Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2008. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo sam se šalio, pa jasno je kakva je razlika između skupog i jeftinog bicikla. Kako ste skočili, ha, radi što hoćeš, ali ne diraj mi u bicikl. No jeftinog neće ukrasti - kako je vizija da se bicikli nalaze svuda po gradu, na nekakvim postajama, bilo bi glupavo kupovati skupe bicikle i praviti promet lopovima. Barem dok policija ne uhvati svog prvog kradljivca bicikala, pa da zajedno proslavimo taj željeni uspjeh. Znam par ljudi koji su kupili odlične i skupe bicikle, ali ih se boje ostaviti vani. Kakva korist od toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.07.2008. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Znam par ljudi koji su kupili odlične i skupe bicikle, ali ih se boje ostaviti vani. Kakva korist od toga.


Znam i ja par takvih.. jednoj curi je lik u trgovini rekao da ga ne ostavalja na jednom mjestu duže od sat vremena, jer čak iako ga ne odnesu cijelog, skinuti će joj gumu ili sjedalo ili nešto treće.. pa jebem ti ja onda bicikl.. Zapravo bih si rado kupila neki pošteni bicikl (do 3000 kn) al nekako nemam para ovih dana... Wink

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Znam par ljudi koji su kupili odlične i skupe bicikle, ali ih se boje ostaviti vani. Kakva korist od toga.


Znam i ja par takvih.. jednoj curi je lik u trgovini rekao da ga ne ostavalja na jednom mjestu duže od sat vremena, jer čak iako ga ne odnesu cijelog, skinuti će joj gumu ili sjedalo ili nešto treće.. pa jebem ti ja onda bicikl..

baš zbog toga sam ja dvojio izdvojiti neku svoticu i kupiti novi bic ili restaurirati stari. tako da sam za nekih 600 kn restaurirao onaj koji mi je 6-7 godina stajao u podrumu, i ja zadovoljan! a mogu ga mirnije ostavljati okolo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2008. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PijaniPatuljak je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): › super ideja,i drago mi je što se takve stvari događaju i kod nas,al malo mi je puno 1900kn za takav bike (i to 30 komada) al ajd ipak je netko morao nešt strpati u pađe...


Nebudite smjesni jer ovo nisu pevecikli po 500 kunica... prvo koristi gugl pa tek onda pricaj gluposti

http://www.wheelerworldwide.com/cross_6.7.htm


halo pijani patuljku nemoj ti meni o biciklima,znam ja puno o njima,baš zato sam i rekao da nevrijede toliko,cijelo vrijeme sam na bajsu i to puno kvalitetnijem nego ovi prikazani wheeleri zato nekenjaj molim te,za te pare su se mogli uzeti jebeno bolji bajsevi (npr. ima dobrih gary fishera u rog-jomi za 2200kn i deset puta su bolji od tih wheelera,a da negovorim da bi se kod gebe nešt moglo bolje dogovoriti za tu količinu bicikala) zato please ne sernjaj

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2008. 11:08 
Naslov:  Re: Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citam neke ovdje i ne mogu vjerovat..tipični osječani...samo znaju pljuvat i srat po svemu, cim se nesto pozitivno osmisli odma ne valja, te vidi ovog prnjata kakav je, te je neko stavio sebi u dzep novce...sta mene boli k...jel ih kupio prnjat, đapić, pero, marko, ovaj onaj, bitno da su tu, a za ove pametnjakovice kojima je 1900kn preskupo za taj bicikl, nek se malo raspitaju za cijenu pa nek komentiraju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glupo mi je pričati i admin mi to uvijek blokira ali opet ću napisati. U Osijeku postoji proizvodnja bicikala koji se sastavljaju od vrhunskih dijelova i onda izvoze.
Eto neki dan je i pošta kupila 200 tih osječkih bicikala i uvezla ih iz Slovenije. Pa ti budi pametan.
Inače radi se o biciklima Capriolo.

Naravno da će admin to obrisati jer se proizvodi u Osijeku. A Scott, Wheeler, Rog-Joma, Fisher, Limex i ostali se mogu spominjati do ludila. Oni nisu iz Osijeka.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2008. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi sada jasno da li je to u sklopu akcije koju je HNS odnosno vrdoljak najavio da ce stavljati punkteve sa biciklima u okviru novoga poduzeca osjecki praking i promet ili je to nesto zasebno!
Mislim da ovdje je SDP malo prekopirao ideju ali najbitnije da profitiraju gradjani samo smijesne su mi najave Prnjata kada smo to vec culi od HNS-a i Vrdoljaka.
No bitno je da se radi i da dobre ideje se prihvacaju i sprovode

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moš mislit 1900 kn za bic šta fali onima za 700kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 1:14 
Naslov:  Re: Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nooky je napisao/la (Pogledaj post): › citam neke ovdje i ne mogu vjerovat..tipični osječani...samo znaju pljuvat i srat po svemu, cim se nesto pozitivno osmisli odma ne valja, te vidi ovog prnjata kakav je, te je neko stavio sebi u dzep novce...sta mene boli k...jel ih kupio prnjat, đapić, pero, marko, ovaj onaj, bitno da su tu, a za ove pametnjakovice kojima je 1900kn preskupo za taj bicikl, nek se malo raspitaju za cijenu pa nek komentiraju...


Vidi lega pa boli me jer ih nije kupio niti jedan od njih nego mi kojima se skida prirez od plaće. Zašto nisu kupili citybike, trackere, ili neki hybrid, nego ovako kupe mountiće na koji stari čovjek nemere napraviti niti 3 km kroz kopački, jer neće moći više ledja ispraviti. Što fali tom Capriolu (nisam zno da se dijelovi prave u OS), malo veća varijanta ponike i mozes s njim na kraj Baranje ako hoćeš.
A o tome zašto su kupljeni kod Škosa dalo bi se razgovarati, jer ako je neko najstariji trgovac u Osijeku ne znači da je najbolji ponuđač, nego da je servis istih bajkova sigurno predvidjen u Škosu. Isto tako su mogli biti kupljeni i u Intersportu ili u Hervisu, volio bi da znam da li je bilo natječaja ili je Prnjo sam odlučio ko će prodati bajcikle.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Seba
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mikro je napisao/la (Pogledaj post): › Moš mislit 1900 kn za bic šta fali onima za 700kn.


tebe sam quoto zato što si zadnji sa glupim izjavama ali to vrijedi i za onog gore što govori o "bicikl-snobizmu" i svima kojima ne valja i kada grad napokon učini i nešto pametno.

Svako ko ne vozi bicikl iz zajebancije, dakle do pijace, pekare, kladionice i slično zna o čemu se ovdje radi. Razlika između tih bicikala i pevecikala je velika i nema se o čemu tu raspravljat. Bicikli definitivno vrijede 1900 kn. Ako još neko misli srat protiv ove akcije, cijene bicikala i slično, neka uzme svoj "pevecikl" i odveze se do, recimo, 30 km pa to ponovi sa ovim biciklom, ako ne i boljim pa ćete onda vidjeti razliku.

Vama se stvarno nemože nikako udovoljit. Jedan primjer je iznad mene...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo tog primjera i odozdo Razz
Biciklima je nabavna cjena definitivno niža od 1200 kn. Osim toga ako Grad kupuje neku robu onda mora koristiti mehanizam javne nabave jer je to javna ustanova, tom prilikom mora tražiti najpovoljniju ponudu (iznos/kvaliteta). U slučaju da roba nije donirana, gradski oci su prekoračili svoje ovlasti i pri tome počinili par kažnjivih djela.
Nisam siguran ali u prvom tekstu se govori da je Škos najstariji prodavaoc bicikala u OS, nigdje se ne spominje da je prošao na natječaju kao najpovoljniji ponuđač.
I naravno da imamo pravo komentirati i isticati nezadovoljstvo prema postupcima izabranih gradskih otaca jer oni troše pare koje se skidaju svakome od nas zaposlenih u ovoj županiji i gradu.
A udovoljiti mi možeš samo ako se malko potrudiššššš Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2008. 23:54 
Naslov:  Re: Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj ljudi shvatite jednu stvar: ne postoje politicari koji ce napraviti nesto a da nije direktno ili indirektno u njihovu korist i s tim se nemojmo zavaravat.
Jos ce neko pomisliti da bi oni sto su pozatvarali osjecke tvornice, stavili lovu u svoj djep i za to okrivili rat i komuniste to ucinili bolje...
I da, nezaboravite, kod nas se kvaliteta stavlja daleko poslije lojalnosti...

Jos je ovo i super ispalo kako je moglo... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2008. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno stoji da su trebali kupiti malo kvalitetnije bicikle. Pevecikli i slični se nakon nekog vremena jednostavno počinju raspadati sami od sebe. Odlaze prvo mjenjači, pucaju sajle, kočnice, otpadaju pedale... ma užas. A da ne govorim kako bicikl počne hrđati nakon par puta što je vožen po mokrome.
Što se tiče same kupnje bicikla apsolutno se slažen s debelim. Za ovakav projekt (kao i za svaki drugi) trebalo bi organizirati javni natječaj i od prijavljenih stranaka izabrati onu s najboljim omjerom cijena/kvaliteta/servis/održavanje. Na stranici grada trebale bi biti objavljene sve ponude pa da i mi, čijim se novcima ti bicikli kupuju, vidimo što je ponuđeno i je li izabrana opcija stvarno najbolja.
Ovo s biciklima je odličan projekt i na njega nemam nikakve zamjerke ali došlo je krajnje vrijeme da nam gradski oci polože račune tako da znamo kako i gdje se novci troše. Ovako je vrlo lako mogla pasti kakva kovertica a mi samo možemo nagađati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: