Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



No place like home?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Želio bih živjeti...

ovdje gdje sada živim
59%
 59%  [ 13 ]
bilo gdje osim ovdje gdje sada živim
9%
 9%  [ 2 ]
bilo gdje osim u Hrvatskoj
18%
 18%  [ 4 ]
negdje drugdje, ali u Hrvatskoj
13%
 13%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 22


Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 21:22 
Naslov:  No place like home?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš sam danas prolazila kroz nekoliko vrlo zatucanih seoceta, gdje je Bog odavno rekao laku noć,i kontala si onak kak sam zapravo sretna što živim ovdje gdje sad živim, jer si ne bih mogla zamisliti da živim onak u nekom super zabačenom selu .. No, ipak, željela bih živjeti negdje drugdje.. U Nizozemskoj, Amsterdam, recimo.. osijek031.com smile
Da li ste sretni/zadovoljni životom ovdje, ili biste ipak htjeli živjeti negdje drugdje, i koja zemlja/ grad bi to bilo i zašto?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2007. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unatoč svemu, prilično sam zadovoljan. Ne bih se selio nekuda, osim ako bih baš morao, a što se mora, nije teško.
Ako bih mogao birati, onda more. Pula.


Zadnja promjena: allein; 17.09.2007. 8:27; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2007. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo osijek. gdje god sam bila, nešto je falilo ili bilo viška... falila je definitivno drava, a višak je bio promet i gužva.
osijek je grad po mjeri, ni prevelik ni premali, svugdje stigneš za 15 minuta, a 100 metara od najužeg centra - drava i šuma. savršeno. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bih uopće mogla zamisliti život u nekom drugom gradu a pogotovo ne u drugoj državi...
Osijek zauvijek!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2007. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek, definitivno jedno od najboljih mjesta za izlazit u krugu od 500km. Gdje god sam bio prelose...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
heart3
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2381
Lokacija: to se i ja pitam...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
samo osijek. gdje god sam bila, nešto je falilo ili bilo viška... falila je definitivno drava, a višak je bio promet i gužva.
osijek je grad po mjeri, ni prevelik ni premali, svugdje stigneš za 15 minuta, a 100 metara od najužeg centra - drava i šuma. savršeno. osijek031.com smile


Bolje ne bi ni sama rekla... ;-)

_________________
...Da te bar mogu probuditi
Kavu ti skuhati
U krevet donijeti
Pa te poljubiti
Al' toga nema i ne postoji...

http://www.last.fm/user/enyojthesilence
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo Osijek,,,lokalpatriota sam,,,,samo Osijek

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu je važan i financijski aspekt. Recimo, u New Yorku ili Londonu ne bih živio vjerojatno nikad (makar bi stalno tamo odlazio), jer je za pristojan život (na kakav smo navikli) potrebno znatno više novaca. To je uobičajeno, poznato je da u New Yorku ljudi ostaju pet godina (zarade lovu i idu na mirnija mjesta). Međutim, postoje gradovi u kojima bih mogao živjeti, ali sa jako puno love (jako, jako puno). Recimo, Ženeva (i okolica) najprije, Salzburg ili Ljubljana (vidljivo, ne bih se previše udaljavao od Osijeka).

Osijeku nedostaje 50.000 ljudi, odnosno financijski potencijal tih 50.000 ljudi, pod preduvjetom da i sa ovih 100.000 dosegne punu zaposlenost. Potom, fali mu bolja povezanost sa Budimpeštom i Beogradom, iako se na tom pitanju nešto i radi (ali više bih volio željeznicu nego cestu). No i bez toga bi se teško odlučio preseliti negdje u Hrvatskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Želja, još od srednje škole, mi je otići živjeti u Zg..ne vjerujem da će mi se to ikada ostvariti(upravo zbog financijskih mogućnosti) jer otići u garsonijeru od nekih 20-ak kvadrata, za mene bi bilo ubojstvo..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povećaj ambicije. Otići u Zg može svaka šuša. Ako već hoćeš promjenu, otiđi u nekakav pravi grad (naravno ako te jezične i profesionalne barijere ne sprječavaju).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Želja, još od srednje škole, mi je otići živjeti u Zg..ne vjerujem da će mi se to ikada ostvariti(upravo zbog financijskih mogućnosti) jer otići u garsonijeru od nekih 20-ak kvadrata, za mene bi bilo ubojstvo..

sve se to da preživjeti. provela sam tamo 6 godina (kada sam bila prilično uvjerena da se neću ni vraćati u os) u garsonijerama i kojekakvim rupama.. ali je bilo dobro. sama promjena grada donosi toliko svježine, istina i puno problema i gorčine, a li sve te to gradi na neki način.. drago mi je što sam bila tamo, a još više mi je drago što sam se vratila osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je sama želja da odeš negdje već ambiciozno.. znam ljude koji žive u selima gdje jedva da ima struje, a kamoli nekih drugih sadržaja, a ne bi otišli otamo nikada.
Blofeld je napisao/la: ›
Tu je važan i financijski aspekt. Recimo, u New Yorku ili Londonu ne bih živio vjerojatno nikad (makar bi stalno tamo odlazio), jer je za pristojan život (na kakav smo navikli) potrebno znatno više novaca.

potpuno se slažem s tobom.. hebeno smo ograničeni parama..
Elena_Os je napisao/la: ›
Želja, još od srednje škole, mi je otići živjeti u Zg..ne vjerujem da će mi se to ikada ostvariti(upravo zbog financijskih mogućnosti) jer otići u garsonijeru od nekih 20-ak kvadrata, za mene bi bilo ubojstvo..

ok, bilo bi ti teško, na početku, ali zapamti da je Zg ipak ful veći grad gdje bi ipak puno lakše našla posao, i to čist soldni posao, još pogotovo ako studiraš/imaš završen faks.. onda nakon nekog vremena se udaš za nekog zagrepčanina sa vlastitim stanom i sve fino... Very Happy

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Povećaj ambicije. Otići u Zg može svaka šuša. Ako već hoćeš promjenu, otiđi u nekakav pravi grad (naravno ako te jezične i profesionalne barijere ne sprječavaju).


To si dobro rekao šuše! Samo što meni nije cilj u životu biti nečija šuša s jednim koferom u ruci, već sama steći sigurnost(prvenstveno se to odnosi na svoj krov nad glavom, a krov kakav bi si sama priuštila bi bio eventualno jednosobni stan koji bi otplaćivala do mirovine)
Što se tiče ambicija i inozemstva..kada nešto želiš, mislim da barijera nema..(osim onih zakonskih vezanih za boravak odnosno vizu)
da se odlučim na takav korak..definitivno bi bila Švicarska..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › ...onda nakon nekog vremena se udaš za nekog zagrepčanina sa vlastitim stanom i sve fino... Very Happy


Prije bi bilo da se on "uda" za mene i moj stan Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › ...onda nakon nekog vremena se udaš za nekog zagrepčanina sa vlastitim stanom i sve fino... Very Happy


Prije bi bilo da se on "uda" za mene i moj stan Very Happy


a ti putem težeg otpora.. Very Happy znam jednu curu koja je otišla u Englesku čuvati djecu, i to sa samo jednom ambicijom, a to je bilo da tamo nekog ćopi, uda se za njega i dobije vizu. i uspjelo joj!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: