Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 15:42 
Naslov:  Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trideset plavo-bijelih bicikala američke marke wheeler, namijenjenih za sportsku rekreaciju građana, Savezu za sportsku rekreaciju predao je danas Alen Prnjat, član Gradskog poglavarstva. Bicikli će nakon pripreme i numeriranja, na promotivnu vožnju krenuti 13. srpnja, kada Savez ponovno organizira biciklijadu na Kopački rit, u sklopu propagiranja zdravog načina života i uporabe bicikala pri kretanju gradom.



- Bicikli su muški i ženski, imaju 18 stupnjeva prijenosa i pojedini su opremljeni za vožnju noću. Namijenjeni su prvenstveno organiziranim biciklijadama, ali i rekreativnoj vožnji po gradu i okolici, saznajemo od Darka Dumančića, voditelja Odjela za sport pri gradskoj upravi.

Dumančić se, nakon savjetovanja s kolegama koji se bave biciklizmom, odlučio za dovoljno kvalitetne i čvrste bicikle koji bi trebali izdržati i više od tri godine, koliko imaju jamstvo na sve dijelove, dok je jamstvo za okvir neograničeno. Grad ih je kupio u prodavaonici Škos, jednom od najstarijih osječkih servisa bicikala, za 1.900 kuna po komadu. Do sljedeće biciklijade uredit će ih i označiti radi evidencije i izdavanja građanima, te prema potrebi ih dodatno opremati.

- Ovo je početak mnogo šire akcije po mjesnim odborima i gradskim četvrtima, koju će provoditi gradski instruktori. Nagodinu planiramo nabavu većeg broja bicikala u koje ćemo ugraditi čipove i ustupiti ih građanima na biciklističkim postajama, koje ćemo urediti u gradu. Zato molim sugrađane da pozitivno i odgovorno reagiraju prema toj inicijativi, kako bismo je mogli razvijati, rekao je na predstavljanju projekta Alen Prnjat.

Bicikli će biti smješteni u prostorijama Saveza za sportsku rekreaciju na Srednjoškolskom igralištu u Istarskoj ulici i nakon polovice srpnja Osječani će ih moći zadužiti za rekreacijsku vožnju. Uobičajeni kvarovi otklanjat će se na servisima, a za namjerna oštećenja teretit će se one koji su zadužili bicikl.

Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlično! To sam vidjela u Francuskoj, te biciklističke postaje, jako dobra fora.. ubaciš 1€ u automat koji je sličan onome za parkiranje, bicikl ti se otključa, odvezeš se dokle trebaš ili ga koristiš cijeli dan i ostaviš ga tamo gdje ti je najzgodnije, zaključaš i to je to... Vidjeti ćemo kako će to zaživjeti kod nas..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
geks
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.07.2008. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za Prnjata i je bicikli najbolji,posto se napije pa vozi sa 2 promila alkohola u krvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlicno ovo za prvih 30 komada. Koliko sam skuzio, ljudi ce moci doci na Srednjiku i "posuditi" bike (us predocenje osobnih isprava, nadam se)... odlican prvi korak prema povoj ideji s postajama...

Sto se tice postaja, nekako ne vjerujem da bi kod nas to funkcioniralo samo uz 1EUR, vec treba uvesti nekakav sustav utvrdjivanja identiteta. GPPov sustav s karticama, kad bi kartice bile individualizirane, bi ovdje mogle posluziti. Mada... hmmm.. netko izgubi karticu, a nalaznik podigne bicikl u njegovo ime... i ne vrati ga... ;-)

Bit ce zanimljivo pratiti razvoj situacije...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koala
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeee! odlična ideja... a mogu li rezervirati negdje taj bike za 13.07.2008.?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2008. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super ideja,i drago mi je što se takve stvari događaju i kod nas,al malo mi je puno 1900kn za takav bike (i to 30 komada) al ajd ipak je netko morao nešt strpati u pađe...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › super ideja,i drago mi je što se takve stvari događaju i kod nas,al malo mi je puno 1900kn za takav bike (i to 30 komada) al ajd ipak je netko morao nešt strpati u pađe...


Nebudite smjesni jer ovo nisu pevecikli po 500 kunica... prvo koristi gugl pa tek onda pricaj gluposti

http://www.wheelerworldwide.com/cross_6.7.htm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.


Pevecikli i limeksovi bicikli (kupljeni u Kini za kikiriki) su ustvari makete pravih bicikala i sluse za gledanje, a ne da se na njma netko vozi dnevno 40-50 km jer bi se raspali nakon jedne voznje...
Svatko ko je vozio bicikl zna o cemu pricam... Naglasavam VOZIO, a ne hvalio se da je kupio jeftin bicikl....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: › A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.
Velika je razlika u kvaliteti sastavnih dijelova Limex/Pevec i npr. Wheeler bicikala, a slijedom toga i u njihovoj izdrzljivosti i trajnosti.

Ta razlika mozda nije bitna za 80% populacije koja bicikl koristi za otici na piju po paradzajz, ali bi itekako dosla do izrazaja u situacijama poput ove - izmajmljivanje bicikala.

"Bicikl-snobizam" o kojem govoris se moze primjetiti u mnogim slucajevima, ali najmanje u ovom...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2008. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.

vidi se da nisi nikad sjeo na posten bicikl. probaj sjesti na prosjecan bicikl od 3-4k kn i onda na pevecikl pa ces vidjeti. uostalom kad kupis pevec bicikl koji je sastavljen, a katastrofa je sastavljen, pola dijelova ti otpadne jer nista nestegnu kako treba. kod jednog lika sam vidio da ima takav sepet sa okrenutom vilom(znaci disk je bio sa desne strane)
ovo govorim iz iskustva ne iz prica snobova ili sta ti ja znam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deeps
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Podravlje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2008. 22:34 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav!
U potpunosti se slažem sa ovima da postoji velika razlika između bicikla iz Peveca i sličnih te Hara, Trekka ili ovoga Wheelera koji su stvarno odlični i prije svega kvalitetni bicikli. Smatram da je dobar potez što su ljudi uzeli malo bolje bicikle,iako će ljudi uništiti i njih ali ovi će barem trajati par godina(ovdje su naveli 3god) dok ovi kineski nebi izdržali do kraja godine.Velika podrška ovoj dobroj inicijativi. Jedva čekam onih 300 bicikala i 20 punktova. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.07.2008. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ovisnica" sam o bicklu, što se tice onog smeca iz Peveca i inih trgovina imam loše mišljenje, bickli se doslovno raspadaju a ti poslje budeš živcan i isfrustriran a zašto? bolje dati malo više para pa se pošteno voziti, također podržavam ovu inicijativu jer ljudi bi se trebali više voziti biciklima,što zbog zdravlja a što zbog plenete nam zemlje i cistijeg okoliša!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2008. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.

mislim da nemaš pojma o čemu pričaš.baš kod bicikala vrijedi koliko para toliko muzike. znam i sam jer sam imao SCOTT bicikl (6 milja kuna).i bajku u 6 godina nije ništa zaškripalo .a nema gdje nije bio. za bicikl vrijedi dati tolike pare jer je razlika u vožnji očigledna.samo jebiga jedne noć se odlučio sam provozati i više se nije vratio Sad(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2008. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista smo sretnici sve dok nam momčići poput Prnjata život čine ljepšim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: