Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed protiv državne mature!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2008. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otkad je Boga i vraga učenici misle da uče previše, i da im većina tih informacija nikad neće biti potrebna. Međutim, ovo je prva generacija koja je zbog toga izašla na ulicu (jer, budimo iskreni, nisu oni na ulicu izašli zato što reforma školstva nije dobro pripremljena, pa državna matura nije jasna).

Postoji i razlog zašto dosad nitko nije izlazio na ulicu jer misli da previše uči. Naime, širok obujam gradiva jamstvo je da će se prosječni učenik nakon 10 godina uopće ičega sjećati. Kada bi učio iz skripte od 20 stranica, nakon proteka odrđenog vremena ne bi znao ništa.

Stoga te stvari nisu nepotrebne - nepotreban je samo broj obveznih predmeta, u odnosu na izborne.(međunarodnim uspoređivanjem jednom prilikom u inozemstvu spoznao sam frapantnost našeg sistema - dok su se učenici iz većine zemalja hvalili sa brojkom od nekakvih 3, 5 ili najviše 7 izbornih predmeta, Poljak me iznenadio sa 12, što je pak bilo manje od mojih 14. Nisam siguran da smo baš trebali imati 14 obveznih predmeta, i 1 izborni, s tim da se moglo birati između informatike i jezika.)

Dakle, vaši su prosvjedi usmjereni u krivom pravcu, ne trebate se vi buniti protiv količine gradiva, jer nemate pojma o ničemu, pa tako ni o tome što će vam trebati u životu. Količinu gradiva treba povećavati, ali po izboru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:53; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čak norise skidam ti kapu jer si u potpunosti u pravu, nu par kikoša.

još bi nadodao da bi trebali u naše škole napraviti kao u americi, po završetku osnovne ideš na test kojim se pokazuje kolikim znanjem i inteligencijom raspolažeš i po tome te se strpava u isti koš kao i sve ostale u tvome rangu i lijepo ti se govori gdje možeš šiljit svoje (ne)znanje, ako si oskudan u znanju, ne želim reći ne inteligentan ni slično, no ako se ne želiš školovati nego želiš raditi lijepo u strukovnu školu, a ako si se trudio i bio dobar pionir možeš u gimnazije pa potom na faks, da se ne bi dogodilo tisuće upisanih na faks samo zbog studentskih prava i ti isti onda oduzimaju mjesto za studiranje nekome tko stvarno želi studirati

naš školski, općenito akademski sustav treba gadnu reformu, uči se preopširno, ljudi s faksova i iz srednjih izlaze s prevelikom lepezom znanja o svemu, a u stvari o ničemu, školstvo treba biti usko strukovno vezano, brate ako ti želiš učit kemiju, uči kemiju i sve blisko kemiji, ne treba ti i još 30 dodatnih predmeta koji ti nikad neće trebati, ako želiš veterinu ne treba ti poljoprivreda, ako želiš pravo ne treba ti ekonomija i sl., a što je najtužnije svi fakulteti su preopširni, ja mogu iz svoga primjera reći da sam na studiju poljoprivrede/zootehnike koja se bavi uzgojem stoke učio bogtenejebo sve, od strojarstva, građevine, ekonomike i još brdo nepotrebnih predmeta (govorim za svoj smjer), na kraju sam izašao s faksa s brdom nepotrebnog znanja koje ću ionako zaboraviti jer kako se kaže "ponavljanje je majka znanja", di ću ja ponavljat gomilu budalaština koje mi nikad neće trebat, nigdje, samo sam uzalud potrošio vremena i živaca na tuđa izdrkavanja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pahulja
Offline
Ukupno postova: 82
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to uredu sto vi govorite(koje te podrucje zanima to podrucje uci) ali sve je to dvosjekli mac.


(pogledaj sto se dogodi kad se specijaliziras za nesto)
a sto se tice tebe norrise mislim da si u pravu sto se tice straha zbog neznanju,ali tome nismo krivi mi ucenici.sto da mi mozemo napraviti da se nas kvalitetno poducava?sto profesori mogu napraviti?nista ko i mi!!!to moze sam drzava,a ona je totalno u banani.treba se cijeli sustav mijenjat.logicno je da kad neobrazovani ljudi vladaju da ce i vecina naroda biti neobrazovana i zatucana svakakvim nepotrebnim glupostima(cast izuzecima).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pahulja
Offline
Ukupno postova: 82
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ne treba napraviti ko u americi.trebamo svi uciti sve,ali da se rade razredi npr. ovaj razred zanima biologija,taj razred radi detaljnije biologiju itd da ne nabrajam.mislim da svako treba znati neke osnovne stvari,ali izabrati nesto sto mu/joj ide/voli pa to detaljnije obradivat.

_________________
nema boli,nema muke samo udri jodan uke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pahulja
Offline
Ukupno postova: 82
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

detaljnije obradivat mislim da im onda ti profesori daju vise paznje i vremena.zato napraviti takve razrede da se zna ko sta hoce.ovako svakog zanima nest drugo a svi profesori forsiraju svoje

_________________
nema boli,nema muke samo udri jodan uke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne tako davno, kad sam bio kod svoje cure...
Njen mali brat, koji je 7. razred osnovne škole je nešto čitkarao...
Kako smo se već skompali, pitao sam ga po običaju "šta radiš?"
Učim - kaže on...
Pitam ga šta uči, a na šta on meni "gorja i planine Velike Britanije".
Reko "kako molim?"
"Gorja i planine Velike Britanije".

Tako sam i ja, sa završenom elektrotehničkom i prometnom školu u nama dragom Osijeku, smjer elektrotehničar, učio o raznim sinkronim i asinkronim motorima, bilo kaveznim il klizno-kolutnim te o radnim karakteristikama i grafovima istih, a da ispred mene staviš jedan od dotičnih, nebi znao šta je to nit bi znao objasnit djelove...
Zašto? 100% teorije, 0% prakse...
Zbog čega su nam radnici u HEPu govorili "znanje iz srednje škole možete zaboraviti, praksa je majka"
Predmet RTT (rashladna i termička tehnika), samo ime govori kako bi tu trebao učiti o projektiranju i djelovima rashladnih i toplinskih uređaja (ergo erkondišn, frižideri, rerna, toplinska izolacija itd.), a naučio sam (i ponosim se time) kako oprati perilicu za suđe i kako očistiti sito u kojem se nakuplja kamenac. Mislim da je to ipak posao servisera, a ne budućeg inžinjera.

Protiv takvog školstva se i treba prosvjedovat, a oni koji su završili srednju nek se ne upliću jer državna matura nije njihova stvar. Ako se malci žele izboriti za sebe, onda nek se i izbore. To je njihovo pravo i ovu državu treba bombardirati sa prosvjedima. Kada se dovede neki apsurdni zakon, serete, a kada se dogodi ovakav prosvjed protiv istog, opet serete...

A ako ćemo biti baš cjepidlačiti, za one koji su protiv prosvjeda i koji misle da je gradivo u redu...
Na predmetu Politika i gospodarstvo se uči da je prosvjed jedan legitiman čin i da se tim činom građani bore za svoja prava.
U stranu što su učenici ispali neozbiljno sa pivom u ruci, tome se i ja protivim. Norijada je za pivo, prosvjed za transparente.

Over and out.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala_plava18
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›


Protiv takvog školstva se i treba prosvjedovat, a oni koji su završili srednju nek se ne upliću jer državna matura nije njihova stvar. Ako se malci žele izboriti za sebe, onda nek se i izbore. To je njihovo pravo i ovu državu treba bombardirati sa prosvjedima. Kada se dovede neki apsurdni zakon, serete, a kada se dogodi ovakav prosvjed protiv istog, opet serete...



Potpisujem

_________________
69% Sweetheart, 31%Bitch, All Women osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je oduvijek bila muka od skolskog sustava. Napravljen je za proizvodnju debila, ispranih mozgova, ponavljanja nepotrebnih informacija.

I svi su odgovorni. Profesori koji nemaju motiva i poklanjaju ocjene. Ne znaju ili ne zele uciti druge. Ali najvise ucenici i njihovi roditelji. Roditelji koji svoje dijete smatraju najpametnijim, i koji ce reci ko jebe profesora, to je budala, sta ces uopce uciti. Precjenjuju svoje dijete i guraju ga u skole za koje nije.

Najvise odgovornima smatram ucenike. Svatko je odgovoran za ono sto napravi. I dalje tvrdim da se upisuje previse ljudi u gimnazije i fakultete. Da postoji hiperprodukcija kadra, previse sveucilista, premalo radnih mjesta, degradacija bilo koje struke.

Vecina kadra koji izadje iz sveucilista je katastrofalan. Nimalo znanja i zelje, suplje cijevi koje nemaju nista osim nekog papira koji kaze da su kvalificirani. Osoba koja je apsolvent jednog kemijskog faksa a ne zna sto je baza a sto kiselina. Doktorica koja na obdukciji pita kako znamo da je ovaj les zenski. Ne znam kokosko, mozda po mirisu. Zena u ljekarni koja mi ne zna reci sto je lijek nego otvara kutiju i cita. Gradjevinar kojem ne bih dao 2 cigle a kamoli da mi zida kucu.

I sto imamo? Doktore koji se igraju ekonomije, ekonomiste koji se igraju Boga po bolnicama, odvjetnike koji dilaju drogu, sudce koji krse zakone, sami nadodajte...
I takvi ljudi onda lupetaju o necemu.

Test kongitivne sposobnosti, znanja, razumijevanja da se vidi s kojim se materijalom raspolaze.
Najbolja srednja u drzavi je zagrebacka V gimnazija. Svake godine se pise test iz odredjenih predmeta, gradivo je iz svih prethodnih godina. I konstantno ucenje. Ti ljudi nemaju problema s upisom na faks.

Da je ovaj prosvjed napravljen s ciljem poboljsanja znanja, nacina ucenja i predavanja, svaka cast. Ali je napravljen zbog straha od toga da neznanje ne ispliva i ne pokaze se koliko pojma nemate. Imali ste 4 godine i znali ste sto vas ceka. Cim se ovoliko sere, znaci pojma nemate. Pola vas nije niti za srednju kamoli za faks.

Besmrtnim rijecima malog Muje, "Jarane pusili ste, pusite ga i pusiti cete i dalje."

Jedina budala koja je isplivala iz svega si ti. Takvo je vrijeme lova na ocijene, a ne na znanje. Nisu ni ucenici krivi, ni studenti vec jednostavno sustav, tehnologija....
A ako ti imas komplekse jos iz srednje i kajes se zbog svojih nekih neuspjeha ne pljuj po ljudima koji su imali hrabrosti napokon stati i nesto poduzeti. Sto se mene tice nadam se da je ovo tek uvod u demokraciju koju ce vas nauciti srednjoskolci i studenti.

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kovrča
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: ›
Sto se isplivavanja tice, mogu ti samo reci da sam u skoli plivanja dobio nadimak. Sjekira.

Mentalna mocvara je divna stvar. Naravno da je pojedinac kriv i odgovoran za ono sto se desava. Najlakse je sjediti i kukati kriv je Djuro, Pero ili Marko. Ili stanje u Afganistanu te gradnja Kaspijskog naftovoda. Pokreni guzicu i kreni raditi. Lov na ocjene? Sve je to jedna velika supljina iza koje nema niti temelja niti znanja.

Imali su hrabrosti ufatiti tutanj iz skole. Da je prosvjed bio u subotu ili nedjelju zanima me koliki bi bio odaziv.

Moji kompleksi? Trebao bih 2 zivota da ih sve iznesem i objasnim. Nemoj dirati to intimno pitanje Sad
Čini m se da ti to samo i radiš, sjediš i kukaš i neosnovano kritiziraš, dok se drugi pokreću i nešto rade. Vjerujem da bi prosvjed i u vrijeme neradnih dana uspio. Samo u jednom imaš pravo MENTALNA MOČVARA JE DIVNA STVAR, samo se pitam na koga se odnosi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.04.2008. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i svatko tjera svoju priču i svatko je pametniji od svakog

dobra rasprava, nema što

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:51; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Sto se isplivavanja tice, mogu ti samo reci da sam u skoli plivanja dobio nadimak. Sjekira.

Imali su hrabrosti ufatiti tutanj iz skole. Da je prosvjed bio u subotu ili nedjelju zanima me koliki bi bio odaziv. (

baš si bistar kao mutna voda.
ti kada budeš štrajkao za veću plaću i bolje radne uvjete sigurno ćeš štrajkati na slobodan dan i tvoj poslodavac će te onda zasigurno ozbiljnije shvatiti Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kovrča
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto samo spominješ gimnazije, pa tu su i strukovne škole, npr. 3 razredi strukovnih škola, upoznati su sa nacionalnim ispitima prije dva mjeseca, vrijeme za pripremu ispita i nije bilo ili je tek formalno odrađeno jer profesori nisu dovoljno plaćeni da bi s njima radili u svoje slobodno vrijeme. No dobro, ali su ga pisali. Uvodi im se državna matura za koju nisu pripremljeni kao što su pripremljena djeca koja pohađaju gimnaziju. I što ima loše ako žele nastaviti dalje školovanje. Žao mi je nisam mislila vrijeđati, ali ipak sam na njihovoj strani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: