Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Krvoločni psi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.04.2009. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije crno bijeli.
pa da socijalizacija je kada je gazda pored njega, a ne 600 metara od njega... ne mora taj pas biti lud, al on je pas..i kad vidi drugog muzjaka popizdi... jos ak je manji( a bigl i vecina su manji) manji se useru i pocnu lajat, a onda se i ovi uzjebu...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2009. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uaos je napisao/la (Pogledaj post): ›
kudjaokomtiskokom je napisao/la (Pogledaj post): › nijedan pas ne smije bit šetan bez lajne na bilo kojem dijelu Osijeka.. Wink

i ende..



U potpunosti se slažem.


u potpunosti se ne slazem Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2009. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u čemu je problem Ingo? Very Happy
znaš dio grada (tu mislim na javne površine) gdje psi smiju bit nevezani?
ili se pridružuješ "pit bull opasan - maltezer dobar"-struji? Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2009. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kudjaokomtiskokom je napisao/la (Pogledaj post): › u čemu je problem Ingo? Very Happy
znaš dio grada (tu mislim na javne površine) gdje psi smiju bit nevezani?
ili se pridružuješ "pit bull opasan - maltezer dobar"-struji? Razz



naravno da zakonom nije nigdje dopusteno, ali etoo ... ja volim zivjeti na rubu zakona Smile

i naravno ... svakako pit bull je opasan i mora biti vezan i sa brnjicom, a malterzer ne mora, ni labrador, ni husky, ni bigl, ni pudlica, ni bernski planinski, ni bob teil, bla bla bla ....

ja pripadam samo struji 'skupljaj govna za svojim psom' Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2009. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nosim Unikom vrećice i ponosim se time! Very Happy
i volim da mi se smiju dok kupim..

a jel ridgeback mora bit vezan? čisto da znam.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
kudjaokomtiskokom je napisao/la (Pogledaj post): › u čemu je problem Ingo? Very Happy
znaš dio grada (tu mislim na javne površine) gdje psi smiju bit nevezani?
ili se pridružuješ "pit bull opasan - maltezer dobar"-struji? Razz



naravno da zakonom nije nigdje dopusteno, ali etoo ... ja volim zivjeti na rubu zakona Smile

i naravno ... svakako pit bull je opasan i mora biti vezan i sa brnjicom, a malterzer ne mora, ni labrador, ni husky, ni bigl, ni pudlica, ni bernski planinski, ni bob teil, bla bla bla ....

ja pripadam samo struji 'skupljaj govna za svojim psom' Smile

Ne mogu reći da se ne slažem u potpunosti sa Ingom,jer pripadamo istoj struji što se tiče"govana",a normalno da se s ničim drugim iz prethodnog posta ne slažem,što naravno nije razlog da se naši psi ne poigraju kada se sretnemo.
Isto tako je sasvim normalno da moji psi budu vezani i imaju brnjicu dok se na njih zaleću i reže "socijalizirani psi".
Isto tako normalno je da ridgeback iliti rodezijski gonič ne mora biti zavezan,jer mu je bila svrha-gonič lavova,a ne pasa,tako da je onda sve u redu.
Isto tako je normalno da psi budu odvezani na promenadi i da šetaju među djecom i da ih sruše.
Isto tako je naravno normalno da isti peseki dolaze i skaču na ljude koji se panično boje pasa.

Pozdrav svim savjesnim vlasnicima pasa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
uaos
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
naravno da zakonom nije nigdje dopusteno, ali etoo ... ja volim zivjeti na rubu zakona Smile


Šta da ti na ovo kažem u trenutku kada to izjaviš moraš biti svjestan da se zalažeš za anarhiju i bez zakonje.
Problem je u tome što nisi svjestan da anarhija poznaje i priznaje u večini slučajeva zakon ječega pa u tom kontekstu moraš prihvatiti odvezane Pitove, staforde, DA, Prese, Tose, Kangale,File idr...

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
i naravno ... svakako pit bull je opasan i mora biti vezan i sa brnjicom, a malterzer ne mora, ni labrador, ni husky, ni bigl, ni pudlica, ni bernski planinski, ni bob teil, bla bla bla ....


Ti si vjerovatno jedan od onih koji misle da u Kini svi ljudi znaju Kung Fu i da su opasni kao Bruce Lee.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.04.2009. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zakon jačega u 100% obliku priznaje prirodno stanje o kojem najviše piše Rousseau. al tamo ne hodaju odvezani stafordi nego do zuba naoružani ljudi:-D

Samo treba poštivat zakon... Pas smije hodat bez lajne ali mora biti minimalno 500m udaljen od zadnje kuće... al bi bilo lijepo da su tada pas i gazda sami, a ne da jos okolo trci 100 pekinezera i 50 staforda i bullova koji se hrane njima:-D + nijednog ja nisam vidio s brnjicom....

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definiraj "staford".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
uaos
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › zakon jačega u 100% obliku priznaje prirodno stanje o kojem najviše piše Rousseau. al tamo ne hodaju odvezani stafordi nego do zuba naoružani ljudi:-D

Samo treba poštivat zakon... Pas smije hodat bez lajne ali mora biti minimalno 500m udaljen od zadnje kuće... al bi bilo lijepo da su tada pas i gazda sami, a ne da jos okolo trci 100 pekinezera i 50 staforda i bullova koji se hrane njima:-D + nijednog ja nisam vidio s brnjicom....


Bojim se da se nismo razumjeli a da mislimo na istu stvar.
Pa evo kako ja o tome mislim onoga trenutka kada u naseljenom mjestu pustiš psa s povodnika bez obzira na pasminu pristaješ na druga pravila igre tj. prihvaćaš odgovornos za sve što će tvoj pas ili što će tvom psu drugi pas napraviti ( tu prije svega mislim da me se krivo ne shvati tvoj pas može spaliti babe Mande mačku ili Markovog tvorića kojeg je izveo u šetnju).
Dakle kada je pas pušten s povodnika on nije pod nadzorom bez obzira na stupanj poslušnosti za primjer pogledati službene pse čak i kada idu u akciju su na povodniku i ovisno koju službu obavljaju imaju ili nemaju zaštitnu košaricu tj. brnjicu.
Pa da skratim gdje nije naseljeno mjesto i nema nepoznatih pasa u strogo kontroliranim uvjetima sam za to da se psi vode bez povodnika u suprotnom budite sigurni da i od jakog psa ima jači, spretniji, okretniji, snalažljiviji, i na koncu sretniji pas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
uaos
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo je napisao/la (Pogledaj post): › Definiraj "staford".


American staffordshire terrier
FCI III Terriers
Section 3 Bull type Terriers
Without working trial



Jesi li na to mislio? Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2009. 16:12 
Naslov:  Re: Krvoločni psi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

psi koje njihovi vlasnici setaju bez povodca na otvorenom prostoru nisu potencijalni napadaci samo drugih pasa, nego opcenito i drugih zivotinja koje se setaju.

primjer: ja svoju macku redovno vodim u setnju (stanujemo u visekatnici i nema smisla da macka sama šalabaza po zgradi i naselju, nego se ja s njom uputim van pa u setnjicu) - dok je bila mala vodila sam ju na povodcu, sad je velika, a nema prkladnih povodaca za odrasle macke pa konstantno trcim za njom da ne bi podtrcala pod auto ili stogod slicno; zamislite situaciju u kojoj se "bezopasan" nevezan pas zalijece prema mojoj macki, dok ona uzasnuta nema kamo pobjeci - taj isti pas mozda nece napasti ljude koji okolo hodaju, ali mu je macka lak plijen kojem ce rijetko koji pas odoljeti... e pa ovako: prvo ce nastradati taj "bezopasni" pas (jer cu mu ja osobno zakrenuti vratom), a onda ce nastradati vlasnik tog istog "bezopasnog" psa jer imam nulti stupanj tolerancije kada netko napada mog kucnog ljubimca...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
psi koje njihovi vlasnici setaju bez povodca na otvorenom prostoru nisu potencijalni napadaci samo drugih pasa, nego opcenito i drugih zivotinja koje se setaju.

primjer: ja svoju macku redovno vodim u setnju (stanujemo u visekatnici i nema smisla da macka sama šalabaza po zgradi i naselju, nego se ja s njom uputim van pa u setnjicu) - dok je bila mala vodila sam ju na povodcu, sad je velika, a nema prkladnih povodaca za odrasle macke pa konstantno trcim za njom da ne bi podtrcala pod auto ili stogod slicno; zamislite situaciju u kojoj se "bezopasan" nevezan pas zalijece prema mojoj macki, dok ona uzasnuta nema kamo pobjeci - taj isti pas mozda nece napasti ljude koji okolo hodaju, ali mu je macka lak plijen kojem ce rijetko koji pas odoljeti... e pa ovako: prvo ce nastradati taj "bezopasni" pas (jer cu mu ja osobno zakrenuti vratom), a onda ce nastradati vlasnik tog istog "bezopasnog" psa jer imam nulti stupanj tolerancije kada netko napada mog kucnog ljubimca...

Ja imam i malog miša kojeg izvodim u šetnju bez povodca(nema odgovarajućeg),pa i tvoja maca bez nadzora može smazati mog mišića,i što onda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2009. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo-legendo.....aahhahaa.... osijek031.com smile

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2009. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja imam i malog miša kojeg izvodim u šetnju bez povodca(nema odgovarajućeg),pa i tvoja maca bez nadzora može smazati mog mišića,i što onda.
onda imamo problem osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: