Forum:	Vijesti
Topic:	Grad predao 30 novih bicikala za rekreaciju građana
-----------------------------------------------------------

Goran Flauder:
Trideset plavo-bijelih bicikala američke marke wheeler, namijenjenih za sportsku rekreaciju građana, Savezu za sportsku rekreaciju predao je danas Alen Prnjat, član Gradskog poglavarstva. Bicikli će nakon pripreme i numeriranja, na promotivnu vožnju krenuti 13. srpnja, kada Savez ponovno organizira biciklijadu na Kopački rit, u sklopu propagiranja zdravog načina života i uporabe bicikala pri kretanju gradom.

- Bicikli su muški i ženski, imaju 18 stupnjeva prijenosa i pojedini su opremljeni za vožnju noću. Namijenjeni su prvenstveno organiziranim biciklijadama, ali i rekreativnoj vožnji po gradu i okolici, saznajemo od Darka Dumančića, voditelja Odjela za sport pri gradskoj upravi.
Dumančić se, nakon savjetovanja s kolegama koji se bave biciklizmom, odlučio za dovoljno kvalitetne i čvrste bicikle koji bi trebali izdržati i više od tri godine, koliko imaju jamstvo na sve dijelove, dok je jamstvo za okvir neograničeno. Grad ih je kupio u prodavaonici Škos, jednom od najstarijih osječkih servisa bicikala, za 1.900 kuna po komadu. Do sljedeće biciklijade uredit će ih i označiti radi evidencije i izdavanja građanima, te prema potrebi ih dodatno opremati.
- Ovo je početak mnogo šire akcije po mjesnim odborima i gradskim četvrtima, koju će provoditi gradski instruktori. Nagodinu planiramo nabavu većeg broja bicikala u koje ćemo ugraditi čipove i ustupiti ih građanima na biciklističkim postajama, koje ćemo urediti u gradu. Zato molim sugrađane da pozitivno i odgovorno reagiraju prema toj inicijativi, kako bismo je mogli razvijati, rekao je na predstavljanju projekta Alen Prnjat.
Bicikli će biti smješteni u prostorijama Saveza za sportsku rekreaciju na Srednjoškolskom igralištu u Istarskoj ulici i nakon polovice srpnja Osječani će ih moći zadužiti za rekreacijsku vožnju. Uobičajeni kvarovi otklanjat će se na servisima, a za namjerna oštećenja teretit će se one koji su zadužili bicikl. 
Goran Flauder

Loona:
Odlično! To sam vidjela u Francuskoj, te biciklističke postaje, jako dobra fora.. ubaciš 1€ u automat koji je sličan onome za parkiranje, bicikl ti se otključa, odvezeš se dokle trebaš ili ga koristiš cijeli dan i ostaviš ga tamo gdje ti je najzgodnije, zaključaš i to je to... Vidjeti ćemo kako će to zaživjeti kod nas..

geks:
Za Prnjata i je bicikli najbolji,posto se napije pa vozi sa 2 promila alkohola u krvi.

Leteci mungos:
Odlicno ovo za prvih 30 komada. Koliko sam skuzio, ljudi ce moci doci na Srednjiku i "posuditi" bike (us predocenje osobnih isprava, nadam se)... odlican prvi korak prema povoj ideji s postajama...
Sto se tice postaja, nekako ne vjerujem da bi kod nas to funkcioniralo samo uz 1EUR, vec treba uvesti nekakav sustav utvrdjivanja identiteta. GPPov sustav s karticama, kad bi kartice bile individualizirane, bi ovdje mogle posluziti. Mada... hmmm.. netko izgubi karticu, a nalaznik podigne bicikl u njegovo ime... i ne vrati ga... ;-)
Bit ce zanimljivo pratiti razvoj situacije...

koala:
jeee! odlična ideja... a mogu li rezervirati negdje taj bike za 13.07.2008.?

justice:
super ideja,i drago mi je što se takve stvari događaju i kod nas,al malo mi je puno 1900kn za takav bike (i to 30 komada) al ajd ipak je netko morao nešt strpati u pađe...

PijaniPatuljak:
justice je napisao/la :super ideja,i drago mi je što se takve stvari događaju i kod nas,al malo mi je puno 1900kn za takav bike (i to 30 komada) al ajd ipak je netko morao nešt strpati u pađe...
Nebudite smjesni jer ovo nisu pevecikli po 500 kunica... prvo koristi gugl pa tek onda pricaj gluposti
http://www.wheelerworldwide.com/cross_6.7.htm

W.M. Felt:
A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.

PijaniPatuljak:
W.M. Felt je napisao/la :A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.
Pevecikli i limeksovi bicikli (kupljeni u Kini za kikiriki) su ustvari makete pravih bicikala i sluse za gledanje, a ne da se na njma netko vozi dnevno 40-50 km jer bi se raspali nakon jedne voznje... 
Svatko ko je vozio bicikl zna o cemu pricam... Naglasavam VOZIO, a ne hvalio se da je kupio jeftin bicikl....

Leteci mungos:
W.M. Felt je napisao/la: A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu. Velika je razlika u kvaliteti sastavnih dijelova Limex/Pevec i npr. Wheeler bicikala, a slijedom toga i u njihovoj izdrzljivosti i trajnosti.
Ta razlika mozda nije bitna za 80% populacije koja bicikl koristi za otici na piju po paradzajz, ali bi itekako dosla do izrazaja u situacijama poput ove - izmajmljivanje bicikala.
"Bicikl-snobizam" o kojem govoris se moze primjetiti u mnogim slucajevima, ali najmanje u ovom...

kent_slip:
W.M. Felt je napisao/la :A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.
vidi se da nisi nikad sjeo na posten bicikl. probaj sjesti na prosjecan bicikl od 3-4k kn i onda na pevecikl pa ces vidjeti. uostalom kad kupis pevec bicikl koji je sastavljen, a katastrofa je sastavljen, pola dijelova ti otpadne jer nista nestegnu kako treba. kod jednog lika sam vidio da ima takav sepet sa okrenutom vilom(znaci disk je bio sa desne strane)
ovo govorim iz iskustva ne iz prica snobova ili sta ti ja znam...

deeps:
Pozdrav! 
U potpunosti se slažem sa ovima da postoji velika razlika između bicikla iz Peveca i sličnih te Hara, Trekka ili ovoga Wheelera koji su stvarno odlični i prije svega kvalitetni bicikli. Smatram da je dobar potez što su ljudi uzeli malo bolje bicikle,iako će ljudi uništiti i njih ali ovi će barem trajati par godina(ovdje su naveli 3god) dok ovi kineski nebi izdržali do kraja godine.Velika podrška ovoj dobroj inicijativi. Jedva čekam onih 300 bicikala i 20 punktova.:D

Uma:
"Ovisnica" sam o bicklu, što se tice onog smeca iz Peveca i inih trgovina imam loše mišljenje, bickli se doslovno raspadaju a ti poslje budeš živcan i isfrustriran a zašto? bolje dati malo više para pa se pošteno voziti, također podržavam ovu inicijativu jer ljudi bi se trebali više voziti biciklima,što zbog zdravlja a što zbog plenete nam zemlje i cistijeg okoliša!

Smokvica:
W.M. Felt je napisao/la: 
A što fali Pevec i Limex biciklima? Zar se ne kotrljaju? Nevjerojatan je ovaj bicikl-snobizam koji je zavladao Osijekom. Više nema normalnog bicikla. Nije ni čudo da se kradu.

mislim da nemaš pojma o čemu pričaš.baš kod bicikala vrijedi koliko para toliko muzike. znam i sam jer sam imao SCOTT bicikl (6 milja kuna).i bajku u 6 godina nije ništa zaškripalo .a nema gdje nije bio. za bicikl vrijedi dati tolike pare jer je razlika u vožnji očigledna.samo jebiga jedne noć se odlučio sam provozati i više se nije vratio :((

toma_os:
Zaista smo sretnici sve dok nam momčići poput Prnjata život čine ljepšim...

W.M. Felt:
Malo sam se šalio, pa jasno je kakva je razlika između skupog i jeftinog bicikla. Kako ste skočili, ha, radi što hoćeš, ali ne diraj mi u bicikl. No jeftinog neće ukrasti - kako je vizija da se bicikli nalaze svuda po gradu, na nekakvim postajama, bilo bi glupavo kupovati skupe bicikle i praviti promet lopovima. Barem dok policija ne uhvati svog prvog kradljivca bicikala, pa da zajedno proslavimo taj željeni uspjeh. Znam par ljudi koji su kupili odlične i skupe bicikle, ali ih se boje ostaviti vani. Kakva korist od toga.

Loona:
W.M. Felt je napisao/la: 
Znam par ljudi koji su kupili odlične i skupe bicikle, ali ih se boje ostaviti vani. Kakva korist od toga.

Znam i ja par takvih.. jednoj curi je lik u trgovini rekao da ga ne ostavalja na jednom mjestu duže od sat vremena, jer čak iako ga ne odnesu cijelog, skinuti će joj gumu ili sjedalo ili nešto treće.. pa jebem ti ja onda bicikl.. Zapravo bih si rado kupila neki pošteni bicikl (do 3000 kn) al nekako nemam para ovih dana... ;)

DonQuijote:
Loona je napisao/la: 
W.M. Felt je napisao/la: 
Znam par ljudi koji su kupili odlične i skupe bicikle, ali ih se boje ostaviti vani. Kakva korist od toga.

Znam i ja par takvih.. jednoj curi je lik u trgovini rekao da ga ne ostavalja na jednom mjestu duže od sat vremena, jer čak iako ga ne odnesu cijelog, skinuti će joj gumu ili sjedalo ili nešto treće.. pa jebem ti ja onda bicikl.. 

baš zbog toga sam ja dvojio izdvojiti neku svoticu i kupiti novi bic ili restaurirati stari. tako da sam za nekih 600 kn restaurirao onaj koji mi je 6-7 godina stajao u podrumu, i ja zadovoljan! a mogu ga mirnije ostavljati okolo.

justice:
PijaniPatuljak je napisao/la: 
justice je napisao/la :super ideja,i drago mi je što se takve stvari događaju i kod nas,al malo mi je puno 1900kn za takav bike (i to 30 komada) al ajd ipak je netko morao nešt strpati u pađe...
Nebudite smjesni jer ovo nisu pevecikli po 500 kunica... prvo koristi gugl pa tek onda pricaj gluposti
http://www.wheelerworldwide.com/cross_6.7.htm

halo pijani patuljku nemoj ti meni o biciklima,znam ja punoo njima,baš zato sam i rekao da nevrijede toliko,cijelo vrijeme sam na bajsu i to puno kvalitetnijem nego ovi prikazani wheeleri zato nekenjaj molim te,za te pare su se mogli uzeti jebeno bolji bajsevi (npr. ima dobrih gary fishera u rog-jomi za 2200kn i deset puta su bolji od tih wheelera,a da negovorim da bi se kod gebe nešt moglo bolje dogovoriti za tu količinu bicikala) zato please ne sernjaj

nooky:
citam neke ovdje i ne mogu vjerovat..tipični osječani...samo znaju pljuvat i srat po svemu, cim se nesto pozitivno osmisli odma ne valja, te vidi ovog prnjata kakav je, te je neko stavio sebi u dzep novce...sta mene boli k...jel ih kupio prnjat, đapić, pero, marko, ovaj onaj, bitno da su tu, a za ove pametnjakovice kojima je 1900kn preskupo za taj bicikl, nek se malo raspitaju za cijenu pa nek komentiraju...

mvarga:
Glupo mi je pričati i admin mi to uvijek blokira ali opet ću napisati. U Osijeku postoji proizvodnja bicikala koji se sastavljaju od vrhunskih dijelova i onda izvoze.
Eto neki dan je i pošta kupila 200 tih osječkih bicikala i uvezla ih iz Slovenije. Pa ti budi pametan. 
Inače radi se o biciklima Capriolo.
Naravno da će admin to obrisati jer se proizvodi u Osijeku. A Scott, Wheeler, Rog-Joma, Fisher, Limex i ostali se mogu spominjati do ludila. Oni nisu iz Osijeka.

Alchemist:
Nije mi sada jasno da li je to u sklopu akcije koju je HNS odnosno vrdoljak najavio da ce stavljati punkteve sa biciklima u okviru novoga poduzeca osjecki praking i promet ili je to nesto zasebno!
Mislim da ovdje je SDP malo prekopirao ideju ali najbitnije da profitiraju gradjani samo smijesne su mi najave Prnjata kada smo to vec culi od HNS-a i Vrdoljaka.
No bitno je da se radi i da dobre ideje se prihvacaju i sprovode

Mikro:
Moš mislit 1900 kn za bicšta fali onima za 700kn.

debeli:
nooky je napisao/la :citam neke ovdje i ne mogu vjerovat..tipični osječani...samo znaju pljuvat i srat po svemu, cim se nesto pozitivno osmisli odma ne valja, te vidi ovog prnjata kakav je, te je neko stavio sebi u dzep novce...sta mene boli k...jel ih kupio prnjat, đapić, pero, marko, ovaj onaj, bitno da su tu, a za ove pametnjakovice kojima je 1900kn preskupo za taj bicikl, nek se malo raspitaju za cijenu pa nek komentiraju...
Vidi lega pa boli me jer ih nije kupio niti jedan od njih nego mi kojima se skida prirez od plaće. Zašto nisu kupili citybike, trackere, ili neki hybrid, nego ovako kupe mountiće na koji stari čovjek nemere napraviti niti 3 km kroz kopački, jer neće moći više ledja ispraviti. Što fali tom Capriolu (nisam zno da se dijelovi prave u OS), malo veća varijanta ponike i mozes s njim na kraj Baranje ako hoćeš.
A o tome zašto su kupljeni kod Škosa dalo bi se razgovarati, jer ako je neko najstariji trgovac u Osijeku ne znači da je najbolji ponuđač, nego da je servis istih bajkova sigurno predvidjen u Škosu. Isto tako su mogli biti kupljeni i u Intersportu ili u Hervisu, volio bi da znam da li je bilo natječaja ili je Prnjo sam odlučio ko će prodati bajcikle.

Seba:
Mikro je napisao/la :Moš mislit 1900 kn za bicšta fali onima za 700kn.
tebe sam quoto zato što si zadnji sa glupim izjavama ali to vrijedi i za onog gore što govori o "bicikl-snobizmu" i svima kojima ne valja i kada grad napokon učini i nešto pametno. 
Svako ko ne vozi bicikl iz zajebancije, dakle do pijace, pekare, kladionice i slično zna o čemu se ovdje radi. Razlika između tih bicikala i pevecikala je velika i nema se o čemu tu raspravljat. Bicikli definitivno vrijede 1900 kn. Ako još neko misli srat protiv ove akcije, cijene bicikala i slično, neka uzme svoj "pevecikl" i odveze se do, recimo, 30 kmpa to ponovi sa ovim biciklom, ako ne i boljim pa ćete onda vidjeti razliku.
Vama se stvarno nemože nikako udovoljit. Jedan primjer je iznad mene...

debeli:
evo tog primjera i odozdo :P
Biciklima je nabavna cjena definitivno niža od 1200 kn. Osim toga ako Grad kupuje neku robu onda mora koristiti mehanizam javne nabave jer je to javna ustanova, tom prilikom mora tražiti najpovoljniju ponudu (iznos/kvaliteta). U slučaju da roba nije donirana, gradski oci su prekoračili svoje ovlasti i pri tome počinili par kažnjivih djela.
Nisam siguran ali u prvom tekstu se govori da je Škos najstariji prodavaoc bicikala u OS, nigdje se ne spominje da je prošao na natječaju kao najpovoljniji ponuđač.
I naravno da imamo pravo komentirati i isticati nezadovoljstvo prema postupcima izabranih gradskih otaca jer oni troše pare koje se skidaju svakome od nas zaposlenih u ovoj županiji i gradu.
A udovoljiti mi možeš samo ako se malko potrudiššššš :P

PijaniPatuljak:
Daj ljudi shvatite jednu stvar: ne postoje politicari koji ce napraviti nesto a da nije direktno ili indirektno u njihovu korist i s tim se nemojmo zavaravat. 
Jos ce neko pomisliti da bi oni sto su pozatvarali osjecke tvornice, stavili lovu u svoj djep i za to okrivili rat i komuniste to ucinili bolje...
I da, nezaboravite, kod nas se kvaliteta stavlja daleko poslije lojalnosti...
Jos je ovo i super ispalo kako je moglo... :roll:

Tinus:
Apsolutno stoji da su trebali kupiti malo kvalitetnije bicikle. Pevecikli i slični se nakon nekog vremena jednostavno počinju raspadati sami od sebe. Odlaze prvo mjenjači, pucaju sajle, kočnice, otpadaju pedale... ma užas. A da ne govorim kako bicikl počne hrđati nakon par puta što je vožen po mokrome.
Što se tiče same kupnje bicikla apsolutno se slažen s debelim. Za ovakav projekt (kao i za svaki drugi) trebalo bi organizirati javni natječaj i od prijavljenih stranaka izabrati onu s najboljim omjerom cijena/kvaliteta/servis/održavanje. Na stranici grada trebale bi biti objavljene sve ponude pa da i mi, čijim se novcima ti bicikli kupuju, vidimo što je ponuđenoi je li izabrana opcija stvarno najbolja.
Ovo s biciklima je odličan projekt i na njega nemam nikakve zamjerke ali došlo je krajnje vrijeme da nam gradski oci polože račune tako da znamokako i gdje se novci troše. Ovako je vrlo lako mogla pasti kakva kovertica a mi samo možemo nagađati
