Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



No place like home?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Želio bih živjeti...

ovdje gdje sada živim
59%
 59%  [ 13 ]
bilo gdje osim ovdje gdje sada živim
9%
 9%  [ 2 ]
bilo gdje osim u Hrvatskoj
18%
 18%  [ 4 ]
negdje drugdje, ali u Hrvatskoj
13%
 13%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 22


Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › ...onda nakon nekog vremena se udaš za nekog zagrepčanina sa vlastitim stanom i sve fino... Very Happy


Prije bi bilo da se on "uda" za mene i moj stan Very Happy


a ti putem težeg otpora.. Very Happy znam jednu curu koja je otišla u Englesku čuvati djecu, i to sa samo jednom ambicijom, a to je bilo da tamo nekog ćopi, uda se za njega i dobije vizu. i uspjelo joj!


Teži put je najslađi Very Happy
Ne mislim se udavati k'o Žulika 10 puta i to još iz koristoljublja.. za mene je jedan brak i to brak iz ljubavi,drugo ne postoji..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Ne mislim se udavati[b] k'o Žulika[/b] 10 puta i to još iz koristoljublja.. za mene je jedan brak i to brak iz ljubavi,drugo ne postoji..


Žulika je pretpostavljam Žužika? Very Happy eto, i ona se udavala i vamo tamo, a završila u Hrvatskoj!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Ne mislim se udavati[b] k'o Žulika[/b] 10 puta i to još iz koristoljublja.. za mene je jedan brak i to brak iz ljubavi,drugo ne postoji..


Žulika je pretpostavljam Žužika? Very Happy eto, i ona se udavala i vamo tamo, a završila u Hrvatskoj!

DA,krivo slovo Very Happy
Ma hebi ti to..za to trebaš dobar želudac imati Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
DA,krivo slovo Very Happy
Ma hebi ti to..za to trebaš dobar želudac imati Very Happy

da, pa zamisli.. udaš se za nekog 'nesposobnog'' dedicu radi green card.. I don't think so Very Happy hebeš ti to, radije bih živjela u Svinjarevcima osijek031.com smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
DA,krivo slovo Very Happy
Ma hebi ti to..za to trebaš dobar želudac imati Very Happy

da, pa zamisli.. udaš se za nekog 'nesposobnog'' dedicu radi green card.. I don't think so Very Happy hebeš ti to, radije bih živjela u Svinjarevcima osijek031.com smile


Ne bi taj djedica mene ni pipnuo,no way Very Happy i nemoj molim Te više..već me želudac boli Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 10:48 
Naslov:  Re: No place like home?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni ovdje sasvim dobro, imam sve što mi treba, sve mi je na 5 minuta, ako se zaželim prirode pa preko mosta, ako oću van skupim ekipu pa u provod, kirbaji svaki mjesec po okolnim selima, veselje, jelo, piće, nigdje nema domaće rakije ko u okolici Osijeka, dobrog fiša u baranji, prasaca u okolici kolko oćeš za pristojnu cijenu, pa na ražanj, ,a ludilo šta ćeš više, još da je dobar poso nać nakon što diplomiram, pa di će mi bit kraj, kad mi dosta grada na Dravi do legosa u ZG il na more, autoputom za par sati, ako oću koncerata do ZG 3 sata, Budimpešte malo više, ma stvarno šta se može više poželjeti, stvarno volim svoj grad i nemogu se nigdje drugdje zamislit, još da mi je curu nać koja razmišlja ko ja Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Tu je važan i financijski aspekt. Recimo, u New Yorku ili Londonu ne bih živio vjerojatno nikad (makar bi stalno tamo odlazio), jer je za pristojan život (na kakav smo navikli) potrebno znatno više novaca. To je uobičajeno, poznato je da u New Yorku ljudi ostaju pet godina (zarade lovu i idu na mirnija mjesta). Međutim, postoje gradovi u kojima bih mogao živjeti, ali sa jako puno love (jako, jako puno).
Fokus na financijski aspekt se poslije tih "pet godina" promjeni, covijek se mjenja kao sto se i prioriteti mjenjaju. Steknu se novi prijatelji uz njih dolaze novi obicaji, novi nacini zivota. Lova ne garantira dobar zivot niti je potrebna...
Rodni grad je jos u srcu (i uvijek ce biti) ali je postao blijeda slika.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.09.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Meni ovdje sasvim dobro, imam sve što mi treba, sve mi je na 5 minuta, ako se zaželim prirode pa preko mosta, ako oću van skupim ekipu pa u provod, kirbaji svaki mjesec po okolnim selima, veselje, jelo, piće, nigdje nema domaće rakije ko u okolici Osijeka, dobrog fiša u baranji, prasaca u okolici kolko oćeš za pristojnu cijenu, pa na ražanj, ,a ludilo šta ćeš više, još da je dobar poso nać nakon što diplomiram, pa di će mi bit kraj, kad mi dosta grada na Dravi do legosa u ZG il na more, autoputom za par sati, ako oću koncerata do ZG 3 sata, Budimpešte malo više, ma stvarno šta se može više poželjeti, stvarno volim svoj grad i nemogu se nigdje drugdje zamislit, još da mi je curu nać koja razmišlja ko ja Very Happy


Bravo osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2007. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la: ›
Meni ovdje sasvim dobro, imam sve što mi treba, sve mi je na 5 minuta, ako se zaželim prirode pa preko mosta, ako oću van skupim ekipu pa u provod, kirbaji svaki mjesec po okolnim selima, veselje, jelo, piće, nigdje nema domaće rakije ko u okolici Osijeka, dobrog fiša u baranji, prasaca u okolici kolko oćeš za pristojnu cijenu, pa na ražanj, ,a ludilo šta ćeš više, još da je dobar poso nać nakon što diplomiram, pa di će mi bit kraj, kad mi dosta grada na Dravi do legosa u ZG il na more, autoputom za par sati, ako oću koncerata do ZG 3 sata, Budimpešte malo više, ma stvarno šta se može više poželjeti, stvarno volim svoj grad i nemogu se nigdje drugdje zamislit, još da mi je curu nać koja razmišlja ko ja Very Happy


Bravo osijek031.com smile


svaki petak bježim u najdraži mi grad...sa suzama odlazim u ponedjeljak Crying or Very sad u rano jutro iz njega...lijepo mi je ovdje gde jesam, ali srce je u Osijeku Very Happy

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedino osijek

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Tu je važan i financijski aspekt. Recimo, u New Yorku ili Londonu ne bih živio vjerojatno nikad (makar bi stalno tamo odlazio), jer je za pristojan život (na kakav smo navikli) potrebno znatno više novaca. To je uobičajeno, poznato je da u New Yorku ljudi ostaju pet godina (zarade lovu i idu na mirnija mjesta). Međutim, postoje gradovi u kojima bih mogao živjeti, ali sa jako puno love (jako, jako puno).
Fokus na financijski aspekt se poslije tih "pet godina" promjeni, covijek se mjenja kao sto se i prioriteti mjenjaju. Steknu se novi prijatelji uz njih dolaze novi obicaji, novi nacini zivota. Lova ne garantira dobar zivot niti je potrebna...
Rodni grad je jos u srcu (i uvijek ce biti) ali je postao blijeda slika.


Nakon 5 godina sve se mijenja, to je točno. No 5 godina je vraški puno. Ne mijenjam 5 godina za kasniju ugodu, pogotovo što će ovdje biti ipak sve bolje. Novci nisu presudni, ali su ipak najvažniji u toj priči.

Osnovno pitanje koje si postavljam jest kakva će biti moja kvaliteta života ako se negdje preselim. Primjerice, mogao bih se odseliti u London, i živjeti u nekom ćumezu, raditi kao životinja do 6-7 navečer, voziti se od stana do posla i nazad 2 sata dnevno, nacugati se petkom, jednom godišnje doći u Hrvatsku (za Božić), bez auta (koji je pravi luksuz u Londonu), i istina je, nakon 5-10 godina bit će mi ok. Ne hvala.

Jedan prijatelj je dobio ponudu od jedne američke firme da ode u Pittsburgh, za malo manje od 5000 dolara mjesečno. Odbio ih je, a tada je u Osijeku imao 5000 kuna, pa su se ljudi začudili. Rekao im je da se nidje na svijetu ne može tako dobro živjeti s tako malo novaca, kao u Osijeku (istina, tada je kvadrat bio 1000 maraka).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › ...onda nakon nekog vremena se udaš za nekog zagrepčanina sa vlastitim stanom i sve fino... Very Happy


Prije bi bilo da se on "uda" za mene i moj stan Very Happy


Nisam pobornik Zagreba, iako sam često tamo, jer je to grad koji ima sve negativne aspekte ogromnog grada (iako nije čak ni velik, svega 800000 stanovnika), a od pozitivnih nudi puno manje nego bilo koja obližnja metropola (da ne govorimo pravi svjetski centri). Da budem jasniji, u Zagrebu su gužve i čekanja, zapošljavanje će biti solidno još jedno vrijeme, međutim kulturno, politički, financijski, itd. nije ni blizu Beču i Budimpešti, pa čak ni Ljubljani. Grad živi na sasvim pogrešnom i destruktivnom poreznom modelu,a ako ikad dođe do nekakve decentalizacije u Hrvatskoj, gadno će se provesti. Nisam zloguki prorok, no oni malo bolje obavješteni znaju da strane firme, ulaskom u EU, više u Hrvatskoj neće morati imati predstavništva niti podružnice. Samo se nadam da će imati razloga zadržati ih u Zagrebu (ako ignoriramo činjenicu da ih masovno otvaraju u Beogradu).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Osnovno pitanje koje si postavljam jest kakva će biti moja kvaliteta života ako se negdje preselim. Primjerice, mogao bih se odseliti u London, i živjeti u nekom ćumezu, raditi kao životinja do 6-7 navečer, voziti se od stana do posla i nazad 2 sata dnevno, nacugati se petkom, jednom godišnje doći u Hrvatsku (za Božić), bez auta (koji je pravi luksuz u Londonu), i istina je, nakon 5-10 godina bit će mi ok. Ne hvala.
Kvalitet zivota je vazan ali opet... ne zavisi o osobnom dohodku. Ovaj navedeni primjer nije zivot, to je egzistencija.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2007. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Osnovno pitanje koje si postavljam jest kakva će biti moja kvaliteta života ako se negdje preselim. Primjerice, mogao bih se odseliti u London, i živjeti u nekom ćumezu, raditi kao životinja do 6-7 navečer, voziti se od stana do posla i nazad 2 sata dnevno, nacugati se petkom, jednom godišnje doći u Hrvatsku (za Božić), bez auta (koji je pravi luksuz u Londonu), i istina je, nakon 5-10 godina bit će mi ok. Ne hvala.
Kvalitet zivota je vazan ali opet... ne zavisi o osobnom dohodku. Ovaj navedeni primjer nije zivot, to je egzistencija.


Da, možda ću otići negdje, upoznati ženu svog života (ako je već nisam upoznao), i s njom ga provesti do kraja, a da nas novac uopće ne zanima. To je isto moguć scenarij, ali ipak tipujem na ovaj prvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2007. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prijatelji su dobili lutriju prije 15-ak godina, 5 miliona dolara. To danas nije mnogo ali u to vrijeme je bilo vise nego mnogo.
Nisu uzivali taj novac niti mjesec dana kad je svadja dosla. Prvo "prijatelji" dosli pa daj mi, ja nemam. Pa poslije toga rodbina, pricala mi je gospodja da nikada nije cula za tu svu rodbinu. Ukratko, na zadnje je dosla svadja izmedju njih zbog, dao si vise svojima nego ja mojima i tako to...
Danas su rastavljeni, djeca zive sa majkom a otac je... jednostavno nitko nema pojma gdje je. U ovoj prici svi su stekli nesto, advokati vise nego ostali a ta gospodja place kad god vidi lutriju.

Evo nas u offtopic...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: