Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
la_linea
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.03.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad razmislim, čini mi se da Jack Trbosjiek zapravo uopće nema pojma o čemu pričaš Monstrume. Ti si se referirao na onaj izračun koliko je ljudi takoreć izravnom Božjom odlukom stradalo u tipa: potopu, osveti faraonu, padu Jerihona i sl.
Trbosijek se bezrazložno uspjenio. Riječ je tek o Monstrumovoj duhovitoj opaski. Na koncu ako je on majmun onaj ateistički onda tek ne misli da je Bog pobio ljude jer u njega niti ne vjeruje.

Ma besmisleno....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
onda im tu dolazi crkva širom otvorenih ruku koja kaže 2x oče naš i 3x zdravo marijo i tvoji grijesi su izbrisani bez obzira šta si napravio. fuj gade mi se. licemjerna žgadija.


pričaš o nečemu o čemu nemaš pojma. Ispovijed je nevaljana bez iskrenog pokajanja, samo nabrajanje grijeha ispovjedniku vrijedi ništa bez iskrenog pokajanja. dva očenaša tri zdravomarije 5 slava ocu je samo zahvala sa odriješenje grijeha u ispovijedi i ne utječe na samo odriješenje grijeha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › p.s. ti si veliki rvat i katolik jelda?
Pa kakve veze s ovim ima tko je veliki Hrvat i Katolik, bio ti Ateist ili Katolik, ti trebaš shvaćati da onaj tko vjeruje u Boga zna da je Bog taj koji ima pravo oduzeti život, jer ga je i dao, A čovjek kao takav ne! Druga stvar naslov teme negovori uopće o onomu što se ovdje priča, nego je jednostavno je opet došlo do kačenja raznih opcija, te nekih kvazi nekonstruktivnih sukoba što možemo primjetiti iz ovog posta.
Prije se jednostavno moglo razgovarati normalno o svim temama, doduše i forumaši su bili drugi.

Sada jednostavno ne možeš, zato što i ljudi kad pišu, više nepišu ono što misle, nego plemenski prihvačaju tuđa mišljenja sve zbog nekog tzv. prijateljstva i potrebe da budeš cool! Very Happy Kakvo sranje?!

PS. Što ti to znači Veliki Hrvat i Katolik, te zašto stalno koristite takve neke tuđe fraze, sinonime nastojeći da budete zanimljivi te prihvaćeni u toj nekoj ajmo reči vašoj grupaciji?! ŠTA TI TO ZNAČI I KOGA TA FRAZA OPISUJE (karakterno)??? Confused
PS: Žao mi je što niste kreativni, dajte malo više "onog svog" pišite u tekstovima.
Ovo je več sve lakrdija, u kojoj naravno ne možeš niš konstruktivnog pročitat.
Sve u svemu postaje zamorno i predosadno!!! Sad

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2009. 15:16 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je iskreno dosadilo da me ljudi procjenjuju na temelju onoga što sam po nacionalnosti, vjerujem li u Boga ili ne i imam li ili nemam sakramente. Nikoga ne zanima da sam osoba koja će pomoći sa svime čime raspolaže, da sam dobar prijatelj i partner. Rijetki gledaju na to kakav si čovjek i poštuješ li ljude na način na koji su zavrijedili već samo po onome što ti piše u dokumentima. Isto tako me nerviraju pitanja, čija si, kako se prezivam... Valjda će me povezati sa nekom velikaškom obitelji ili što? Zašto jednostavno ne budemo ljudi koji će poštovati odluke svojih prijatelja, poznanika, pa i potpunih stranaca na kraju? Ima pravo mali Ivica, ove nedorasle postove i kvaziodgovore te vrijeđanja ne vrijedi ni čitati a kamoli komentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivice, da netko napiše da govno smrdi, ti bi i od tog napravio raspravu do Jupitera i nazad.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2009. 15:26 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je iskreno dosadilo da me ljudi procjenjuju na temelju onoga što sam po nacionalnosti, vjerujem li u Boga ili ne i imam li ili nemam sakramente. Nikoga ne zanima da sam osoba koja će pomoći sa svime čime raspolaže, da sam dobar prijatelj i partner. Rijetki gledaju na to kakav si čovjek i poštuješ li ljude na način na koji su zavrijedili već samo po onome što ti piše u dokumentima. Isto tako me nerviraju pitanja, čija si, kako se prezivam... Valjda će me povezati sa nekom velikaškom obitelji ili što? Zašto jednostavno ne budemo ljudi koji će poštovati odluke svojih prijatelja, poznanika, pa i potpunih stranaca na kraju? Ima pravo mali Ivica, ove nedorasle postove i kvaziodgovore te vrijeđanja ne vrijedi ni čitati a kamoli komentirati.
Pa naravno tko još volio stereotipiziranje... Kako nevoli jedna strana tako nevoli i druga.
Zato sam i pitao čemu oni "provokativni" naslovi tipa Veliki Hrvat i Katolik sa kime te tada osoba poistovječuje, tj što taj naslov govori o karakteru osobe koju opisuje?
Ljudi više neznaju normalno komunicirati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram potrebnim nadodati na svoj (pre)kratak zbrda-zdola post.

Dakle, kao što smo već i ustanovili, a vjerujem da se svi slažemo - kršćanstvo nije ubilo nikoga. O kršćanstvu ne možemo pričati kao da se radi o nekakvoj genocidnoj ideologiji (kao što to radimo dok je riječ o nacizmu).
No nebitno je sada je li prvotno pitanje na početku topica nespretno formulirano ili ga jednostavno treba shvatiti doslovno.
Došao je trenutak rasprave u kojem je došlo do nekakve vrste međusobnog 'pičkaranja' na temelju ne teme topica, već nekakvih individualnih shvaćanja. Jasno je da je samo jedna osoba na cijelom ovom forumu započela isto, žalosno je što su mu ostali i odgovarali (jebga, hranili ste trolove).
Dakle, da zaključim; jasno je da i danas postoje osobe koje bi bez previše razmišljanja, a kada bi ih se stavilo na položaj na kojemu mogu odlučivati najrađe vratili poredak iz 'mračnog doba' - što je srednji vijek nesumljivo bio.
Sretna je okolnost da živimo u vremenima u kojima su vođe zapadne civilizacije (pri ovome mislim na svjetovne, duhovne i filozofske) dovoljno prosvijetljeni da to ne rade. Barem ja to doživljavam tako.
Naravno da je bilo, a i dalje ima progona, ubojstava i osuda pod nekakvom lažnom 'kršćanskom' zastavom, u to nema sumnje. Kako reče Ivica, Vatikan je sam priznao i pokajao se, te se i dalje kaje za svu nesreću nanijetu u ime kršćanstva.
Koliko je ljudi pobijeno - ne zna ni sam Vatikan, čak kada bi i cijelu svoju arhivu preokrenuli ne bi smo dobili ni približan rezultat. No to je nebitno, pogotovo ako ispriku i kajanje poglavara katoličke crkve gledamo kroz osnovno načelo iste - načelo oprosta. Da nije tog načela (ne samo u smislu kršćanstva), ljudski bi rod poživio do trenutka izrade prvoga oružja. Drugim riječima - ne bi bilo ni nas niti ove rasprave.
Jedno je bilo onomad u jednom topicu kad smo, zabave radi, zbrajali death rate starozavjetnoga boga, a drugo je ovo - vađenje iz naftalina starih grijeha jedne ideologije koja je shvatila svoje greške i ne želi ih više ponoviti.
Pitam se samo što svi vi mislite o pola tisućljeća turske okupacije ovih prostora i žrtvama iste? Trebamo li bojkotirati tursku, turske proizvode, ne dopuštati njihovim prijevoznicima tranzit kroz Hrvatsku? Naravno da ne, bilo bi previše apsurdno učiniti takvo što.
Dakle?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.08.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Čitajući tekstove po forumu se može dobiti dojam da je čovjek nastao od majmuna, ali tko kaže da je to istina... To su sve spike, za razliku od tih spika u vjeri se jasno kaže, JA NEZNAM DALI TO NEŠTO POSTOJI, ALI JA U TO VJERUJEM! Dok u ovakvim spikama se sve nešto tvrdi, a kurca zapravo neznaju, SVE SU NEKE PRETPOSTAVKE. Što će reči UVJERLJIVIJA PRIČA PROLAZI, potreban je samo dobar marketing.


Mora da si ponosan na sebe, Ivice Very Happy


_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2009. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mora da si ponosan na sebe, Ivice Very Happy
Neću reči ponosan, reči ću zadovoljan sami sobom.
Jest da ima nekih stvari kojih bi trebao promjeniti, no dobro neću sada o tome.
Kako je kod tebe? (Kako stoje stvari kod tebe po tom pitanju) Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2010. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovim putem molio bih sve prisutne forumaše da pogledaju ovaj video



Hvala .

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2010. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@root, odlican video...

Inace, govornik je Stephen Fry, a zbivanje http://www.intelligencesquared.com/

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2010. 8:55 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi se nažalost ubijaju zbog svojih različitosti, odnosno načina na koji su se podijelili u svojim glavama. Zbog neracionalnog straha od bilo čega što je drugačije, i što odstupa od nekih standarda i normi koje svaki pojedinac nažalost htio to ili ne ima usađeno u glavi. Te su se podjele i strahovi kroz povijest pokazali kao odlična inicijalna kapsula kojom su se pokretali ratovi koji su uvijek i isključivo služili samo kapitalu . Nažalost činjenica je da je i kršćanstvo kroz povijest sudjelovalo u ratnim osvajačkim pohodima, pod krinkom borbe protiv nevjernika.
Volio bih vjerovati da će se svijet u neko dogledno vrijeme promijeniti i da uskoro neće biti onih koji će manipulirati ljudima radi kapitala, međutim to silno isticanje različitosti kao nešto loše koje je sveprisutno oko nas, mi ne ulijeva optimizam da bi se tako nešto doista moglo i dogoditi.



Zadnja promjena: simo031; 13.02.2010. 21:22; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2010. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan govor.dobro smišljen i argumentiran.svatko se može složiti sa izrečenim.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
odličan govor.dobro smišljen i argumentiran.svatko se može složiti sa izrečenim.

Hvala ! Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›

Volio bih vjerovati da će se svijet u neko dogledno vrijeme promijeniti i da uskoro neće biti onih koji će manipulirati ljudima radi kapitala, međutim to silno isticanje različitosti kao nešto loše koje je sveprisutno oko nas, mi ne ulijeva optimizam da bi se tako nešto doista moglo i dogoditi.





U toj silnoj kritici katoličanstva ljudi zaboravljaju ono što se događa sada i što eskalira i širi se nekontrolirano-mislim na šerijatske običaje, a u nekim zemljama čak i zakone.
I opet je novac u igri,jer zbog bogatstva jednoj S.Arabiji nitko ne spočitava stravično kršenje ljudskih sloboda. UAE se spominje samo zbog Dubaia i B.al Araba, a što je ispod tog silnog sjaja-ne mislim samo na prava žena( to je čak i zanemarivo u odnosu na ostale katastrofe šerijatske prakse).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: