Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
vranješ
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 1:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj slušaj sad vamo. to što se priča o zabrani konzumacija alkoholnih pića neće pomoći niti suzbijanju vandalizma, niti će ekipe manje piti. to su obične gluposti, matkoviću je izgleda toliko dosadno za stolicom da izmišlja toplu vodu. ako će netko piti, piti će, ako će se netko drogirat drogirat će se. tu ne moze pomoći ni zakon niti kazne. uveli su i zakon od nula promila pa se zakon pokazao neefiksan, i broj prometnih se nije smanjio nego povećao. prvo ce zabraniti pušenje na javnim mjestima, zatim ispijanje... pa dobro oce li počet i disanje zabranit ?? ja ne znam stvarno kuda sve ovo vodi. bolje nek se matković i kompanija zanimaju za važnije stvari tipa: bijela lađa, nedovoljno mjesta za parkiranje, nezaposlenost itd. to sto neko popije i radi sranja vani, to su krivi pojedinci koji su iskompleksirani svojim jadnim i neispunjenim životima, pa idu radit sranja ne bi li po nečemu pamtili svoju jadnu subotu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 3:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ipak mislim da je ova zabrana potaknuta vandalima koji u zadnje vrijeme haraju po gradu. Cugalo se u parkiću i na promenadi i kad sam ja bio mlađahan, ali nije ni izbliza bilo toliko ekscesa. Znalo se za par mangupa u gradu dok su sad svi mangupi i rade pizdarije.
A jebiga morat ćemo se kultivizirat na europejski način, nema pušenja i cuganja na javnim mjestima.

p.s. u Westu već trljaju ruke...osijek031.com smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 9:16 
Naslov:  Re: Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SRANJE, kad ne moš' rjesiti jedan problem izmisli drugi.

1. Postoje i sada odredbe u Zakonu gospodine LULIĆ koje omogućuju privođenje i kažnjavanje pijanih osoba na javnim mjestima - pogotovo ukoliko je riječ o maloljetnicima. (Obiteljski zakon, Zakon o prekršajima pa i dijelovi krivičnog zakona ukoliko kidaju klupe ili šaraju po pročeljima) - neka policija izvoli raditi svoj posao a ne nametati Gradskom Vijeću glupave odluke

2. Izmisli zakon koji će kazniti sve zbog grupice majmuna. Volio bih vidjeti da grupa japanskih turista šeće Tvrđom, čiko-san kupi limenku piva u trgovinici, a marica i petsto murjaka napadne ga i odvede jer je pio alkohol na javnom mjestu. Da smo u Saudijskoj Arabiji ja bih shvatio. Ovako, Bože me sačuvaj!

3. Alkohol i cigarete se koliko ja znam ne smiju prodavati maloljetnicima. A opet svi iz trgovina izlaze s vrečicama cigareta i bocama vina. Pa zašto ih tamo ne legitimitraju? 3/4 bi otpalo odmah - samo provedite postojeće zakone.

4. Ja hoću popiti 'ladno pivo na klupi. Nema te kazne zatvora ili prijetnje policije koja će me spriječiti. Koji puta ljeti odem bicom do Drave, sjednem na klupu i gledam rijeku kako teče dok cugam 'ladno pivo. To je sigurno opis pravog kriminalca iz miljea koji treba odlukama Gradskog Vijeća sasjeći u korjenu.

5. Matković ne zna kako riješiti jedan problem pa izmišlja drugi. Pa nek' plati iz proračuna pojačane noćne vikend ophodnje policije na kritičnim mjestima. Al' da ti murjaci ne okrenu glavu kad vide fertutmu. Nek se prime posla. Ne tepe me priča kako su im male plaće i veliki rizici. Neka idu raditi u Benetton ako žele veću plaću uz manji rizik.

6. Mladi su uvijek pili na javnim mjestima. Stari su uvijek pili na javnim mjestima. HSP-ovci su uvijek bili ograničeni. Nema tog zakona, uredbe, propisa ili odluke koji će to promijeniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuljko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
totalna debilana. postajemo amerika.

zabranit ce pusenje, lokanje ... sutra ce zabraniti masnu hranu i propisat sta smijem jesti ?

ova kvazi demokracija sve vise i vise ljudskih sloboda oduzima.

problem oblokane balavurdije po parkovima se moze rijesiti i na drugi nacin

a i tako postoji vec zakon u kojem im se ne smiju prodavati cigarete i alkohol, i u kojem moraju biti kod kuce do 23 sata.


ja ne mislim da treba sprijecit djecu da piju, to je normalan ciklus zivota, to su radili nasi tate, tate njihovih tata, tate tata njihovih tata i tako... dajmo im da piju, a ne da kasnije budu nesigurni u sebe (priznajte koliko vas/nas je prvi put pristupilo nekoj ribi pijan)..i tako malo po malo covjek sagradi samopuzdanje i kasnije mu/nam nije potrebna cuga za zbarit ribu, donjet tesku poslovnu odluku, isljkucit ili ostavit covjeka na aparatima i ostale teske stvari...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirjam
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nije njima toliko do spašavanja mladih i ostalih od alkohola nego da spase klupe , i poštede vandalizma gradske prostore, trebalo bi se samo pridržavati zakona, policija da radi svoj posao( ali pri tom nemislim da policija mlati i kažnjava šakom), da nebi stradali oni koji nisu krivi nego pojačanim ophodnjama i kaznama roditeljima ako se uhvate u vandalizmu...a zabranama pića vani netko može zloupotrjebiti npr...ako netko poželi na klupi popiti neko pivo ili nešto slično ipak treba utvrditi granicu u toj priči. Najlakše zabraniti sve od alkohola , pušenja i još fali sex... bilo gdje pa će oni koji su vlast imati manje posla, ono treće oni itako nestignu od silnog posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 10:53 
Naslov:  Re: Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima kolika je kazna za trgovinu koja maloljetniku proda cugu/cigare?
Ako je to fina, vel'ka svota onda lijepo napravit 3 mjeseca akciju; cetvr, pet, sub pokrit trgovine po gradu i udri s kaznama.
Pa da vidim trgovca koji ce nakon toga prodat cugu nekom bez da ga trazi osobnu.

Isto tako policija treba cesce od jednom u 6 mjeseci otic s maricom na promenadu i pokupit sve one do 16 (koji su tamo iza 23h).. i lijepo nek se mama i tata dignu iz toplog kreveta i dodju po njih. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dambix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 137
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.09.2008. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj molim te ako se nisi opijao vikendom i izlazio onda nisi ni živio i na kraju postaneš jedan od onih nadrkanih likova na poslu koji proklinju te dane što nisu izlazili
spin je napisao/la: ›
a naša balavurdija umjesto da tu traži uzore, njima su draži pijani poljaci i pijani rusi. zato nam produktivnost i je na razinama potonjih, a ne naprednih EU zemalja. RAD, RED i DISCIPLINA se mora imati ako se želi naprijed, ako ne želimo da nam društvo u cjelini tone u sve dublji glib. Pitam se kako će ti mladi ljudi, kojima je sada sasvim normalno svakim vikendom biti oblokan, sutra na sebe preuzeti odgovornost za odgoj vlastite djece ili odgovornost u svom poduzeću, gradu, državi?
slažem se da mladi ljudi trebaju izlaziti i zabavljati se, ali ako oni to nisu u stanju bez da su ful pijani ili nadrogirani, e pa onda stvarno s takvima nešto nije u redu i trebaju potražiti pomoć stručnjaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

budući da će se zabraniti pušenje u kafićima treba nekako natjerati ljude nazad u iste, a kako drugačije nego zabraniti cuganje na otvorenom....

i znaći li to da ćemo svi imati cugu u papirnatim vrećicama.... kako će policajac znat što ja cugam??? jel to cola ili 2 litre bambusa.... ili će zabraniti bilo kakava okupljanja na javnim površinama pa da bude fer prema svima...

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne, nemojte zabraniti. Pijemo vani jer nam je jeftinije piti u parku nego u kafiću.
Kad sam imala 17 godina, pili smo na promenadi i nismo uništavali ništa. Jesu pojedinci, a zašto bi se zbog pojedinaca nešto zabranjivalo svima?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar nisu terase na promenadi javna površina koju grad iznajmljuje kafićima? znači li to da i na terasi nećeš moći popiti pivo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
zar nisu terase na promenadi javna površina koju grad iznajmljuje kafićima? znači li to da i na terasi nećeš moći popiti pivo?
Ne, ne znači....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normalno da treba zabraniti lokanje vani; matori konji u vlasti dok su lokali i pišali po haustorima to je bilo OK, sad djecu treba izvoditi na pravi put-idući zakon bi mogao glasiti da omladina do 18 god obavezno nedjeljom mora ići u crkvu ,a novac koji je planirala polokati dati popovima za lemuziju ne bi li oni ofarbali crkvu ili imali za ratu za auto. Što se mene tiče nek loču gdje žele i kad žele, samo NE OSTAVLJAJTE svinjac za sobom po parkovima i na Kopiki.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
SRANJE, kad ne moš' rjesiti jedan problem izmisli drugi.

1. Postoje i sada odredbe u Zakonu gospodine LULIĆ koje omogućuju privođenje i kažnjavanje pijanih osoba na javnim mjestima - pogotovo ukoliko je riječ o maloljetnicima. (Obiteljski zakon, Zakon o prekršajima pa i dijelovi krivičnog zakona ukoliko kidaju klupe ili šaraju po pročeljima) - neka policija izvoli raditi svoj posao a ne nametati Gradskom Vijeću glupave odluke

2. Izmisli zakon koji će kazniti sve zbog grupice majmuna. Volio bih vidjeti da grupa japanskih turista šeće Tvrđom, čiko-san kupi limenku piva u trgovinici, a marica i petsto murjaka napadne ga i odvede jer je pio alkohol na javnom mjestu. Da smo u Saudijskoj Arabiji ja bih shvatio. Ovako, Bože me sačuvaj!

3. Alkohol i cigarete se koliko ja znam ne smiju prodavati maloljetnicima. A opet svi iz trgovina izlaze s vrečicama cigareta i bocama vina. Pa zašto ih tamo ne legitimitraju? 3/4 bi otpalo odmah - samo provedite postojeće zakone.

4. Ja hoću popiti 'ladno pivo na klupi. Nema te kazne zatvora ili prijetnje policije koja će me spriječiti. Koji puta ljeti odem bicom do Drave, sjednem na klupu i gledam rijeku kako teče dok cugam 'ladno pivo. To je sigurno opis pravog kriminalca iz miljea koji treba odlukama Gradskog Vijeća sasjeći u korjenu.

5. Matković ne zna kako riješiti jedan problem pa izmišlja drugi. Pa nek' plati iz proračuna pojačane noćne vikend ophodnje policije na kritičnim mjestima. Al' da ti murjaci ne okrenu glavu kad vide fertutmu. Nek se prime posla. Ne tepe me priča kako su im male plaće i veliki rizici. Neka idu raditi u Benetton ako žele veću plaću uz manji rizik.

6. Mladi su uvijek pili na javnim mjestima. Stari su uvijek pili na javnim mjestima. HSP-ovci su uvijek bili ograničeni. Nema tog zakona, uredbe, propisa ili odluke koji će to promijeniti.


klap, klap... bravo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 16:53 
Naslov:  Re: Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema nista bolje nego kad se sa drustvom nadjete na omiljenoj klupici i fino porazglabate svoj dan uz par pivkana. Evo ja i ono sto je ostalo od drustva smo i dan danas tamo. Neki su se ozenili, drugi su otisli raditi dalje, bog te pitaj gdje i pola toga drustva se raspalo sto je normalno, ali mi dan danas ne bi bili drustvo da nemamo tu klupicu gdje nas cuga jeftino kosta i gdje se osjecas kao kod svojih.

Sto se tice unistavanja mislim da smo mi vise manje i potrebni ulici jer nitko nece doc i praviti gluposti ako vidi da je grupica ljudi u blizini. Ionako trgovine rade do 10 sto je nama dovoljno vrijeme da razmislimo hocemo ici van ili idemo ciku.

Strasno me sekiraju sve te "sigurnosne mjere" koje grad podupire, zderu i piju po nekakvim fency restoranima i misle kako nas treba mijenjati i sto je najbolje za nas a ne vide da sve proizlazi iz siromastva koje je nastalo upravo zbog ljudi na vlasti.

Uf

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo86
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 17:29 
Naslov:  Re: Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zasto onda ne bi lijepo zabranili civilnom gradjanstvu da poslije 22 izlazi na ulicu? I tako je dokazano da se 85% vandalizma dogadja nocu... Ajmo i odrediti maksimalnu svotu novca kojega covjek moze nositi sa sobom! (kao da se isti i prozvani ne mogu napiti i nadrogirati u birtiji, pa hajdemo onda i ograniciti budjet) Mozda i da odredimo dobne granice, od 12-15 se promenadom smiju setati bake sa djecom, od 15-18 studenstka rekreacija... wht_a_pil_o_sht

Ljudi su gore u pravu, provodite zakone koje imate, ne izmisljajte toplu vodu...

postoji pojam, vec sam zaboravio kako ide...a u biti nesto o gradjanskoj slobodi....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: