Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



I Flauder podvio rep pred Glavašem

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2008. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › i zašto onda danas radite na politički pristranom (preslaba riječ čak) mediju OSTV kad se deklarirate kao politički neovisna i nepristrana osoba/novinar?


1. Koji je to slobodan i nepristran medij na kojem osječki novinari mogu raditi, a da se ne obaziru na interes jačih oglašivača, političkih stranaka ili ljudi bliskih uredniku i upravi?
2. OSTV je kontrolirao HDZ prije nego što ga je kupio Željko Biloš, o čemu sam pisao i na portalu. No, po čemu je ta televizija politički pristrana nakon toga i nakon nedavnog angažiranja Dalibora Kasača za glavnog urednika? Od promjene programske sheme i vizualnog identiteta prije nepunih mjesec dana, uređivačka politika nastoji biti uravnotežena. Ponekad uočim i pristranost, ali to je više problem slabosti ili interesa pojedinih autora, nego stava kuće. Ljudima treba pružiti priliku da riješe početne dvojbe i ne donositi opće ocjene zbog pojedinih propusta.
3. Zašto politički neovisan i nepristran novinar ne bi mogao korektno raditi u politički pristranome mediju? Ako u svojoj emisiji ili izvještaju pruži javnosti uvid u različite i suprotstavljene pozicije teme kojom se bavi, otvori telefone uživo - dakle, bez mogućnosti cenzure - zašto bi bio odgovoran za eventualnu političku pristranost medija na kojem radi. Mnogi korektni novinari pošteno rade u politički pristranim medijima. Ponekad su ograničeni bavljenjem određenim pojedincima ili interesima, ali onda ih zaobilaze ne pišući neistine i to je - u okolnostima u kojima živimo - prihvatljiv kompromis. Je li alternativa napuštanje takvog medija i prepuštanje medijskog prostora prodanim dušama? Naravno, i ostanak bez radnog mjesta.

Da, Madcaptinu, imao sam na Gradskom radiju emisiju "Brijačnica" i među više od 20 gostiju koji su "bili na brijanju", jedan je bio i Tasko. U zadnjoj emisiji sam ih sve pozvao da "obriju voditelja" i Tasko je prihvatio izazov. Javio se uživo i optužio me da sam uveo kabelsku tv, a nisam mu platio naknadu, no kako nikad nisam imao kabelsku, utvrdili smo da me s nekim zamijenio. Da, prije 7 - 8 godina dobio sam besplatnu kartu, a potom sam godišnje karte kupovao po nešto nižim cijenama po kojima ih je prodavao svim novinarima. Zadnjih nekoliko godina nemam godišnju kartu i parkiranje plaćam obično mobitelom.
Vodio sam i desetak emisija o parkiranju s pravnicom Elektromodula u studiju, Anom Kocelj, prije možda pet godina. Tada je bilo mnogo nepoznanica oko naplate parkiranja i uvođemka naplate putem sms-a. Uvijek smo imali otvorene telefone i ljudi su slobodno mogli izraziti nezadovoljstvo i dobiti odgovor na svako pitanje, pa je emisija bila otvorena i informativna, a nikako afirmativna.

Captain-banani i drugima koji ne znaju: razlozi za određivanje pritvora nisu samo sprječavanje utjecaja na svjedoke, nego i neki drugi poput sprječavanja skrivanja i krivotvorenja dokaza, opasnosti od bijega, opasnosti od ponavljanja djela, a nekad je bilo i sprječavanje uznemiravanja javnosti u slučaju puštanja na slobodu. Inače, Glavaš ili bilo tko njegov, na moje svjedočenje nisu utjecali, a zašto me nije napao na nedavnoj presici kao neke kolege, treba pitati njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Madcaptin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2008. 22:28 
Naslov:  Re: I Flauder podvio rep pred Glavašem
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Madcaptin je napisao/la: ›
Sječam se autorske emisije Flaudera na Gradskiom radiju kada je gost bio Tasko. Oštrica novinarskog pera je otupjela nakon dara godišnje karte za parking.


Citat: › Da, prije 7 - 8 godina dobio sam besplatnu kartu, a potom sam godišnje karte kupovao po nešto nižim cijenama po kojima ih je prodavao svim novinarima.


Dakle u pravu sam, to što si naknadno plačao kartu, to ti je stari normalno. Tako to rade i svi mali ljudi. Ne oni tvoji "mali ljudi" koje simpatiziraš i zoveš kokošarima. Kako se zovu novinari koji prodaju svoj kodeks i moral za kokošija jaja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2008. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, Gorane lako je njima tuđim ..... gloginje mlatit i pozivati na čistunstvo i moral, i šta još sve nisu napisali. Članke koje pišeš, između ostaloga i na ovom portalu, ja vidim kao objektivne i nepristrane, i često opereš i HSP i poglavarstvo. Spominjanje OSTV od nekih forumaša, u kontekstu pristranosti naprema STV-u i Glasu Slavonije je kao kad vidim ona tri majmuna što ne vide, ne čuju i šute....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
captain_banana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2008. 5:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
imam blagi osjecaj da ce Glavas ipak nekako izigrati i izmanipulirati sve i sva i izvuci se iz svega ovoga...naravno ne birajuci sredstva i nacine. Ali ne mogu vjerovati da sudstvo moze biti u takvom klincu i da to prodje... a prolazi evo vec godinama!

Ako zbog ničega, kazniće ga zato što već toliko dugo sve vuče za nosinu. Pravda postoji, ali pravna država nažalost ne!

_________________
Vidoviti Mile: Ko igra counter strike na pc-ju ide u pakao. Ljudi...igre se igraju na konzoli!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2008. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

captain_banana offtopic?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po nekima je Flauder trebao izmisliti da je osobno svjedočio kako je Glavaš naređivao odvođenje i ubijanje srpskih civila.
Korektno svjedočenje po meni.
Što se tiče suđenja bolje da se prekine, jer je ovo lakrdija. Nakon svakog svog svjedoka DORH ulaže prigovor. Sad im se i onaj jedan kompromitirao...

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2008. 11:14 
Naslov:  Re: I Flauder podvio rep pred Glavašem
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko vidim nije tu samo svjedočenje već i njegovo deklariranje, kao neovisna i nepristrana osoba/novinar, a radi na lokalnom hdztv-u, a koliko je profesionalan pokazao je u emisiji s Šukerom....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2008. 12:26 
Naslov:  Re: I Flauder podvio rep pred Glavašem
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko vidim nije tu samo svjedočenje već i njegovo deklariranje, kao neovisna i nepristrana osoba/novinar, a radi na lokalnom hdztv-u, a koliko je profesionalan pokazao je u emisiji s Šukerom....


Promašio si stranku Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko vidim nije tu samo svjedočenje već i njegovo deklariranje, kao neovisna i nepristrana osoba/novinar, a radi na lokalnom hdztv-u, a koliko je profesionalan pokazao je u emisiji s Šukerom....


Promašio si stranku Very Happy

Nije! Kupovina OSTV-a je politički reket Sanadera. Za uzvrat je Biloš dobio OLT i još neke poslove. Druga je stvar što je Biloš povezan s Đapićem odnosno što upravlja njime, pa mu pruža dosta prostora na televiziji.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2008. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve u svemu nakon nekog čitanja svih tekstova ovdje postavljenih, mislim da je glupo sa vaše strane iz tekstova vidljivo politički pristranih osoba, komentirati tuđu pristranost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle pristranost a ne neovisnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2008. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Kid je napisao/la: ›
dakle pristranost a ne neovisnost.
Pod pristranost sam mislio onu (eventualnu), Tj. nije još vidljivo dali ona postoji.
Barem po meni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: