Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ivana1985
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2008. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lol..Šta misle,da će se vandali toliko naroljat u nekom zatvorenom prostoru i neće NIKAD izać van? Neće sjedit tamo dok se otrijezne i opamete Smile vjerojatno moraju nekako doći do kuće

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivana, mogu ja odgovoriti? Smile

oni ne misle. da misle ne bi se zamarali ovakvim stvarima kraj puno većih problema u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hej @tata mata pišeš gluposti
TataMata je napisao/la: ›
Cuganje na ulici i u parku, posebice maloljetnika, izmišljotina je odnedavno (3-4 god).

ovo ne da nije istina nego je jedan veliki proser,koliko me sjećanje služi cugali smo poslije rata s 13-14 godina otprilike,a da ne govorim o ljudima koji su zalazili u oks 94,95,96,onda pred ladyem je bilo hrpa ljudi što je cugala,u parkiću kod valoša i kadoša je odraslo stotine mladih ljudi (i većina ih nije loše ispala),
e da ak ćemo još ranije za vrijeme juge ja se sjećam da je ispred moje mjesne u kvartu svaki vikend cugalo po 20 mladih tak da nikako nemožeš reći da toga nije bilo prije,
i da se razumijemo ja nekažem da je to pozitivna stvar (cuganje) al jbg ljudi se nekako moraju zabaviti... (žalosno što zabavu vide u cugi al opet jbg,šta je tu je)

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Cuganje na ulici i u parku, posebice maloljetnika, izmišljotina je odnedavno (3-4 god).


Glupost i neistina.

Sjećam se kad sam ja imao 10 godina, a to je bilo prije rata, da nedjeljom ujutro nisi mogao vozit bicikl promenadom od stakla.

Samo što se u zadnje vrijeme to počelo primjećivati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
unLog!c je napisao/la: ›
Stvarno glupost.. definitivno vandalizam treba nekako rješiti, ali ne na takav način...
di da izađem van zabaviti se i piti, možda u Q ili Oks, izbor mjesta bez turbo(smeća)folka se sveo na manje od 10, a tamo je cuga toliko skupa da mi ni nije do zabave kada vidim cijene.. sorry ljudi, ja sam student, ja nemam po 200kn tjedno za izlazak...
Problem i je u tome što i ti sam pišeš da je zabaviti se = napiti se (nalabati ko avion), i onda normalno da ti manje od 200kn tjedno za cugu nije dosta....Cuganje na ulici i u parku, posebice maloljetnika, izmišljotina je odnedavno (3-4 god). Zabavljanje prilikom državnih i gradskih praznika i svečanosti ( 1. svibanj, Nova godina, itd.) nije upitna, ali svakodnevno opijanje na javnim mjestima ne bi se trebalo tolerirati....


ja sam napisao "zabaviti se i piti", to ne znači da zabaviti se = piti, da je tako nebi napisao oboje već bi bilo dosta i jedno od toga dvoje (istina, postoji jako puno ljudi kojima to dvoje predstavlja istu stvar)... ja kada sam vani pijem pivo i jako rjetko se "nablatim ko avion". Jednostavno volim popiti pivo ili bambus kad sam vani, to ne znači da se ja moram napiti da bi se zabavio, hrpu puta sam jednostavno izašao van i pio colu ili neki drugi sok, pogotovo kada autom idem van...
kada izađem negdje van, recimo u sk8 park piti ili neki parkić, popijem po 3, 4 piva, to je 4 x 8kn za limenku od 0.5l = 32kn... e sada, za 32kn u recimo bastionu ću popiti 2 piva od 0.33...
okej, negdje je pivo 10kn, ali opet puno radije ću (preko ljeta) sjediti negdje vani u parkiću sa svojom ekipom uz gitaru i par piva ili bambusa nego u nekom kafiću/birtiji gdje nemogu ni birati glazbu koju bi slušao, niti mogu birati ljude koji će biti oko mene..

i ne, cuganje na ulicama i parkovima nije izmišljotina od prije 3-4 godine kada su prije 20 godina i moji mama i tata se okupljali po parkovima i parkiralištima vani s ekipom uz gitaru ili pokraj auta... Ne svaki izlazak, ali opet, onda je bilo puno više kvalitetnih mjesta za izači...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, neistina je da se na javnim povrsinama cuga unazad zadnje 3-4 godine.

Cugao sam prije 15, 10, 5 godina. U proljece ljeto, jesen...a nerijetko i zimi. Nema nista ljepse nego za toplog ljetnog dana okupiti se s ekipom u nekom od parkica i lagano, uz dobru spiku i zezanje derati po vinu, pivkanu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa, slažem se da je cuganja bilo oduvijek. Nisam ni ja baš neki dinosaur i izlazio sam s ekipom i zabavljao se, ali nije baš da nam je padalo na pamet provocirati policiju, ili uništavati prometne znakove, šarati po pročeljima novih fasada, kidati klupe, bacati kante za smeće u Dravu, ili nas deset napasti nekog tipa s curom i ubiti boga u njemu pred njom....nekako su nas više zanimale cure i sve u vezi s njima, a i one nisu smatrale da je neko frajer ako pokida klupu ili napravi neku sličnu glupost....Je problem je i što i vi ne činite ništa u svezi te manjine koja pravi pizdarije nego se poistovjećujete s njima i mislite kako je to ok ili ne činite ništa iz straha od osvete, sve u svemu pušiona....Također i ekipa koja se tako ponaša slobodno neka ne glasa za HSP, njihovi glasovi nam ne trebaju....niti će ikada trebati...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Al ako malo bolje razmisliš, to jednostavno nije izvedivo. Kad bi pogledali samo nekoliko najpopularnijih mjesta za "zagrijavanje" prije izlaska kao što su pijana promenada, park kod Cadillaca, skejt park, školjka itd. to su stotine, ako ne i tisuće ljudi koji sjede tamo, cugaju i zajebavaju se. A da ne spominjem još mali milijun kvartovskih mjesta gdje se ekipe okupljaju. Niš od toga neće biti.

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Pa, slažem se da je cuganja bilo oduvijek. Nisam ni ja baš neki dinosaur i izlazio sam s ekipom i zabavljao se, ali nije baš da nam je padalo na pamet provocirati policiju, ili uništavati prometne znakove, šarati po pročeljima novih fasada, kidati klupe, bacati kante za smeće u Dravu, ili nas deset napasti nekog tipa s curom i ubiti boga u njemu pred njom....nekako su nas više zanimale cure i sve u vezi s njima, a i one nisu smatrale da je neko frajer ako pokida klupu ili napravi neku sličnu glupost....Je problem je i što i vi ne činite ništa u svezi te manjine koja pravi pizdarije nego se poistovjećujete s njima i mislite kako je to ok ili ne činite ništa iz straha od osvete, sve u svemu pušiona....Također i ekipa koja se tako ponaša slobodno neka ne glasa za HSP, njihovi glasovi nam ne trebaju....niti će ikada trebati...


Al se opet sve svodi na to da alkohol nije uzrok tih stvari. Ko je kreten, kreten je. Pijan ili trijezan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čekaj @tata mata,vidi ovako ja recimo sjedim u parkiću s ekipom,cuga pljuga zajebancija uglavnom,i sad jedno 50 metara dalje 15 pijanih tinejđera kida klupe i razbija,znači po tvom bi se ja sad trebao dignuti s svoje klupice i otići do njih i reći im "dečki nemojte to raditi" jesi ti pri sebi???
pa to ni murija ne radi,samo okrenu glavu i odu (cipelići i narko drotovi,druga stvar je interventna)
naravno da se ja neslažem s uništavanjem gradske imovine kao i svatko normalan ali izglasavanje takve gluposti kao zabrane cuganja po parkovima i svuda vanka je čisti kretenizam,znači murija bi se trebala s takvim glupostima bakćati umjesto da rade ono što trebaju (hvataju VELIKE kriminalce,što naravno nerade)

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se i ja da je pitanje da li će to proći i kako će se primjenjivati u praksi, ali dobra stvar je da o tome razgovaramo i izmjenjujemo mišljenja. To je problem u kome mi kao grad nismo usamljeni, prostori kao što je Klub mladih ili osobe koje bi se profesionalno bavile vođenjem takvih centara gdje bi se mladi mogli okupljati i popiti cugu upola cijene, slušati dobru mjuzu i organizirati razne događaje treba i platiti. Nužno je i potegnuti razgovor na tu temu, možda se prostor i nađe. Što se ne udružite u tu svrhu pa organizirate neku peticiju i organizirate se u npr. ''Mlade forumaše'' Smile. To je cilj za koji se vrijedi boriti, a ja ću pomoći koliko mogu....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mlade forumaše??? ja imam 3 banke i tak mi svejedno šta će mladi raditi,ja samo neželim da me netko po ljeti tjera iz parkića,iovako imam samo 2 kafa gdje mogu izlaziti...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
mlade forumaše??? ja imam 3 banke i tak mi svejedno šta će mladi raditi,ja samo neželim da me netko po ljeti tjera iz parkića,iovako imam samo 2 kafa gdje mogu izlaziti...
Ma bitno je da se osječaš mladim Smile Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glup potez i točka.

Hoćete riješiti problem maloljetne delikvencije. Vrlo jednostavno. Balonja ili grupica balonja je odlučila uništiti klupu, išarati nečiju fasadu, razbiti pola tramvaja ili slično. Činjenica je da se nemože svakog uhvatiti, no uhvati jednog. I kad ga uhvatiš, ajmo sada tata i mama lijepo plati novo u roku od deset dana, plus plati kaznetinu. Nemaš novaca da platiš?? Uzmi kredit, prodaj auto, kuću stan... ne interesira me. Jedan, drugi, treći, peti, vid vraga nema više problema.
Od kada je nečiji odgoj, odnosno neodgoj postao društveni problem a ne obiteljski.

Ma ovaj prijedlog nikako ne dolazi u obzir, to donosi loše političke bodove. Lakše nam je *ebat cijeli grad u dupe sa kaznama i ograničenjima, jer tako izgledamo civilizirano i sve smo bliže EU.

Baš me zanima što je slijedeće ograničenje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dambix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 137
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma te zabrane što uvode, to nikako nema smisla
pa grad se i ovako raspada, nema posla, ljudi propadaju, i sada im hoće oduzeti pravo da sjednu pred trgovinom i popiju pivo, ili možda mladima ali bogami i starima da sjednu negdje u prirodu i napiju se takav je naš mentalitet i oni pokušavaju nešto mjenjati što je tako godinama, toga je oduvijek bilo i uvijek će biti, a ako bude zabrana ja mislim da će biti još gore.. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: