Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › kršćanstvo je kao i sve druge religije dobro osmišljena farsa za naivne.
To je tvoje mišljenje na koje ti imaš pravo.
Ali ono kao takvo (krščanstvo) nepropagirar ubijanje i sl. i sam naslov topica je promašena.
A to što se netko poziva na kršćanstvo, islam i sl. prije ubilačkih pohoda to je več druga priča. I za to nemože biti odgovorna religija (Pošto se u njoj ni u kojem djelu ne propagira nešto zlo.).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la: › Nije tabu tema tko je i kada, koliko i zbog čega pobio milijune ljudi. O tome treba razgovarati, pa nije uzalud popularno ispričavati se žrtvama gdje god se kojekakvi državnici, gradonačelnici ili papa čak, pojave. Žrtve su svetinja, i nikad ih se ne smije iskorištavati za dokazivanje svojih prava ili tvrdnji. Jedino za što smiju poslužiti je osuda krvnika koji su zločin počinili.
Da, ali ako se Vrhovni čelnik Crkve PAPA došao i ispričao za sve nedaće koje su počinili ljudi u ime katoličanstva. Onda to znači da je on priznao u ime svih krivnju i ispričava se žrtvama zbog toga.
TO ZNAČI DA JE TA PRIČA ZAVRŠENA. Svaka daljnja rasprava koja se ide nanovo baviti tom temom je iskorištavanje žrtava radi ocrnjivanja nekoga, ili uzdizanja nekog drugog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2009. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Religija je ništa drugo nego nešto što je čovjek izmislio kako bi u svojim ranim danima uspio objasniti i shvatiti stvari koje nije razumio.

Danas? Danas se gotovo svi fenomeni daju objasniti na logičan, znanstven način. Međutim, zbog tog nekog ljudskog straha od samoće ili ne znam ni sam točno više kojih razloga, religije su jače nego ikada.

Ljudi koji su ubijali u ime religije možda i jesu bili zavarani od ljudi koji su interpretirali religiju na svoj način, ali to ih ne čini ništa manje krivima. Ako u svim tim svetim knjigama već piše da je ubojstvo smrtni grijeh... zašto onda otići u rat u ime svoje religije i ubiti nekoga?

Da se ogradim: ne serem ni po čijoj religiji, ako je netko toliko očajan da već mora vjerovati u nešto više, u neku višu silu da bi opravdao svoj postanak i opstanak, neka vjeruje, ima svako pravo na to.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › nisam se uključivao u ovu priglupu temu

A Pravdo . . .

Zasto je ova tema priglupa (kao i neki postovi prije) ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 1:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one


Thnx Johne....

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2009. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › @snašo ak ćeš ti za sebe reći da si smeće slobodno,al nemoj za mene,


1. ispričavam se što si se našao povrijeđenim, ispričavam se svima.
2. molim oprost, nemojte se ljutiti
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nego da se vratimo na temu, mislim da je bezpredmetno ovdje se prepirati jel postoji Bog ili ne, to nije ni tema.
Bio ti vjernik ili ne ..svi mi griješimo, nitko nije savršen.
Honor, što si htio s ovom postavljenom temom, što bi s odgovorom ?

a) zaključiti kako su kršćani (ili vjernici bilo koje koncesije) gori od drugih ljudi ?
b) zaključiti kako smo svi bili vjernici ili ne zapravo isti ?
c) ne znam..reci nam..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): › @snašo ak ćeš ti za sebe reći da si smeće slobodno,al nemoj za mene,


1. ispričavam se što si se našao povrijeđenim, ispričavam se svima.
2. molim oprost, nemojte se ljutiti
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nego da se vratimo na temu, mislim da je bezpredmetno ovdje se prepirati jel postoji Bog ili ne, to nije ni tema.
Bio ti vjernik ili ne ..svi mi griješimo, nitko nije savršen.
Honor, što si htio s ovom postavljenom temom, što bi s odgovorom ?

a) zaključiti kako su kršćani (ili vjernici bilo koje koncesije) gori od drugih ljudi ?
b) zaključiti kako smo svi bili vjernici ili ne zapravo isti ?
c) ne znam..reci nam..

Hm . . .

Biram B! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.03.2009. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

6.563.739

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la_linea
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.03.2009. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Honor je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › a šta misliš kolko je inkvizicija pobila ?

Hm posto se protegnula na na 3 stoljeca (13 , 14 i 15) . . .

A stanovnistvo Europe je u tadasnje vrijeme bilo nekoliko desetaka milijuna ljudi. . .

Pretpostavio bih (onako od oka Laughing ) od 500 000 - 1 000 000 ljudi



Ljudi čitaju Ime Ruže pa misle da su ljudi bili pod stalnom prijetnjom Inkvizicije koja je nemilice ubijala gdje je stigla. No ljudi ionako baš nemaju mnogo pojma o srednjem vijeku. U stoljećima koje si naveo nije bilo tako gadno. Ako želimo pričati o ljudskim žtvama "u ime kršćanstva" - ne "kršćanstva" onda su to 16.: Šanjolska inkv. i 17-18. stoljeće: brojna suđenja proti coprnja-najviše u protestantskim Njemačkim zemljama.
No za navedena stoljeća nisu ni približno te brojke ni kad je u pitanju broj suđenja, a kamo li kad je u pitanju broj smrtnih kazni (koje su bile rijetke). One su ovisile konačno o svjetovnoj vlasti, jer Crkva nije kažnjavala već samo utvrđivala je li riječ o herezi.


http://en.wikipedia.org/wiki/Inquisition
http://en.wikipedia.org/wiki/Witch-hunt

Iako je naslov teme pretenciozan (ja nisam neki kršćanin već povjesničar da ne ispadne da sam neki advokat crkve ili sl.) slažem se da čak su i oni koji propovijedaše ljubav itekako sposobni za užase.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2009. 9:51 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile kak vam se da...

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2009. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa eto opet potvrđuješ da si nekulturna, neobrazovana, nepismena seljačina. garant si i glasačko tijelo desnice, a vjerujem da ti psihološki profil nije baš najsjajniji kad ti se ophođenje s ljudima svodi na vrijeđanje. pokušavaš branit katoličanstvo, a samo ga blatiš svojim netolerantnim i nekulturnim stavom. što to pokazuje ? da sam ja kao ateist daleko i po intelektualnoj i po kulturnoj razini iznad tebe. ajde sad odi negdje muči životinje i iživljavaj se na slabijima od sebe priprosta seljačino.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.03.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › pa eto opet potvrđuješ da si nekulturna, neobrazovana, nepismena seljačina. garant si i glasačko tijelo desnice, a vjerujem da ti psihološki profil nije baš najsjajniji kad ti se ophođenje s ljudima svodi na vrijeđanje. pokušavaš branit katoličanstvo, a samo ga blatiš svojim netolerantnim i nekulturnim stavom. što to pokazuje ? da sam ja kao ateist daleko i po intelektualnoj i po kulturnoj razini iznad tebe. ajde sad odi negdje muči životinje i iživljavaj se na slabijima od sebe priprosta seljačino.


fino rečeno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2009. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja stvarno nemam ništa protiv katoličanstva ili bilo koje druge religije. sam sam izabrao biti ateistom zbog nekih činjenica i jednostavno zbog ne posjedovanja potrebe da "vjerujem" u nešto. tko hoće vjerovat nek vjeruje u šta god hoće baš me briga al ovakvi likovi su mi super. krajnje neuki, sirovi, prosti, ljigavi šljam koji misli da je popio svu pamet svijeta. ježim se takvih likova, a što je najgore, da se vratim na temu, takvi kao on su krivci ovakvih tema po forumima. kroz povijest su takvi kao on započinjali ratove, klali, ubijali, mučili. vjerovatno zbog teškog djetinjstva, zanemarivanja, zlostavljanja što fizičkog, što psihičkog, što sexualnog od strane roditelja ili bližnje okoline imali su potrebu ispoljiti svoj bijes na drugima, uglavnom životinjama i slabijima od sebe i onda im tu dolazi crkva širom otvorenih ruku koja kaže 2x oče naš i 3x zdravo marijo i tvoji grijesi su izbrisani bez obzira šta si napravio. fuj gade mi se. licemjerna žgadija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.03.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum elokventan kao i uvijek Very Happy potpisujem sve što si reko!!

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2009. 13:39 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Proud to be an atheist!!!!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: