Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: O seljačkim prosvjedima mislim:

Svaka čast, samo naprijed!
79%
 79%  [ 23 ]
Ma budale, samo se preseravaju!
6%
 6%  [ 2 ]
Tak mi svejedno...
13%
 13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 29


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2010. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja znam kome trebaju uzeti i dati seljacima!
Znam za 400000 jedinki kojima komotno možeš uzeti, jer to što imaju nisu ni zaslužili. Znam za još barem 500-tinjak udruga tih jedinki koje komotno možeš izbaciti iz budžeta, ionako ništkoristi od njih.
Znam i za silnu popadiju koja će primiti iz tog istog proračuna višestruko od onoga što seljaci traže.
Znam za tisuću, dvije ljudi koji lade jaja po HP-u, HŽ-u, HAC-u, INA-i (lista se nastavlja), svaki sa izmišljenim radnim mjestom, barem 30k kn plaće, službenim autom na korištenje...
Jebote, kad samo to zbrojim (a to je kap u moru) - moglo bi se lijepo živjeti...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 2:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la: ›
Gadi mi se kad gledam koji kaos rade ti seljaci. Svima je jasno da novaca nema, kako i zašto nije bitno, jer je za ta pitanja poprilično kasno. Što oni sada očekuju??? Da se nekome drugome uzme kruh iz ruku jer oni neće dobiti obećane stotine tisuća kuna? Na primjerima ljudi koji me okružuju dobro znam gdje taj novac od poticaja odlazi. Samo niču seljački skorojevići, istom brzinom kao i korov na njihovim njivama. Lova se uzima,a ništa se ne radi jer ih nitko ne kontrolira. Čast iznimkama, ali takvi su u manjini te zahvaljujući većinskim lopinama često se jedni i drugi poistovjećuju. Ne znam kako nikome nije palo na pamet isplata poticaja na osnovu uroda. Pokaži što si radio pa ćeš biti sukladno plaćen. Time bi se izdvojili pravi radišni ljudi od lopina, a za ušteđen novac da i ne govorim. Raditi kaos u već postojećem kaosu samo će situaciju pogoršati. Ovakve reakcije su zakašnjele! I nikako ih ne podržavam jer su tvrdoglavi, novaca jednostavno nema. Blokiranjem granica samo će zagorčati život onima čiji prihodi ovise o transportu, a ništa neće postići. I da ne zaboravim, upravo profil ljudi koji sada toliko prosvjeduje je i postavio ove bandite na vlast, pa neka im je sada...


slažem se da tih novaca nema, ali u ovoj situaciji koja je sada nastala, treba reagirati drugačije a ne ko krme čobi... treba raditi na tome da se to promjeni i da si lopine ne uzimaju pare... da si govnari iz vlade smanje plaće i da pokažu malo solidarnosti... a ne oni svoje debele lijene guzice zavalili u stolicu i samo plaču nema para nema para... pa ko te jebe, snalazi se sada kako znaš... znali su lajati prije dvije godine ima para kupujte, sijte... ko ih jebe... sve ih treba linčevat....

P.S. kako sam imao neki predosjećaj da će stela ili napisati ovako nešto ili se složiti s time osijek031.com smile

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2010. 3:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
P.S. kako sam imao neki predosjećaj da će stela ili napisati ovako nešto ili se složiti s time osijek031.com smile

@..., realno gledajući, niti zbog jednog problema u državi, saborski zastupnici/političari nisu NIKADA smanjivali svoje plaće/mirovine/primanja, već samo uzimaju od naroda. Misliš da bi odjednom sad tako što napravili, nakon godina i godina uzimanja novca od građana gdje god stignu? Kao da će se na njihovima primanjima osjetiti harač, krizni porez i sl. Osjetit će se na našim leđima i leđima naših obitelji, kao što je to uvijek bivalo, a vjerojatno će uvijek tako i biti.

Svi mi kontamo da je seljacima teško, ali od koga uzeti sav taj silan novac i dati njima? Možda od tvojih roditelja? Svima je teško, ljudi masovno ostaju bez posla, skupljaju boce kako bi preživjeli...kriza je i to velika!

Ako se da seljacima, onda nek se i studentima (koji su također prosvjedovali) omogući besplatno studiranje, nek se svima povise plaće...gdje bi onda stigli? Nigdje. To bi bio totalni kolaps i mislim da bi država bila zadužena za vjeke vjekova. Kao da ja ne bih da i mojim roditeljima bude lakše, da nemaju kredite, da ne moraju svaki mjesec prebacivati iz šupljeg u prazno. Svima je kriza, ne samo seljacima.

I onaj video što sam vidjela...izgleda tako primitivno i ružno...gledam kako guraju one policajce, kao da su im oni krivi. Nije da baš obožavam cipeliće, ali samo su radili svoj posao, a seljaci tu idu izazivati neke nerede kao u "Policijskoj akademiji 4". Ne znam jel to zbog toga što su tamo bile RTL-ove kamere pa da se malo pokažu, da i oni znaju bit agresivni jer mi izgleda to nekako isforsirano, da odjednom krenu u "napad". Kontam da je njima dosta svega (a kome nije?), ali onakvim pristupom samo pokazuju koliko su (još uvijek) primitivni. Baš se pitam kakav će ishod na kraju biti i hoće li im to izazivanje nereda išta pomoći ili odmoći.

Nisam se mislila uključivati u temu jer mislim da je ovo rupa bez dna i može se napisati 50 stranica, a i dalje bi se nalazili na nultoj točki. Ali eto...kad me kolega @... spominje... Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 5:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni nije jasno da vi ne vidite nešto. svi trubite kako nema, ne bi se onda trebalo ni drugim dat, la la la. alo, ti ljudi nisu vidjeli novce od 2007. godine. pa tko još radi 3 godine bez plaće ? jedini novci koje dobiju su nakon sjetve i to daleko manje nego što je obećano, u ratama i to im je valjd jedva dovoljno da pokriju inpute i da im eto ostane da crknu valjd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2010. 7:45 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Ovi prosvjedni jasno pokazuju kakav smo narod. Kad se ne radi o našoj guzici nije nas briga za druge!

Zašto to govorim? Iz jednostavnog razloga što se pitam:
gdje su sad svi nezadovoljnici koji vječito pljuju po vladi i HDZ-u?
gdje su sada oni studenti koji su tako marljivo prosvjedovali i blokirali sveučilišta?
...

Umjesto da svi izađemo na ulice i priključimo se seljacima te pokažemo nezadovoljstvo, lakše je pametovati po forumima i fejzbucima i twiterima i ništa ne napraviti.

Tako nam i treba.

Ontopic: po meni je osnovni problem što većina građana pojma nema što su u stvar poticaji za seljake. Ljudi misle kako oni nešto dobivaju nezasluženo ili gratis, a ne shvaćaju kako bi, da nema tih poticaja plaćali mnogostruko skuplju hranu. I to domaću!

Kakav potencijal kao država imamo mogli bi živjeti i imati standard kao tri Švicarske!
Slavonija nas hrani, preko ljeta svi na Jadran a preko zime na skijanje u Gorski kotar.

Stoga seljaci - samo naprijed i ne odustajte!


Eto jednostavno te moram potpisati..slažem se u potpunosti !

Samo što nažalost mislim da seljaci neće ništa moći sami napraviti.
Trebali bi se svi uključiti.

I mnogi ovdje na forumu ne shvaćaju da su seljaci pokradeni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@stella, ako je to tvoje mišljeje i mišljenje tvojih rodtielja onda svaka čast... znači po tome, krali su nas godinama, pa se to neće promjeniti, ko ga jebe, nek kradu i dalje, meni je teško, al neću kurca napraviti da probam to promjeniti... Hrvatska je stoljećima težila za osamostaljenjem... šta su Hrvatski vladari trebali reći isto, a jbg, nisu nas do sada pustili da se osamostalimo, pa nećemo dalje ni pokušavati??? wtf??? pa trgnite se ljudi, sigurno se ništa neće promjeniti ako budete sjedili prekriženih ruku kod kuće i samo srali po FB i forumima ili, kako bi stella i još par ljudi reklo, jbg, neće se ništa promjeniti... s takvim stavom i neće, ne kažem da će sada ova seljačka buna uroditi plodom, ali trebalo bi seljacima sada pružiti punu moralnu podršku ( ne mislim sada srati po netu "ajmo seljaci nedajte se" jer im to puno i ne pomaže dok su oni na "terenu" ), već im pomoći tako da izađemo na ulice i pokažemo vladajućoj bagri da seljaci nisu sami... s vremenom će se nešto i promjeniti... pa makar i za deset godina ovakvih buntova/blokada/buna... Wink

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2010. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je Stella, neka seljaci obrađuju zemlju i daju besplatno nama proizvode.

novac ne može "ispariti", dakle treba samo malo zagrebati ispod površine i pogledati malo transakcije i napuniti državni proračun, a managere poslati na dugogodišnji odmor

a video... malo naguravanja, koliko sam ja vidjela policajci i nisu baš bili spremni maltiti seljake i krojiti im pravdu. pa ljudi rade, a ne plaćaju ih. super se Cho sjetio za kompenzaciju, ali nije se sjetio ponuditi školarine, oprost kredita ili duga HEP-u
...


_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2010. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 11:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.03.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): ›
gdje su sada oni studenti koji su tako marljivo prosvjedovali i blokirali sveučilišta?

obilaze punktove gdje su blokade i podržavaju prosvjednike.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo dogovor je pao i seljaci su na kraju pristali na maksimum koji im je u ovom trenutku mogao biti ponuđen. znači ne 100 % kako su galamili nego nekih 60% poticaja od prethodne godine + dio u repromaterijalu. očito su shvatili da novaca NEMA. molim vas samo da se ne javljate s upisima "neka otkinu sebi od 20 000 kuna plaće pa će bit novaca" jer ako su seljaci sada pokazali da mogu biti realni, budite i vi realni. postoji vrijeme i mjesto kad se kažnjava obmanjivanje javnosti, lažna obećanja, rasipništvo, nestručnost i lopovluk. ta prilika se ukaže svake četiri godine a tada pola ljudi ne iskoristi svoje pravo a pola ih glasa...zna se...
što bi reko onaj majmun u haagu sami jedemo govna koja smo izasrali. točnije seljaci jedu jer je stranka za koju oni glasaju i koja ih po defaultu treba predstavljati znamo gdje. na vlasti...

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.03.2010. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › postoji vrijeme i mjesto kad se kažnjava obmanjivanje javnosti, lažna obećanja, rasipništvo, nestručnost i lopovluk. ta prilika se ukaže svake četiri godine a tada pola ljudi ne iskoristi svoje pravo a pola ih glasa...zna se...


na izborima se ne mjenja ništa!
sve je to ista bagra koja će uzimati dokle god to mogu.
Stvari se mjenjaju na ulici...narod mora poslati poruku "tu smo, znamo šta radite i više vam se to neće dopustiti"..narod mora pokazati da je jedinstven i tad će možda biti bolje.
to je ta svjest koju imaju grci,francuzi i drugi europski narodi.
ali mi ne, mi smo i dalje robovskog mentaliteta.kad gledam šta se sve događa zaključujem da smo zapravo idiotski narod koji ništa bolje ni ne zaslužuje.

pa pobogu, 0.00001% stanovnika ove zemlje jebe u zdrav mozak ostalih 99.99999% godinama...i nitko da prstom makne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › postoji vrijeme i mjesto kad se kažnjava obmanjivanje javnosti, lažna obećanja, rasipništvo, nestručnost i lopovluk. ta prilika se ukaže svake četiri godine a tada pola ljudi ne iskoristi svoje pravo a pola ih glasa...zna se...


na izborima se ne mjenja ništa!
sve je to ista bagra koja će uzimati dokle god to mogu.
Stvari se mjenjaju na ulici...narod mora poslati poruku "tu smo, znamo šta radite i više vam se to neće dopustiti"..narod mora pokazati da je jedinstven i tad će možda biti bolje.
to je ta svjest koju imaju grci,francuzi i drugi europski narodi.
ali mi ne, mi smo i dalje robovskog mentaliteta.kad gledam šta se sve događa zaključujem da smo zapravo idiotski narod koji ništa bolje ni ne zaslužuje.

pa pobogu, 0.00001% stanovnika ove zemlje jebe u zdrav mozak ostalih 99.99999% godinama...i nitko da prstom makne.
složio bih se s tvojim razmišljanjima kada bi bio ispunjen preduvjet za uličnu demokraciju a to je visoka razina osviještenosti stanovništva. trenutno smo daleko od toga i jednostavno moramo prihvatiti da smo glup narod. vjerujem da bi za jedno 10 - 20 godina trebalo biti bolje kada dođe vrijeme za naše generacije. ovim sadašnjima, koje nam kroje sudbinu iz fotelja i glasovima na izborima, kad - tad će proći vrijeme. cijeli život su bili dio režima i nije ni čudo što ne znaju plivati u nekim novim demokratskim vodama.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2010. 12:12 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu seljaci do kraja zadovoljni.
Ali uspjeh je po meni što je HDZ ipak priznao da dug od 205 milijuna kuna iz 2008. postoji iako je Čobanković još prije samo tri dana tvrdio kako tog duga nema.

Dakle, opet laži, i nakon tri dana druga priča! Shvatili su da je stvar ovaj puta ozbiljna.

Upitan o zahtjevima seljaka, Čobanković je rekao kako ne postoji nikakav dug Vlade od 205 milijuna kuna iz 2008. godine.
HRT

Znači prije tri dana ga nije bilo - od sinoć postoji?

Na kraju citat jednog korisnika na večernji.hr:
ova suzana je počela primiti sve karakteristike sanadera, na našu žalost od velikog lopova sanadera , gora je stara frustrirana baba....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2010. 13:38 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko je napisao: "gdje su sada studenti kada seljaci prosvjeduju?" - e pa tamo gdje su bili i seljaci kad su studenti prosvjedovali. ako jedna drustvena skupina ne pokazuje interes za akutne probleme druge drustvene skupine, onda ne moze ocekivati suosjecanje i solidarnost od tih drugih kada njima samima govna pocnu plivati prema ustima.

a sto se tice seljaka koji - netko je ovdje naveo od 2007. - ne dobivaju poticaje isplacene na vrijeme (molim ako netko zna tocnu informaciju da me ispravi): kao sto je mladjo rekao - zna se za koga seljak vec dvadeset godina glasa na svim mogucim izborima. upravo su ih ti ljudi za koje oni sve te godine glasaju doveli u ovu situaciju. mozda bi se trebali zapitati i malo bolje informirati o drugim politickim opcijama na sljedecim izborima? pa ce njihovoj djeci mozda za 10 godina biti bolje nego njima.

i da: prica o laznim seljacima koji dobivaju goleme poticaje za zemlju koja godinama lezi neobradjena, te se tako bogate na racun svih nas ostalih (koji svojim porezima stvaramo proracun) je jako dobro poznata vec duze vrijeme. prilicno sam uvjerena da i svako selo zna tko prima poticaje a da ih nije zasluzio - potrebno je samo malo kontrole i nadzora (tih nevoljenih inspektora koji su zli i potkuplljivi jer ce pravi 'rvat odmah skociti na priliku da nekoga potkupi kako bi "njegova stvar" prosla - hraneci tako krvozednu hidru koja se zove korupcija) - sve u svemu, sada se pokazuje da je ni poljoprivreda nije imuna na kriminal i financijske malverzacije, ali to sve ne cudi buduci da govorimo o hrvatskom seljaku koji ce mirno gledati kako susjedova kuca gori praveci se da to nije njegov problem, a kada njemu malo prigori onda je spreman prijetiti se lincom.

(i samo usputno: kakve veze ima ovcara i vukovar sa zahtjevima seljaka i poticajima? naime sinoc (ili preksinoc) je jedan od seljackih kolovodja preko televiozije kosorici porucio kako ce se oni zaputiti u vukovar i na ovcaru - really? mrtvi ljudi poginuli prije skoro 20 godina imaju nekakve veze s usranom gospodarskom i politickom situacijom u hrvata? dobro da se nijemci ne prijete merkelici odlaskom u auschwitz svaki puta kada su nezadovoljni njezinom politikom...)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.03.2010. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › postoji vrijeme i mjesto kad se kažnjava obmanjivanje javnosti, lažna obećanja, rasipništvo, nestručnost i lopovluk. ta prilika se ukaže svake četiri godine a tada pola ljudi ne iskoristi svoje pravo a pola ih glasa...zna se...


na izborima se ne mjenja ništa!
sve je to ista bagra koja će uzimati dokle god to mogu.
Stvari se mjenjaju na ulici...narod mora poslati poruku "tu smo, znamo šta radite i više vam se to neće dopustiti"..narod mora pokazati da je jedinstven i tad će možda biti bolje.
to je ta svjest koju imaju grci,francuzi i drugi europski narodi.
ali mi ne, mi smo i dalje robovskog mentaliteta.kad gledam šta se sve događa zaključujem da smo zapravo idiotski narod koji ništa bolje ni ne zaslužuje.

pa pobogu, 0.00001% stanovnika ove zemlje jebe u zdrav mozak ostalih 99.99999% godinama...i nitko da prstom makne.
složio bih se s tvojim razmišljanjima kada bi bio ispunjen preduvjet za uličnu demokraciju a to je visoka razina osviještenosti stanovništva. trenutno smo daleko od toga i jednostavno moramo prihvatiti da smo glup narod. vjerujem da bi za jedno 10 - 20 godina trebalo biti bolje kada dođe vrijeme za naše generacije. ovim sadašnjima, koje nam kroje sudbinu iz fotelja i glasovima na izborima, kad - tad će proći vrijeme. cijeli život su bili dio režima i nije ni čudo što ne znaju plivati u nekim novim demokratskim vodama.


i ja se s tobom slažem Wink
trenutno imamo 2 struje..stariji ljudi odgojeni i odrasli u komunističkom režimu, volje nemaju za bunt.
mi mlađi koji potpuno drugačije gledamo na stvari od njih, mi demokraciju doživljavamo na internetu i želimo to isto u zemlji..mi znamo kako žive naši prijatelji/poznanici u drugim zemljama.mi vidimo šta u zemlji ne valja.
a mi sami ništa ne možemo..zato sam i podržao ove prosvjede jer mic po mic ljudi će shvatiti...ako naravno mediji odrade svoj dio posla.
to je proces koji traje 2-3 generacije ali mislim da će nas sila prilika puno ranije osvjestiti.

@studentske prosvjede ne vrijedi uspoređivati s ovima jer ono što su studenti tražili nema veze s vezom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: