Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Boju pročelja biraju domaćice, a stručnjake nitko ništa ne pita

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Bez razloga smo režali jedni na druge. Zakopati ratnu sjekiru bi bilo lijepo!

Neradim u urbanističkom zavodu. Ali dosta radimo sa njima.

U svakom slučaju treba biti neki spektar boja koji će se moći bojati zgrade, neznam zašto imate protiv narađaste zgrade.


ja nemam ništa protiv narančaste boje. ni protiv zelene. ni protiv ljubičaste. niti sam za to da se ograničava spektar boja. Ali pri odabiru boja treba paziti da se zgrada uklapa u okoliš. I zato o tome trebaju odlučivati stručnjaci.

@davore; nemam ništa protiv da izneseš svoje mišljenje, makar se ja i ne slagala s njim, ali kad kažeš da su oni koji brinu o izgledu grada bolesnici, onda sam prisiljena reagirat. pogotovo što ovo je moja struka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali kad je u pitanju donošenje odluka, to ne smije bit prepušteno građanima. Odluke trebaju donositi stručnjaci.


Stručnjaci ili bolje rečeno "stručnjaci" su u centru grada Vukovara (gdje se nikako ne uklapa) sagradili zgradu tzv. "Crna udovica". Mlade ljude koje poznam iz tog grada nisu oduševljeni i svi redom govore kako se to nikako ne uklapa, a i stariji su sličnog mišljenja...

Isto tako i spomenik u Osijeku na Tgu slobode... spomenik koji je zaklonio "Šetača" (Augusta Cesarca) , novi spomenik o kojemu ne trebam puno pričati odnosno pisati, o kojem velika većina ima znamo kakvo mišljenje...


Da ne bude offtopic, evo i za fasade... bolje da su fasade nove..boja će ionako kroz par godina izblijediti i svi ćemo se pomiriti s njom i doživljavati ju normalno (iako je i sad normalna)..
naravno da ne odobravam mađarski stil boja..ali koliko vidim još niti jedna fasada nije zeleno-crvena i slično (bar ju ja nisam vidjela)...


I još nešto za stručnjake i novi spomenik stradalnicima kod šetača...
malo sam rovala i našla na netu ovu sliku ..



zanimljivo je da na ovom grafičkom prikazu nema spomenika Augustu Cesarcu.. stručnjaci su valjda s razlogom (nekim svojim) prikazali prolaznike i valjda s time htjeli dokazati da će biti moguća prohodnost, ali eto jedan maleni spomenik(koji je tamo stajao godinama) nije našao svoje mjestašce..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se baš sviđa ta boja na tom mjestu, nekako mi je osvježila i digla cijeli taj prostor promenade i parka, dalo neku živost i dinamiku. me like!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2007. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad sam prvi put vidjela fasadu te zgrade ostala sam šokirana, kasnije sam se navikla i mogu reći da mi se sada sviđa....

kad malo bolje pogledamo zašto bis ve kuće bile bijele ili sive... na krišanju keršovanijeve i vukovarske je također nova-šarena fasada i odudara od drugih tmurnih zadanja, ali je dobra...

najgore zdanje po pitanju boje mi je bio Hotel Osijek, ali sada kad je boja izblijejela lijepo se uklapa u okoliš

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali kad je u pitanju donošenje odluka, to ne smije bit prepušteno građanima. Odluke trebaju donositi stručnjaci.


Stručnjaci ili bolje rečeno "stručnjaci" su u centru grada Vukovara (gdje se nikako ne uklapa) sagradili zgradu tzv. "Crna udovica". Mlade ljude koje poznam iz tog grada nisu oduševljeni i svi redom govore kako se to nikako ne uklapa, a i stariji su sličnog mišljenja...

Isto tako i spomenik u Osijeku na Tgu slobode... spomenik koji je zaklonio "Šetača" (Augusta Cesarca) , novi spomenik o kojemu ne trebam puno pričati odnosno pisati, o kojem velika većina ima znamo kakvo mišljenje...


Da ne bude offtopic, evo i za fasade... bolje da su fasade nove..boja će ionako kroz par godina izblijediti i svi ćemo se pomiriti s njom i doživljavati ju normalno (iako je i sad normalna)..
naravno da ne odobravam mađarski stil boja..ali koliko vidim još niti jedna fasada nije zeleno-crvena i slično (bar ju ja nisam vidjela)...


I još nešto za stručnjake i novi spomenik stradalnicima kod šetača...
malo sam rovala i našla na netu ovu sliku ..



zanimljivo je da na ovom grafičkom prikazu nema spomenika Augustu Cesarcu.. stručnjaci su valjda s razlogom (nekim svojim) prikazali prolaznike i valjda s time htjeli dokazati da će biti moguća prohodnost, ali eto jedan maleni spomenik(koji je tamo stajao godinama) nije našao svoje mjestašce..


daleko od toga da struka ne može pogriješit. kao što sam već ranije napisala, slažem se da sve što se izgradi treba treba bit podložno kritici i od strane struke i od strane građana. kako pozitivnoj, tako i negativnoj.

Ali probaj si zamislit kako bi grad izgledao da svatko radi što hoće, onako stihijski, bez ikakvog plana i reda?!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2007. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je taj spomenik kraj šetača toliko grozan da je to za ne spominjat

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2007. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la: ›
Njihova zgrada, njihova boja.

Meni je boja odlična, bolja od sive u svakom slučaju.
Ako nekom smeta boja zgrade, neka ozbiljno razmisli o liječenju na psihijatriji.


Evo jedan školski primjer primitivizma.

NE!!! Zgrada nije njihova da s njom rade šta hoće. Svaka zgrada stvara sliku grada i zato treba razmišnjati malo šire od " to moje"!
O izgledu pročelja zgrade, pa tako i boje, odlučuje projektant. Dopustit laicima, bili oni vlasnici ili ne, da kasnije na svoju ruku rade bilo kakve izmjene je potpuno pogrešno.

Ispravno bi bilo o izboru boje konzultirati projektanta zgrade, ili ako to nije moguće, nekog drugog arhitektu koji bi bio od strane grada zadužen za takva pitanja.

To očigledno nije tako riješeno, odnosno ne postoji zakon koji bi stanarima zgrade onemogućio da rade na svoju ruku, ali to je posve krivo. A gospodin Radeljić očigledno ne poznaje ni osnove urbanizma kad može na sve to izjaviti: "O ukusima se ne raspravlja".

A evo davore i zašto mislim da je tvoja izjava primitivna;
kao prvo tipično razmišljanje promitivaca: šta je moje mogu s tim radit šta hoću. e pa nije! bar ne u civiliziranom svijetu. i dijete je tvoje pa ga ne smiješ zlostavljat. i novac je tvoj pa ga ne smiješ palit. A pogotovo kad je o zgradama riječ jer one ostaju u nasljedstvo idućim generacijama.

a drugo... očigledno o urbanizmu nemaš pojma, ne bi me čudilo ni da ne znaš što je to uopće... a dopuštaš si da ljude koji se brinu o održavanju slike grada nazivaš bolesnicima.

to što se tebi ta boja sviđa je posve u redu, ali o toj boji ne trebaš odlučivat ni ti, ni baba Janja ni majstor Kruno, već netko iz struke, odnosno arhitekt.

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
apsolutno da trebaju odlučiti stručnjaci... a onda opet.... od kad se za išta u ovom gradu pita struku.... kad jedan đapić može na glavni trg posrati što god želi i to tamo i ostaviti... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako nešto se samo u našem velikom selu može polemizirati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.12.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pita se struka samo što se nepoštuje njihova odluka, pa dore navedeni seru po gradu kako hoće. Vidio sam slučajeva gdje gore navedeni vrše koje kakve pritiske stručnjake, mada ti napisao negativno stručno opet rade po svome.
Ukratko začarani krug kretenizma.
Debelo smo skrenuli sa teme koja se odnosi na boju zgrade.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Debelo smo skrenuli sa teme koja se odnosi na boju zgrade.


Uopće nismo skrenuli s teme. Boja se nekome sviđa, nekome ne sviđa, tu se nema o čemu raspravljat.

Bit problema je u tome tko je za što nadležan i tko donosi odluke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.12.2007. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, boju smo riješili.
Tko je na kraju odgovoran?
Po tvom mišljenju, naravno.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 12:26 
Naslov:  Re: Boju pročelja biraju domaćice, a stručnjake nitko ništa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da je malo off al ono skidam kapu eleni i cat za postove, previše se u ovom gradu u zadnjih nekoliko godina radi što je naravno pohvalno, niču nove zgrade, uređuje se, farbaju se fasade, sve nekako sjeda na svoje mjesto, ali opet ima previše onih koji rade na svoju ruku i najbolji su primjer recimo postavljanje spomenika bez tuđeg mišljenja i pitanja i nove zgrade koje niču po gradu, kako ih je neko nazvo (neznam da li je to točan izraz) mislim da je termin bio vezan uz krezubu čeljust il tak nešt, nesjećam se stvarno Wink, a što se tiče fasada, mislim da bi se oko farbanja trebali usuglasit i građani i struka naravno, da kao što poppy kaže ne bude stihijski i bez planski, šareno i oku neugodno, a to što ćemo se naviknut na neke stvari baš ne pije vodu, nekidan hodam vukovarskom i u oko mi upadne roza zgrada, ono, neam ništ protiv boje kao takve al zgrada je užas, i eto vezano za "radijatore" u hrv. rep., odvratni su, i neću se nikad naviknut na njih, gledam ih svaki dan i mrzim ih, svaka čast naumu, odati počast palim braniteljima, ali ono je odvratno (sorry za off) Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.12.2007. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto se niste žalili komunistima 50-ak godina na izbor boja?
Uglavnom su sve zgrade bile sive, otužne, ružne a
radila ih je struka ("arhitekti")

Također niti jedna fasada nije dirnuta 50-tak godina...

Fala bogu izlazimo iz sivila.

Stanari koristite samo jarke i tople boje i ne dajte se omesti !
Napokon je stigao red i na vas...

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2007. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta nisu izabrali 'jarku' (valjda žarku) zelenu ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebeš mi sve ova tema mi lici na onu poslvicu....besposlen pop i jarice krsti.....Cool
zanimljivo je kako sad odjednom se busaju o prsa i izgovaraju...moj osijek...tu ja živm....to je moje....
pa jebemu...ta zgrada nije ofarbana za sat vremena....pa da je nitko nije stigao reagirati....
...i zanimljivo je kako kod nas kad je vec sve napravljeno i završeno....onda se nađu babe da raspravljaju što je dobro a što ne....i kako je to zapravo trebalo biti....
....ako je tim stanarima....i opcenito svim stanarima omoguceno da sami odlucuju o boji zgrade.....koji ste se vi kurac našli sad opravdavati i govoriti kako ta zgrada treba izgledati.....
....kada netko prekrši zakon.....onda se može raspravlajti o tome....gdje se dogodio propust....i kako to ubuduce ispraviti da se više to ne dogodi.....sve do tada.....možeta se uhvatiti za guzicu i skakati od bijesa.....Cool

P.S. meni je boja zgrade super....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: