Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Učenički prosvjedi na Trgu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da me se ne shvati krivo, nisam protiv mladenačkog bunta, ali odrasli bi trebali biti tu da im ukažu na realnost situacije i svijeta u kojem se nalaze.


jea.jea. pa u tom i je problem.di su?

wendy je napisao/la: ›
Idem iz ove teme jer, osim polupismenih debila i onih koji nemaju pojma o čemu pričaju, ovdje nemam s kime raspravljati. A to je taaako ispod mog nivoa. Lijep pozdrav, momci, svađajte se međusobno Wink


de skrati jezik.laprdaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›

Idem iz ove teme jer, osim polupismenih i onih koji nemaju pojma o čemu pričaju, ovdje nemam s kime raspravljati. A to je taaako ispod mog nivoa. Lijep pozdrav, momci, svađajte se međusobno Wink
po drugi puta ponavljam..kako bi nam drzava bila dobra kad bi svi bili poput tebe..ne pricaj gluposti....iznesi svoje misljenje ali i uvazi tude..treba se uvijek boriti za bolje i jednostavnije..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam još primijetio ništa o toj slavnoj državnoj maturi. Jedino nekakav pamflet koji je sastavio, vjerojatno, ogorčeni učenik, ili mu je to napravio ćaća. Da li vi imate nekakav link na službeni stranice, nekakav dokument ministarstva, barem nekakvu izjavu medijima, naputak, zaključak, bilo što? Nema tu ničega.

Moja generacija, barem obrazovaniji dio, htjela je uvođenje državne mature, uostalom to se najavljivalo i prije 10-15 godina. Ima li alternative? Što bi trebalo, ostaviti ovakvu maturu i ovakve prijemne? Gledajući mlađariju kako protestira (a 95% se samo veseli što nije moralo biti u školi) shvatio sam da nam se loše piše.

Evo, samo nekoliko primjedaba koje sam pročitao na ovom forumu toliko su besmislene da nije vrijedno komentara. Ne kažem da je reforma dobro pripremljena, jer za kvalitetnu reformu treba i kvalitetan kadar (a mi ga nigdje nemamo, pogotovo ne u ovoj Vladi). Možda bi samo trebalo razjasniti ovu problematiku upisa na fakultet - nekakva bojazan da se neće upisati, da će ih previše imati isti broj bodova, i takve nebuloze - ako već niste dovoljno sposobni da se upišete na fakultete koji imaju male kvote (medicina, akademije, stomatologija, i sl.), ništa se ne brinite - tu je ekonomija i pravo, oni će svesrdno prihvatiti lovu vaših staraca, i tamo će te se uvijek moći upisati.

Ova reforma je mala šala za reforme koje su prolazile starije generacije. I sve je na kraju bilo isto. Sjetite se samo, stariji forumaši, CUO Braća Ribar, odn. Šuvarove reforme. Slušajući danas iskustva prijatelja nastavnika po školama hvata me panika. Čini se da je nastupila opća retardacija, stanje u školama je alarmantno. Nastavnici se boje učenika (odn. njihovih roditelja), umjesto da je obrnuto. Frapiralo me, velika većina nastavnika zaključava stvari u ormarićima, jer se krade i po zbornicama! Dakle, loše nam se piše - kako kaže jedna učenica iznad: "na nacionalnim ispitima davali su nam 0 bodova ako smo napisali više od 200 riječi koliko je bilo zadano, a probaj napisati esej sa tako malim brojem riječi." - opća retardacija, kažem vam - zamisli problema, napisati esej sa manje od 200 riječi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sto se oni zapravo bore?!

Je li zaista drzavna matura zamisljena na nacin da pravilno i jednako rangira znanje svih maturanata iste generacije?!

Ako nije, sto joj nedostaje?

Podrzavam to sto su pokazali da ima jos nekih koji ce izaci na ulice kako bi zastitili svoje interese. Podrzavam ih i ako zaista zele da citav proces bude proveden na nacin da drzavna matura zaista bude mjerilo po kojem ce se moci rangirati svi maturanti.

Ali, ako prosvjeduju zato sto im se ne izlazi na ispit, ako prosvjeduju zato da se ne primjeti kako su se kroz srednju provlacili i kako se ne bi primjetilo da njihova petica u ovoj ili onoj skoli zapravo ne vrijedi toliko, e - onda su oni ti koji su konformisti, male ljigave pizde koje ce i prosvjedovati, samo da ne moraju zagrijati stolicu.

Prosvjed radi snizavanja kriterija je evolucijski korak unazad.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roxette
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › "na nacionalnim ispitima davali su nam 0 bodova ako smo napisali više od 200 riječi koliko je bilo zadano, a probaj napisati esej sa tako malim brojem riječi." - opća retardacija, kažem vam - zamisli problema, napisati esej sa manje od 200 riječi.


ko da je problem napisati 200 riječi, ali ne možeš SVE reći u tih 200 riječi
napiši ti kvalitetan esej od 200 riječi ako imaš zadanu dobru i vrlo opsežnu temu, a inače ti je kriterij za tvoju dob 500 riječi Wink
uostalom, nisi učenik i nemaš pojma kakav je to pritisak i kad praktički znaš da nećeš upisati faks koji želiš -osim ako se ne dogodi neko čudo- (jer ako se državna matura bude provodila po dosadašnjem planu i ako je svi fakulteti budu priznavali) jer na tom faksu traže tri predmeta za upis, od kojih nijedan nije među tri osnovna na maturi Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Felt Jel ti to imaš nešto protiv ekonomskog i pravnog fakulteta ili mi se to samo čini?

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Za sto se oni zapravo bore?!
Ali, ako prosvjeduju zato sto im se ne izlazi na ispit, ako prosvjeduju zato da se ne primjeti kako su se kroz srednju provlacili i kako se ne bi primjetilo da njihova petica u ovoj ili onoj skoli zapravo ne vrijedi toliko, e - onda su oni ti koji su konformisti, male ljigave pizde koje ce i prosvjedovati, samo da ne moraju zagrijati stolicu.


nije uopće stvar u tome.
svi pričaju različito.sad ovako.sad onako.sad će to bit u bodovima.sad kao ocjene.
ne znaš ko pije a ko plaća

stvar je u tome što se to uvodi sljedeće god
o da.da naglasim.pokusno
a uopće nisu riješili kako će to (ne)funkcionirat.

samo kažem: ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roxette je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › "na nacionalnim ispitima davali su nam 0 bodova ako smo napisali više od 200 riječi koliko je bilo zadano, a probaj napisati esej sa tako malim brojem riječi." - opća retardacija, kažem vam - zamisli problema, napisati esej sa manje od 200 riječi.


ko da je problem napisati 200 riječi, ali ne možeš SVE reći u tih 200 riječi
napiši ti kvalitetan esej od 200 riječi ako imaš zadanu dobru i vrlo opsežnu temu, a inače ti je kriterij za tvoju dob 500 riječi Wink
uostalom, nisi učenik i nemaš pojma kakav je to pritisak i kad praktički znaš da nećeš upisati faks koji želiš jer na tom faksu traže tri predmeta za upis, od kojih nijedan nije među tri osnovna na maturi Wink


Možda ne možeš ti napisati mali esej, ali kladim se da ima onih koji mogu.

Dakle, ako sam dobro shvatio tvoje mišljenje o državnoj maturi - možeš birati 1 predmet, a neki fakulteti traže 3. Pa reci mi onda, kako će ti fakulteti koji traže 3 predmeta, a možeš imati 1, uopće ikoga upisati? Ja bih rekao, ako si ti u pravu, propast će ti fakulteti. Uostalom, gdje si to pročitala? Odakle to? Zar misliš da su ljudi s tih fakluteta retardirani, pa da ne shvaćaju da im se nitko neće moći upisati?


Pravo pitanje jest što se dobiva državnom maturom. A odgovor je - konačno! - jednaki kriteriji za sve - a ako netko iz nekakve bezvezne škole neće moći na faklutet koji želi - to je samo plus za one koji nisu u bezveznoj školi. Hvala Bogu dragome da se netko dosjetio da ne može svatko iz bilo koje škole na bilo koji fakultet! Kad se sjetim strukovnjaka na mom fakultetu, zaboli me glava!

(Naravno, može i dugačije. Mogu se stvari postaviti tako da svi mogu svugdje, sve je besplatno, nema nikakvih problema - šteta što smo taj sistem napustili 90').

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja imam samo jedno za reći :

MARŠ SVI UČIT !!!!!!!!!!!!

šta mislite da mi nismo imali mature, prijemne, 100 ispita, da smo bili povlašteni, da nismo morali učiti za prijemne, da nam je sve bilo na dlanu, jebiga nećete svi na faksove na koje ste mislili, TAF LAK jebga upišite nešt drugo, nisu svi uvijek upadali tamo gdje su htjeli, najlakše je kukat i srat


Zadnja promjena: Monstrum; 28.04.2008. 15:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bno_osijek
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo nastavili popodne prosvjede ispred ekonomske :)evo ja se sad vratila i bilo je puno ljudi ispred matematičke i ekonomske. Very Happy
Veći dio građe je išo popodne pred ekonomsku Very Happy


Zadnja promjena: bno_osijek; 28.04.2008. 15:49; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@monstum Smanji doživljaj,očito neshvaćaš bit problema.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › @monstum Smanji doživljaj,očito neshvaćaš bit problema. Very Happy


fali smajli na kraju posta, pa samsi dao oduška i nadodo ga u kvotu osijek031.com smile


Zadnja promjena: Monstrum; 28.04.2008. 15:56; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas me zanima dali bi vi svi koji ste to prosli i terate nas da ucimo izasli na ovakav prosvjed ili bi lijepo sjedili kod kuce i ucili neprestano ili sta vec

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roxette
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@felt: sada vidiš kako smo neinformirani i kako ništa nije jasno postavljeno. mi nismo protiv državne mature, naprotiv, ali ne mogu jednu tako ozbiljnu stvar staviti odmah, bez dovoljne pripreme, a učenici nemaju pojma kako će to funkcionirati, a po tome kako smo mi obavješteni, to neće nikako funkcionirati, što vidiš na primjeru faksa koji planiram upisati Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uh. kreativni transparenti? chuck norris ne zeli drzavnu maturu? da. shvatit ce ih ozbiljno.


doduse. dobra ideja za izbjegavanje nastave...

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: