Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Brojanje godina po Isusovom rođenju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.12.2008. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

*CURKA* je napisao/la: ›
ma hrpa toga su popovi izmislili...
samo što treba vjerovat u "ono nešto veće", jer da se držimo vjere gdje su svećenici svako stoljeće jednu rečenicu više izmislili da bi nam bilo zamimljivije, daleko bi dogurali...

Pa baš to, ja ne vjerujem stvarima koje pišu u novinama, a kud ću još knjizi koju su ljudi pisali i prepisivali i nadopisivali i dorađivali i što sve ne stoljećima...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2008. 2:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Zašto ne bih mogao poistovjetiti Zeitgeist sa znanošću? Pa čovjek je vrlo detaljno i precizno objasnio "zvijezdu" koja je tri kralja vodila do novorođenog Isusa, te samu simboliku Isusa i njegovog rođenja o kojoj konstantno turpijaš, a da očigledno ni sam ne znaš o čemu govoriš.


Molim te, nemoj Zeitgeist uzimati kao vjerodostojan izvor. Smile Iako je zanimljiv film, i u njemu je izrečena gomila nepotkrijepljenih besmislica.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 4:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kakav je izvor "vjerodostojan" kod religija starih tisuće godina?

nepotrkijepljene besmislice u kršćanstvu općenito > nepotkrijepljene besmislice u filmu Zeitgeist

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto ne bih mogao poistovjetiti Zeitgeist sa znanošću? Pa čovjek je vrlo detaljno i precizno objasnio "zvijezdu" koja je tri kralja vodila do novorođenog Isusa, te samu simboliku Isusa i njegovog rođenja o kojoj konstantno turpijaš, a da očigledno ni sam ne znaš o čemu govoriš.
Jesi možda gledao i drugu stranu priče odnosno komentare druge strane na isti film, ja ću odgovoriti za tebe, nisi.
Vidiš ja sam gledao na internetu (youtube) nebrojeno filmova o plinu HHO tj smjesi vodika i kisika nastaloj iz vode i stroju koji ih mješa, isto tako sam vidio golim očima na internetu kako čovjek tali željezo na 300 stupnjeva, dok se na taj isti aparat za varenje u tom trenutku ne možeš ni opeći, a svi znamo da je to znanstveno nemoguće!!!
I šta sad ja trebam reči ma je to je tako jer sam gledao jedan hebeni film na you tubeo gdje je čovjek to radio?!

A glede onog za 9mjesec i Mariju je samo pokazatelj da uopće nisi shvatio ono što sam ja htio reči! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la: ›
nepotrkijepljene besmislice u kršćanstvu općenito > nepotkrijepljene besmislice u filmu Zeitgeist
Da, ali u kršćanstvu su takve stvari i definiraju kao neke moguće pretpostavke, a ne krute činjenice, a u Zeitgeistu ne.
Uostalom kad bi kršćanstvo kao takvo bila religija čije se stvari ruše sa jednim DVD primjerkom nekog lakrdijaškog filma u kojem ti i autor koj govori ima sakrivenu facu, onda bi ono odavno več bilo srušeno, tj. nebi imalo ovoliki broj vjernika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.12.2008. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a @ivice al ga sereš pa to je fucking nevjerojatno,svatko ima svoje mišljenje (a ti ovo svoje tupiš do kraja) pusti da svi imaju svoje mišljenje,tako ja tebi mogu postaviti par pitanja-odakle tebi dokazi da je biblija barem poluistinita? odakle tebi dokazi da se isus uopće rodio? odakle ti dokazi da uopće šta od toga istina???
možda jer si se rodio i odmah su te upregnuli u sljedbu i to je to,
a ovo za vjernike koliko ih imaju kršćanske crkve je jako smiješno,volio bi vidjeti koliko bi se ljudi krstilo i primalo sve te svete sakramente s recimo 18 godina,znaš koliko bi onda "vjernika" imala katolička ili pravoslavna crkva,pih neću ni predviđati...
zato poštujem one baptiste i te neke protestantske sljedbe koje krste ljude tek kad su odrasli a ne dok beba nemože ni pričati (pa se onda hvale koliko ih ima)

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2008. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja na to gledam ovako: većina stvari na kojoj se temelji kršćanstvo je simbolična, stoga je besmisleno nešto takvo pobijati "znanstvenim" dokazima. Ne volim kada se vjernici drže nečega kao pijan plota i ne žele gledati izvan nametnutih okvira. Upoznala sam vjernike koji, što je zaista smiješno i žalosno u današnje vrijeme, misle da je svijet stvarno nastao u sedam dana i da smo svi potomci Adama i Eve. Jednako su mi tako smiješni "nevjernici" koji onda takva vjerovanja idu pobijati znanstvenim dokazima. I jedno i drugo je besmisleno.

Čini se da je jednostavnije reći: "Ja vjerujem" ili "Ja ne vjerujem", nego znati. Zahtijeva manje truda.

Zeitgeist je zaista zanimljiv, ali vrvi neprovjerenim podatcima, što se lako može potvrditi, iako ima i dokazanih podataka. Ne treba se pjeniti oko tog filma, nego mu, kao i svemu revolucionarnom, prići s dozom skepse - oni koje je film uvrijedio jednako su smiješni kao i oni koje je isti film prosvijetlio. Čak i da je apsolutno sve u njemu rečeno istinito, film potvrđuje ono što sam i sama oduvijek smatrala istinitim: ne postoji prava ili kriva religija. Svijet bi bio mnogo ljepše mjesto kada bi se svi prestali svađati čija je religija bolja i ispravnija. To je u rangu s onom debilnom emisijom "Moj tata je bolji od tvog tate".

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vaš odgovor je

istinit.

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › a @ivice al ga sereš pa to je fucking nevjerojatno,svatko ima svoje mišljenje (a ti ovo svoje tupiš do kraja) pusti da svi imaju svoje mišljenje,tako ja tebi mogu postaviti par pitanja-odakle tebi dokazi da je biblija barem poluistinita? odakle tebi dokazi da se isus uopće rodio? odakle ti dokazi da uopće šta od toga istina???
Izvini ja netupim ništa svoje, ja samo kažem da je povijesno gledano napisano, a tako se ikaže kako se godine broje od Isusova rođenja, bilo njega kao religijske bilo povijesne osobe, te kako su naklapanja sa datumima besmislena jer ona u Bibliji kao i svi ostali svetci imaju određeni datum u godini kada se slave, no to nije zato što je štajaznam taj događaj zabilježen na taj datum, nego prosto zato da postoji jedan datum u godini kada se to obilježava.

Naklapanja oko toga jeli Isus rođen 25.12. ili u 6-om mjesecu su mi presmiješna ako ne i tragikomična!
Također sam htio reči kako to nije čak bih rekao ni neko religijsko pitanje, nego više društveno pošto i vjernici odnosno (teisti) i oni koji to nisu (ateisti) ili pak pripadnici nekih drugih vjera, svi broje godine od Isusova rođenja, (bilo njega kao neke mitske povijesne osobe ili pak kao osobe koju smatramo mesijom) ,ma koliko god to teško bilo nekome prihvatiti... A njegovo rođenje kao takvo se uzima otprilike (gledano u godinama), o datumu je besmisleno uopće i razgovarati! Pošto se zna kako je neko otprilike i ovdje rekao kako je promašeno za 5-6 godina.

Samo sam to htio reči. Wink
Naklapanja sa filmovima Z produkcije i uzimanje filmova kao jedinih relevantnih činjeničnih pokazatelja je također presmiješno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2008. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što će se dogoditi ako se dokaže - nekim čudom - da čovjek nije ni živio? od čega će se onda vrijeme mjeriti? hoće biti recimo 10 godina prije zablude o Kristu ili nešt slično? Smile
ako se u doba njegova rođenja pojavio Haileyev komet nije teško bilo izračunat neke događaje
priča o Isusu je očito ostavila jak dojam među svijetom pa se otud i krenulo odbrojavat vrijeme od tog navodnog događaja. da ne spominjem utjecaj crkve na još prizemnije stvari od mjerenja vremena.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Čini se da je jednostavnije reći: "Ja vjerujem" ili "Ja ne vjerujem", nego znati. Zahtijeva manje truda.

U ovome i je bit svega.... nitko na ovom svijetu nema pojma jel Isus bio svetac ili prodavač magle, je li uopće postojao ili nije. U to možemo samo vjerovati ili ne vjerovati.

E sad, što netko od toga pravi nauk i zarađuje debele pare na tome, sasvim je drugi par opanaka. Na sličnu foru i u drugim kulturama neradnici muzu radnicima lovu i plaše ih paklom i sličnim pizdarijama.

Dakle, vjeruješ ili ne vjeruješ... glupo je uopće raspravljati o tome, ne?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2008. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
što će se dogoditi ako se dokaže - nekim čudom - da čovjek nije ni živio? od čega će se onda vrijeme mjeriti?






bit će da ti nisi išao u školu. da si išao znao bi da se, i kako se, vrijeme mjerilo puno puno prije krista. a kako su i rekli, isus se nije rodio na nultu godinu, već otprilike u to vrijeme, koju godinu više-manje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.12.2008. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@gum099 ajd ti nama objasni kak se to mjerilo vrijeme prije krista?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2008. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

brojali su godove na onom zmijinom stablu jabuke

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2008. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@gum099 ajd ti nama objasni kak se to mjerilo vrijeme prije krista?



godine su se brojale unazad. znači poslije 1000. recimo je dolazila 999. godina. to sam naučio još u osnovnoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: