Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 14:34 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko god internet danas bio ordinary i must vecina internet projekata nema nekog velikog smisla ako ga ne guras i ne odrzavas (osvjezavas); http://brend.osijek.hr/, http://www.osijek-sport.com/... a i ovaj portal drže admini i forumaši....dakle treba se oko toga netko svojski potrudit. I - opet ljudski faktor!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...Čočić radi suvenire, Šokačka grana, likovna udruga Lopoč iz Bilja, već spomenute Rukotvorine,itd, itd....
...nije problem naći onog tko će ti raditi suvenire, samo treba dobra volja....


kao sto rekoh 'trebalo bi malo objediniti i sistematizirati vec postojece ponude!'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...žalosno je što se toliko toga u Osijeku da iskoristiti, a nitko ništa ne radi...ovo su samo neki primjerci koji ulaze u turističku ponudu tih gradova/sela/mjesta:
http://vitezovi-zelingradski.hr/index.php?option=com_fireboard&func=view&id=55&catid=7

http://www.spancirfest.com/

http://www.koprivnica.net/index.php?option=com_g2bridge&view=gallery&Itemid=15&g2_itemId=25895

http://www.dobrinj.com/fanot_7/fanot_str12.htm

...i tako unedogled bih mogla nabrajati razna događanja koja bi se dala organizirati,a koja bi dala dušu Osijeku......

...no, i Osijek ipak konja za utrku ima:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=15618
...samo mi se čini da smo poznati jedino po jedenju i pijenju...jer kao i uvijek, pretpostavljam da će štandovi biti puni drndi mrndi, umjesto suvenira....


Zadnja promjena: anakonda; 10.10.2008. 15:01; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oke to stoji, no bas sumnjam da neka turisticka grupa iz njemačke kad dode zađe u gundulicevu i naiđe na čočićeve suvenire

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa da su upućeni preko, recimo weba TZ, znali bi....nije li TZ baš ta koja i služi za takve stvari?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...žalosno je što se toliko toga u Osijeku da iskoristiti, a nitko ništa ne radi...ovo su samo neki primjerci koji ulaze u turističku ponudu tih gradova/sela/mjesta:
http://vitezovi-zelingradski.hr/index.php?option=com_fireboard&func=view&id=55&catid=7

http://www.spancirfest.com/

http://www.koprivnica.net/index.php?option=com_g2bridge&view=gallery&Itemid=15&g2_itemId=25895

http://www.dobrinj.com/fanot_7/fanot_str12.htm

...i tako unedogled bih mogla nabrajati razna događanja koja bi se dala organizirati,a koja bi dala dušu Osijeku......

...no, i Osijek ipak konja za utrku ima:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=15618
...samo mi se čini da smo poznati jedino po jedenju i pijenju...jer kao i uvijek, pretpostavljam da će štandovi biti puni drndi mrndi, umjesto suvenira....

Sjajan niz dokaza da TZ ne radi bas previse...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › oke to stoji, no bas sumnjam da neka turisticka grupa iz njemačke kad dode zađe u gundulicevu i naiđe na čočićeve suvenire


a zasto Cocic svoje svijece (i ostalo), pa Blazek svoje licitarske proizvode i drugi - ne bi prodavali u Tvrdji. Mozda im treba neki poticaj da se maknu iz vlastite kuce - poslovni prostor ipak kosta a oni ne mogu bas toliko toga prodati da im se isplati unajmiti lokal u Tvrdji!
Sto je sa starim obrtima...obućari, krznari, urari, zlatari, filigrani, pa slasta (pa i gospodji sa rukotvorinama u Zupanijskoj je prije mjesto u Tvrdji)... ljudi bi lakše financirali poslovni prostor, a grad bi od toga imao koristi ako bi ih se malo 'potaklo' da svoj lokal otvore u Tvrdji! Zamislite ulicu obrta....umjesto cvjetnih gredica, birtija i klubova! Ali ne, poslovni prostori su pretvoreni u birtije koje donose novce! Kompleksan i veliki problem je ta Tvrdja - nece to biti jednostavno rijesiti!


Zadnja promjena: Callistemon; 10.10.2008. 15:11; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Problem definitivno nije tako jednostavan kako ga Festa želi prikazati i prikupiti malo pozornosti na sebe, što ukoliko su to uistinu njegove riječi (fosili) ne da mu ne služi na čast nego je krajnje nekulturno i bezobrazno. TZ je neprofitna organizacija i ne smije ništa prodavati, a problem ponude suvenira je zbog nezainteresiranosti naših obrtnika da iste nude i proizvode (barem zasada). Međutim ukoliko poželite nešto kupiti nekome za uspomenu slobodno posjetite TZ i sigurno će vas uputiti gdje možete nešto lijepo kupiti sukladno novcu kojeg želite (možete) potrošiti.
I da se razumijemo kritika je dobrodošla kao poticaj (ukoliko je argumentirana), ali način na koji je to Mario učinio i još kao ispred GČ Tvrđa je krajnje nekorektan.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Sharon";p="196271"]
TataMata je napisao/la: ›
[Provjereno: suveniri se mogu kupiti na barem 2 mjesta u gradu, to je onaj butik na križanju Županijske i Hrv.Republike (mislim da se zove "Rukotvorine"), a i u onoj maloj trgovini pored (bivše) Male kavane. (Mislim da je ova zadnja u okviru TZ).
Znam to pouzdano, jer sam kupovala takve stvari rodbini koja živi u Kanadi. Ima jako lijepih stvari, samo je dosta skupo. Eto, ako netko nije znao, a treba takve stvari... Možda bi se moglo malo više oglašavati te trgovinice,interesantne su (moj prijedlog)
/quote]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo je konkretan i dobar prijedlog, podržavam. Uklapa se i u projekt ''Ja volim Osijek'', mogli bi se i naći i malo popričati kako to realizirati. Ne kontam zašto mislite da se vaše ideje neće uvažiti, ili da vi ne trebate nešto predložiti. Što se tiče nerada ''starih fosila'' ti Stipe_5 i ostali ne bi izgurali ni tjedan dana...jer to i nije tako jednostavno kao što neki od vas misle...i ne radim u TZ ali znam koliko se trude, a posebno gosp. Macanić.


Prva i osnovna stvar je popričati sa likovnjacima u Osijeku, popričati sa ljudima iz grada o mogućnosti sponzoriranja takvog projekta, vidjeti što bi se moglo osmisliti kao popratni sadržaj i tak to.
Mislim da bi jedno takvo događanje u proljeće ugodno iznenadilo sve Osječane i ostale koji se zateknu u gradu jer ipak vidjeti slikare na ulicama grada ne događa se svaki dan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 15:29 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.gaudeamus.hr/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=24

...pregledajte malo PDF na linku...mnoštvo odličnih ideja....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 15:31 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Osjecanin - ako nece TataMata - evo ja ti doniram jos jednog kikaca...

iako, zapamtih li dobro - ti vese ne zivis u Osk?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TZ se financira iz prihoda onih koji su obveznici uplate doprinosa za TZ. Oni biraju predstavnike u Skupštinu TZ i onda ta Skupština odlučuje o tome što će raditi s tim novcem. Dakle skupština donosi plan i program rada koji onda Macanić, kao direktor mora provoditi.
U praksi je malo drugačije. Ispred onih koji bi trebali odlučivati (uplatitelji boravišne pristojbe odnosno posrednici koji od turista to naplate i uplaćuju na odgovarajući račun, ugostitelji, hotelijeri i ostali) obično se imenuju iz kruga politici najdražih predstavnika u Skupštinu. Tada Skupština donosi planove koji su u pravilu sastavljeni prema željama onih koji sa turizmom nemaju veze. Macanić obično kao direktor to predlaže, a Skupština to prihvaća, uglavnom bez rasprave.
Dakle tko misli da je samo Macanić kriv - vara se. Uz to Macanić može biti potpuna truba za turizam ali dobar organizator koji će provesti u djelo ideje koje mogu unaprijediti turizam Grada pod uvjetom da je to Skupština prihvatila.

Ono što ja mislim da treba napraviti je slijedeće:

1. Obrazovati više turističkih vodiča koji govore strane jezike. Danas imamo problem kad u Grad dođu grupe iz Italije, Francuske, Španjolske, Japana ili Koreje. Ni engleski i njemački nisu baš sjajno zastupljeni. Nakon toga na webu objaviti raspored koji vodiči, za koje jezike i kada su na rapolaganju, kako bi ih se mogli unaprijed rezervirati.

2. Izraditi informativnu, modernu, interaktivu web stranicu Grada sa popisom i cijenama svih usluga - od smještaja do kave i/ili kemijske čistionice. Gost koji dođe u naš Grad jako malo ili ništa ne zna i morate mu dati što više informacija. Pa i popis ovlaštenih i neovlaštenih autoservisa i autopraonica dobro bi došao.

3. Organizirati ostvarenje stereotipa - Osijek grad kulena, slanine, masnog kruha i tamburaša u restoranima i kavanama. Ne znam gdje u Gradu postoji takvo mjesto (u Ruži sviraju neki ciganluk), a gosti koji mi dolaze iz Zagreba ili ostatka Lijepe nam Naše očekuju u najmanju ruku kasni ručak s tamburašima. I obavezno domaći kulen (ima samo Beljski), slaninu, masni kruh. Ljudi pričaju o tome, a ne možeš im udovoljiti. Pa ako treba nek subvencioniraju umjesto glupog ZOO Hotela fiktivno seosko slavonsko dvorište.

4. Ideja o likovnom susretu je odlična ali ja bih volio u gradu vidjeti festival uličnih umjetnika - od pantomimičara do glazbenika. Zašto grad ne bi imao natjecanje uličnih umjetnika? Pa čak i s dobrim nagradama. Nek u svijetu postane pojam da je neki umjetnik dobio Oska (ili oskara) za svoju uličnu izvedbu.

5. Tvrđa kao mjesto za lokalne majstore koji bi besplatno tamo obavljali svoju prodajno-proizvodnu djelatnost je jako stara. Ali za to treba ispuniti neke preduvjete: odabir majstora bez bočnih veza i volju Grada da im ustupi besplatno ili simbolično prostor. Koliko ja znam samo studio Keramika ima neke pogodnosti, a ostali proizvođači iz Grada ne. Lijepo bi bilo ponijeti iz Osijeka suvenir lokalnog lončara, užara, stolara, zlatara ili fotografiju lokalnih motiva od naših izvrsnih fotografa.

6. Gradske glavonje moraju donijeti odluku što misle i žele ostvariti od turizma. Nije TZ ili Macanić taj koji može riješiti sve vezano uz turizam. Kad bi se znalo što se hoće tada se vrlo lako može vidjeti da li je Macanić sposoban to provesti. Ovako je to sve ni v'rit ni mimo.


I za Festetića: mogao bi malo pogledati što mu radi HDSSB-ov direktor turističke zajednice Županije. Ako on tvrdi da je Macanić nesposoban, tada ja tvrdim da je taj lik (Antonio Sobol) barem jednako nesposoban pa nek pravi reda prvo u svom dvorištu. Nek' pogleda njegovu web-stranicu. Nema ni spomena o nekim izuzetnim stvarima kao primjerice:
- postojanje spilja u Baranji
- ni riječi o Branjinom vrhu, najstarijem naselju u Baranji
- nema datuma održavanja izuzetnih lokalnih manifestacija (pa čak ni Đakovačkih vezova)
- nema ni spomena o Batinskoj bitki iako svake godine nekoliko tisuća ljudi posjeti spomenik
- nema ni spomena o tome da je Aljmaška Gospa prenesena iz Luga u Aljmaš, kako, kada i zašto, a stotine tisuća hodočasnika je došlo zbog nje

i da ne nabrajam dalje. Naprosto je web-stranica bedasta i neinformativna.


Zadnja promjena: mvarga; 11.10.2008. 8:32; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Plesni Centar
Offline
Ukupno postova: 58
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako.... Plesni Centar dosada u gradu organizirao sljedece:
Plesnih tecajeva 14, plesnih skola 2, Salsa karnevala 4 (za osjecke ljetne noci), svakog ljetnog petka(ako nas je vrijeme posluzilo) plesnjak na terasi hotela Osijek uz zivu glazbu, organizirali natjecanja, plesne prezentacije, partyje, koreografije na javnim mjestima i ugostiteljskim objektima (Kopika, Central, Royal, hotel Osijek, Esseker Centar, Bastion, Tufna Trg Ante Starcevica itd...). Tijekom tih dogadjanja docekali eminentne goste iz glazbenog i plesnog svijeta kao Cubismo, Son Cuba Son, Sabor Latino, Cubano Loco, Los Mamberos, Salseros, Salsa SB, Tequila Mosquitos, Baile Cubano, poznate plesace kao Nikolasa, Istvana, Hrvoja Krasevca koji nam cak vodi za sve otvorenu skolu plesa u Bastionu svake nedjelje kao i nase poznate osjecke glazbenike. Promovirali ples i glazbenu kulturu i ostvarili bar 300 nocenja u hotelu Osijek za koje smo i sami snosili troskove. Pokrenuli projekt sa domom za nezbrinutu djecu Klasje. Dogovaramo suradnju sa udrugom neovisnost.
Od turisticke zajednice smo dosada dobili 2-3 sata voznje turistickim tramvajem za ucestvovanje na OLJN sa projektom LA SALSA CARNAVAL (ozvucenje na istom smo duzni platiti sami).
Bravo Anakonda! http://www.spancirfest.com/
Tamo smo sljedece godine kao i na Jadranu. Culi su za nas.
Zahvaljujem se sponzorima koji su nam u tome pomogli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›

iako, zapamtih li dobro - ti vese ne zivis u Osk?!


Odakle ti to? Znamo se? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: