Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ime oca i novca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2009. 21:43 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Samo jedno kratko pitanje, jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije (govorimo o RH naravno)?
I zašto nitko o tome nije napravio temu?


referiras na ovo?

"Caritas aktivniji u vrijeme krize

Broj korisnika Hrvatskog Caritasa u posljednja tri mjeseca povećao se za 20-ak posto, a struktura ljudi koji traže pomoć stalno se mijenja. Tako, primjerice, u posljednje vrijeme Caritas nazivaju ljudi koji, iako imaju posao, ne mogu vraćati kredite, priopćeno je iz Caritasa na današnjoj konferenciji za novinare.

Ravnatelj Ivan Milovčić izjavio je da će Caritas pojačati rad i proširiti svoju mrežu i na župe gdje ga dosad nije bilo. Milovčić je rekao da Caritasovu akciju Za 1000 radosti, koja se dosad provodila za Božić, žele protegnuti na cijelu godinu. Organizirani su projekte obrazovanja animatora biskupijskih Caritasa i volontera, a ojačat će i mrežu obiteljskih savjetovališta.

Ističući da je novac Hrvatskoga Caritasa ograničen i da nije riječ o velikoj svoti, Milovčić je pozvao donatore da daruju novac za obitelji kojima je on potreban.

Ravnateljica Caritasa Zagrebačke županije sestra Jelena Lončar najavila je da Caritas u Zagrebu u iduća dva-tri mjeseca namjerava otvoriti SOS trgovinu."

ili na ovo:

"Optužnica protiv Jelene Brajše

Zagrebačko općinsko državno odvjetništvo podiglo je optužnicu protiv Jelene Brajše koju tereti da je, dok je bila ravnateljica zagrebačkog Caritasa, gospodarskim zloporabama oštetila državni proračun, Zavod za zapošljavanje te fondove mirovinskog, zdravstvenog i invalidskog osiguranja za ukupno 5,7 milijuna kuna.

Tereti je se da kao ravnateljica Caritasa od početka 2001. do kraja 2004., u cilju pribavljanja nezakonite materijalne dobiti za Caritas, za svoje zaposlenike nije plaćala doprinose, porez i prirez na dohodak od nesamostalnog rada, kao ni obvezne doprinose za mirovinsko, invalidsko i zdravstveno osiguranje niti doprinose za zapošljavanje.

Naime Brajša je, stoji u optužnici, zaposlenicima isplaćivala plaće u gotovini, i to u većem neto iznosu od onog koji je iskazan u obračunu plaća, a zaposlenicima koji nisu imali zaključen ugovor o radu plaću je isplaćivala bez obračuna poreza i doprinosa. Na taj je način državni proračun oštetila za 2,7 milijuna kuna, fondove mirovinskog i invalidskog osiguranja za 1,5 milijuna kuna, fondove zdravstvenog osiguranja za 1,3 milijuna kuna, a Zavod za zapošljavanje za 101 tisuću kuna. Brajšu se tereti i da nije vodila poslovne knjige i evidencije.

Riječ je o drugoj optužnici koju je protiv Brajše podiglo zagrebačko tužiteljstvo - onom prvom bila je optužena da je skrivajući dnevnik s opisima silovanja i bludničenja na štićenicima Caritasova doma u Brezovici počinila kazneno djelo sprečavanja dokazivanja, no u proljeće 2007. sud ju je oslobodio.

Kardinal Josip Bozanić nedavno je, predvodeći misu u povodu nedjelje Caritasa, osudio medijske napade na Brajšu rekavši da se radilo o medijskom linču i da su obilovali netočnostima." (izvor za citate: www.hrt.hr)


znaci: caritas ne dijeli novce nikome nego poziva nas ostale da dajemo novce i volontiramo, dok je njihova bivsa ravnateljica drzavni proracun ostetila za 5,7 milijuna kuna, na sto ju je bozanic pohvalio za dobar rad .

hm.

i tko je tu sad lud?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2009. 21:46 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reče Šeks kada su ga novinari upitali zašto je Katolička Crkva "u Hrvata" netom prije izbora dobila dodatnih sedamdesetak milijuna kuna iz državnog proračuna. I onda smo se svi ušonjili i zaboravili na taj sitniš jer ako što ne želimo, to je da netko misli da imamo nešto protiv te i takve Crkve. E pa jebemu ja imam. Dosta je bilo takvog zastrašivanja gdje nekima može bilo što proći jer se drugi boje da će ih etiketirati kao "izdajnike", "heretike" ili "protivnike crkve".
Krajnje je vrijeme da se popovima pokaže da ne mogu raditi i govoriti baš sve što ih je volja, da se ne mogu baviti politikom i agitirati za neke političke opcije dok žive na račun svih građana Hrvatske i da ipak postoje neki segmenti društvenog života u koje nemaju zašto gurati svoje kvrgave noseve. Npr. spolni odgoj u školama. Prvoj osobi koja mi uspije suvislo objasniti povezanost ŠKOLSTVA, SPOLNOG ODGOJA i CRKVE plaćam pivu.

On je napisao točno što ja mislim.

Citat uzet sa: http://pollitika.com/sta-vi-imate-protiv-crkve

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›

Samo jedno kratko pitanje, jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije (govorimo o RH naravno)?
I zašto nitko o tome nije napravio temu?

Ne mali ivice, crkva je ovo "smislila" i izbacila u javnost nakon par vijesti koje su ih isprdale kako samo uzimaju novac od države i puka, te kako žive ko carevi i kako su bahati, a propovjedaju ljudima da treba biti umjeren i ponizan i bla, bla , bla

Najbolja usporedba crkve je da su paraziti koji se hrane ljudima dok isti ne pocrkaju.... I ništa više od toga nisu.... Možeš ih ti braniti do sutra kako su oni divni, krasni i kako su zapravo većinom dobri, a da mi pljujemo po njima zbog par zastranjelih "ovaca", ali to ne drži vodu.... Svako malo sa svih strana svijeta čujemo razne priče i svjedočenja o crkvenim pizdarija, bahaćenju svećenika i kojekakvim stvarima koje propovjedaju ljudima dase ne smiju raditi jer je to grijeh... E pa, dragi moj mali ivice, narasti više i nauči gledati što tvoje oči mogu vidjeti, a ne što ti oni interpretiraju da su ti oči vidjele.....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je država PREPLATILA tu "otetu" crkvinu imovinu i to par stotinjaka milijuna puta godišnje u zadnjih 18 godina.

I to zato što crkva nije firma iako je vi konstantno tako tretirate.
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
koje dobro crkva čini ? propovjeda ? jel na to misliš ? ili što daje neku siću karitasu. jel to ? il što govori da ćete svi u paklu završit ?
Osniva škole, pomaže tešku sirotinju... Jedino što vidiš o crkvi je to da kradu i sl. jer to je jedino što možeš čuti u novinama, na televiziji i sl. medijima...
Općenito mi nemožeš govoriti pošto ni ne ideš u crkvu pa ni sam neznaš što se tamo radi na koji se način pomaže ljudima i slično ti samo misliš da znaš na koji način to sve funkcionira i to iz razloga što si to pročitao u nekom lakrdijaškom dnevnom listu, kojem i nije do nekog prijenosa informacija, nego do tiraže=>ubiranja novaca.

Ove novine pokrenule akciju, ove druge također, jesi kada čuo da je sa računa jednih novina uplačena svota za pomoć nekome (izuzet nagradne igre, koje su reklama). Ja ću ti odgovoriti NISI, NIKADA!!! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
Ne mali ivice, crkva je ovo "smislila" i izbacila u javnost nakon par vijesti koje su ih isprdale kako samo uzimaju novac od države i puka, te kako žive ko carevi i kako su bahati, a propovjedaju ljudima da treba biti umjeren i ponizan i bla, bla , bla
To je tvoje pravo da misliš tako...
Pretpostavljam da si tu POUZDANU PROVJERENU informaciju dobio zaključivši to iz niza "činjenica" pročitanih u dnevnom listu, dnevni avaz, 24sata, tjedniku nacional, globusu i sličnim medijima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2009. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć[/color]
Lijep pozdrav. Wink

koje novce će oni dijeliti kad ih država potpomaže?
nisu li se mogli onda odreći državnih "poticaja" i usmjerit novce odmah siromašnima? ne, ovako se dobije reklama kako su oni brižni....
zanima me koliko bi se ljudi izjasnilo (od svih vjernika) da se slaže da im se od dohotka oduzima novac za crkvu.zašto i ateisti moraju plaćat takav danak?
da li netko provjerava na što se troši novac? vjerujem da su ove manje religije pod povećalom više nego "oficijelna" vjera

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2009. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To što je partizan Tuđman, da bi oprao svoje grijehe, obećao sve i svašta, počevši od brdo novaca pa do obaveznog vjeronauka po školama, ne opravdava bahatost crkve.
Taj ugovor nikada nije javno objavljen, a nama običnim poreznim obveznicima koji to financiraju nije jasno što plaćamo. Isto tako postoje tarife za pojedine obrede od krštenja, vjenčanja itd a na sve te usluge nema PDV-a.
Partizan Tuđman je uništio ekonomiju ove zemlje dok je bio živ, a njegovi tajni ugovori nas uništavaju i nakon njegove smrti.
Na svu sreću sam branitelj pa imam mukte sprovod, tako da mogu mirno spavati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
Ne mali ivice, crkva je ovo "smislila" i izbacila u javnost nakon par vijesti koje su ih isprdale kako samo uzimaju novac od države i puka, te kako žive ko carevi i kako su bahati, a propovjedaju ljudima da treba biti umjeren i ponizan i bla, bla , bla
To je tvoje pravo da misliš tako...
Pretpostavljam da si tu POUZDANU PROVJERENU informaciju dobio zaključivši to iz niza "činjenica" pročitanih u dnevnom listu, dnevni avaz, 24sata, tjedniku nacional, globusu i sličnim medijima...
Ja ne moram čitati dnevne tiskovine da bih znao neke stvari... Na moju (ne)sreću, znam preko nekoliko svećenika, od kojih je par mojih poznanika iz školskih dana, pa sasvim dovoljno obavijesti o ponašanju klera dobijam iz prve ruke... Jedan lega se maknuo van iz svećeništva nakon 15 godina, jer više nije mogao trpiti licemjernost drage nam crkve u rvata....

Da se razumijemo, vjerujem da postoji pokoji pošteni svećenik (ili što već) koji pomaže ljudima iz nesebičnih razloga i tako dalje.... No, to je samo kap u moru svih sranja koje ta crkva priređuje ljudima...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 21:58 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Samo jedno kratko pitanje, jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije (govorimo o RH naravno)?
I zašto nitko o tome nije napravio temu?


referiras na ovo?

"Caritas aktivniji u vrijeme krize

i tko je tu sad lud?

Pitanje je glasilo: jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije
ODGOVOR NISAM DOBIO.
Nereferiram na karitas ni na Brajšu iako ona nema sada veze sa ovim, a u ovaj tvoj post je ubačena samo da skrene s teme i opet počne kolektivnu pljuvačinu. Wink
Ajde ja znam da nevoliš crkvu pa dosta puta pišeš i stvari koje nemaju vezu sa vezom, ali te molim da me u svojim postovima ne etiketiraš kao NAIVNO GOVNO.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je država PREPLATILA tu "otetu" crkvinu imovinu i to par stotinjaka milijuna puta godišnje u zadnjih 18 godina.

I to zato što crkva nije firma iako je vi konstantno tako tretirate.


je !!! crkva je jedna velika firma koja najbolje prodaje muda pod bubrege maloumnicima i kao sve firme ima svog direktora, svoje zaposlenike i svoje podređene. firma poput svake druge isplaćuje mjesečne plaće, božićnice, uskrsnice itd. jedina razlika od drugih firmi je šti ova firma ima svoju državu i masne plaće, a ne radi ništa nego kao što rekoh prodaje muda pod bubrege.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
Da se razumijemo, vjerujem da postoji pokoji pošteni svećenik (ili što već) koji pomaže ljudima iz nesebičnih razloga i tako dalje.... No, to je samo kap u moru svih sranja koje ta crkva priređuje ljudima...
Pa eto ja imam priliku dolaziti u crkvu gdje je pregršt dobrih, obrazovanih i poštenih svečenika, razumijem da postoje i oni koji to nisu, ali kad govoriš RIJEČ CRKVA, MISLIŠ NA SVE, a samim time i na one poštene i dobre!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
a ne radi ništa nego kao što rekoh prodaje muda pod bubrege.
Ja ti napišem šta rade kako pomažu, no naravno to nisi citirao?! Neću pitati zašto, vjerojatno iz razloga što bi ti onda prvobitni komentar propao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pitanje je glasilo: jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije
ODGOVOR NISAM DOBIO.


Dobio si odgovor od mene
Citat: ›
ali te molim da me u svojim postovima ne etiketiraš kao NAIVNO GOVNO.
Neću ti reći da si govno pošto to nije lijepo za reći nekome, al naivan jesi.... I prilično slijep ako pitanje koje si postavio možeš smatrati pametnim... Naime, dnevnik (ovisno koje kuće) je na rasporedu nakon 19 sati, a ovaj post je stavljen ako se ne varam, nakon 15.... Pa ti vidi razliku u vremenu osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2009. 22:05 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pitanje je glasilo: jeli ovaj topic izbačen na forum nakon najave crkve na dnevniku kako će početi siromašnijim građanima djeliti novce i pomoć u doba recesije
ODGOVOR NISAM DOBIO.


srčeko, ajd pogledaj vrijeme kad je pokrenut topic pa usporedi s vremenom kad ide dnevnik na hrt-u (predmnijevam da se radi o vecernjem dnevniku). a ako je i objavljeno ranije - ja ne gledam televiziju tako da nisam ni znala za tu informaciju dok me ti nisi svojim komentarom uputio.

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Nereferiram na karitas ni na Brajšu iako ona nema sada veze sa ovim, a u ovaj tvoj post je ubačena samo da skrene s teme i opet počne kolektivnu pljuvačinu. Wink
Ajde ja znam da nevoliš crkvu pa dosta puta pišeš i stvari koje nemaju vezu sa vezom, ali te molim da me u svojim postovima ne etiketiraš kao NAIVNO GOVNO.


za ovo mogu reci samo:

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2009. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
Naime, dnevnik (ovisno koje kuće) je na rasporedu nakon 19 sati, a ovaj post je stavljen ako se ne varam, nakon 15.... Pa ti vidi razliku u vremenu osijek031.com smile
Imaš pravo vjerojatno je neki pater ponukan člankom izvješenim na portalu031, odaslao poruku kardinalu neka se pod hitno napravi neka akcija za raju! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: