Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska je na dnu ljestvice tolerancije prema homoseksualizmu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Btw od svih tih silnih parada, ja bih najradje prisustvovao "srusimo vladu" paradi. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2009. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la: ›
Btw od svih tih silnih parada, ja bih najradje prisustvovao "srusimo vladu" paradi. Wink

E, na tu paradu dolazim i ja Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.03.2009. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...pa, pozitiva mi nedostaje - to stoji....zajebancije imam dovoljno, a šund izbjegavam oduvijek....
...ono što sam htjela svojim postom je dobiti odgovor na jedno jednostavno pitanje....umjesto njega, dobila sam zajebanciju (što je OK - znam se šaliti na vlastiti račun).....ali odgovora nemaaaaaa.....


neznam koje je pitanje, lijen sam ici stranicu nazad Rolling Eyes ako je rijec o argumentima Laughing a kako ces razgovarati na jednom javnom forumu na temi koju nitko normalan nemoze shvatiti ozbiljno argumentirano? jednostavno sama tema je takva da je potpuno svejedno stas napisati, jesi li za ili si protiv... uvijek ce se naci dovoljan broj ljudi koji ce ti proturijeciti i vrlo brzo ce se nabiti 50...100...500 postova (ako admini ne reagiraju) koji su cisti troll kao i ova tema (ja sam poznati troller po forumima Cool ) i tu nemos i da os argumentirano razgovarati...

moje osobno misljenje, kao i sto isto tako imam misljenje o ljudima pederima ili homoseksualcima ... mogo bi i nesto argumentirano napisati, al jednostavno ni tema, ni vrijeme ni mjesto nisu da budem ozbiljan i tako shvatim temu

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2009. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

choobra je napisao/la (Pogledaj post): › Da, da samo vi promovirajte tu boleštinu...za mene je homoseksualnost bolest i gotovo!!! Čovjek je isto životinja i ima nagon za produženjem vrste-a za to treba muškarac i žena. Homoseksualnost je bolest i uopće mi nije žao kad neki peder umre od side. To mu je kazna......osijek031.com smile ......osijek031.com smile.......
ti si neki malo žešći bolesnik, jelda majstore? i samo za tvoju informaciju, i životinjsko carstvo poznaje homoseksualnost. ali nekako kontam da su druge životinje prema takvim pripadnicima vrste ipak malo tolerantnije od tebe. biće da se darwin malo zajebao u svojoj teoriji - ti si pao koji razred

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2009. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...pa, pozitiva mi nedostaje - to stoji....zajebancije imam dovoljno, a šund izbjegavam oduvijek....
...ono što sam htjela svojim postom je dobiti odgovor na jedno jednostavno pitanje....umjesto njega, dobila sam zajebanciju (što je OK - znam se šaliti na vlastiti račun).....ali odgovora nemaaaaaa.....


neznam koje je pitanje, lijen sam ici stranicu nazad Rolling Eyes ako je rijec o argumentima Laughing a kako ces razgovarati na jednom javnom forumu na temi koju nitko normalan nemoze shvatiti ozbiljno argumentirano? jednostavno sama tema je takva da je potpuno svejedno stas napisati, jesi li za ili si protiv... uvijek ce se naci dovoljan broj ljudi koji ce ti proturijeciti i vrlo brzo ce se nabiti 50...100...500 postova (ako admini ne reagiraju) koji su cisti troll kao i ova tema (ja sam poznati troller po forumima Cool ) i tu nemos i da os argumentirano razgovarati...

moje osobno misljenje, kao i sto isto tako imam misljenje o ljudima pederima ili homoseksualcima ... mogo bi i nesto argumentirano napisati, al jednostavno ni tema, ni vrijeme ni mjesto nisu da budem ozbiljan i tako shvatim temu

osijek031.com smile


...obzirom da sam kažeš da si troller, najbolje da te stavim na ignore...idu mi na živce takvi kao ti - osobe koje kažu nešto samo eto tako, da kažu...nema veze, ajd bok...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jassa
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2009. 15:07 
Naslov:  Re: Hrvatska je na dnu ljestvice tolerancije prema homoseksualizmu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledam ja to sve i et...sta pametno reci...
ja sam totalni liberalac i apsolutno nemam nista protiv gay osoba!jer za vas neupucene-oni su se takvi rodili i to NIJE bolest!
nego,sto mene sekira-ne biste da se homoseksualnci vjencavaju/udavaju i usvajaju djecu!pa sad mene samo zanima-radije biste da neko dijete od roditelja kojemu je tata pijanac,a mama k**** (da prostite,hehe) i koji ga lemaju svako malo zbog gluposti,koje nije osjetilo trunku ljubavi i zivi u maloj trosnoj kucici bez osnovnih uvjeta ostavili kod tih istih roditelja ili ga dali homoseksualcima da ga posvoje koji bi ga dobro odgojili i dali mu super uvjete za nastavak zivota?!
pretpostavljam da ce se naci par primata i neobrazovanih individua koji ce reci da dijete treba ostaviti kod roditelja,ali molim vas razumne da kazete sto mislite o tome!
a sto se tice te famoze gay parade koju toliko spominjete-dobro je netko na par strana prije napisao da se to događa samo jednom godisnje na 2 sata,i to jos u Zg,pa sta onda ima vama smetati?!
ja podrzavam homoseksualce,biseksualce,transeksualce,jer oni su normalni ljudi kao i mi,samo imaju drugaciji pogled na ljubav nego ja i vi!
a OSUĐUJEM roditelje koji tuku svoju djecu,pijance,narkomane,lažove,licemjere,pedofile,nekrofile i sve ostalo sto NIJE normalno!!popis mi nebi stao u ovaj post...
toliko od mene!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2009. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stav je upravo dječjih psihologa da za dijete nije dobro da odrasta s gay-parom jer mu se na taj način odmalena "servira" jedan oblik biološki nepoželjnog (a i društveno loše prihvaćenog) odnosa. Kažu kako djetetu uvijek prvo treba ponuditi hetero-opciju. Dijete ukoliko ima takve sklonosti one će se ionako razviti, ali ih ne treba provocirati i uvjeravati dijete da je nešto što nije.Prema tome, koliko god je loše da dijete odrasta u uvjetima zanemarenosti kad raste u uvjerenju da je na.pr.alkoholizam ispravna stvar- loše je i da odrasta s gay-parom. Dijete svoje prve društvene kontakte i primjere dobija upravo u obitelji, pa je za socijalizaciju djeteta jako važno kakva je obitelj. Dakle, važna je dobrobit samog djeteta a ne sebična želja za roditeljstvom gay-para.
Što se mene tiče: homo-veze tko voli nek izvoli, s papirima ili bez baš me briga, ali odgoj djece - ne. Vjerujem psiholozima da to nije dobro rješenje za dijete.
Nazovimo stvari pravim imenom: nije prevelika sreća biti gay za one ljude koji to jesu. Za sobom povlači cijeli niz problema, bez obzira koliko društvo bilo liberalno po tom pitanju. Različiti su, koliko god neki tvrdili da je to sve isto. Većina nas ipak ima nekakav zazor prema takvim vezama i nitko ne bi poželio takvo što u svojoj obitelji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2009. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sharon

aj, prihvati da homosexualnost nije prihvaceno ponasanje, nego urodjeno. Dakle, nije izbor nego stanje.

Ako tako gledas, onda niti jedan gay par od hetero djeteta nece napraviti gay osobu, a ovo sto pises se moze gledati i s druge strane. Kako je gay djeci kojima se cijeli zivot namece hetero obrazac ponasanja ??

Vjeruj da niti jedan gay par nebi svoje djete odgajao i 'tjerao' u homo orjentaciju, jer su gay osobe svjesnije cinjenice da to nije stvar odgoja ili izbora, nadalje su svjesne da je to u pravilu 'tezi put' ... i svom djetetu to nitko ne bi zelio.

Homosexualni par nije samo par dva muskarca, nego i dvije mame. Takvih parova ima jako puno. Samo sto oni ne odgajaju usvojenu djecu nego svoju.

I daleko je bolje djetetu da ga odgajaju dvije mame nego da zivi u losim obiteljskim odnosima alkoholizma, nasilja itd.

Isto tako ... vjeruj da muski gay parovi nisu ludi i ne bi stajali u redu za usvajanje djece, jer im to jednostavno nije primarno u zivotu.

Tvoje naklapnje o psiholozima isto tako ne drzi vodu. Naravno da psiholozi tvrde da je za djete najbolje da ih odgaja hetero par u zdravim uvjetima, da zive u izobilju i materijalnom i emotivnom ... ali stvarnost na zalost nije takva.

Psiholozi jednako tako tvrde da za djecu nisu dobre rastavljene obitelji, gdje djeca odrastaju samo s jednim roditeljem ... tako da zabraniti samohranim roditeljima da imaju djecu samo zato sto psiholozi tvrde da to nije dobro za njihov razvoje je suludo. Birajmo od dva zla ono manje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la_linea
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2009. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sasvim očekivano postovi variraju od primitivnih i netolerantnih do potpuno nekritički popustljivih.
Dakle, po meni... (ak to nešto znači jer nisam psiholog, sociolog pa ovo nije ex cathedra) nismo svi isti i ako je homoseksualizam nešto što ima veze s tim kakvi smo rođeni onda to nema smisla osuđivati, a još manje, ne znam, iskorjenjivati nasilnim putem i sl. Homoseksualci dokazano mogu biti sasvim korisni članovi društva, a to dokazuju upravo ona poput našeg: zatvorena jer mnogi to taje. Dakle, ne vidim gdje je homoseksualci čine štetu sami po sebi. Moglo bi se raspravljati o tome je li riječ tu o nekakvoj devijaciji od biološki i psihološki gledano zdravog oblika ponašanja. Pa čak i da je riječ o bolesti, opet moralisti lupetaju jer otkad je bolest nemoralna. Ali, ajde... od moralista rijetko čuješ koju inetligentnu.
Osobno, meni se ni malo ne sviđaju nastojanja homoseksualnih aktivista da te sukladno stim i odnos društva prema sebi izjednače s heteroseksualnim ljudima kada su u pitanju socijalno osjetljive stvari poput odgajanja djece. To je jedno složeno pitanje i ne tvrdim da je homoseksualac loš roditelj (na koncu, tko zna koliko ima baš takvih, a da javnost to niti ne zna). Ne sviđa mi se zato jer je (u slučaju liberalizacije) riječ o društvenom eksperimentu gdje su pokusni kunići uglavnom djeca na čijim bi se leđima slomio težak proces prilagođavanja javnosti tomu. Zašto bi se generacija djece morala žrtvovat da bi se jedna manjinska skupina više bila sličnija većini. Nisam za to da roditeljstvo bude privilegija heteroseksualaca, nego da se ne manipulira s djecom. Dakako da ima gro heteroseksualnih roditelja koji to nezaslužuju buti, ali to nije poanta.
Treba biti realan: homoseksualci, niste isti kao većina; niti društvo niti pojedinci nemaju obavezu prihvaćanja vas jednakima sebi pa čemu onda ta silna nametljivost?!?; nisu samo vaša elementarna prava u ovoj državi ugrožena niti je to glavni problem.


Zadnja promjena: la_linea; 30.03.2009. 16:28; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2009. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Većina nas ipak ima nekakav zazor prema takvim vezama i nitko ne bi poželio takvo što u svojoj obitelji...
ne znam za tebe, ali ja mislim da je ipak normalnom svijetu ovdje bitnije da je dijete živo i zdravo. a zazor sačuvaj za teške bolesti, jer to je ono čega se normalan čovjek s pravom boji. homoseksualnost u sebi nema ništa pokvareno, bolesno i neprirodno; jer kako bilo koji oblik pokazivanja ljubavi, koji pri tome ne vrijeđa integritet apsolutno niti jednog drugog pojedinca, može biti nešto čega se čovjek treba bojati?!

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2009. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imate krasan dokumentarac na NatGeograph. o utjecaju hormona i sličnih stvari na razvoj djeteta u majčinoj utrobi te objašnjenje kako se događa da je jedan od blizanaca gay a drugi ne.to bi malo pametnijim osobama dalo misliti da se ne radi o bolesti nego o spletu okolnosti.
ako je čovjek nastao na sliku Boga onda je i gay osoba njegova slika ili postoji više Bogova na koje se čovjek može ugledati?
meni je recimo zanimljiva stvar da kad se žene zaređuju veli se da se udaju za Krista.ok, a kad se muškarci zaređuju?žene li se oni za Krista? nije li to već malo gay i to unutar same crkve.
da se odmah ogradim, nije mi poznata terminologija i te stvari oko muškog zaređivanja pa ako netko nađe za shodno da me "prosvjetli"...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2009. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U buducnosti ce biti svakakvih vrsta-da se tako izrazim-obitelji. hetero par +djeca, samohrani roditelj, djed-baba +unučad,hetero nevjencani par + djeca, homo par +djeca............Takve obitelji i danas naravno postoje jesu u manjini ali postoje, e sad radi se o tome sto drustvo prihvaca a sto ne. Puno puta smo se uvjerili kako je drustvo licemjerno iako ima homo parova koji odgajaju svoju djecu, socijalno sluzbe ih nece oteti jer je to apsurdno, dok s druge strane nece dati na posvojenje napustenu djecu ne samo homo parovima vec i hetero i samohranim ljudima. u HR je opcenito tesko posvojiti dijete, lakse bi mi bilo naci surogat majku, ta djeca odrastaju u domovima gdje prozivljavaju katastrofalno djetinjstvo(nedavno smo mogli procitati o onom Pavi), zakon, socijalne sluzbe i drustvo uopce nisu na strani djece. Umjesto da se sto prije da na posvojenje bilo kakvom obiku obitelji s pocetka mog posta, ta djeca odrastu u delikvente i cesto su problem drustvu. E tu smatram da je drustvo licemjerno. Sad se kao rade neke studije za ili protiv da homo smiju usvajati pa neka samo odu u vec postojece obitelji i nek malo njih pitaju kako im je. Najcesce su to normalni domovi, puni ljubavi kao sto je vec netko rekao homo parovi odgajaju puno svjesniju osobu punu tolerancije.
Ja sam za da homo parovi mogu posvojiti djecu, jer razlicitost u drustvu dovodi do vece tolerancije.
To ce se kad-tad dogoditi 10,20,30 godina a onda kad se dogodi manje ce se o tome pisati i pricati doci ce neka druga tema ili problem, a ovo ce postati normalno-zato sto i je!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2009. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponovit ću još jedanput da nemam ništa protiv homoseksualaca niti protiv homoseksualnih brakova, no morat ću se složiti s onim dijelom forumaša koji ne podržavaju usvajanje djece od strane homo parova. Unatoč čvrstom argumentu da je (homo)seksualnost nasljedna te da će se ionako razviti s odrastanjem, ne mogu se složiti da npr. muško dijete (genetski disponirano da bude hetero) bude osuđeno na život u homo zajednici dvaju muškaraca gdje će mu njihovo izmjenjivanje nježnosti u startu usaditi pogrešnu percepciju seksualnosti. Još gora od toga će biti reakcija naše, još uvijek rudimentirane i netolerantne okoline, gdje bi to dijete cijeli život bilo izvrgnuto ruglu i osudi. No te teorije 'šta bi bilo kad bi bilo' bih radije ostavio psiholozima i sociolozima. Prava realnost je sve više i više hetero parova koji iz raznoraznih razloga ne mogu imati djecu biološkim putem, pa bih ipak njima dao isključivo pravo usvajanja djece. Procedure za usvajanje djece su kompleksne i dugotrajne, i budite uvjereni da se djeca ne dodjeljuju samo tako pijancima i kur...a kao što su neki napisali. Uostalom, zar i homoseksualci ne mogu biti pijanci i kur.e?!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2009. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je! Dajmo radije djecu u hetero brakove gdje će tata biti pijandura koja će zlostavljat djecu i mamu nego u homoseksualne brakove gdje će dobiti sve što mu treba u odrastanju.

Živjeli Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Tako je! Dajmo radije djecu u hetero brakove gdje će tata biti pijandura koja će zlostavljat djecu i mamu nego u homoseksualne brakove gdje će dobiti sve što mu treba u odrastanju.

Živjeli Very Happy

Očito nisi shvatio što sam htio reći. No, ako misliš da su homoseksualci cijepljeni protiv alkoholizma i inih poroka, neka ti bude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: