Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Učenički prosvjedi na Trgu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 13:02 
Naslov:  Re: Učenički prosvjedi na Trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooj, jadna mala dječica Rolling Eyes "Žrtve smo EU". Kakva patetika, za ne povjerovati!

Nismo ni mi znali što je Bolonjski pa smo preživjeli.

Zagrijte stolice i prestanite kukat i žaliti se za svaku sitnicu. Nekad se u toj školi nešto mora i naučiti.

Zanimljivo je kako se moj brat već godinu dana priprema za državnu, iako postoji mogućnost da ju uopće neće imati. I ne žali se. I ne kuka. I nisam primijetila da mu učenje upropaštava život. A tvrdi se da je do toga došlo "pet do dvanaest". Do mozgova koji su htjeli čuti, informacija je prodrijela na vrijeme.

Maturanti nisu mala bespomoćna djeca nego mladi ljudi koji, uz svoja prava, imaju i svoje obaveze. Od njih bi uskoro trebalo nešto postati. E, svašta! Mladi ljudi, a svi k'o babe. Kad već dižete "ustanke" u znak bunta, onda se potrudite ne koristiti bapske fraze. Niste vi žrtve EU, nego učmalosti i apatije ove usrane države.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj wendy vidio bi tebe da si na mjestu nekih...ostala bi lijepo danas u skoli i ucila jel?...bravo..steta sto u nasoj drzavi nema bas puno takvih..

..evo upravo sam dosao s prosvjeda,vrlo dobro..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to što je tvoj brat konformist je njegov problem. pitanje koliko i smije išta reći kraj ovakve sestre... Razz

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › Maturanti nisu mala bespomoćna djeca nego mladi ljudi koji, uz svoja prava, imaju i svoje obaveze. Od njih bi uskoro trebalo nešto postati. E, svašta! Mladi ljudi, a svi k'o babe.Mladi ljudi, a svi k'o babe. Kad već dižete "ustanke" u znak bunta, onda se potrudite ne koristiti bapske fraze.
šteta što tebe nisu uzeli za savjetnicu pa da im ti pokažeš kako se bude manje "baba" i kakve su to parole i poruke koje bi trebali odaslati o vlastitim problemima koji ih tište, a da su trenutačno "in" Very Happy

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › . Niste vi žrtve EU, nego učmalosti i apatije ove usrane države.

Kada kažu da su žrtve to nije patetika već kruta realnost. Učmalost i apatija? O, da. Ima je bojim se i previše, a upravo bunt je izražavanje kojim se možda neće rasplinuti atmosfera baruštine ali će se sigurno ukazati na činjenicu da problem postoji.

šutnja ne mijenja postojeće stanje.

edit:
slučajno volim ovu zemlju pa sam možda i zaboravio spomenuti da kome god ova država u kojoj živi ne paše i smatra je "usranom" neka počne raditi da bude i njemu i drugima bolje ili neka se odseli negdje dalje prije nego li mu operem usta sapunom.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratila sam se s prosvjeda, bilo je dobro organizirano. Išlo se svuda i uglavnom su nas svi podržali.

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
to što je tvoj brat konformist je njegov problem. pitanje koliko i smije išta reći kraj ovakve sestre... Razz

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › Maturanti nisu mala bespomoćna djeca nego mladi ljudi koji, uz svoja prava, imaju i svoje obaveze. Od njih bi uskoro trebalo nešto postati. E, svašta! Mladi ljudi, a svi k'o babe.Mladi ljudi, a svi k'o babe. Kad već dižete "ustanke" u znak bunta, onda se potrudite ne koristiti bapske fraze.
šteta što tebe nisu uzeli za savjetnicu pa da im ti pokažeš kako se bude manje "baba" i kakve su to parole i poruke koje bi trebali odaslati o vlastitim problemima koji ih tište, a da su trenutačno "in" Very Happy

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › . Niste vi žrtve EU, nego učmalosti i apatije ove usrane države.

Kada kažu da su žrtve to nije patetika već kruta realnost. Učmalost i apatija? O, da. Ima je bojim se i previše, a upravo bunt je izražavanje kojim se možda neće rasplinuti atmosfera baruštine ali će se sigurno ukazati na činjenicu da problem postoji.

šutnja ne mijenja postojeće stanje.

edit:
slučajno volim ovu zemlju pa sam možda i zaboravio spomenuti da kome god ova država u kojoj živi ne paše i smatra je "usranom" neka počne raditi da bude i njemu i drugima bolje ili neka se odseli negdje dalje prije nego li mu operem usta sapunom.


bravo!

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vratio sam se jos prije sa prosvjeda al moro sam malo prileci...
ugl bilo je dobro...tj super...hodali cijelim gradom (skoro) i mal sjedili po raskrizjima....
iskreno se nadam da ce bit nest od ovoga...
a kad smo pokraj nekih skola prolazili (matematicke) vidis klinci masu sa prozora i osli na nastavu...
ja njih nemogu shvatit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svebor evo par kikaca...Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › slučajno volim ovu zemlju pa sam možda i zaboravio spomenuti da kome god ova država u kojoj živi ne paše i smatra je "usranom" neka počne raditi da bude i njemu i drugima bolje ili neka se odseli negdje dalje prije nego li mu operem usta sapunom.


Pih, nisi mogao smisliti neki originalniji komentar? Ovakve sam i očekivala. To što se neću odseliti iz zemlje koju smatram usranom, ne uzima mi pravo da po njoj pljujem. A ti, ako ti se već pere, operi svoja usta sapunom. Mene su učili da se usta ne peru sapunom Razz

Znaš li ti što znači "konformist"? Ne bih rekla. Ja bih svog brata nazvala realistom. I to odlučnim.

Da me se ne shvati krivo, nisam protiv mladenačkog bunta, ali odrasli bi trebali biti tu da im ukažu na realnost situacije i svijeta u kojem se nalaze. Ako je problem što maturanti moraju zagrijati stolicu, onda uopće ne vidim o čemu ja s tobom razgovaram.

Ne možemo se vječno boriti protiv promjena. A da bismo znali je li nešto lošije ili bolje, prvo to trebamo probati.

Ne zanima me više prodavanje muda pod bubrege. Ako imaš argumente, možemo razgovarati. Ako nemaš, ja sam svoje rekla.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@wendy Ja bih tvog brata nazvao konformistom,štreberom i kukavicom i sve takve kao što je on.I ne nije problem u tome što maturanti moraju zagrijati stolicu nego je problem u tome što se uči i za šta se to uči i koliko toga treba naučiti.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a mene su kao i čitave generacije na faksu učili iz kolegija kao što je psihologija ili roditeljstvo kako djeca koja šute i ne znaju se izboriti za sebe zapravo imaju najviše problema u životu... Wink

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne možemo se vječno boriti protiv promjena. A da bismo znali je li nešto lošije ili bolje, prvo to trebamo probati.

maturanti će ovako i onako zagrijati stolicu ali zašto bi jedan loš sustav mijenjali drugim?! nije svaka promjena dobra posebice ne ako dolazio revolucionarno dakle naglo i korjenito. probaj ovo: uzmi pištolj, prisloni na vlastito čelo i povuci otponac. ili si šutni zlatnu dozu heroina u venu.
eto ti argument. Razz

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pih, nisi mogao smisliti neki originalniji komentar? Ovakve sam i očekivala. To što se neću odseliti iz zemlje koju smatram usranom, ne uzima mi pravo da po njoj pljujem.

oprosti ali jako sam alergičan na osobe koje kvocaju stodobno ne radeći ništa osim toga. takvima ne samo da treba uzeti pravo da hračkaju nego oduzeti i pravo da dišu Twisted Evil

ajde wendy, nećemo više oftopičariti. petar pan te pozdravlja, a klinci neka štrajkaju. treba razbiti učmalost. ako su prosvjetari mogli štrajkati za veće plaće ali ne i za bolje radne uvjete za djecu onda je ok i da ta ista djeca izađu na ulice i pitaju tražeći objašnjenje:
"ŠTO NAM TO SPREMATE ZA BUDUĆNOST?!"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne obazirite se na ovakve komentare tipa wendyine... najlakše je uvijek pomirit se sa svime i pustit nek te gaze i slično... i najlakše je srat kad se tebe to ne tiče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › @wendy Ja bih tvog brata nazvao konformistom,štreberom i kukavicom i sve takve kao što je on.I ne nije problem u tome što maturanti moraju zagrijati stolicu nego je problem u tome što se uči i za šta se to uči i koliko toga treba naučiti.


Hihihi...dakle, kukavice su oni koji nisu gotovani i koji žele nešto napraviti od sebe? Ajde, super stav. Bravo, drago kopile. Taman kad pomislim da možda nešto imaš u glavi, ti me uspiješ potpuno razuvjeriti.

Idem iz ove teme jer, osim polupismenih i onih koji nemaju pojma o čemu pričaju, ovdje nemam s kime raspravljati. A to je taaako ispod mog nivoa. Lijep pozdrav, momci, svađajte se međusobno Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › A ti, ako ti se već pere, operi svoja usta sapunom. Mene su učili da se usta ne peru sapunom Razz


osijek031.com smile

wendy je napisao/la: › Ne možemo se vječno boriti protiv promjena. A da bismo znali je li nešto lošije ili bolje, prvo to trebamo probati.


Ali onda jedna toliko ogromna promjena treba biti organizirana do najmanjeg detalja, a ne ovo što je sad - vidit ćemo kak će sad ova generacija, a to što ćemo im zeznit život (jer se ništa ne zna), nea veze.

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2008. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zamislite to je ispod njenog nivoa, Laughing Laughing prepotentnost nekih ljudi na ovom forumu je naprosto zapanjujuća.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roxette
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 14:25 
Naslov:  Re: Učenički prosvjedi na Trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde wendy prestani tu prigovarat, ni sama ne znaš što je državna matura
malo pročitaj ovo i obrazuj se Wink
http://www.semenka.com/portal/prosvjed-protiv-dravne-mature.html
piši ti državnu maturu kada ti oko 50% ocjene odlazi na esej koji netko subjektivno ocjenjuje, a na nacionalnim ispitima davali su nam 0 bodova ako smo napisali više od 200 riječi koliko je bilo zadano, a probaj napisati esej sa tako malim brojem riječi. Nadalje, ovdje se radi o budućnosti, ovo nije samo ispit znanja za ocjenu, ovo je ispit znanja za budućnost. Možeš izabrati samo jedan izborni uz 3 obavezna predmeta, a što ako ti nedostaje još jedan ili više predmeta za faks koji planiraš upisati? Što ako fakultet prima određen broj ljudi, a prijavi se više od tog broja, a svi imaju isti broj bodova, onda će povući crtu na osnovi abecednog poretka prezimena???!!
Nemaš pojma o čemu pričaš i zato se bolje nemoj izjašnjavati.
Mi srednjoškolci ne prosvjedujemo za nepisanje, mi prosvjedujemo za bolju budućnost koju nam dm trenutno ne može pružiti, već će nam samo uništiti živote ako se ovako brzo bude provela. Ovdje treba godina i godina priprema, ovo ipak nije zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima, ovo je zakon o kojem ovisi naša budućnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: