Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo moj prijedlog. Neka se recimo na proljeće napravi nekakva likovna kolonija ili nešto slično gdje bi se pozvali osječki, hrvatski pa i slikari iz inozemstva da dođu u Osijek i nekoliko dana slikaju po ulicama. Od Trga i katedrale, šetališta do naravno Tvrđe. Grad osigura novčane nagrade za tri najljepše slike, od svih slika napravi se galerija gdje bi se te slike prodavale kao recimo suveniri a novac bi se utrošio za nove akcije ili povećanje fonda nagrada. Ljudi bi mogli izravno od slikara kupiti slike ako žele, na ulici a ostalo bi se prodavalo. Građani bi na punktu u Tvrđi mogli vidjeti radove svih slikara i glasati za najbolje a za nagradu bi mogli dobiti nekoliko slika u nekakvoj nagradnoj igri.
Eto. Mislim da bi bilo zanimljivo vidjeti 50 slikara na ulicama Osijeka u proljeće kako slikaju ulice, trgove, katedralu, Dravu, parkove Osijeka itd.
Uz tako nešto automatski se vežu popratni sadržaji tako da bi to bila zanimljivo događanje za Osječane i za sve goste grada u to vrijeme Smile


Zadnja promjena: Osječanin; 10.10.2008. 13:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 12:58 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad su vec dobro dosli prijedlozi, a sama turisticka zajednica nema ideja...otvorite suradnju sa fakultetima i skolama... mladi ljudi su puni ideja (prezentacija grada, suveniri...), a trebalo bi malo objediniti i sistematizirati vec postojece ponude!
Cini se da projekt http://brend.osijek.hr/ bas ne daje rezultate? ili se varam?

Zapravo bi tu turisticku zajednicu napokon trebao voditi netko proaktivan i sa idejama a ne da se na takva (i slična mjesta) udomljavaju (neuspjeli) političari!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 13:02 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@osječanin - izvrsna ideja... samo se bojim da bi ju mogli garnirati s razno raznim domaćim sadržajima koji bi, bojim se, obrnuli dojam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 13:09 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › kad su vec dobro dosli prijedlozi, a sama turisticka zajednica nema ideja...otvorite suradnju sa fakultetima i skolama... mladi ljudi su puni ideja (prezentacija grada, suveniri...), a trebalo bi malo objediniti i sistematizirati vec postojece ponude!
Cini se da projekt http://brend.osijek.hr/ bas ne daje rezultate? ili se varam?

Zapravo bi tu turisticku zajednicu napokon trebao voditi netko proaktivan i sa idejama a ne da se na takva (i slična mjesta) udomljavaju (neuspjeli) političari!


...odličan komentar...i prijedlog...ali stvarno je žalosno što sve te ideje ne dolaze od onih kojima je to glavna zadaća...

...što se tiče likovne kolonije u Tvrđi, bilo bi zaista divno kada bi se vratio onaj umjetnički štih Tvrđe kojeg se sjećam kao klinka, kada je Tvrđa bila puna umjetničkih ateljea, pogotovo pod Svodovima...samo potpisujem @callistemona opet - tko zna u kakav kirvaj bi se to pretvorilo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2008. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o problemu TZ i ostalih goručih pitanja u gradu najmanje je pozvan da o tom komentira plemeniti festetić i njegova klika iz HDSSB-a

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pod popratne sadržaje mislim izložbe, mini koncerti ozbiljne glazbe na otvorenom, turistički obilasci Osijeka u starom tramvaju i fijakerima i tak. Naravno da bi popratni sadržaji pratili glavno događanje i bili bi organizirani u skladu s tim Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 13:27 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod nas izgleda mora dogoriti do prstiju da se problemi pocnu rjesavati (obračun s mafijom je najsvježiji i vrlo drastičan primjer)! Ne bi trebalo biti vazno koja je stranka ni za Tvrdju ni za TZ - vazno je da se aktiviraju sposobni ljudi koji hoce raditi, ali je jos vaznije da ih politika pusti da rade!
A dokle god nije tako otvaraju se 'šuplji projekti' za isisavanje novaca ili za osobne i stranačke promocije. Nadam se da građani to uviđaju - uskoro će biti prilike i da to nagrade/sankcioniraju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Pod popratne sadržaje mislim izložbe, mini koncerti ozbiljne glazbe na otvorenom, turistički obilasci Osijeka u starom tramvaju i fijakerima i tak. Naravno da bi popratni sadržaji pratili glavno događanje i bili bi organizirani u skladu s tim Smile


naravno da bi tako trebalo biti - a da li će ovisi o tome tko organizira i s kojim ciljem. Ako to iskoristim kao predizborno 'uvlacenje' gradjanima - fiš i tamburica ce bolje leci (privuci vise raje). Mada su i to (fis i tamburica) obiljezja Slavonije, ali u jednom drugom kontekstu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2008. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da su važni sposobni ljudi, a koliko su sposobni momci iz HDSSb mogli smo vidjeti kroz niz godina njihove vladavine putem HDZ i sada putem dotične stranke. jedino su sposobni za svoj džep i ništa više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stipe_5
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2008. 13:43 
Naslov:  Re: Oštre kritike na rad TZ grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve te ljude koji sjede na takvim utjecajnim pozicijama i ništa nerade, ja bi poslao malo na rad kod privatnika da malo probude svoju kreativnost.
Mislim na te stare fosile, a kao druga stvar svi djelatnici što rade u TZ Osijek bi morali znati Engleski jezik a ne da tamo dolaze preko nekih veza nepismeni ljudi. Aj nek i dođe i preko veze ali neka je onda od koristi bar, a ne da imaš djelatnike kao telad nepismenu. E a web stranica im je prestršno nešto, a ta nova što će biti napravljena jedva čekam da ju vidim znam ko ju radi i znam da neće biti puno bolja.
Sretno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2008. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.tzosijek.hr/ dizajn iz vremena kada je moja baka surfala netom, a Tito bio ziv...

Cini mi se da je kritika na neprevodjenje sadrzaja na engleski ipak imala efekta, toliko o Macanicevom "stranica je u izradi pa je to OK"...
http://tzosijek.com/component/option,com_events/Itemid,28/lang,english

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2008. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Evo moj prijedlog. Neka se recimo na proljeće napravi nekakva likovna kolonija ili nešto slično gdje bi se pozvali osječki, hrvatski pa i slikari iz inozemstva da dođu u Osijek i nekoliko dana slikaju po ulicama. Od Trga i katedrale, šetališta do naravno Tvrđe. Grad osigura novčane nagrade za tri najljepše slike, od svih slika napravi se galerija gdje bi se te slike prodavale kao recimo suveniri a novac bi se utrošio za nove akcije ili povećanje fonda nagrada. Ljudi bi mogli izravno od slikara kupiti slike ako žele, na ulici a ostalo bi se prodavalo. Građani bi na punktu u Tvrđi mogli vidjeti radove svih slikara i glasati za najbolje a za nagradu bi mogli dobiti nekoliko slika u nekakvoj nagradnoj igri.
Eto. Mislim da bi bilo zanimljivo vidjeti 50 slikara na ulicama Osijeka u proljeće kako slikaju ulice, trgove, katedralu, Dravu, parkove Osijeka itd.
Uz tako nešto automatski se vežu popratni sadržaji tako da bi to bila zanimljivo događanje za Osječane i za sve goste grada u to vrijeme Smile
Osječanin je napisao/la: ›
Pod popratne sadržaje mislim izložbe, mini koncerti ozbiljne glazbe na otvorenom, turistički obilasci Osijeka u starom tramvaju i fijakerima i tak. Naravno da bi popratni sadržaji pratili glavno događanje i bili bi organizirani u skladu s tim Smile

Ovo je konkretan i dobar prijedlog, podržavam. Uklapa se i u projekt ''Ja volim Osijek'', mogli bi se i naći i malo popričati kako to realizirati. Ne kontam zašto mislite da se vaše ideje neće uvažiti, ili da vi ne trebate nešto predložiti. Što se tiče nerada ''starih fosila'' ti Stipe_5 i ostali ne bi izgurali ni tjedan dana...jer to i nije tako jednostavno kao što neki od vas misle...i ne radim u TZ ali znam koliko se trude, a posebno gosp. Macanić.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2008. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
ne radim u TZ ali znam koliko se trude, a posebno gosp. Macanić.

Moja majka voli kazat "pcela radi, muha radi..." Dakle, netko ipak jede govna...
Nije bitno koliko se trudis, nego sta si napravio...
Ja bi dao sve od sebe da preskocim 2 metra u skoku u vis, ali jednostavno ne mogu... Jel onda taj trud vrijedi ista?

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tatamata kolko sam upucen u zakon o neprofitnim organizacijama, kao sto je tz, one smiju prodavat stvari, ako cilj prodaje nije osobna zarada, znaci od zaradenog novca se recimo pokrene neki projekt, ili se opet financira izrada suvenira

sto se tic web stranica, ona mora bit takva da se sve vidi i da ti " viče" čim ju otvoris dođite u naš grad, jer izgled prodaje sve, tako ces privuc mlade koji vise po tom netu stalno

problem je sto od silnih autohtonih stvari sto su se prije u osijeku i slavoniji radili, jako tesko se moze negdje nac gdje netko jos nesto radi

trebalo bi napravit neku interaktivnu kartu na kojoj bi recimo bila oznacena mjesta gdje se mogu odredene zanimljivi i unikatne stvari vidjeti

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Čočić radi suvenire, Šokačka grana, likovna udruga Lopoč iz Bilja, već spomenute Rukotvorine,itd, itd....
...nije problem naći onog tko će ti raditi suvenire, samo treba dobra volja....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: