitanje s razumijevanjem se radi tamo negdje u prvom ili drugom osnovne....
...ALI: vrijedno je pohvale u palanci punoj seljačina da se radi nešto urbano...a član kojem sam objašnjavala svoje viđenje je jedan od onih koje smatram malograđanima, kojih je u Osijeku previše....jer unatoč tome da se radi nešto takvog tipa i dalje nailazi na neodobravanje i pljuvanje od strane tih istih ljudi koji tvrde da je tim klincima "bolje sjediti u birtijama nego da se vrte na glavama" ......jesi li sada shvatila???


Zadnja promjena: anakonda; 28.04.2009. 10:12; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): › Pa sta je tu cudno? covjek im je vjerojatno nekako pomogao da ga smatraju tim cim ga smatraju, zar ne?

Vjerujem da nemaju takav besplatan prostor da bi kurac imali jam svake subote ili sto vec imaju.

Imaju apsolutno pravo biti zahvalni na usluzi.

Ne podrzavam borbasa i iskreno me zaboli kiki i za njega i njegove poslove, no ne napadajte decka za izjavu dok niste u stanju malo dublje sagledat situaciju.



mglg je napisao/la: ›
evo šta kristijan reče na to

"Nisam u zivotu rekao te stvari koje pisu ali dobro..Sve je totalno izvuceno iz konteksta na nacin da ispada sa je sve sada u Osijeku..Mislim, jebote..Rekoh da imamo ponajbolju scenu u Hrvatskoj, da smo imali jednom lika od 45 koj je pleso lock i Bernanrda koji je imao 6 i bio dobar ali da sada nemozemo raditi sa djecom zbog manjka uvjeta..
Ovo za Alena jesam rekao ali sam samo rekao da je on trenutno najzasluzniji za ovo sto danas imamo..ALi ok..Ionako treba tako biti i tako je.."


mislim da nemoram ništa komentirati. avantgarde, ajd pročitaj sad ovo, znači imao sam pravo, nije otac osječke hip-hop scene nego im samo sada daje prostor za vježbanje i radionice i tak to, jel.. koliko ja znam, taj brejk i to sve je počelo u klubu mladih davno prije i vjerujem da onda borbaš nije imao apsolutno nikakve veze s tim.



O cemu ti pricas uopce? Pa de pusti ljude nek se klanjaju i zlatnoj kravi ako zele. Uzivaju u tome sto rade i trenutno je jedina osoba koja im to omogucuje Borbas. U cemu je problem. Izvoli ti im nadji adekvatan prostor i uvjeren sam da ce ti napraviti grafit. Koji kurac? o cemu se ovdje prica. Jedino sto je bitno je to da se mladi ljudi druze, zabavljaju, PLEŠU, bave se i sportom, pa u istu ruku i zdravim nacinom zivota. Samo naprijed Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tranticica samo hoce reci da Borbas nije otac hip-hop scene u Osijeku i tocka. on to i nije.
hip-hop je poceo jako davno u feniksu jos prije 12-13 god mozda i vise u dvorani u svacicevoj, onda su bili jako dugo u klubu mladih bilo je tu razdvajanja pa su se okupili istomisljenici oko Zapera i otvorili muvement to sad traje 3 godine.
MissConcempion ti znas bolje povijest ja sam ipak u drugoj vrsti plesa. Smile
Najteze je postici uspijeh u svom gradu pred svojom publikom, ni nama nije lako.
Samo tako nastavite.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Najteze je postici uspijeh u svom gradu pred svojom publikom, ni nama nije lako.


potpisujem Wink

btw znam sta je tratincica htio rec, samo ga malo zezam. Nisam ni ja rekao da otac hip hopa vec samo da mu vjerojatno iz nekog razloga imaju biti zasto zahvalni i bio sam u pravu. Sve kul. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
vrijedno je pohvale u palanci punoj seljačina da se radi nešto urbano...

Ja - shvatila, samo ti izgleda nisi: hvališ projekt ljudi koje nazivaš upravo najgorim imenima tvrdeći kako svoja "seljačka mjerila" preslikavaju na grad, putem urbanizma, hortikulture (faking maćuhice...) i svega mogućeg i nemogućeg. Nemam ja ništa protiv da si ti malo evoluirala u demokratičnosti; nemoj me krivo shvatiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako Borbas toj ekipi daje prostor za dzaba treba mu, kao i svakoj drugoj osobi koja na jednak nacin pomaze drugima - skinuti kapu.

Sto se tice te hip-hoperske ekipe, gledah par puta kako plesu i mogu samo reci - svaka cast na organiziranosti, vibri koja medju vama kola i koju oko sebe sirite i na scenama od kojih mi se vilica otegla prema dolje! ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): › zla_tranticica samo hoce reci da Borbas nije otac hip-hop scene u Osijeku i tocka. on to i nije.
hip-hop je poceo jako davno u feniksu jos prije 12-13 god mozda i vise u dvorani u svacicevoj, onda su bili jako dugo u klubu mladih bilo je tu razdvajanja pa su se okupili istomisljenici oko Zapera i otvorili muvement to sad traje 3 godine.
MissConcempion ti znas bolje povijest ja sam ipak u drugoj vrsti plesa. Smile
Najteze je postici uspijeh u svom gradu pred svojom publikom, ni nama nije lako.
Samo tako nastavite.


vidiš da mu se mora crtat ;D ;D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ako Borbas toj ekipi daje prostor za dzaba treba mu, kao i svakoj drugoj osobi koja na jednak nacin pomaze drugima - skinuti kapu.

Sto se tice te hip-hoperske ekipe, gledah par puta kako plesu i mogu samo reci - svaka cast na organiziranosti, vibri koja medju vama kola i koju oko sebe sirite i na scenama od kojih mi se vilica otegla prema dolje! ;-)

To neka bude Borbašev danak urbanoj kulturi, kad je već doveo nekakvu drugu "tragikulturu" u ovaj grad na velika vrata. Jedna od rijetkih stvari zbog kojih ga se može pohvaliti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: