Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Brojanje godina po Isusovom rođenju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2008. 20:26 
Naslov:  Re: Brojanje godina po Isusovom rođenju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › nešto ovih dana razmišljam...i mislim si...i ne mogu naći rješenje...pa ako ima neki vjernik nek mi kaže...
dakle ovako...
ako se godine broje od isusovog rođenja...kak se on rodio pred kraj godine 25.12...jel ne bi bilo logično da se rodio 1.siječnja...ako se godine broje od njegovog rođenja...ne kontam....onda se broje prije njegovog rođenja...neko nekog tu laže...
ima li netko nekakvo rješenje za ovu moju zavrzlamu? ...ako me razumijete...
Maloj djeci moraš sve crtat pa onda joj moraš reči i da se datumi po takvim pitanjima uzimaju simbolički, jerbo što ako se rodio na pravoslavni, a ne na katolički Božić??? Misterija svemira! Druga stvar to kao takvo uopće nije vjersko pitanje nego društveno. Cijelo čovječanstvo broji tako godine osim izuzet nekih kao kineza koji imaju još neki svoj dodatni kalendar i sl.
Imam neki osječaj da je autor htjeo ispasti pameta, a kad ono.... Very Happy

Lijep pozdrav svima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.12.2008. 20:30 
Naslov:  Re: Brojanje godina po Isusovom rođenju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › nešto ovih dana razmišljam...i mislim si...i ne mogu naći rješenje...pa ako ima neki vjernik nek mi kaže...
dakle ovako...
ako se godine broje od isusovog rođenja...kak se on rodio pred kraj godine 25.12...jel ne bi bilo logično da se rodio 1.siječnja...ako se godine broje od njegovog rođenja...ne kontam....onda se broje prije njegovog rođenja...neko nekog tu laže...
ima li netko nekakvo rješenje za ovu moju zavrzlamu? ...ako me razumijete...
Maloj djeci moraš sve crtat pa onda joj moraš reči i da se datumi po takvim pitanjima uzimaju simbolički, jerbo što ako se rodio na pravoslavni, a ne na katolički Božić??? Misterija svemira! Druga stvar to kao takvo uopće nije vjersko pitanje nego društveno. Cijelo čovječanstvo broji tako godine osim izuzet nekih kao kineza koji imaju još neki svoj dodatni kalendar i sl.
Imam neki osječaj da je autor htjeo ispasti pameta, a kad ono.... Very Happy

Lijep pozdrav svima!

nisam htio ispast pametan....ne moš protiv malog ivice...nego jednostavno ja sam nevjernik...nikad u životu nisam ušao u ovu našu "katedralu" i tak...ne čitam bibliju i to...ne zanimaju me takve stvari...al eto ovo me zanimalo....postao sam ateist kad su mi otkrili da adam i eva zapravo nisu postojali Sad Sad...onda sam se razočarao u crkvu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.12.2008. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posljednja istraživanja kažu da se rodio negdje 17.6. a ne 25.12.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.12.2008. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ivice srce naše pametno pa nemoraš vrijeđati dečka iznesi svoje mišljenje,ajme što si nabrijan...
ajde prosvjetli nas pa obrazloži tezu..ja svoju nemam

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2008. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
nisam htio ispast pametan....ne moš protiv malog ivice...nego jednostavno ja sam nevjernik...nikad u životu nisam ušao u ovu našu "katedralu" i tak...ne čitam bibliju i to...ne zanimaju me takve stvari...al eto ovo me zanimalo....postao sam ateist kad su mi otkrili da adam i eva zapravo nisu postojali Sad Sad...onda sam se razočarao u crkvu...
Pa brojanje godina nema veze s vjerom osim u smislu da se one broje od Isusova rođenja, ali ono kao takvo nepredstavlja nikakvo religisko pitanje.
Ja njega mogu smatrati kao sina Božijega, ti ga možeš smatrati kao političara, no i dalje će se brojati godine od njegovog rođenja (simbolički).
I svi tako broje. A to kojeg je datuma on rođen to je simbolika, mislim dobro da niste pitali u koliko sati pa zvali vatikan da vam da kopiju rodnog lista!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2008. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
@ivice srce naše pametno pa nemoraš vrijeđati dečka iznesi svoje mišljenje,ajme što si nabrijan...
ajde prosvjetli nas pa obrazloži tezu..ja svoju nemam
Nikoga nisam vrijeđao. Samo sam pitanje koje je postavio ocjenio kao glupo! Što i je!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.12.2008. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la: ›
nisam htio ispast pametan....ne moš protiv malog ivice...nego jednostavno ja sam nevjernik...nikad u životu nisam ušao u ovu našu "katedralu" i tak...ne čitam bibliju i to...ne zanimaju me takve stvari...al eto ovo me zanimalo....postao sam ateist kad su mi otkrili da adam i eva zapravo nisu postojali Sad Sad...onda sam se razočarao u crkvu...
Pa brojanje godina nema veze s vjerom osim u smislu da se one broje od Isusova rođenja, ali ono kao takvo nepredstavlja nikakvo religisko pitanje.
Ja njega mogu smatrati kao sina Božijega, ti ga možeš smatrati kao političara, no i dalje će se brojati godine od njegovog rođenja (simbolički).
I svi tako broje. A to kojeg je datuma on rođen to je simbolika, mislim dobro da niste pitali u koliko sati pa zvali vatikan da vam da kopiju rodnog lista!

isusovo rođenje nema veze s vjerom...na njegovo rođenje slavimo božić...na njegovo uskrsnuće uskrs...al to nema veze s vjerom...ok...kako god ti kažeš šefe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.12.2008. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Nikoga nisam vrijeđao. Samo sam pitanje koje je postavio ocjenio kao glupo! Što i je!

Postavljeno je pitanje na koje je tražen odgovor, ne vidim po čemu je to pitanje bilo glupo.

Nema glupih pitanja, samo pitanja na koje treba odgovoriti Very Happy

EDIT: a oni koje zanima zašto se njegovo rođenje slavi baš 25.12. neka pogleda Zeitgeist. Mislim da je netko već i stavio clip ovdje u temu Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2008. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
isusovo rođenje nema veze s vjerom...na njegovo rođenje slavimo božić...na njegovo uskrsnuće uskrs...al to nema veze s vjerom...ok...kako god ti kažeš šefe...
Da ako se na njega gleda u pogledu brojanja godina, a u ovom topicu se baš tako gleda! Ovdje se gleda na Isusa kao povjesnu ličnosti, jer i ateisti i teisti (vjernici) broje godine od njegovog rođenja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2008. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
EDIT: a oni koje zanima zašto se njegovo rođenje slavi baš 25.12. neka pogleda Zeitgeist. Mislim da je netko već i stavio clip ovdje u temu Smile
Da, u slučaju ako misliš da ti Zeitgeist daje ispravne odgovore na to, a vidjelo se i kad su spominjali likove iz Biblije da je bilo dosta grešaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.12.2008. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Da, u slučaju ako misliš da ti Zeitgeist daje ispravne odgovore na to, a vidjelo se i kad su spominjali likove iz Biblije da je bilo dosta grešaka.

Da, ja mislim da znanost daje točne odgovore na sve, pa uključujući i religiju. Pa i Isusovo rođenje koje se, po Bibliji, dogodilo za vrijeme astronomskog fenomena koji se nikad u proteklih nekoliko milijuna godina nije dogodio u 12. mjesecu već uvijek sredinom 6.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2008. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Da, ja mislim da znanost daje točne odgovore na sve, pa uključujući i religiju. Pa i Isusovo rođenje koje se, po Bibliji, dogodilo za vrijeme astronomskog fenomena koji se nikad u proteklih nekoliko milijuna godina nije dogodio u 12. mjesecu već uvijek sredinom 6.
Izvini ti možeš reči da znanost daje odgovore na nešto, ali nemožeš poistovječivati jedan Zeitgeist sa znanošću! A i ovo kada se dogodilo? Pa napisao sam ti da je datum uzet simbolički, prema tebi (ako nije) onda stoji i to da je Marija rođena u početkom devetog mjeseca, jer je onda mala gospa?! Presmiješno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.12.2008. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, Ivice, što se pjeniš, shvati da neki ljudi jednostavno ne znaju takve stvari.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
*CURKA*
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.12.2008. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma hrpa toga su popovi izmislili...
samo što treba vjerovat u "ono nešto veće", jer da se držimo vjere gdje su svećenici svako stoljeće jednu rečenicu više izmislili da bi nam bilo zamimljivije, daleko bi dogurali...

_________________
Kad bi svaki čovjek bio čovjek, onda bi svaki kamen bio dragulj. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.12.2008. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Izvini ti možeš reči da znanost daje odgovore na nešto, ali nemožeš poistovječivati jedan Zeitgeist sa znanošću! A i ovo kada se dogodilo? Pa napisao sam ti da je datum uzet simbolički, prema tebi (ako nije) onda stoji i to da je Marija rođena u početkom devetog mjeseca, jer je onda mala gospa?! Presmiješno!

Zašto ne bih mogao poistovjetiti Zeitgeist sa znanošću? Pa čovjek je vrlo detaljno i precizno objasnio "zvijezdu" koja je tri kralja vodila do novorođenog Isusa, te samu simboliku Isusa i njegovog rođenja o kojoj konstantno turpijaš, a da očigledno ni sam ne znaš o čemu govoriš.

Uostalom - kako ti znaš kad je Marija rođena, a kad nije? Što ako je stvarno rođena u 9. mjesecu? Prvo se ti dogovori sam sa sobom računaju li se godine od dana ili godine Isusova rođenja, pa onda pričaj o simbolici.

A ako ćemo se već voditi znanošću - (još uvijek) ne postoji nijedan znanstveni dokaz koji će (mi) potvrditi postojanje Isusa Krista.

tonya je napisao/la: ›
Dobro, Ivice, što se pjeniš, shvati da neki ljudi jednostavno ne znaju takve stvari.

A on nikako da shvati da je on glavni i centralni smisao svemira i da mu se ne isplati debatirati s priprostim Zemljanima.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: