Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sprichst du Deutsch?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan Gudeljević je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/hi-tech/clanak/art-2007,2,14,zombix_kolumna,62864.jl

"Transcum" je tvrtka koja posluje neetično, na rubu zakona, daleko ispod svih normi i standarda.

Mirne duše nakon iskustva na prvoj liniji mogu reći da je firma smeće, da je eksploatatorska politika smeće i da je dobar dio menadžmenta najobičniji ljudski šljam kada je u stanju prijetnjama otkazom, ucjenama i sličnim izrabljivačkim metodama "motivirati" radnike.

Transcom mi se gadi otkad sam čovjeku čija je tada pokojna supruga imala ugovor s obveznim trajanjem morao objasniti da on mora podmiriti dug. Pokojnica, provjereno, nije koristila telefon.

Liebe Studentin, geehrter Student, egal ob ihr Deutsch spricht, pogledajte oglase po SCu, fakultetima, raspitajte se po domovima i kantinama, kod prijatelja... Poslova s humanim vrednovanjem vaše osobe i vašega rada ima. Ne smije vas nitko ponižavati dok zarađujete svoje novce!

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/hi-tech/clanak/art-2007,2,14,zombix_kolumna,62864.jl


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Jadan mali IG koji je malo povrijeđen jer se prijavio za unapređenje, a onda na testnom periodu izgubio poziciju od kolege, pa se sad malo osvećuje.
Stvarno jadno da nemaš život ni godinu dana nakon spomenutog događaja. Razz Razz Razz Razz

Sad smo malo ocrtali Transcom kako bičuje ljude i lišava ih njihovih prava i dostojanstva, seksualno zlostavlja možda? Motiviraju nas tako da nam ne odrežu uho ako imamo sve prihvatljive pozive.

Kad izađeš ispred zgrade točno znaš koji je agent od Optime (veseo, zdrav, ne puši, lagano čavrlja i gricka voće i makrobiotičku hranu za snack) a koji su iz Transcoma (kapa im krv iz nosa, oči su im crvene, tresu se ruke dok ispijaju duplu crnu kavu i panično gledaju na sat jel im je prošla minuta i pol pauze) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Tko god sumnja nek navrati slobodno do Stuca i pita na šalteru pa će im tamo reći, npr. da je Transcom poslodavac koji plaća prekovremene sate studentima, a za što zakon uopće nije niti definiran - pa se onda može sa sigurnošću i reći da si u jednom u pravu - Transcom radi na rubu zakona Wink Wink Wink

E, da, što se tiče pokojne žene koju spominješ, očito je da ti baš faks i nije sjeo jer ne znaš ni osnove ugovornih odnosa i brkaš kruške s jabukama. Bit će ti zlo, dijete malo Shocked Dobro da nisi ostao u Transcomu jer bi svojom inteligencijom kvario prosjek za barem 50-tak posto. Da si pun gluposti vidi se iz činjenica da pišeš obične laži da ljudima prijete otkazom - pa zar bi itko onda radio tamo? Sigurno bi rađe preživjeli bez svojih 1600 kn o kojima pričaju u članku kojeg si ponosno pronašao. To je dokaz da ni oni nemaju veze s mozgom jer je to daleko ispod svih zakona i očita laž svakom tko ima iole znanja i soli u glavi. To očito ti nisi Sad A to dokazuje i tvoja neuspjela karijera. Sorry babe Sad Sad

Možeš sad mirno spavati jer si superheroj koji je spasio sve kolege od sigurne "smrti", pravi Spiderman Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy I da nisi napisao tko si, svi bi u Transcomu znali o kome se radi. Ovako si se potrudio da i ostalo osječko pučanstvo sazna da si BAŠ TI njihov zaslužni spasitelj. Kako jaaaaaaadno Sad Sad Sad Prije si pisao iste gluposti pod nickom "8" a sad si se zaželio slave? Uživaj u svojih 5 minuta Razz

Vielleicht sprichst du Deutsch, aber das heisst nur, dass du Quatsch in einer anderen Sprache sprichst.

O forse potrei dire che hai un gran talento per scrivere la fanta-scienza (tolto la "scienza", certo).

All things considered, perhaps you could have found a place in Transcom as one of their key values is FUN - you sure made me laugh my *** off Wink


Zadnja promjena: Mustard; 31.05.2008. 21:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.05.2008. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mustard je napisao/la (Pogledaj post): › Tko god sumnja nek navrati slobodno do Stuca i pita na šalteru pa će im tamo reći, npr. da je Transcom jedini poslodavac koji plaća prekovremene sate studentima,]


sta ti sebi dopustas? ako si neki menager ili sta ja znam sta u tom smrdljivom transkomu i tu pises gluposti nebi li spro ljagu s transkoma

znas kako se kaze "tko je kriv ima potrebu da se brani" samim time je jasno da sve sto se pljuje po transkomu ima osnove i da ste jedni obicni ljigavci


a ovo sam samo htio reci, nije tocno da je transkom jedini (ako uopce placa), placaju i druge firme to znam provjereno i pozdano, al eto nemam potrebe reklamirati nikog

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): › sta ti sebi dopustas? ako si neki menager ili sta ja znam sta


Hvala na komplimentu! Very Happy

Ako si drugi dopuštaju laži ja ću si dopustiti istinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.05.2008. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › dakle školujemo se više od srednje škole što je potrebno za rad u Viktor Lencu
dakle, ako imam diplomu sigurno mi nije vrhunac rad na baušteli


ma nemos vise ni u viktoru lencu dobiti poso Laughing sad ce biti upisi u srednju skolu pa prelistaj oglase pas naci zanimljivih zanimlja tipa: kv zavarivać ili pak vkv sjekač motornom pilom Laughing

a uskoro ce doci vrijeme kad ce i baustela traziti minimalno dipl. Razz Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.05.2008. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mustard je napisao/la (Pogledaj post): › Ako si drugi dopuštaju laži ja ću si dopustiti istinu.


samo daj, mora neko braniti ovakve hostapleske firme i ljigavce koji njima upravljaju

sigurno ti placaju milione da ih branis tu na forumu Laughing Laughing Laughing

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mustard je napisao/la (Pogledaj post): › Ako si drugi dopuštaju laži ja ću si dopustiti istinu.


samo daj, mora neko braniti ovakve hostapleske firme i ljigavce koji njima upravljaju

sigurno ti placaju milione da ih branis tu na forumu Laughing Laughing Laughing


You don't know the half of it Wink

S obzirom koliko negativnih stvari je napisalo par uvrijeđenih napuhanaca, bit će posla za još "branitelja" Transcoma. Hoćeš zaraditi i ti koju kintu? Ima tu puno prostora s obzirom koliko love su ukrali bijelom roblju koje radi za njih i pokupili silne miliijune od Tele2 Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): › hostapleske firme


Mislim da je riječ hohštaplerske. Wink Kad već kudiš - kudi sa stilom Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.05.2008. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mustard je napisao/la (Pogledaj post): › [ Hoćeš zaraditi i ti koju kintu? Ima tu puno prostora s obzirom koliko love su ukrali bijelom roblju koje radi za njih i pokupili silne miliijune od Tele2 Very Happy


nezadovoljavam ja vase uvjete, not špehnzi dojč, not spik ingliš.... samo bre srpski da te ceo svet razume Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 22:18 
Naslov:  Re: Sprichst du Deutsch?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šteta... baš bi mi bilo ugodno surađivati s tobom Sad
Al' eto... sad bum ja dobil 2 miljunčeka samo za sebe Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.05.2008. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a nista dam ja tebi svoj ziroracun pa mi udjeli bar 10% kao u dobrotvorne svrhe cisto da ti nebude previse Razz

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): › a nista dam ja tebi svoj ziroracun pa mi udjeli bar 10% kao u dobrotvorne svrhe cisto da ti nebude previse Razz


Bih ja drage volje... ali zaposlenici Transcoma su očito najrizičnija skupina pa ću bolje udijeliti njima nešto siće da prežive dok ne nađu bolji i humaniji posao. Ne sumnjam da ćeš se tu složiti sa mnom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan Gudeljević
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2008. 3:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drugi kolega vam je dugo, dugo trajao... Od čega je otišao? Nije shvaćao, kao i njegov "pretpostavljeni" ili njihove dvije kolegice, koje su skrivene ljepote rada u Transcomu?
Zašto vam tako brzo odlaze ljudi, pa ih stalno morate i tražiti? Ne bi li se vas dvije, tri, trebale osvrnuti okolo i upitati u čemu je tajna uspješnog CRMa?

Osobno vrijeđanje imalo bi puno veću težinu kada bih ja razgovarao s nekim tko ima elementarno obrazovanje i sposoban je evaluirati ljude.
Jadno je i deplasirano, jer google ti može reći sve o meni. Možeš saznati za koje tvrtke sam radio, i za koje radim... Ali da, zaboravio sam, zaposleni u Transcomu ne mogu na Google. Zašto?

Zašto si velelebna tvrtka kao Transcom dopušta da joj menadžment mora u javnosti nastupati pod nickovima?

Usput, sudeći po kementarima i javnom mnijenju, da je ovdje anketa o zadovoljstvu Transcomom, rezultati bi bio milijarudu : nula.

Plaćeni oglasi neće zavarati nikoga. Transcom je to što je. Transcom je "Dalmatinka Nova". Transcom je "Benetton". S tim, da je to još bezobraznije, jer u tekstilnoj industriji ipak nešto treba potrošiti, materijal, boje, kemikalije, konce. U Transcomu se troše ljudi, a parama se čepe široka prkna forumskih glasnogovornica.

I pogrešno je ako stvari gledaš kao osvetu, ovo je samo moj skromni doprinos borbi za bolju i sretniju Hrvatsku - bez robovlasničkih struktura.

Ništa osobno, dakle, možeš promijeniti taktiku.
Naviknite se na whistleblowing, bit će toga još. Znaju li korisnici TELE2 priču o "vaša uplata nije vidljiva"? Ili, bit će riješeno u "najkraćem mogućem vremenu"?

Kao što sam rekao, Transcom je tvrtka čija je praksa definitivno izvan zakona, recimo onoga o zaštiti na radu, ili pravima radnika...

Ali što tebe briga? Za plaću bi bila jednako dobra glasnogovornica u Bergen-Belsenu, a i njemačkim se služiš. Ti si vjeran pas i moras to malo jada skrivati iza nicka.

Puno bolje bi prošla u ovoj priči kada bi osporila moje tvrdnje. Dakle, opovrgla slučaj da je Transcom slao opomene suprugu preminule korisnice, zbog kojih je čovjek plakao, a ja sam ga se kao agent morao otarasiti u 1:50 min. I to je to. To je Transcom. Tvrtka u kojoj postoji samo jedna strana, samo jedan koji govori, samo jedan koji naređuje, a do jučer nije znao koja je prednja strana kompjutera.

Svaki dan na poslu, u firmama za koje radim, a posebno kad dobivam plaću ili biram godišnji - sjetim se Transcoma, tvrtke koja:
plaća oglase za poslove koji su prodaja magle,
čiji slave-driveri piskaraju po forumima,
tvrtke koja ni mrtvima ne da mira,
tvrtke koja agentima srpske narodnosti promijeni ime, da se korisnici ne bi "uznemiravali" zbog toga što se na telefon javio Srbin... itd.

Jedinica za protok sranja i laži kroz komunikacijski kanal trebala bi se definitivno zvati: "1 Transcom".

Kao što bi Dr. Hipp rekao: "Dafür stehe ich mit meinem Namen."
Pa se i ti potpiši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2008. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan Gudeljević je napisao/la (Pogledaj post): › Puno bolje bi prošla u ovoj priči kada bi osporila moje tvrdnje. Dakle, opovrgla slučaj da je Transcom slao opomene suprugu preminule korisnice, zbog kojih je čovjek plakao, a ja sam ga se kao agent morao otarasiti u 1:50 min. I to je to. To je Transcom. Tvrtka u kojoj postoji samo jedna strana, samo jedan koji govori, samo jedan koji naređuje, a do jučer nije znao koja je prednja strana kompjutera.


Ako se obraćaš meni, što mislim da da, trebao bi mi se obratiti u muškom rodu.
Zašto bi opovrgavao tvrdnju da je opomena poslana - to je normalna procedura ukoliko račun nije podmiren. Potpisan je ugovor i to je stvar zakona, kao što i jesam objasnio. Ukoliko je netko drugi zloporabio njezin telefon, to je stvar dokazivanja putem žalbe i suda. A što se tiče supruga koji je u teškoj emotivnoj situaciji, jednako kao i imovinu, nakon smrti supružnika naslijeđujemo nažalost i račune i dugove. Tvoj posao je bio da mu na lijep i uljudan način objasniš njegova prava i obaveze.

Što se tiče potpisa, nemam nikakvu želju za slavom niti potrebu dokazivati da je ono što govorim istinito ili ne. To nek zaključe ljudi koji čitaju i nek vide koliku težinu imaju zakonski akti i logični odgovori od praznih emotivnih lupetanja.

I btw. u Hrvatskoj je službeni jezik Hrvatski i taj se jezik koristi pri razgovoru s korisnicima, a SVI operateri imaju promijenjena imena kako se jedno ime ne bi ponavljalo dvaput i kako bi se zaštitila prava na anonimnost te osobe. Da ih ne bi kasnije prozvali bolesni idioti i napali ih u privatnom životu na primjer. Jednako kako se možda nitko ne zove Radosav, ne zove se niti William ili Pablo ili Zekoslav Mrkva.

I, ako nisi primijetio, ja ne branim Transcom, ja iznosim činjenice - kao protutežu emotivnim ispadima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2008. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što vas je lijepo citati, milina...

Mustard jer mislis da ljudi vjeruju tvojim forama i da ce prije podrzati tebe nego ovog ex zaposlenika?

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2008. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle kako se već mjesecima povlače priče o transcomu, mene samo zanima zašto se javljaju studenti koji su radili i to sa negativnihm iskustvima

kako to da nitko nije stao na stranu i obranio transcom sa nekim pozitivnim iskustvom

ono što ja znam, znam jer su mi rekli mnogi koji su pobjegli iz transcoma ili najbolje dobili odjedanput otkaz

loša statistika... ma možete se opravdavati koliko hoćete, ali dok god nemaš mogućnost korisnicima prekinuti razgovor imat ćeš lošu statistiku
jer odgovorno tvrdim da pozivi od 1,5min nisu mogući. što možeš u tom pozivu napraviti??? identifikacija korisnika traje barem minutu, dati neke osnovne informacije.....

mnogo ljudi koji rade i gore poslove tipa "degustacije, promocije..." (dakle nagovarnaje ljudi po shoping centrima ili navečer po kafićima promocija pića) ne žele se prijaviti za jedan dobar uredski posao
2+2

@lavić@kolega, upravo smo svjedoci i da magisterij ništa ne znači. dovoljno je samo keširati 28 000 i voila sve se da.... a što će nam takvo ne-znanje, tako stečene titule.... to je kao kad naši bake i djedovi kažeu... imamo osmoljetku... a sad je tako uobičajeno imati fakultet....

kad se malo bolje zbroje neke činjenice najbolje je biti neki zanatlija tipa parketar, keramičar... srednja lagana, posla uvijek ima, a plaća sa fušom veća od nekog dipl oec koji radi za privatnika

dakle čemu školovanje??? odgovor je je jednostavan..... radi prestiža.... da se mama može hvaliti kako ima dipl nešto sina-kćer

isto kao i doktori... čim se čuje riječ doktor svi odmah graknu, a po mojem mišljenju jedno od najgorih zanimanja... gdje si drugom sluga. gdje te zbog svake krive riječi tuži, gdje radiš noćne, dežurstva itd....

za što?? zato da mogu reći JA SAM DOKTORICA

not tnx

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: