Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je to izmisljanje nepotrebnih gluposti @ WalterWolf slazem se s tobom u potpunosti,ili ako slucajno nemaju mama i tata novaca lijepo nabroji sve koji su s tobom bili pa podjelite troskove,kad se pocnu cinkat onda ce se budale medusobno potuc i super.i sad stvarno gluposti,odes u kaf nesmijes zapalit,izades van nesmijes konzumirat alkohol.mislim da se nista nece popraviti,uveli su 0,0 promila a nije se smanjio broj nesreca.iz supljeg u prazno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.09.2008. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje pobit sve nas normalne mlade koji volimo izac i popit i ostavit strejt izrode sta izadu subotom navecer u big ben na colu il kakao..

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
najbolje pobit sve nas normalne mlade koji volimo izac i popit i ostavit strejt izrode sta izadu subotom navecer u big ben na colu il kakao..
ja ponekad odem subotom u big ben na kavu jesam li normalan ? Very Happy .sve u svemu glupi zakoni,zivoti nam pocinju biti previse ograniceni,ma gdje je tu demokracija Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2008. 17:14 
Naslov:  Re: Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nedavno smo osvojili smo titulu najvecih pijanaca u europi:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/08/08/0135006.html

Citat: › Iako je Hrvatska tek peta po količini alkohola po glavi stanovnika, rizičan način na koji konzumiramo alkohol te velik broj umrlih od ciroze jetre i drugih bolesti vezanih uz alkohol katapultirao nas je na sam vrh.


i sad, oni ce zabraniti konzumiranje alkohola na javnim povrsinama ? u hrvatskoj (konkretno, u osijeku)? osijek031.com smile

daaa, to ce funkcionirati. Laughing

zato jednostavno ne zabrane proizvodnji i prodaju alkohola? osijek031.com smile
to ce rijesiti SVE probleme vezane uz konzumaciju istog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dambix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 137
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma znate šta ja mislim da nas to netko zafrkava, nije moguće da smo toliko zbunjeni, al mislim stvarno Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WalterWolf je napisao/la: ›
Hoćete riješiti problem maloljetne delikvencije. Vrlo jednostavno. Balonja ili grupica balonja je odlučila uništiti klupu, išarati nečiju fasadu, razbiti pola tramvaja ili slično. Činjenica je da se nemože svakog uhvatiti, no uhvati jednog. I kad ga uhvatiš, ajmo sada tata i mama lijepo plati novo u roku od deset dana, plus plati kaznetinu. Nemaš novaca da platiš?? Uzmi kredit, prodaj auto, kuću stan... ne interesira me. Jedan, drugi, treći, peti, vid vraga nema više problema.
Od kada je nečiji odgoj, odnosno neodgoj postao društveni problem a ne obiteljski.

Slažem se s tobom, to je način kako to rješavaju, recimo u Njemačkoj. Kod nas se toga do sada nitko nije ozbiljno prihvatio i pokušao barem nešto učiniti. Što se tiče zabrana, slažem se da su one rijetko kada dobre, ali zato između ostaloga služi i ova rasprava, tako da svi mogu izreći svoje mišljenje o ovome prijedlogu. Ukolko pogledaš prvih par postova vidjeti ćeš i pozitivnih mišljenja u vezi zabrane (ograničenja).

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirjam
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikada nisam za drastične zabrane ičega, ali unazad nekoliko godina sve je više grupa mladih ljudi okupljenih po promenadi i parkovima. Mogu se sresti grupe jako mladih osoba koje su naoružani alkoholom i bocama raznog pića. Može se sresti skupine koje divljaju po gradu i između sebe imaju okršaje.Kad se ljudi napiju i kad su u tim godinama naravno da im je teško kontorlirati ponašanje.Nije ni ugodno prošetati kad su u tako većoj grupi. Nemislim pritom da se sve treba zabraniti neka se mladi okupljaju ali svakako treba pojačano kontrolirati mjesta takvih okupljanja. Mislim da bi se na takav način smanjio broj razbijenih klupa, rasvjetnih tijela, kropi za smeće itd...Svi smo odgovorni kako će izgledati naš grad i kakvi će biti mladi ljudi koji žive u njemu. Grad bi se trebao pobrinuti i da mladima ponudi prostore gdje bi se oni mogli kreativno izraziti i pozvati ih na suradnju u uređenju našega grada. Jer ni mladim ljudima nije lako kad se uzme u obzir koliko ih košta izlazak i provod , nije ni čudo što se tako skupljau po ulici, tu im je najjeftinije i najlakše, a druže se kako znaju i mogu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 21.09.2008. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad je već riječ o zabranama i Njemačkoj, pročitah negdje da tamo žele zabraniti online igranje pokera pa se pitam kome to smeta i gdje je tu kvaka?, a već odavno se u Njemčiji ne smije vani piti ni glupirati, osim kada su u pitanju fešte kao što je ova trenutna (oktobarska). a naša balavurdija umjesto da tu traži uzore, njima su draži pijani poljaci i pijani rusi. zato nam produktivnost i je na razinama potonjih, a ne naprednih EU zemalja. RAD, RED i DISCIPLINA se mora imati ako se želi naprijed, ako ne želimo da nam društvo u cjelini tone u sve dublji glib. Pitam se kako će ti mladi ljudi, kojima je sada sasvim normalno svakim vikendom biti oblokan, sutra na sebe preuzeti odgovornost za odgoj vlastite djece ili odgovornost u svom poduzeću, gradu, državi?
slažem se da mladi ljudi trebaju izlaziti i zabavljati se, ali ako oni to nisu u stanju bez da su ful pijani ili nadrogirani, e pa onda stvarno s takvima nešto nije u redu i trebaju potražiti pomoć stručnjaka.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirjam
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S naprimjer dati prostore da se otvore neki klubovi , prostori mogu biti koji dugo nisu korišteni i neka ih mladi srede prema svojim potrebama i to će biti za grad jefinije nego uvođenje drastičnih mjera i zabrana. Naravno neka i policija radi svoj posao pa će sve biti ok.
A i roditelji trebaju znati što im djeca rade po ulici i u kakvi se vraćaju iz noćnih tuluma....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuljko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine je napisao/la: ›
nedavno smo osvojili smo titulu najvecih pijanaca u europi:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/08/08/0135006.html

Citat: › Iako je Hrvatska tek peta po količini alkohola po glavi stanovnika, rizičan način na koji konzumiramo alkohol te velik broj umrlih od ciroze jetre i drugih bolesti vezanih uz alkohol katapultirao nas je na sam vrh.


i sad, oni ce zabraniti konzumiranje alkohola na javnim povrsinama ? u hrvatskoj (konkretno, u osijeku)? osijek031.com smile

daaa, to ce funkcionirati. Laughing

zato jednostavno ne zabrane proizvodnji i prodaju alkohola? osijek031.com smile
to ce rijesiti SVE probleme vezane uz konzumaciju istog.


to bi znacilo da moram biciklom ic do meca,darde,cepina ili di vec i tamo se napit i onda se vozit pijan nazad u osijek?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Pitam se kako će ti mladi ljudi, kojima je sada sasvim normalno svakim vikendom biti oblokan, sutra na sebe preuzeti odgovornost za odgoj vlastite djece ili odgovornost u svom poduzeću, gradu, državi?


osijek031.com smile Vrlo lako, vjeruj mi, ima takvih na ovom forumu hrpa Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

totalna debilana. postajemo amerika.

zabranit ce pusenje, lokanje ... sutra ce zabraniti masnu hranu i propisat sta smijem jesti ?

ova kvazi demokracija sve vise i vise ljudskih sloboda oduzima.

problem oblokane balavurdije po parkovima se moze rijesiti i na drugi nacin

a i tako postoji vec zakon u kojem im se ne smiju prodavati cigarete i alkohol, i u kojem moraju biti kod kuce do 23 sata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fileos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E kad bi bi se barem ljudi naucili pameti pa nebi pijancili po gradu,pravili smece,unistavali i valjali se po ulicama...Sumnjam da bi i ovakva zabrana stala tomu na kraj...Policija treba postroziti mjere,pa bi mozda i bilo nesto od toga..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za,ali mi nije jasno kako to misle sprovesti u dijelo,jer svi javni skupovi naših političara se vode na otvorenom,a inaće uvijek u sklopu toga bude klope i CUGE.Znaći ili neće biti politike ili će biti nepotizma(gledanje kroz prste)

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 0:32 
Naslov:  Re: Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: