Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Učenički prosvjedi na Trgu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Index.hr

Citat: ›
Primorac: Odgoda mature apsolutno je moguća

Primorac se, osim na knjigu, osvrnuo i na trenutno puno važniju temu - prosvjede gnjevnih srednjoškolaca. Očekivano poslovično, Primorac je kazao kako "je važno da se čuje glas učenika" te kako "imamo standarde kojima nitko ne oponira".

"Jedino je u pitanju dinamika, možda se malo odvija prebrzo, učenike zanima može li se dogoditi odgoda državne mature", kazao je Primorac, dodavši kako je "apsolutno moguće da dođe do odgode, jer je "nedopustivo da učenici imaju pritužbe poput onih da zbog priprema za državnu maturu pate neki njihovi drugi predmeti".

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: › Hvala Bogu dragome da se netko dosjetio da ne može svatko iz bilo koje škole na bilo koji fakultet! Kad se sjetim strukovnjaka na mom fakultetu, zaboli me glava!

Pazi gospodina.... nja nja nja nja nja....
Ja sam završila Ugostiteljsko-turističku u kojoj sam imala 2 godine povijesti. Sad sam apsolvent povijesti i engleskog. Tijekom studija su me nevjerojatno raspižđivali ljudi poput tebe koji su me gledali s visoka jer nisam iz gimnazije. I još uvijek me raspižđuju.

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
43_23
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek/D.G.O
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma daj uzas. Uopce nije do toga sto se nekome ne da uciti nego sto je na maturi zadan sadrzaj koji se uopce ne radi u strukovnim skolama nego samo u gimnazijama. A svi bi trebali pisati isto. Tako da to nema bas smisla i zato su ljudi izasli na prosvjed. Npr: u strukovnim se nemoraju citati djela Ilijada i Odiseja dok u gimnazijama da,a sigurno,100% ce biti na maturi. Pa ti vidi. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja idem u strukovnu skolu...cetverogodisnju...i mogu rec da ono sto mi radimo ni neki gimnazijalci neznaju...a uce taj predmet...a opet kad pogledamo nas i njihov hrvatski tu opet mi zablokiramo...
a mrzim takve ljude ko sto si ti felt...
mislis da si bolji i vrjedniji sto si gimnaziju zavrsio...
eee varas se...neki obrtnici su 100% inteligentniji od tebe...vjeruj mi..
lega upiso u trogodisnju radi neznam ni ja cega a lega je legenda...pametan boli glava...al iso je za ono sta mu se svidja...mislim da je bolje kad zavrsis strukovnu i barem si neko i nesta kad zavrsis...nije da vrjedjam al s gimnazijom kad zavrsis imas sta?...hrpu bezkorisnih cinjenica i neznam ti ni ja kojih definicija koje ti mozda nikad ni nece zatrebati...al jedino sto s gimnazijom lakse na faks upadas...
sory ak sam nekog povrjedio al ja sam reko sto mislim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_tenjac_ je napisao/la: ›
ja idem u strukovnu skolu...cetverogodisnju...i mogu rec da ono sto mi radimo ni neki gimnazijalci neznaju...a uce taj predmet...a opet kad pogledamo nas i njihov hrvatski tu opet mi zablokiramo...
a mrzim takve ljude ko sto si ti felt...
mislis da si bolji i vrjedniji sto si gimnaziju zavrsio...
eee varas se...neki obrtnici su 100% inteligentniji od tebe...vjeruj mi..
lega upiso u trogodisnju radi neznam ni ja cega a lega je legenda...pametan boli glava...al iso je za ono sta mu se svidja...mislim da je bolje kad zavrsis strukovnu i barem si neko i nesta kad zavrsis...nije da vrjedjam al s gimnazijom kad zavrsis imas sta?...hrpu bezkorisnih cinjenica i neznam ti ni ja kojih definicija koje ti mozda nikad ni nece zatrebati...al jedino sto s gimnazijom lakse na faks upadas...
sory ak sam nekog povrjedio al ja sam reko sto mislim...


Mrziti je grijeh. Pogotovo ako ne shvaćaš onog kojeg mrziš. Nemam ja ništa protiv niti jedne škole, dapače, ispostavilo se da je puno bolje biti kuhar, tesar, varioc, i ne znam što, nego dipl. nešto, u odnosu na tržište rada.

Međutim ni u Zimbabveu se netko nakon srednje škole elektrotehnike ne upisuje na ekonomiju i pravo - ne zato što ga tamo ne bi htjeli, nego zato što nije učio pola predmeta koji su preduvjet za te fakultete. Prednost gimnazije je jedino u tome što ima malo veći raspon mogućnosti - samim tim ujedno i gotovo neophodno nastavljanje školovanja, što učenik strukovne škole ne mora. Inače ne sumnjam da su neki obrtnici pametniji od mene, a pogotovo ne sumnjam da više zarađuju.

MissConception je napisao/la: ›
Pazi gospodina.... nja nja nja nja nja....
Ja sam završila Ugostiteljsko-turističku u kojoj sam imala 2 godine povijesti. Sad sam apsolvent povijesti i engleskog. Tijekom studija su me nevjerojatno raspižđivali ljudi poput tebe koji su me gledali s visoka jer nisam iz gimnazije. I još uvijek me raspižđuju.


Svaka čast. Ne znam zašto su te gledali s visoka, s obzirom da si se upisala. Kako si se upisala, to je već drugi problem. Jer da se za upis na fakultet vrednuje znanje, jedini objektivni kriterij, a ne nekakve ocjene i smiješan prijemni, ti bi zasigurno morala podosta poraditi izvan škole da nadoknadiš 2 godine povijesti manjka (što ne tvrdim da nisi i učinila). Neovisno o tvom slučaju, tvoj primjer pokazuje da netko nema nikakve koristi od toga što je 2 godine duže učio povijest, što je strašno - jer se postavlja pitanje zašto je uopće učio. Da skratim, kad bude državne mature, i izrazito strogih prijemnih, tek će tada svi imati jednake šanse - to je cilj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e s ovakim objasnjenjem (prvim dijelom) se slazem...a s ovim drugim...pa necu se mjesat...to rjesite vas dvoje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno je nerješenih i neobjašnjenih činjenica oko državne mature...svaka čast omladino...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:56 
Naslov:  Re: Učenički prosvjedi na Trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sada studenti na ulice, ajmo, go go. XD

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 20:47 
Naslov:  Re: Učenički prosvjedi na Trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo je u pol 1 pred ekonomskom sta pricate gluposti!? a ovi stariji sto ovdje komentiraju porucio bi im nek se pozabave svojim zivotom jer boli njih kurac za nas(uostalom skonta se i po komentarima!) a nas ucenika me zanima sto ce biti na kraju s drugom smjenom tj. s onima koji nisu bili na satu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: › bilo je u pol 1 pred ekonomskom sta pricate gluposti!? a ovi stariji sto ovdje komentiraju porucio bi im nek se pozabave svojim zivotom jer boli njih kurac za nas(uostalom skonta se i po komentarima!) a nas ucenika me zanima sto ce biti na kraju s drugom smjenom tj. s onima koji nisu bili na satu?
nisam bio zavrsio u jednom dijelu....a nas ucenike nek ostave na miru jer nismo mi njihov problem!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sigurno će stotine učenika dobiti neopravdane pa ih izbaciti iz škole ;D

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 21:36 
Naslov:  Re: Učenički prosvjedi na Trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo je u pol 1 pred ekonomskom sta pricate gluposti!! a sto se tice ovih starijih, vi se prvo pozabavite svojim zivotom i svojim problemima jer(vidi se u komntarima) boli njih k.... za nas, pa nek ih boli dalje, mi nismo njihov problem! zanima me samo hoce li i drugoj smjeni biti opravdani sat i jer su i oni bili na prosvjedu!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kromosom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Antigua and barabuda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




bez daljnjih komentara Smile


Zadnja promjena: kromosom; 28.04.2008. 21:37; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Štapičaste tvorbe koje se nalaze u jezgri stanice, i nosioci su gena.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
bilo je u pol 1 pred ekonomskom sta pricate gluposti!! a sto se tice ovih starijih, vi se prvo pozabavite svojim zivotom i svojim problemima jer(vidi se u komntarima) boli njih k.... za nas, pa nek ih boli dalje, mi nismo njihov problem! zanima me samo hoce li i drugoj smjeni biti opravdani sat i jer su i oni bili na prosvjedu!?

u sjebo se ja...hah nisam ni skonto! jbg

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne ozb me zanima hoce li to biti opravdano ili ne, jer jedni govore jedno drugi drugo.... Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: