Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed protiv državne mature!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se jos pito ko je taj bio...onaj koji je ulazio i svirao...haha...inace prosvjed je bio prijavljen...barem mislim...ma je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvava_meri17
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja nisam mogla vjerovat kad sam vidjela koliko je ljudi. nisam uopce ocekivala da ce se toliko nas okupiti! super je jer nije bilo nekih vecih ekscesa i nereda! bili smo pristojni! Cool krivo mi je kad vidim starije kako govore da je ovo samo jos jedan nas hir i da je to izgovor da manje ucimo. to nije istina! mi u svakom slucaju moramo uciti! smeta nam jer je ministarstvo nametnulo maturu samo da mi se ulizali ovima iz EU, a da ni sami neznaju u sta se upustaju! odgovor kad smo rekli da smo neupuceni u sve to je bio kako su za to nacionalni ispiti tu! a sta je sa sadasnjim drugim razredima???!! mi nismo pisali nacionalni ove godine niti cemo ga pisati jer vlada nema novaca zbog probne drzavne mature!!!! i to je onda dobra organizacija???? ma dajte molim vas! Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potisujem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
princess_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Lokacija: bilje
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm.. nama su danas profesori rekli ( u ekonomskoj) da ce se sve nadoknadivat subotom.. ako je bilo vise od 3 osobe u razredu (a bilo je takvih bisera) da se svi ostali moraju upisat da nisu na nastavi.. i da oni nece morat odradivat te sate, a u razredima gdje nema nikog oni ce morat obavezno. bla.. ma da da.. vidjet cemo

al nema veze.. sam nek nebude drzavne mature..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kovrča
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:26 
Naslov:  Re: Prosvjed protiv državne mature!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka vam čast, stvarno ste super osijek031.com smile
oduševljena sam, nemam dovoljno riječi da vas pohvalim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo upravo dnevniku primorac izjavio kako se državna matura ODGAĐA za godinu dana.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mora da se boji zamorac da svoju guzicu neće više žuljati u fotelji

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:45 
Naslov:  Re: Prosvjed protiv državne mature!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma bravo, bravo!!!!
Bas me zanima sto ce ispasti.

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lon Don
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 19:47 
Naslov:  Re: Prosvjed protiv državne mature!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Matura se odgađa na godinu dana... Ako ništa drugo, bar nešto smo uspjeli postići... Iako bi puuunooo ispravnije bilo da se odgodi sve dok ne budu pravi, ili bar dovoljno prilagođeni, uvjeti za pisanje te mature i takvog načina upisivanja na fakultete...

Stvar je u tome da oni nama na potpuno krivi način pokušavaju "olakšati" obrazovanje i omogućiti nam da steknemo znanje za cijeli život. Previše detalja u učenju, i to nepotrebnih naravno... Previše stvari koje nikome neće zatrebati nikada više u životu...

Uzmimo za primjer biologiju u gimnazijama... Koliko ljudi, koji su završili recimo samo srednju prošle godine, a da ne govorimo o fakultetima i ostalome, mi može opisati npr. optjecajni sustav žiroglavaca?

Vjerujem da pola ni ne zna kako izgledaju te životinje, a druga polovica će reći da to ni ne postoji! I što...? Svejedno vjerujem da i bez toga uspješno obavljate svoje poslove ili da ste uspješno upisali svoje fakultete...

U svemu tome me najviše zanima koji bi od naših političara na jednom takvom ispitu uspio riješiti takav ispit i dobiti bar prolaznu ocjenu, znači riješiti točno 50% ispita?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:54 
Naslov:  Re: Prosvjed protiv državne mature!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogli bi se sada i mi studenti organizirati i prosvjedovati, imamo i mi razloga. Dap
XD

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvava_meri17
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm... vidila sam da su odgodili za godinu dana! nisam bas odusevljena jer onda to znaci da je moja generacija prva koja ce pisati, ali mi je drago da smo bar nesto postigli! vidite da vrijedi izaci na ulice i na miran nacin reci ono sto mislimo i zelimo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:53; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saricaaa
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Draga djeco!

Jadni oni ciji ste!

Naime, jebo ja vas glupe. Jebo i ovaj obrazovni sustav. Mali primjer iz moje generacije. Zenska koja je smrtno ozbiljna rekla da je Pecuh glavni grad Madjarske i da na sjeveru FInske zive Kamerunci je buduci doktor znanosti. Serem se na takav sustav.

Ali i na sve vas mulce. Ovaj sustav je kriv utoliko sto vas sve pusta u skole. Nije sve za svakoga. Jebo i vase roditelje. Matutupe, priglupe seljacine koji pate od niza kompleksa i svoju tupu djecurliju guraju u gimnazije i fakultete, a imate problema s normalnim jezikom i opcom kulturom.

Evo ideja. Uvedimo obavezan test inteligencije i predznanja. Pa da se vidi s cime se raspolaze. I onda testovi znanja. Svake godine. Da se vidi sto znate. Pa tek onda imate pravo nesto prigovarati. Da se lijepo vidi koliko ima poklonjenih ocjena i ogromna kolicina neznanja. Koja se prikriva galamom i serendanjem.

Za kraj misljenje jednog relativno nepoznatog filozofa. Malog Muje.
Mali Mujo, bosanski mislilac, rekao je "Jarane, od govna nitko nije napravio pitu".


Lijepo rečeno!!! Slažem se u potpunosti.. Nije žvaka za seljaka.. Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2008. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lon Don je napisao/la: ›

Uzmimo za primjer biologiju u gimnazijama... Koliko ljudi, koji su završili recimo samo srednju prošle godine, a da ne govorimo o fakultetima i ostalome, mi može opisati npr. optjecajni sustav žiroglavaca?



Da. Slažem se. Previše se ide u detalje. Onda na kraju od šume ne vidimo drvo, odnosno ne znamo neke osnovne stvari. Ja predlažem da se uvedu izborni predmeti negdje na 3 godini, pa nek si svatko odabere predmete koji ga više zanimaju i koji će mu pomoći na prijemnom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pahulja
Offline
Ukupno postova: 82
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Norris zakljucujem da si starija generacija.pljujes po sustavu koji je donijela vlada koje ste vi stariji izabrali ne mi mladi.a vi stariji nama prigovarate jel smo izasli na ulice,al vi ne prigovarate zbog naseg izlaska na ulice kao takvog nego zbog toga sto smo mi imali muda izaci i pokazali max organiziranost i postigli nest.a sto se tice testa inteligencije i testova predzanja mislim da prvo trebas razmislit o cem pricas.pogledaj koliko se nepotrebnih stvari uci u skolama,a ti onda prijatelju svake god pisi test znanja,a ima toliko gluposti koje ti nikad nece trebat, a ti to sve moras znati.tak da ono... a sto se tice testa inteligencije to nije lose jel ima puno strebera koji nabubetaju sve napamet i sljedeci tjedan nemaju pojma o tome sto su ucili.

_________________
nema boli,nema muke samo udri jodan uke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: