Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I što se tu kosi s onim što sam rekla?
Jesu li pape, svećenici ljudi ili nešto drugo?
Religija i institucija, u ovom slučaju Crkva, nisu isti pojmovi.
Ovdje je pitanje koliko je ljudi ubilo kršćanstvo, a ne koliko je ljudi umrlo u križarskim ratovima.
Svakako, osuđujem križarske ratove, veliki potop, progon i spaljivanje vještica, inkviziciju, ritualno paljenje kondoma u Africi i masu drugih zala koje se čine u Božje ime i u ime Crkve, ali ništa od toga, po meni, nema uporište u religiji - ljudi su ti koji iskrivljavaju religiju i razne ideologije onako kako njima odgovara.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KRŠĆANSTVO NIJE UBILO NIKOGA!
Naime, ljudi su ti koji ubijaju, iz raznih pobuda i u ime svega i svačega.
Što naravno nemožemo pravdati.
Crkva kao takva je imala svojih loših perioda, grijeha iz prošlosti i sl.
U ovoj situaciji bi vračanje u srednji vijek s jedne strane bilo presmiješno, sa druge strane poznavajući članove foruma, krajnje dramatično... Very Happy

No sve u svemu naslov teme je totalno kriv, razlozi tomu mogu biti neznanje ili namjera da se nekoga ocrni.

Sve u svemu DREK!

Lijep pozdrav. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›
tonya je napisao/la: ›
Ne ubija Bog, ne ubija religija - ubijaju ljudi!


Da, ali pod izlikom vjere

(u ime nekog boga)
Da, ali znači li to da je onda ta religija ili taj Bog kriv za to?
Propagira li ta religija ili taj Bog ubijanje?

Ljudi dajte malo za promjenu koristite mozak koji vam je taj Bog dao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2009. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam se uključivao u ovu priglupu temu al eto čim je @ivica tu onda moram i ja,
ivice ljudi su ubijali a i dan danas ubijaju u ime tog tvog kršćanskog boga,isto tako i muslimani,hinduisti i neznam koji sve ne i dalje ubijaju u ime svog boga,
a vjere itekako propagiraju ubijanja,tj.njihove vođe (naravno sada su svi fini i umijeni pa negovore o tome naglas i za javnost kao prije)
a nama mozak nije dao bog nego evolucija i geni,na razvoj čovjekova mozga nije nikako utjecao "bog" jer bi onda po tome već prije 10000 godina imali sve ove stvari koje sad imamo...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2009. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › nisam se uključivao u ovu priglupu temu al eto čim je @ivica tu onda moram i ja,
ivice ljudi su ubijali a i dan danas ubijaju u ime tog tvog kršćanskog boga,isto tako i muslimani,hinduisti i neznam koji sve ne i dalje ubijaju u ime svog boga,
a vjere itekako propagiraju ubijanja,tj.njihove vođe (naravno sada su svi fini i umijeni pa negovore o tome naglas i za javnost kao prije)
a nama mozak nije dao bog nego evolucija i geni,na razvoj čovjekova mozga nije nikako utjecao "bog" jer bi onda po tome već prije 10000 godina imali sve ove stvari koje sad imamo...


Ljudi...ključna stvar.
A ti kažeš: "ljudi su ubijali a i dan danas ubijaju u ime tog tvog kršćanskog boga,isto tako i muslimani,hinduisti i neznam koji sve ne i dalje ubijaju u ime svog boga"
a isto tako bi mogli i u tvoje ime (ili moje ) ubijati... ne zavaravajmo se..Bog nema veze s tim.
Mi smo slobodni i izabiremo si sami puteve s kojima ćemo ići...

Zašto uopće djeliti ljude na vjernike i na one koji to nisu ?
Svi smo mi isto smeće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2009. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To sto je pobijeno ljudi,ali josh gore,koliko je ideja,naroda i dostignuca stradalo pod opaskom 'hereze' ili 'heretika' nikada necemo saznati.
Glede Amerika,tj. Ondasnjih Indija - slikovite opise mozete naci u pismima (izvjestajima) Vinka Palatina tadasnjem papi, a postoji i knjižica Bartolome De Las Casasa "Kratko izvješće o uništenju Indija", pa ako ju nađete u knjižnici...


Zadnja promjena: bazooka_joe; 20.03.2009. 10:48; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
a vjere itekako propagiraju ubijanja,tj.njihove vođe (naravno sada su svi fini i umijeni pa negovore o tome naglas i za javnost kao prije)
a nama mozak nije dao bog nego evolucija i geni,na razvoj čovjekova mozga nije nikako utjecao "bog" jer bi onda po tome već prije 10000 godina imali sve ove stvari koje sad imamo...
Sam si napisao da vođe i sl to rade. ZNAČI LJUDI, nijedna vjera kao takva (religija) nepropagira ubijanje i sl.

O ovoj evolucij bi se dosta dalo pričat. Very Happy
Tko kaže da "mi" nismo sve to imali prije 10000 godina???
Možda je i tada bio neki svjetski rat koji je sve pokosio...
kako bi Einstein rekao: Neznam kako će se voditi 3 svjetski rat, ali znam da će 4. biti sa toljagama.
Tko kaže da tehnologija naprednija od naše nije postojala prije 10000 godina?
Di to piše? PS: pismo je kasnije došlo...
"Pod pojmom stari vijek podrazumijeva se, najčešće, razdoblje od uvođenja pisma odnosno početka civilizacije (oko 3500. g.pr.Kr. u Mezopotamiji) do početka srednjeg vijeka (sredina petog stoljeća n.e.). Obično se pojam koristi samo za prostor oko Sredozemnog mora, uklučujući i Bliski Istok (s Perzijom), ali često se uključuju i drugi dijelovi svijeta. Pojam antika, a naročito klasična antika, obuhvaća isključivo grčko-rimski stari vijek u razdoblju od 12. ili 8. stoljeća p.n.e. (ovisno o načinu razgraničavanja), pa do početka srednjeg vijeka (što ponovo nema čvrstu, jednoznačnu granicu). Tako je stari vijek širi pojam, a obuhvaća i razdoblje antike."

Šta ti znaš šta je bilo prije 10000 godina?
Zamisli da u Osijeku prestanu živjeti ljudi, treba ti 500 godina da se Osijek više nemože prepoznati, tj. da netko tko dođe ovdje maltene nema pojma da je ovdje itko živio, jer bi sve ošlo u k. Ostale bi samo građevine kao što su PIRAMIDE.

I sad ti meni tupiš o nekoj evoluciji, pričaš šta je bilo prije, a nemaš pojma!
Još nešto kako to da smo onda samo mi tako pametni (gledajući kroz evoluciju)?
Zašto jedna jebena ptica npr. orao ili neka kokoš kućne radinosti Very Happy nema mozak kao ti, a isto vremena, je "sudjelovala" u evoluciji koliko i čovjek?!

Čitajući tekstove po forumu se može dobiti dojam da je čovjek nastao od majmuna, ali tko kaže da je to istina... To su sve spike, za razliku od tih spika u vjeri se jasno kaže, JA NEZNAM DALI TO NEŠTO POSTOJI, ALI JA U TO VJERUJEM! Dok u ovakvim spikama se sve nešto tvrdi, a kurca zapravo neznaju, SVE SU NEKE PRETPOSTAVKE. Što će reči UVJERLJIVIJA PRIČA PROLAZI, potreban je samo dobar marketing.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@snašo ak ćeš ti za sebe reći da si smeće slobodno,al nemoj za mene,
smiješno je što svi peru ruke od raznih ubijanja i klanja tokom povijesti koja su se radila s vijorećim križom na zastavi,u ime tog kršćanskog boga,
pobijena su cijela carstva u Južnoj Americi,a prvi su išli svećenici "vašeg" boga (naravno poslije njih konkvistadori koji su ubijali),onda pobijena je velika većina domorodaca u S.Americi,također u ime znamo već koga,svi ratovi na području Europe tokom srednjeg vijeka a i kasnije su bili vjerski,ITD...
Vladari su tokom povijesti započinjali ratove u ime tog boga a pape i razne vjerske vođe su to radosno prihvatili,iako to nema nikakve veze s Isusovim učenjem,čak totalno suprotno.
Žalosno je to što su religiju pojedinci iskoristili da motiviraju mase za razno razne ratove i sranja,al jbg napravili su to,
već sam rekao da je tema pomalo priglupa jer je postavljena od jednog forumaša koji je htio samo zapaliti novi "rat" na forumu...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
već sam rekao da je tema pomalo priglupa jer je postavljena od jednog forumaša koji je htio samo zapaliti novi "rat" na forumu...
Nije tema priglupa zbog toga.
Tema je priglupa zato što joj je naslov totalno kriv!
Da je naslov tipa: Koliko Je Ljudi Ubila Crkva ili tako nešto? O tome bi se dalo pričati.
Ali naslov: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo? Je totalno promašen.
Religiji se implicira nešto, za čega ona nemože biti odgovorna iz razloga što ona to ne propagira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a @ivice crkva ima najbolji marketing,jel tako???
a da je bilo nekakvog "boga" pa nebi li valjda on zaustavio to ubijanje i propadanje svijeta (prije 10000g)
čekaj malo kažeš da smo samo mi pametni,nebi rekao tako,i životinje su se razvijale kao i mi,ista ta kokoš je vjerovatno bila gluplja prije 5000g (nije baš i sad nešt napredovala al jbg),
evo vidiš kažeš da su to sve spike za evoluciju a vjeruješ u još veću glupost (bez namjere vrijeđanja tvojih vjerovanja) nekakvog "boga" koji tamo negdje sve nas promatra i pazi.
Čekaj malo kako religija ne propagira ratove?,pa tokom povijesti sve vodeće religijske ličnosti su propagirale ratove,a glupi puk je to slušao i ratovao,možda to nepiše u svetom pismu al brca to i ovako nitko ne gleda

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
a @ivice crkva ima najbolji marketing,jel tako???
a da je bilo nekakvog "boga" pa nebi li valjda on zaustavio to ubijanje i propadanje svijeta (prije 10000g)
čekaj malo kažeš da smo samo mi pametni,nebi rekao tako,i životinje su se razvijale kao i mi,ista ta kokoš je vjerovatno bila gluplja prije 5000g (nije baš i sad nešt napredovala al jbg),
evo vidiš kažeš da su to sve spike za evoluciju a vjeruješ u još veću glupost (bez namjere vrijeđanja tvojih vjerovanja) nekakvog "boga" koji tamo negdje sve nas promatra i pazi
Božija svemoućnost je ograničena time da je dao čovjeku kao takvom mogućnost slobodnog izbora.
Evolucija može biti ovakva ili onakva, ali ja vjerujem da je nju NETKO morao pokrenuti!

Ja nisam potegao pitanje evolucije, nju si ti potegao... a vidim i upućen si u nju?! Very Happy

PS: Ja sam samo rekao da se u VJERI NETVRDI NEŠTO, NEGO VJERUJE DA JE TO NEŠTO TAKVO.
Kad nešto čitaš moraš se potruditi da skužiš šta piše, jer očigledno nekužiš?! (bez namjere vrijeđanja)
PS: Primjer ti je i naslov teme koji je totalno promašen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa očito da vjeruješ u nekakvu glupost kad se nitko ne drži tih vjerovanja,joj ova naklapanja o božijoj svemogućnosti su presmiješna,
reci ti meni šta ja to nisam skužio molim te???
a ti vjeruješ da je tu evoluciju pokrenuo "bog",e sam ti vjeruj u to...
bay bay

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › pa očito da vjeruješ u nekakvu glupost kad se nitko ne drži tih vjerovanja,joj ova naklapanja o božijoj svemogućnosti su presmiješna,
reci ti meni šta ja to nisam skužio molim te???
a ti vjeruješ da je tu evoluciju pokrenuo "bog",e sam ti vjeruj u to...
bay bay
Naravno da ću vjerovati, jer imam tu mogučnost da biram.
Ajde da neodem uz pozdrav Very Happy bye, bye

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
Žalosno je to što su religiju pojedinci iskoristili da motiviraju mase za razno razne ratove i sranja,al jbg napravili su to,


e ovo treba biti podvučeno jer je ovo zapravo bit svega. kao što ste svi rekli kršćanstvo ili bila koja druga religija nije ubila nikoga jer je to nemoguće, kršćanstvo je kao i sve druge religije dobro osmišljena farsa za naivne. e sad koliko roleplayeri farse imaju prste u sakaćenju i ubijanju od kad se ista igra na daskama svijeta i vijeka i do koje su mjere spremni ići za oživljavanje samo i isključivo svojih ideja to je priča za sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 19:38 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo zanimljivo. Već oko naslova je povedena rasprava, a to znači da postoje strane kojima treba bolja početna pozicija, kao na referendumu za neku bitnu stvar. Kad se ljudi počinju oko nekih stvari počinju hvatati pravnih formulacija, to je uvijek škakljivo.
Slažem se s ljudima kojima smeta "Kršćanstvo pobilo" jer to nije najsretniji izraz. Svakako da su to činili ljudi koji su svoj zakržljali ego pokušavali nadograditi Božjim, što je od prvog dana grijeh (Adam i Eva). Praviti se Bogom, igrati se gospodara života i smrti nije Božja ideja, već totalna ljudska zabluda još od Odiseje u svemiru kad je majmun skužio da mu kost može poslužiti da zatuče drugog majmuna.
Majmuna, da, jer sve one koji su evoluciju prvo pokušali dokazati neutemeljenom jer nisu htjeli biti majmuni, povijesno su to postali sakrivajući se iza autoriteta Biblije. Ne želim da je moj predak bio na grani, jer i nije, moj je sišao s grane i na tome mu svaka čast. Problem je što su neki majmuni sišli, međutim, svoj pogled na svijet doživljavaju krnje, jer se po njima "s visine bolje vidi" i eto ti problema...
Nije tabu tema tko je i kada, koliko i zbog čega pobio milijune ljudi. O tome treba razgovarati, pa nije uzalud popularno ispričavati se žrtvama gdje god se kojekakvi državnici, gradonačelnici ili papa čak, pojave. Žrtve su svetinja, i nikad ih se ne smije iskorištavati za dokazivanje svojih prava ili tvrdnji. Jedino za što smiju poslužiti je osuda krvnika koji su zločin počinili. Izlike za ubojstvo nema, spomenuti ću samo kaznu u Procesu Kajin - Abel.
Bog ne ubija, Bog ne opravdava ubijanje, nazivali ga mi Alahom, Jahvom ili što... Bog je jedan, voli čovjeka. Posebna je discilina ljudsko ne shvaćanje Boga. Biti svjestan, da što ti misliš da si mu bliži, on ti je sve dalje.
Ne bih samo htio da umjesto da se vraćamo kršćanski korjenima i moralu, neprestano svoj prljavi veš pravdamo tuđim. Kao "ja ne radim, pa mi je lakše ako još njih ne radi... "to je glupo i tipično za naš mentalitet. Godinama smo odgajani u antikršćanskom duhu, gdje je u društvu smatran facom tko psuje Boga. Nisam ni za to da se po Glasu Koncila glorificiraju žrtve jednih, a ne drugih...Uvijek se zamaramo krivim pitanjima, a bitna nam pred nosom. Opet sam se raspisao, sad nitko neće pročitat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: