Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sprichst du Deutsch?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anubis
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 19:37 
Naslov:  Re: Sprichst du Deutsch?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko je nezadovoljan, a vrijedi više, dat će otkaz i zaposliti se na drugom mjestu. Ako je nezadovoljan, a ne vrijedi, obično počne srati. Tko je zadovoljan, blago njemu.

pa malo je tamo zadovoljnih, osim nesposobnih šefica naravno. ne govoriš ti ništa nelogično, samo što većina ljudi bira ostati zato što je situacija u gradu takva i do posla je zbilja teško doći. tako da nije to samo daj otkaz, pa se ''prešaltaš'' na drugi posao, treba od nečeg živjeti. nisu oni bezveze odabrali osijek za call centar, jeftina radna snaga i velika nezaposlenost, IDEALNO. iskreno, drago mi je što sam uspio pobjeći iz tog okruženja. i da, draga chichi, nisu baš svima ''tako dobra iskustva'' na njemačkom projektu. zna se da su ljudi išli za njemački projekt i onda su im nakon tjedan ili dva rada, jednostavno rekli: sorry, ništa od toga...obuka je dakako neplaćena!! dok sam ja bio tamo, toliko ljudi je prošlo kroz c. centar kao na kolodvoru. meni se čini da ti nisi radila tamo ili ako radiš možda si spremačica, čini mi se da su one jedino tamo ''bez nervoze''. teško da nekog plaća manja od dvije tisuće kuna (na ugovor) i sav taj silni presing može duže zadržati tamo, a pogledajte što sve ne traže. razgovori za posao su u rangu zapošljavanja u ministarstvo. prijevoz se ne plaća i uz sve radne vikende, blagdane ako dobiješ preko dvije, sretan si, plus može ti se desiti da dobiješ žeton za kavu kao bonus Smile i naravno, uobičajeno, ponesi uvijek novca sa sobom, trebat će ti za kave prilikom logauta dok visiš oko zgrade i pitaš se hoćeš li odraditi još koji sat tog dana. ali da ne bude sve tako crno, nije ni transcom baš takav škrtac. naime, dobiješ šalicu za rođendan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majstor
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nećeš vjerovati, ali i oko toga su počeli škrtariti, znam par ljudi koji nisu ni šalicu dobili. A što se tiče treninga i plaćanja žalosno je to što županija plaća svakoj firmi obuku novih ljudi, ali naravno firme to ostavljaju u svojoj blagajni umjesto da plate obuku. svaka čast izuzetcima, ali takve se može nabrojat na prste jedne ruke. Naravno transcom nije među tim firmama, a ima trening koji traje minimalno mjesec dana i više i onda ti još nakon tih mjesec dana kažu da nisi zadovoljio zato što imaju viška ljudi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plaće su takve, i jedini način da se povećaju jest da svi daju otkaz, i da nitko umjesto njih ne želi raditi pod takvim uvjetima. Pa onda, recimo, štrajk? Sindikat postoji, a netko bira čelnike sindikata - radnici. Postoje i radne inspekcije, ako nešto ne plaćaju. Može se poduzeti svašta. No vjerojatno će se firma u tom slučaju odseliti u neku nerazvijeniju zemlju. Zašto bi uopće call centar za Njemačku bio u Osijeku, da je to super posao. Nisam nikad to radio, ali ipak je bolje i to, nego sjediti kod kuće. U Europi ne postoji puno zemalja, ako ih i ima, u kojoj ljudi daju otkaz bez straha da više neće naći posao. Treba se naviknuti - europski prosjek je 5 različitih radnih mjesta u radnom vijeku, a poslodavci zahtijevaju još fleksibilnije uvjete za otkaze. Borba je to do mirovine (ili popularno kapitalizam).

Sad kad se otvori 6 trgovačkih centara, pod uvjetom da svaki zaposli radnika koliko i najavljeni Bilošev, to će biti 6000 novih radnih mjesta u startu. NSS i SSS će se imati gdje zaposliti, a ponešto i VSS. No teško će svih 6 opstati - opet borba...

A poduzetnička inicijativa? Samozapošljavanje, kredita i poticaja koliko hoćeš, ideja ni za lijek. Ti zapadnjaci su ponešto i smislili, nisu čekali da dođu drugi i otvore im tvornice i urede.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2008. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chichi je napisao/la (Pogledaj post): ›
A što se tiče obavještavanja da su se odlučili za druge to se obavezno radi, uvijek nazovu bile vijesti loše ili dobre, ali naravno ne zovu u inozemstvo!


Informacija netočna, meni također nikad nisu dali nikakvo obrazloženje nakon tolikih njihovih razgovora i zivkanja, rješavanja nekakvih testova preko telefona i gnjavaže, čak ni nakon dva - tri maila u kojima sam ih lijepo zamolila da mi daju bilo kakav odgovor, bio on pozitivan ili negativan, tako da to ne stoji.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

npr t-com plaća obuku, ali tek nakon što odradiš mjesec dana, jer im se dogodilo da ljudi odslušaju obuku pokupe pare i pobjegnu
obuka je manje plaćena nego sam radi, ali to je po meni o.k.

transcom... opet crni transcom.... kolegica koja 4 godine studira eng na filozofskom, koja je osvajala državne nagrade iz engleskog, koja je dobila 6mj u americi prasku usavršavanja engleskog na jednom sveučilištu je bila odbijena jer nije po njihovoj procijeni dobro znala engl... osijek031.com smile a on ih je ispravljala i pomagala u riječima koje nisu znali
osijek031.com smile

@anubis@ svi mi jedemo drekec jer nismo tatini sinovi i mamine kćeri
kao da ja ne znams voja rpava, ali što ću bez psola
zato trpim i papam griza

@lavić@ ja sam odmah govorila: švabe plaćaju u osijeku cc, ljude i opremu, a raja bbespla zove međunarodni poziv... koji smo mi robovi za izrabljivati

@felt@ nisam sigurna, ali otprilie 70-80% američkih CC-a se nalazi u Indiji... njima je to maltene bespla radna snaga, a tamo svi žele perfektno govoriti engleski

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BamBy
Offline
Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek031
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 23:48 
Naslov:  Re: Sprichst du Deutsch?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mamu vam neradničku da vam ne kažem šta. Sve bi ja vas u Viktor Lenac nagurao u trup broda da na +60 zavarujete željezo. I to u zaštitnom odjelu i s zaštitnom kacigom. Pa da vidim onda sindikat, štrajkove i vaša glupa neradnička sranja.

Po neznam koji put vas pitam:

DA LI STE VI SVI NORMALNI?!

Ako ima netko normalan neka odgovori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majstor
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moraš pretjerivat, oni rade teži posao i u težim uvjetima, ali ne za šugavi minialac, za koji ljudi na ugovor u ovoj firmi rade, iako firma ima novaca za puno veće plaće. Plaće u brodogradilištima su daleko više od ovih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm
pa vidi ovo je studentski posao
dakle školujemo se više od srednje škole što je potrebno za rad u Viktor Lencu
dakle, ako imam diplomu sigurno mi nije vrhunac rad na baušteli

a o studentskim psolovima:po meni su najgori prodaja... ovo mi je već 4 psolodavac kod kojeg sam na radu preko stuca

i jako sam zadovoljna... p.s. znam kako je to ići na posao da ti se život gadi tih 7h što radiš, da radiš na normu....

p.s. why be normal

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Molder
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chichi je napisao/la: ›
Ljudi prvo većina vas nije radila u Transcomu i vjerujem da ne zna o čemu priča. Što se tiče otkaza oni se ne daju preko telefona-ljudi su dovoljno kulturni ( i hrabri) da ti to kažu u facu, a u 6 te ntko neće zvati da dođeš raditi jer u to vrijeme nema nikog od nadređenih da bi te smio nazvati, a sam radnik nema to ovlaštenje. Što se tiče napredovanje naravno da se ponudi kad se pruži prilika ili otvara novo radno mjesto, ali i za to se moraš dokazivati-ne mogu ti statistike biti katastrofa pa da tebe prvog zovu na bolju poziciju.
A što se tiče obavještavanja da su se odlučili za druge to se obavezno radi, uvijek nazovu bile vijesti loše ili dobre, ali naravno ne zovu u inozemstvo!


ja sam radio tamo i odgovorno tvrdim da su smeće u svim pogledima...od onih licemjernih smješkova, od izrabljivanja, od napredovanja, a najgori su po pitanju ogranizacije posla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.05.2008. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mustard je napisao/la: ›
Nije svaki posao za svakoga. Call centri su specifični. Ja mislim da ljude ne košta ništa da dođu i uvjere se sami da li im to odgovara, ja sam osobno zadovoljan i radim već duže vrijeme.

Tebi su ocigledno napravili lobotomiju dok si bio mali...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2008. 6:17 
Naslov:  Re: Sprichst du Deutsch?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BamBy je napisao/la (Pogledaj post): › Mamu vam neradničku da vam ne kažem šta. Sve bi ja vas u Viktor Lenac nagurao u trup broda da na +60 zavarujete željezo. I to u zaštitnom odjelu i s zaštitnom kacigom. Pa da vidim onda sindikat, štrajkove i vaša glupa neradnička sranja.

Po neznam koji put vas pitam:

DA LI STE VI SVI NORMALNI?!

Ako ima netko normalan neka odgovori.


Evo ga opet? Tko si ti da psuješ nekome mamu neradničku. Vari tamo i šuti, i budi sretan, i ostavi druge ljude na miru.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 6:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BamBy je napisao/la: ›
Mamu vam neradničku da vam ne kažem šta. Sve bi ja vas u Viktor Lenac nagurao u trup broda da na +60 zavarujete željezo.


Zašto su ti oči tako crvene? Very Happy

Nego, ontopic, zašto je u razvijenim zemljama ropstvo (razno razni support i call centri) postalo neisplativo (The Yes Men u Finskoj):



_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mustard
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iggy_rock je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mustard je napisao/la: ›
Nije svaki posao za svakoga. Call centri su specifični. Ja mislim da ljude ne košta ništa da dođu i uvjere se sami da li im to odgovara, ja sam osobno zadovoljan i radim već duže vrijeme.

Tebi su ocigledno napravili lobotomiju dok si bio mali...


Ti bi iz prve ruke znao posljedice lobotomije, očito.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan Gudeljević
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/hi-tech/clanak/art-2007,2,14,zombix_kolumna,62864.jl

"Transcum" je tvrtka koja posluje neetično, na rubu zakona, daleko ispod svih normi i standarda.

Mirne duše nakon iskustva na prvoj liniji mogu reći da je firma smeće, da je eksploatatorska politika smeće i da je dobar dio menadžmenta najobičniji ljudski šljam kada je u stanju prijetnjama otkazom, ucjenama i sličnim izrabljivačkim metodama "motivirati" radnike.

Transcom mi se gadi otkad sam čovjeku čija je tada pokojna supruga imala ugovor s obveznim trajanjem morao objasniti da on mora podmiriti dug. Pokojnica, provjereno, nije koristila telefon.

Liebe Studentin, geehrter Student, egal ob ihr Deutsch spricht, pogledajte oglase po SCu, fakultetima, raspitajte se po domovima i kantinama, kod prijatelja... Poslova s humanim vrednovanjem vaše osobe i vašega rada ima. Ne smije vas nitko ponižavati dok zarađujete svoje novce!

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/hi-tech/clanak/art-2007,2,14,zombix_kolumna,62864.jl

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Well, well, look what the cat dragged in... Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: