Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cenzoriranje OLJKa 2006?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crescendo
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2005. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče nastupa Orkestra HV, osobno mislim da je bio na vrlo zavidnom umjetničkom nivou i s vrlo zanimljivim izborom djela. Tako da ser ne mogu složiti s kritikama upućenim na njihov račun, niti na račun selektora. Kompletan program OLJK (unatrag dvije godine) je izvrstan i raznolik. Nadajmo se samo da će selektori OLJK 2006. biti na tragu rada dosadašnjih, te da ideologije i politika budu samo predmetom kritike umjetnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2005. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@8, ne podvaljuj i ne interpoliraj moje misli. Govorio sam o selektorima, odnosno o onome tko je na zadnji dan OLJKa doveo vojni orkestar, sto me podsjetilo na stara dobra vremena vojnih orkestara koji su morali biti na svim mogucim i nemogucim dogadjajima.

Ne znam sto ti nije jasno u usporedbi negdasnjih vojnih soc-real orkestara i ovih danasnjih, koji po istoj staroj-novoj navadi moraju biti na svim javnim manifestacijama.

Sto se tice "jebenog rata" i "skabrnje" (ne sjecam se da sam bas "skabrnju" spominjao, ali jasno o cemu se radi), samo zelim reci da nema razlike u velicanju zrtvava Jasenovca nekada i zrtava Skabrnje, Bleiburga danas. Netko je promijenio predznak u notnom zapisu, ali ovce i dalje mekecu kako im dirigenti dirigiraju.

P.S. Zaista ne znam odakle ti sada u cijeloj prici Nijemci i Francuzi, SANU i ostale pizdarije. Ti bi valjda i celicnu kuglu u vakuumu povezao sa SANUom i Velikom Srbijom. Loosen up, dude...


Mislim da se u sljedećem tekstu spominje Škabrnja i tu izvan granica ukusa.

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
<sjec>
http://www.lsosijek.com/vijesti.php?id=104 (dio o tome da je novo Poglavarstvo najavilo cenzoriranje OLJKa), sljedece godine bismo mogli imati megatrash od OLJKa. Vjerujem da ce novo GP inzistirati na velicanju jebenog rata, nasilja, nasilne smrti i zrtava.

Iduce godine cemo umjesto mladih osjeckih umjetnika imati izlozbu radova s temom Bleiburga, Skabrnje, velicanje gradjevinskih megadjela tipa Maslenicki most (onaj sto ne radi, ne ovaj najnoviji sto je 100 metara dalje od "novog"), velicanje svih hrvatskih djela, ignoriranje bilo cega sto je nastalo nakon 1945. i sl...
<sjec>


Kad si spomenuo ovce, ja dugo ne vidjeh takvu ovcu koja i petn'es' godina nakon pastirove pogibije bleji kao da je četrdeset i četvrta. Smile

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2005. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Program OLJKa bio je zaključen mjesec dana prije njegova početka...sam orkestar HV-a bio je siguran za OLJK nekoliko mjeseci ranije, dakle puno prije izbora. Inače, OLJK se planira puno ranije tako da pripreme za OLJK 2006. ,u kojem god obliku bilo ono organizirano, počinju već ovaj mjesec


@mungos: toliko o tom podvaljivanju i onome na i.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2005. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crescendo je napisao/la (Pogledaj post): ›
...te da ideologije i politika budu samo predmetom kritike umjetnika.


Ovo je jako dobro receno.

Nazalost, realnost je dijametralno suprotna. Sad

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2005. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mislim da se u sljedećem tekstu spominje Škabrnja i tu izvan granica ukusa.


Za ukus i prelazak preko granica ukusa se obrati onima koji potenciraju zrtve na taj nacin i koriste ih za poticanje mrznje. To da djeca po skolama moraju pisati pjesmice i crtati o Bleiburgu sigurno nisam smislio ja. Toliko o dobrom ukusu.

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kad si spomenuo ovce, ja dugo ne vidjeh takvu ovcu koja i petn'es' godina nakon pastirove pogibije bleji kao da je četrdeset i četvrta. Smile


Istina, nekima ni 100 godina nije dovoljno da prestanu spominjati nekakvoj Garasanina, Nacertanije, SANU i sl.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2005. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mislim da se u sljedećem tekstu spominje Škabrnja i tu izvan granica ukusa.


Za ukus i prelazak preko granica ukusa se obrati onima koji potenciraju zrtve na taj nacin i koriste ih za poticanje mrznje. To da djeca po skolama moraju pisati pjesmice i crtati o Bleiburgu sigurno nisam smislio ja. Toliko o dobrom ukusu.


Ne znam u kojim školama djeca crtaju četverored ili pišu pjesmice na temu stradanja.
Spomenuo bih samo kako smo u "maloj školi" crtali "naš" ratni brod, a ja sam petokračicu narisao zelenom bojicom pa se mama imala zadržati.
Zadržala se duže no majke s normalnom djecom. Zadržala se boga mi ona tako jedno skoro sat s tetom i nekim tamo sekretarom za DSZ i ono uvjeravajući ih da dijete sigurno nije provokator nego samo - daltonist.
No, razgraničimo već jednom, revanšizma ne smije biti. Danas djeca smiju što god hoće.
Nadalje, sam si sebi u ustima jer si upravo ti počeo manipulirati spominjući žrtve i tako ih pretvorio u svojevrsnu retoričku valutu.
To što u ti imaš osjećaj da spominjanje žrtava i odavanje pijeteta prema XY nastradalome ima za zadatak potaknuti mržnju i netrpeljivost - to je problem duha i dnevnopolitičke kratkovidnosti.
Kako je obzor udaljeniji, tebi dioptrija progresivno raste.
Mali Japanci, djeca djeca koja nisu ni čula ni vidjela atomske bombe i danas prave milijune ždralova u sjećanje na svoje djedove i bake.
Osim što su svjesni da je Japan rat vodio na pogrešnoj strani, svjesni su kako mržnja ne vodi ničemu i ne mrze Sjedinjene Američke Države zbog toga - nećeš čuti ni jednu opasku.
Ali istovremeno, oni pamte, uče i izvlače pouke.
Možda bi bilo pametno da prestanemo s ovim, ha?
Shvaćam ja što si ti htio reći, ali jednostavno ne mislim da vojni orkestar kojem je na repertoaru nešto umjetničko nagrđuje manifestaciju kao što je OLJK, već naprotiv. Ne podnosim tvoje hiperboletine i predrasudetine, ništa osobno.
Osim toga - Garašanin nikad ne spava. Smile
Vidimo se u 4.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2005. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@8, u mojoj (osnovnoj) skoli se morao crtati Bleiburg. Zapravo, ne samo crtati.

Btw. okreces tezu i to na najdjetinjastiji nacin, nesto kao kad neki relatiziviraju zlocin druge strane pseudoargumentima tipa "mi smo ubijali, ali manje od onih drugih" i sl.

Da, vjerujem ti da se onda islo na razgovor s ravnateljem ako si nacrtao kukasti kriz, daltonisticku petokraku ili bilo sto drugo sto nije "njima" odgovaralo. Od prvog posta zelim ukazati da ni danas nije nista drugacije, jedino sto su se pojavili neki novi "kukasti" krizevi, neke nove petokrake, neki novi borci koji pricaju o sudjelovanju u ratu, neki novi trovaci uma.

Upravo je od te paralele sve i pocelo, samo sto nije bilo krizeva, zrtava i ratova, nego vojnih orekstara.

Da, istina boli, danas nismo nista slobodnije drustvo nego priej 15 godina. Samo nas bolje uvjeravaju da smo slobodniji.

A da imam predrasuda spram vojnih orkestara - imam, kao i spram umjetnickih manifestacija koje organiziraju politicari, a ne strucni selektori.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2005. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@8, evo, upravo o ovome pricam...

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=281073

Dakle, ista stvar koja se dogadjala i u socijalizmu, kada su nam prezivjeli borci s Neretve i Sutjeske dolazili u skolu i pricali o ratu, blabla.

Mozemo se mi praviti kako smo izasli iz socijalizma, ali konjusarski mentalitet nikada nece izaci iz nas. Upravo zbog ovakvih stvari sam usporedio nastupe vojnih orkestara.

To ima veze s neoSUBNORovskim izdrkavanjem, a ne s onim sto ti pokusavas podvaliti...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2005. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteći jedan, promašio temu.
Zlonamjerno je nasilno kontekstualizirati prošlost bez utvrđenih povijesnih činjenica, ali puki spomen i pijetet - pomažu razvoju svijesti o sebi kao o dijelu neke šire zajednice. Time se također razvija duhovna dimenzija čovjeka jer ga se određuje kao civilizirano i socijalno biće, podsjetnik je na delikatnost razlike čovjeka i neljudi, razvija duhovnost i potiče plemenitost.
A to što pederi time trguju...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2005. 0:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pojmovi "puki spomen" i "pijetet" su diskutabilni kada se govori o ovom prijedlogu, tako da i ostatak tvrdnji proizaslih iz njih stoji pod upitnikom. Puki spomen i pijetet se prema zrtvama rata izrazava sasvim dovoljno.

Prvo treba utvrditi koliko su onakva predavanja "puki spomen" i "pijetet", a koliko SUBNORovsko reprogramiranje mozgova mogucim (polu)istinama.

Covjek se kao civilizirano i socijalno bice vise razvija pokusavanjem ucenja npr. pseceg jezika, nego slusanjem o forsiranju Neretve, Maslenickog mosta, papazjanijama o bombardiranju Banskih dvora i velicanstvenog herojstva iza 17 crta obrane.

Duhovnost i plemenitost se poticu potenciranjem pozitivnih osjecaja. Zasigurno ne pricama o ratu, ubijanju, mrznji.

Ali, jebiga, kad je netko dokon ili mu usfali para i nacina za dodatno otimanje para drzavi na konto svog "dobrovoljackog" ili "domovinskoratnog" sudjelovanja - onda se izmisljaju i ovakvi jarici za krstitke.

No, kako god bilo, makar sve ovo sto sam napisao bilo obicno pisanje uz vjetar, stoji paralela da je navedni prijedlog istovjetan onome sto je onomad radio SUBNOR. Ne znam jesi li ti imao prilike slusati te partizanske price o junastvu, forsiranju Nereteve i ostalih sranja, ali ako i nisi - vjeruj onima koji jesu kad kazu da se sada radi o istoj stvari ali drugom pakiranju.

Taman je jedna SUBNORovska kasta izumrla, evo nam druge. Jebote, ova kretenoidna nacija ocito ne moze bez heroja koje ce placati iz zajednicke proracunske kese.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2005. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Duhovnost i plemenitost se poticu potenciranjem pozitivnih osjecaja. Zasigurno ne pricama o ratu, ubijanju, mrznji."

Slazem se.
I _nisam_ spominjao rat-ubijanje-mrznju, vec misleci na Japance i nedaleke im Malajce mislim na dobar primjer iz podrucja obrnute psihologije.
Oni uceci o tragediji uce o sebi. Shvacaju. Osjecaju suosjecanje. Poziva ih se ne izmirenje s drugima i sa samimama sobom.

Ne uce se mrziti Ameriku kao Arapi ili jedan nas bratski narod s kojim stoljecima dijelimo dobro i jos bolje, nego stjecu svijest o pravim vrijednostima.

To sto si ti spomenuo ucenje psecega jezika ima smisla, razvija covjeka intelektualno, ali ne vidim kako mu to brusi neke ideale.

Pored inflacije "ideala" danas, reci ces, kome li su potrebni, ali sjeti se recimo kad si mi prije koju godinu dvije fantazirao o vitestvu, primjerice.

A pukog spomena i pijeteta _ nema_ jerbo je sve u kontekstu stranastva.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: