Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ime oca i novca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
za ovo mogu reci samo:

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Dušo, možeš ti reči što god hoćeš.
Problem je to što ja tvoje mišljenje više neshvaćam ozbiljno, iz razloga što ga nemaš, jer je isto preslik dnevog tiska.

Nije žalosno kad je netko glup kao ja pa nezna, nego kad je pametan kao ti, a dopušta si da drugi misle za njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › [b]Nije žalosno kad je netko glup kao ja...

tko prizna, pola mu se prašta! Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › [b]Nije žalosno kad je netko glup kao ja...

tko prizna, pola mu se prašta! Razz

TAKO JE! Very Happy Zato mi nemojte zamjeriti... Wink
Čovjek kad shvati koliko je u biti glup, tek tada može postati pametniji, odnosno opametiti se, a sve dok misli da je pametan, a to nije, on može biti jedino i isključivo gluplji...

PS: Glupo je kada se za teret cijelog gospodarstva i sva sranja koja se događaju pokušava odgovornost bacit na crkvu.
A najgore od svega je kada želiš biti kapitalist samo kad tebi odgovara i socijalist isto (pokazatelj naše totalne neodgovornosti).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam socijalist, a još manje sam kapitalist. samo promatram svijet oko sebe i što više gledam, više se gnjušam svega i muka mi je od budućnosti za koju vidim da mi se sprema. ne samo meni, nego većini nas koji nisu imali prilike i obraza krasti.

ipak, mislim kako bi onih 400 milijuna kuna (brojkom: 400 000 000) koristile više džepu svakoga od nas nego što je potrebno podbratku klera.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2009. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ako smo svi natjerani na štednju i smanjenje potrošnje, a samim tim i uskraćeni na rast plaća sukladno troškovima života mogli bi i oni malo štedjeti.
Nije mi jasno na što sve ide tih 400milijuna? Pa zar svaka župa mora imati službeni automobil? Uopće ne razumijem što treba župniku automobil, pa svaka župa ima župljane na pješačkoj udaljenosti, pa on živi u župnom dvoru, koji je uvijek uz crkvu.
Pa Mali Ivice još uvijek si mali, jer ne možeš razumjeti kako funkcionira crkva a i država.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.. da,trebali bi i oni malo štedjeti.... ali na plačama ....malo da se i njima skine....ipak dobivaju dosta novaca
...krštenja, pričesti, krizme...sahrane, vjenčanja....posveta kuća....plačanje misa......
..da,čudno je to što je mjerilo toga koliki si vjernik,ona suma koju uplačuješ za razna davanja ( obnove,donacije..bal-bla...)

jedna mi stavr isto nije jasna.....tko određuje cijenu lukna... kod mene u župi je 150 kn....u drugoj župi u selu je 50kn...u gradu je 100kn....znači i ovdje ide crkvi poprilično


ali .......malo mi je glupo pitanje što će župniku auto....bez obzira na sve
....znači ako mu je crkva--župni dvor jedno...on ne mora nikuda otići....jbga,mislim da u krivom smjeru gledaš...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › ali .......malo mi je glupo pitanje što će župniku auto....bez obzira na sve....znači ako mu je crkva--župni dvor jedno...on ne mora nikuda otići....jbga,mislim da u krivom smjeru gledaš...
Nije jedan svečenik samo u jednoj župi... novcima plačaju režije, jer koliko ja znam i oni troše struju, kupaju se i sl. da mepričam kolko ode recimo na održavanje crkava kapela i slično.
I to je lova za cijelu crkvu u RH pa dajte.
Kao što kažem najlakše ispucati priču a da ne sagledaš situaciju iz oba kuta.
Sad će ići vjerojatno onaj komentar pa nemoraju se oni(vjernici) nalazit u kapelama, neka se misa služi na ulici... Very Happy To je takav stil pisanja mislim govorim za večinu na forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Samo jedno kratko pitanje, jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije (govorimo o RH naravno)?
I zašto nitko o tome nije napravio temu?


Nije bitno je li prije ili kasnije, nije ni bitno što će crkva dijeliti novac, poserem im se na pare...
Bitno je da tu ZLU ORGANIZACIJU TREBA SRUŠITI I SATRATI.
A ti si valjda dovoljno glup da ne znaš otvoriti novi topic?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Samo jedno kratko pitanje, jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije (govorimo o RH naravno)?
I zašto nitko o tome nije napravio temu?


Nije bitno je li prije ili kasnije, nije ni bitno što će crkva dijeliti novac, poserem im se na pare...
Bitno je da tu ZLU ORGANIZACIJU TREBA SRUŠITI I SATRATI.

Ako nije bitno zašto nešto treba napravit, nego je bitno samo da se to napravi, onda je očigledno da je u pitanju zavist.
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › A ti si valjda dovoljno glup da ne znaš otvoriti novi topic?
Nije to poanta, poanta je da određena grupacija otvara samo topice protiv nečega, a nikad o pozitivnim stvarima, samim time i ono protiv gubi smisao.
Jer nemoguće je da je jedna stvar pojava organizacija ili nešto treće cjelokupno odnosno 100% loša. Dobro, što je da je to je u duhu našeg naroda da samo pljujemo po nećemu.
Ja jesam glup, ali ne zbog neotvaranja novog topica, nego zbog odgovaranja na dati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je smijesno. Drzava ukida dotacije skolstu za nadarene ucenike, ali instituciji koja se financira iz milodara na kojeg ne placaju porez - ne ukida ni lipe.

Kad bi jednog dana netko odlucio spaliti pola crkvi, zupnih dvorova ili samo dio voznog parka klera - smatro bih to nepotrebnim nasilje, ali bih imao potpuno razumijevanje za takav cin.

Ovakvim potezima se stvara animozitet i postojeci prelazi u mrznju. Kad mrznja preraste u gnjev - kratak je put do plamena.

Kler je, zahvaljujuci konjusarsko-vazalnom mentalitetu dosadasnjih vlastodrzaca u Hrvatskoj, ojacao do vrlo mocnog paradrzavnog elementa.

Crkva u 10 godina dobila pet milijardi kuna!

Kaptol ne steže remen

Sad kad znamo da drzava svjesno financira taj parazitski paradrzavni element, pogledajmo na kome stedi...

Rebalans proračuna najviše zakida obrazovanje

Sažetak:
Skriveno: 

* u stavci o poticanju rada s darovitim učenicima i studentima, rebalansom se predviđa smanjene sredstava za 53 posto

* u pojedinim stavkama koje se odnose na osnovno i srednjoškolsko obrazovanje smanjenje je od 50 do 100 posto

* za modernizaciju programa strukovnog obrazovanja smanjenje iznosi 80 posto

* za programe cjeloživotnog učenja novac je smanjen za 54 posto, a za pripremu hrvatskih ustanova za istovrsni program EU za 37 posto

* usprkos predlaganju novog zakona o osiguranju kvalitete, za razvoj sustava osiguranja kvalitete novac je smanjen za 17 posto, a za vrednovanje visokih učilišta za 43 posto

* za razvoj na znanju utemeljenih malih i srednjih trgovačkih društava novca je manje za 31 posto

* za analizu i praćenje tehnologijskog razvitka predloženo je 50 posto manje novca, a za od države poticani tehnologijski sektor (TehCro, KonCro, BICRO i HIT) 40 posto do 100 posto novca manje



Strašno je kad Vlada štedi na djeci

Skriveno: 
Rebalansom proračuna Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa odlučilo je srezati za pola milijuna kuna, ili nešto više od 40 posto, sredstva za prevenciju ovisnosti, koja su dosad iznosila milijun i 271 tisuću kuna. Štedjelo se i na prevenciji nasilja u školama. Tako je dosadašnji iznos od milijun i 259 tisuća kuna smanjen za 532 tisuće."

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa jel tebi jasno da se ne otvaraju dobri topici vezani uz crkvu iz jednog jednostavnog razloga, loši prednjače i na svaku dobru stvar koju crkva učini napravi deset il dvadeset loših. eto ukaži nam primjerom jednu dobru stvar pa ćeš dobit odgovor od 10 loših, daj dvije dobit ćeš 20 i tako unedogled.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2009. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ukratko - drzava je svojim rebalansom nastavila podrzavati sustavno zaglupljivanje, pranje mozga, dokoni zivot klera, paradrzavnu instituciju koja "oltarskom ucjenom" sishe milijarde iz prracuna, a ukinula ionako slabasna sredstva za obrazovanje i rad s onima koji teze znanju.

Takav potez je ocekivan i logican - odrzavanje ovakve vlasti [sto u drzavi, sto u gradu] nije moguce uz vecinski pametne i obrazovane, vec iskljcivo uz vecinski meketave debile i ovce za shishanje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je smijesno. Drzava ukida dotacije skolstu za nadarene ucenike, ali instituciji koja se financira iz milodara na kojeg ne placaju porez - ne ukida ni lipe.

Rebalans proračuna najviše zakida obrazovanje
Pa jel zato kriva crkva? Nije, nedaju oni sami sebi novce, njima država daje.
Nekužim kako možeš okrivit nekoga za nešto što on nemože učiniti?
I sada još napiši kako je Crkva kriva za stanje u gospodarstvu... Presmiješno.

O proračunu i rezovima nećemo pošto bi se mogli dohvatit nepopularnih poteza kao što su skidanje večeg broja mirovina, i ukidanje viška radnih mjesta u državnoj upravi, na čemu se najviše gube novci, a gdje se najmanje radi.
Naravno to nema veze sa crkvom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a u isto vrijeme ta crkva i dalje traži od naroda novce za svaki kurac i sve naplaćuje, a kad treba sahranit nekoga e onda se ne može jer niste 3 godine unazad platili neki kurac. ma sve bi ih potrpo u sabor skupa s ovim gadovima na vlasti i zapalio jer nisu ništa drugo negoli trutovska govna koja živi na teret države i naroda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2009. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › a u isto vrijeme ta crkva i dalje traži od naroda novce za svaki kurac i sve naplaćuje, a kad treba sahranit nekoga e onda se ne može jer niste 3 godine unazad platili neki kurac.
Ma daj neseri pročitao si o jednom slučaju neke seljačine od popa koji bi i ovako bio idiot i sad tu napravio čitavu teoriju zavjere. Ajd molim te nemoj pričati o stvarima koje se događaju u crkvi ako u istu neideš. Pričaš priče iz treće ruke a kad priča promjeni 5-6 govornika ispadne sasvim deseta priča.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: