Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cenzoriranje OLJKa 2006?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2005. 15:19 
Naslov: Bad ! Cenzoriranje OLJKa 2006?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da je dolaskom nove vlasti dosao i cenzorski mrak u nas grad.

Naime, ukoliko se obistine najave novog GPoglavarstva http://www.lsosijek.com/vijesti.php?id=104 (dio o tome da je novo Poglavarstvo najavilo cenzoriranje OLJKa), sljedece godine bismo mogli imati megatrash od OLJKa. Vjerujem da ce novo GP inzistirati na velicanju jebenog rata, nasilja, nasilne smrti i zrtava.

Iduce godine cemo umjesto mladih osjeckih umjetnika imati izlozbu radova s temom Bleiburga, Skabrnje, velicanje gradjevinskih megadjela tipa Maslenicki most (onaj sto ne radi, ne ovaj najnoviji sto je 100 metara dalje od "novog"), velicanje svih hrvatskih djela, ignoriranje bilo cega sto je nastalo nakon 1945. i sl...

Ako nista drugo, do sada smo imali OLJK koji je u ovaj grad donosio kvalitetne filmove, kvalitetne predstave, kvalitetne performance, kvalitetne koncerte - i sve to zahvaljujuci cinjenici da su selektori bili koliko-toliko iz struke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.07.2005. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tekovine revolucije se moraju poštovati.
Imali smo 50 godina filmove o partizanima...Tita, Drvar, Kozaru, Jasenovac...sad imamo Hrvatsku za promjenu for next 50! Jebote, da bar mogu zivjeti cca 500 godina...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Shorty
Offline
Ukupno postova: 81
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2005. 3:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako odlične performanse imamo da si dozvolimo da se ona dva starca kupaju goli u pol grada! Ja sam za 100 puta blažu stvar dobio 660kn kazne,a oni su umjetnici jer to rade! Zbog takvog propusta bi stavio zabranu cijelog OLJK-a iduću godinu pa bi vidili kako bi se ponašali idući puta! Neka dozvole performans u zatvorenoj prostoriji i neka upozore ljude da dolaze gledati gadosti a ne da bakice dobivaju infarkte po gradu zbog nekih kvazi-umjetnika!

_________________
_________________________________

Uz Osijek do groba!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2005. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@shorty, de gustibus. Ako ti se njihov performance ne svidja, ili ne vidis smisao u njemu - onda prepustis gledanje onima koji vide. Njihovo skidanje nije puki egzibicionizam.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2005. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm...a što je to? De me prosvijetli, Mungosiću.
Vidjeh mnoge alternativce, ali ovo mi je bilo jadno...
Umjetnost do jaja i umjetnost do šupka.

Rekla bih samo da treba biti malo više alternativan da bi ti se svidjelo skidanje matoraca (i njihovo trpanje prstiju u šupak), a ne samo skidanje plastifuksa u noćnom baru...
Hm..."ljepotu" nekih stvari jednostavno ne mogu skontati...ali svakom svoje veselje da ne bih bila prostija...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2005. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu ja, mogu ja? Smile

Umjetnost je ovdje u šokiranju, a ljepota samo u slobodi.

Naime, gledajuci fotografije s performansa, osjetio sam vrlo snazno gadjenje. I tu je bit. Bez problema cu zanijekati umjetnicku notu svakom komadu mainstream umjetnosti koji me ostavi ravnodusnim. Umjetnost, po mojim kriterijima, trebala bi djelovati na emocije i ovima je to uspjelo. Smile

Druga je prica da je to bilo neestetski i da Osijek zapravo nece propasti ostane li bez takvih happeninga. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2005. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A u klinac....znala sam da ne treba trljat lampu.... ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2005. 0:06 
Naslov: Bad ! Re: Cenzoriranje OLJKa 2006?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Izgleda da je dolaskom nove vlasti dosao i cenzorski mrak u nas grad.

Naime, ukoliko se obistine najave novog GPoglavarstva http://www.lsosijek.com/vijesti.php?id=104 (dio o tome da je novo Poglavarstvo najavilo cenzoriranje OLJKa), sljedece godine bismo mogli imati megatrash od OLJKa. Vjerujem da ce novo GP inzistirati na velicanju jebenog rata, nasilja, nasilne smrti i zrtava.

Iduce godine cemo umjesto mladih osjeckih umjetnika imati izlozbu radova s temom Bleiburga, Skabrnje, velicanje gradjevinskih megadjela tipa Maslenicki most (onaj sto ne radi, ne ovaj najnoviji sto je 100 metara dalje od "novog"), velicanje svih hrvatskih djela, ignoriranje bilo cega sto je nastalo nakon 1945. i sl...

Ako nista drugo, do sada smo imali OLJK koji je u ovaj grad donosio kvalitetne filmove, kvalitetne predstave, kvalitetne performance, kvalitetne koncerte - i sve to zahvaljujuci cinjenici da su selektori bili koliko-toliko iz struke.


Cijeli post je nekako navijački, čini mi se...a najave novog Poglavarstva prate se na www.osijek.hr a ne na LS - ovim stranicama. Ostali dio posta je uglavnom čista glupost osim da je stvarno poneki selektor sjajno obavio svoj posao a iz struke su bili svi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2005. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@kyoto, pretpostavljam da bi mi tvoj avatar trebao reci zbog cega si mislio da po naputke idem na stranice lsoijek.com ;-) ... a zapravo me samo taj tekst natjerao na komentar, pa sam ga zato ulinkao.

Inace, dio posta koji si okarakterizirao kao glupost nije neutemljen. Naime, poznato je kako su djeca po skolama morala literalno/likovno obiljezavati Bleiburg (kao Jasenovac i sl. onomad). U biti, zelim samo ukazati da nam se ponovo vraca "stara dobra" navada poticanja utilitarne umjetnosti, soc-real pseudoumjetnickog podguzivanja i sl. Cenzura je ovdje samo jedan od instrumenata discipliniranja.

Mozemo mi iz socijalizma, ali ocito socijalizam ne moze iz (nekih) nas. Posebno iz onoga tko je za zadnji dan OLJKa doveo orkestar HV-a.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2005. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Posebno iz onoga tko je za zadnji dan OLJKa doveo orkestar HV-a.


Da, te obrijane vojničine s kockastim glavama su samo limari i tepsijaši, nikako ne glazbenici ili, božemesakloni, umjetnici.
Razmišljaš jednako kao i ovi koji osuđuju Gotovca! A znaš što kažu? Kad objašnjavaš umjetnost sve ode u kurac.
Osim toga, do sad nisam uspio shvatiti tvoje radikalne i podguzivačke ispade o "jebenom ratu", "škabrnji" i sl. Ne znam kakvu svrhu imaju, ali kao da sve manje razumiješ prirodu društva u kojem živiš, njegovu genezu i transformaciju.
Mislim, ako si na tragu one veličanstvene SANU-teze da su Hrvati genocidni i militantni po prirodi - reći ću ti da Francuzi, a i Nijemci, u čast otvaranja dionica ili mjesnih proštenja redovito upriličuju koncerte uniformiranih fruličara, trombonaša (bez L) i perkusionista...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2005. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@8, ne podvaljuj i ne interpoliraj moje misli. Nigdje ja nisam govorio o umjetnicima, umjetnosti, dosezima.

Govorio sam o selektorima, odnosno o onome tko je na zadnji dan OLJKa doveo vojni orkestar, sto me podsjetilo na stara dobra vremena vojnih orkestara koji su morali biti na svim mogucim i nemogucim dogadjajima.

Ne znam sto ti nije jasno u usporedbi negdasnjih vojnih soc-real orkestara i ovih danasnjih, koji po istoj staroj-novoj navadi moraju biti na svim javnim manifestacijama.

Sto se tice "jebenog rata" i "skabrnje" (ne sjecam se da sam bas "skabrnju" spominjao, ali jasno o cemu se radi), samo zelim reci da nema razlike u velicanju zrtvava Jasenovca nekada i zrtava Skabrnje, Bleiburga danas. Netko je promijenio predznak u notnom zapisu, ali ovce i dalje mekecu kako im dirigenti dirigiraju.

P.S. Zaista ne znam odakle ti sada u cijeloj prici Nijemci i Francuzi, SANU i ostale pizdarije. Ti bi valjda i celicnu kuglu u vakuumu povezao sa SANUom i Velikom Srbijom. Loosen up, dude...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 30.08.2005. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Mozemo mi iz socijalizma, ali ocito socijalizam ne moze iz (nekih) nas. Posebno iz onoga tko je za zadnji dan OLJKa doveo orkestar HV-a.


Program OLJKa bio je zaključen mjesec dana prije njegova početka...sam orkestar HV-a bio je siguran za OLJK nekoliko mjeseci ranije, dakle puno prije izbora. Inače, OLJK se planira puno ranije tako da pripreme za OLJK 2006. ,u kojem god obliku bilo ono organizirano, počinju već ovaj mjesec, tako da će OLJK 2006. biti projekt nove gradske uprave kao što je cjelokupni OLJK 2005. bio projekt prošle gradske "vlade". Toliko o tomu iz koga socijalizam ne može.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2005. 12:20 
Naslov:  Re: Cenzoriranje OLJKa 2006?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaboravih login na gornji post ( a i na jedan malo niže)...sorry


Zadnja promjena: Kyoto; 30.08.2005. 15:56; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2005. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Kyoto, opet citas moje postove kroz prizmu onog linka. ;-)

Znam da se OLJK organizira poprilicno i da nije nova vlast dovela orkestar HV-a, nisam ja ciljao na odredjenu politicku garnituru, vec na kompletnu politicku gerijatriju koja drzi sve konce u rukama, pa bili oni "zuti", "plavi", "crveni" ili "crni" poput tebe... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 30.08.2005. 15:53 
Naslov: Bad ! Re: Cenzoriranje OLJKa 2006?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Izgleda da je dolaskom nove vlasti dosao i cenzorski mrak u nas grad.

Naime, ukoliko se obistine najave novog GPoglavarstva http://www.lsosijek.com/vijesti.php?id=104 (dio o tome da je novo Poglavarstvo najavilo cenzoriranje OLJKa), sljedece godine bismo mogli imati megatrash od OLJKa. Vjerujem da ce novo GP inzistirati na velicanju jebenog rata, nasilja, nasilne smrti i zrtava.


Iskreno se ispričavam ako griješim, no ovaj dio mi govori da si mislio baš na ovu novu političku garnituru, koja nije ni žuta ni plava ni crvena Wink ...u svakom slučaju nekakovo Ljeto kulture će biti, više ili manje kvalitetno prosudit češ i ti nagodinu, ali sumnjam da će biti nešto o Domovinskom ratu u sklopu Ljeta, postoje prigodniji datumi za to. A ako kojim slučajem neki sličan program bude uvršten u Ljeto K, uvijek imaš dnevno dva do tri programa...pa ti odi na Perfomance Wink ...Pozdrav!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: