Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ime oca i novca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahah eto ti primjer iz prve ruke, umro mi tetak no pošto u obitelji niko nije radio kako je propo pik đakovo nisu 5 godina plaćali posvećivanje kuće i ostala sranja koja crkva ZAHTJEVA !!!!!!! i došli tražit svećenika i svećenik reko ne može dok ne platite sve unazad 5 godina tek onda možda dođemo na sprovod. eto ti tvoja usrana crkva. i to je dragi moj ivice iz prve ruke jer sam vidio na svoje oči kako debeli pop okružen zlatom govori mojoj tetki kako neće nitko doći držati posljednji govor mom mrtvom tetku zato što nisu plaćali crkvi neki kurac zadnjih 5 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
hahah eto ti primjer iz prve ruke, umro mi tetak no pošto u obitelji niko nije radio kako je propo pik đakovo nisu 5 godina plaćali posvećivanje kuće i ostala sranja koja crkva ZAHTJEVA !!!!!!! i došli tražit svećenika i svećenik reko ne može dok ne platite sve unazad 5 godina tek onda možda dođemo na sprovod. eto ti tvoja usrana crkva.
Godišnje lukno koje se plača je presmiješno, što je najgore njega obično redovno plaća samo sirotinja, a ovakvi kao ti se sjete samo kad trebaju svečenika i njihove usluge, što dakako govori više o njima nego o svečenicima. Nitko ti nije brani da održiš pogreb bez svečenika kad ga toliko nevoliš, zar ne?

PS: neda mi se više gubit vrijeme na ove lakrdijaške priče.
Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam im i lijepo reko da ne uzimaju nikakve svećenike ali je tetka rekla da moraju, al eto pošto nemaš argumenata podvij rep i odi klečat pred nekog popa i ljubit mu zlatni pečatnjak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Pa jel zato kriva crkva? Nije, nedaju oni sami sebi novce, njima država daje.
Nekužim kako možeš okrivit nekoga za nešto što on nemože učiniti?
Sad se pravis gljivom, a kad tvoj zupnik s oltara svojim ovcama sugerira za koga trebaju glasati, ili one koji bi toj parazitskoj instituciji proziva komunistickim vragovima - onda se uvuces u molitvenu klupu k'o pisho na 'ladnom.

Crkva zlorabi potrebu za vjerovanjem, koja je prisutna kod odredjenog broja osoba. Zlorabi na nacin da tu potrebu kanalizira u gramzivu sferu vlastite koristi. Gledajuci simboliku iza filozofije koju bi trebali propovijedati - radi se o ponasanju Zla, odnosno Sotone.

Jadne ljigave perace ruku, poput mentalno sirotog i egom bogatom Tudjmanina, su ucijelini i nakon toga vidjeli da takav model poslovanja prolazi na ovim prostorima. Od tada samo ucjenjuju, sireci svoje pipke koristeci sarolik instrumentarij Zla: HBK, Iustitia et pax, vlastitu informativnu agenciju, vlastito sveuciliste i sl. I sve to rade pod izlikom cinjenja Dobra, financirani novcem poreznih obveznika i milijardama iz donacija/milodara na koje nije placen porez.

Zasto je ta institucija oslobodjena placanja poreza? Po cemu njen rad obogacuje drustvo vise od npr. tvrtke koja zaposljava 500 ljudi i hrani 500 obitelji? Po cemu je jedan zupnik zasluzniji da ima veca radna prava od jednog rudara?

Nemam nista protiv da Crkva d.d. radi kao i svako drugo drustvo kapitala, ali neka odjebu od proracunske sise, neka placaju poreze na donacije/milodare i neka imaju jednaka prava kao i sva ostala trgovacka drustva.

Ovako katolicku Crkvu mozemo s pravom nazvatim vrlo uspjesnim ozivotvorenjem i instituacionaliziranjem ucenja Sotone.


Zadnja promjena: Leteci mungos; 03.04.2009. 13:32; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ako nije bitno zašto nešto treba napravit, nego je bitno samo da se to napravi, onda je očigledno da je u pitanju zavist.


To pitanje zašto bi to trebalo napraviti naširoko i naveliko je zaključeno samim djelovanjem te zle organizacije.
Zanimljivo je kako se sljedbenici iste ispranoga mozga uvijek vraćaju na pitanje 'zašto bi to trebalo napraviti'. Ja bih se ozbiljno zabrinuo za vlastito mentalno zdravlje da sam na vašem mjestu, manje bih visio po forumima, a više prakticirao vježbe za pamćenje.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Sad se pravis gljivom, a kad tvoj zupnik s oltara svojim ovcama sugerira za koga trebaju glasati, ili one koji bi toj parazitskoj instituciji proziva komunistickim vragovima - onda se uvuces u molitvenu klupu k'o pisho na 'ladnom.
To je dakako tvoja pretpostavka koja dakako nije točna.
Pričaš glupostu na te,elju par slučajeva i impliciraš ih meni.
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dakle, katolicku Crkvu mozemo s pravom nazvatim vrlo uspjesnim ozivotvorenjem i instituacionaliziranjem ucenja Sotone.
Presmiješno, no još nešto...
Kada si me citirao zašto nisi citirao ono gdje sam rekao kako krivite crkvu za stanje cijelog gospodarstva te tražite financijske izlaske na picinim dlakama iako se zna da najviše gubimo na višku umirovljenika i državnih službenika koji dakako ništa nerade, negovorim generalno, ali dobar dio njih. To si preskočio pretpostavljam jer se nije tehniči uklapalo u tvoj tekst o sotonskoj zavjeri?! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ako nije bitno zašto nešto treba napravit, nego je bitno samo da se to napravi, onda je očigledno da je u pitanju zavist.


To pitanje zašto bi to trebalo napraviti naširoko i naveliko je zaključeno samim djelovanjem te zle organizacije.
Pa logično je da želiš ukinuti organizaciju koja je osnovala Klasičnu gimnaziju jer postoji mogučnos da sve veči broj učenika skuži koliko su ti zaključci loši da neidem u detalje.
Toliko o tome koliko si upućen u djelovanje "organizacije".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
hahah eto ti primjer iz prve ruke, umro mi tetak no pošto u obitelji niko nije radio kako je propo pik đakovo nisu 5 godina plaćali posvećivanje kuće i ostala sranja koja crkva ZAHTJEVA !!!!!!! i došli tražit svećenika i svećenik reko ne može dok ne platite sve unazad 5 godina tek onda možda dođemo na sprovod. eto ti tvoja usrana crkva.
Godišnje lukno koje se plača je presmiješno, što je najgore njega obično redovno plaća samo sirotinja, a ovakvi kao ti se sjete samo kad trebaju svečenika i njihove usluge, što dakako govori više o njima nego o svečenicima. Nitko ti nije brani da održiš pogreb bez svečenika kad ga toliko nevoliš, zar ne?

PS: neda mi se više gubit vrijeme na ove lakrdijaške priče.
Lijep pozdrav.


...@mali ivice, u redu je što ti kažeš u ovom postu..sa stajališta jednog vjernika...ali gledano na cjelokupnu priču, pitanje koje se postavlja je da zašto crkva ne mora plaćati porez, a zarađuje zaista puno?
...da, velik dio novaca odlazi na troškove života, ali svima nama isto tako....stoji i ono što si rekao da je auto, ajmo reći potreba, kad pastir obilazi svoje bolesne i umiruće ovčice....ali ne stoji jedno: zašto je nevjernicima nametnuto davanje za crkvu kada nemaju ništa s tom istom crkvom?
...vjera je slobodan izbor i do mene je hoću ili neću ići u crkvu....isto tako bi trebala onda i odlučivati hoću li davati lukno ili ne....
...ono što se meni lijepo vidi je slijedeći scenario: crkva kao perač novca za bogate poduzetnike, koji doniraju određene svote keša, jer to naravno ulazi u porezne olakšice.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Kada si me citirao zašto nisi citirao ono gdje sam rekao kako krivite crkvu za stanje cijelog gospodarstva te tražite financijske izlaske na picinim dlakama iako se zna da najviše gubimo na višku umirovljenika i državnih službenika koji dakako ništa nerade, negovorim generalno, ali dobar dio njih. To si preskočio pretpostavljam jer se nije tehniči uklapalo u tvoj tekst o sotonskoj zavjeri?! Laughing
Zato sto nigdje nisam rekao da je Crkva jedini uzrok svih problema. Uostalom, opet se pravis gljivom i ignoriras sva moja pisanja o umirovljenicima i prevarantskoj bagri, te prosjecnom gradjaninu debilu koji se zaduzio za sljedecih 30 godina da bi kupio sat, mobitel i isao na skijanje.

Crkva ucjenjuje drzavu i to nije, niti je ikada i bila tajna. Tudjmanin im se ulizivao jer mu je, nakon sto su ga svi napustili, trebao bar jedan saveznik u svijetu, a znao je tko je na prodaju i za sto ga se moze kupiti. Jedino je Sotona uvijek spreman prodati svoje usluge.

Povladjivao im je i povratom (macem i krizom otete) imovine koja je vracena narodu, obecao Vatikanu milijarde svake od sljedecih milijun godina i sl.

Crkva je kriva jer dobiva gotovo 500 milijuna kuna godisnje za zatupljivanje nacije. Kriva je jer ucjenjuje Drzavu sotonskom metodom.

Jedino pravo i iskonsko katolicko ucenje bi bilo - dragovoljno odricanje od svih drzavnih dotacija, vracanje svih sredstava do sada uplacenih iz proracuna i pocetak rada na trzisnim osnovama, pod uvjetima kakva imaju sva trgovacka drustva u RH.

Ako ima ljudi koji ce toj instituciji davati darove na koje je obracunat porez - neka im...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...@mali ivice, u redu je što ti kažeš u ovom postu..sa stajališta jednog vjernika...ali gledano na cjelokupnu priču, pitanje koje se postavlja je da zašto crkva ne mora plaćati porez, a zarađuje zaista puno?
...da, velik dio novaca odlazi na troškove života, ali svima nama isto tako....stoji i ono što si rekao da je auto, ajmo reći potreba, kad pastir obilazi svoje bolesne i umiruće ovčice....ali ne stoji jedno: zašto je nevjernicima nametnuto davanje za crkvu kada nemaju ništa s tom istom crkvom?
...vjera je slobodan izbor i do mene je hoću ili neću ići u crkvu....isto tako bi trebala onda i odlučivati hoću li davati lukno ili ne....
...ono što se meni lijepo vidi je slijedeći scenario: crkva kao perač novca za bogate poduzetnike, koji doniraju određene svote keša, jer to naravno ulazi u porezne olakšice.....
Crkva nezarađuje, tiskovine koje su kupljene u crkvi pokrivaju pretežno cijenu tiskanja istih, ostale stvari su simbolične cijene ako ćemo tako. Lukno se plaća godišnje i ono je stvarno mizerno obzirom na potrebe crkve.

Zašto ti koja nevjeruješ moraš plačati iz poreza? Zato što je sa crkvom sklopljen sporazum, vjerojatno iz razloga što se u RH oko 80% ljudi deklarira kao katolici te samim time pripadnici crkve kao laici.

Zašto ja moram plačati autoceste u cijeni benzina kojim tenkiram apenku sa kojom nemogu na autocestu jer je moped???
Zašto ja moram preko poreza sponzorirati Sanju Srnavku koju organski nemogu smisliti koja troši moje novce pod krinkom neke tzv. pomoći ženama, a koja se ne pojavljuje na televiziji kada se priča o nekim jadnim ženama nego samo kad su u pitanju Vlatka Pokos i slične kurvice.
Zašto ja moram ovo, zašto moram ono...
1000 zašto, tisuću zato.
Što se mora nije teško. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Crkva ucjenjuje drzavu i to nije, niti je ikada i bila tajna. Tudjmanin im se ulizivao jer mu je, nakon sto su ga svi napustili, trebao bar jedan saveznik u svijetu, a znao je tko je na prodaju i za sto ga se moze kupiti. Jedino je Sotona uvijek spreman prodati svoje usluge.
Čime ih ucjenjuje? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Čime ih ucjenjuje? Smile


Crkva

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › Čime ih ucjenjuje? Smile


Crkva

To su sve gluposti, nemoš bit jeben i pošten.
Htio bi ševit a da nisi u braku a paralelno s time bi htio imati kršteno djete,
čime ucjenjuje sanadera? Čime? tekst nekog drkaroškog portala...
Ako si ti šef u državi nitko tebe nemože ucjenjivati.
JER SI KAD POMISLIO DA NIJE U PITANJU UCJENA? NEGO DA ON TO RADI SAMOVOLJNO?
A drugi pokušavaju naslovima o ucjeni prebaciti odgovornost na crkvu?

Dečki uživajte imam posla... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa logično je da želiš ukinuti organizaciju koja je osnovala Klasičnu gimnaziju jer postoji mogučnos da sve veči broj učenika skuži koliko su ti zaključci loši da neidem u detalje.
Toliko o tome koliko si upućen u djelovanje "organizacije".


Mislim, ako si ti uspješno završio klasičnu, onda imam samo još argumenata tvrditi da se isusovcima nikada nije smjelo dopustiti vođenje iste Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim, ako si ti uspješno završio klasičnu, onda imam samo još argumenata tvrditi da se isusovcima nikada nije smjelo dopustiti vođenje iste Wink
Nisam završio klasičnu, ali drago mi je da razgovaram kako vidim sa stručnjakom za školstvo. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: