Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: O seljačkim prosvjedima mislim:

Svaka čast, samo naprijed!
79%
 79%  [ 23 ]
Ma budale, samo se preseravaju!
6%
 6%  [ 2 ]
Tak mi svejedno...
13%
 13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 29


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: › trenutno smo daleko od toga i jednostavno moramo prihvatiti da smo glup narod.


Ma nabijem ja tebe! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 15:13 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › 'Seljačka buna' ogledalo je loše politike
Zagreb, 08.03.2010., 13:25 | Ivana Petrović

Prosvjedi seljaka izmakli su kontroli.
Ivana Petrović (Dnevnik.hr)

Danas, u nedjelju poslijepodne, ostala sam nemalo iznenađena kad sam vidjela prizor u kojem jedan prosvjednik jače tjelesne građe s leđa napada policajca koji je tamo mirno stajao, poslan da osigurava skup. To s leđa i bez izravnog povoda učinilo mi se neobično ružno… Bio je to jasan pokazatelj da prosvjed više nema formata, da se bijes ne kontrolira. Zapravo taj napad mi je djelovao kao bijes koji se izlijeva ne samo zbog neisplaćenih poticaja, već i zbog raznih drugih, tko zna kojih problema koje dotični prosvjednik nosi u glavi.

Napad na policajca dogodio se kod Vinkovaca, a dva sata poslije kod Virovitice policajci su nekontrolirano 'rigali' svoj bijes. Mlatili su ljude koji su se uputili prema granici s Mađarskom. Najmanje 20 seljaka završilo je na hitnoj. Ma strašno.

Imamo politiku bez vizije i strategije
prosvjedi seljaka (Foto: Pixsell)
Prosvjedi poljoprivrednika na kraju su završili nasiljem (Foto: Pixsell)

'Seljačka buna' koja cijeli tjedan kipti jedno je od ogledala loše hrvatske politike. Politike bez imalo vizije ili strategije. To je ogledalo jeftinog populizma kojeg je veliki mag bez presedana i konkurencije bio Ivo Sanader. Kupujući socijalni mir on im je ljetos, nešto prije ostavke, opsjenarski obećao isplatu novca za poticaje. Traktori su i tada bili na ulicama.

Šuker i Čobanković i ekipa tada mu se nisu suprotstavili, nisu kriknuli da to ne radi jer novca više nema. Ali što se može, Šuker i Čobanković su tada bili 'lojalni poslušnici' kao što i danas vjerojatno 'lojalno šute' gđi Kosor. Vjerojatno je u komunikaciji na djelu ona famozna HDZ-ova konstrukcija sa sastanaka, koja glasi otprilike ovako: 'Kao što ste Vi Predsjedniče već sjajno primijetili i briljantno zaključili...' Samo što je umjesto 'Predsjedniče' sad umetnuto 'Predsjednice'. To je jednostavno ekipa koja krizu, pa i ovu novonastalu sa seljacima, ne zna riješiti. Zašto? Zato jer je u principu to ne zanima. Njih (uglavnom većinu) zanimaju samo njihove fotelje, položaji i sitne sinekure. I jedini model vlastita održanja vide samo u dodvoravanju, prvo Ivi Sanaderu, a sad Jadranki Kosor. Oni se groze silaska s vlasti, prestanka vožnje pod rotirkama, sitnim benefitima poput besplatnih vikend-boravaka po uglavnom opatijskim hotelima i vilama.

Odgovornost za krizu snose svi

Jadranka Kosor i Ivan Šuker (Foto: Pixsell)
Šuker i Čobanković nisu mu se suprostavili (Foto: Pixsell)

U tu rupu neznanja i straha za vlastitu komociju ulazi jednako nesposobna i jednako častohlepna opozicija. Oni potiho jare, za nastalu krizu sa seljacima optužuju izravno premijerku Kosor. Njihov plan je već neko vrijeme dobio jasne konture. Premijerku 'puštaju' da odradi sve teške, nepopularne i 'prljave' poslove, ne bi li je potom udarili u trenutku kad sve dođe u pitanje i bude na rubu kolapsa. Je li premijerka Kosor baš isključivi krivac novonastale situacije? Dakako da nije.

Odgovornost i krivnju za ovu 'seljačku bunu' baš kao i cijelu hrvatsku krizu snose svi, sve dosadašnje vlade bez razlike. S nepotističkim i cezarističkim modelima ponašanja, svi bez razlike vođeni onom Šenoinom 'nostra sunt rura, nostra sunt jura…' (naša su sela, naša su prava). Ni posljednje dvije HDZ-ove Vlade, baš kao ni ona SDP-ova (koalicijska) prije njih nisu imale, napravile ili predvidjele bilo kakav plan, strategiju za preživljavanje tranzicije…

Nema obrata bez uspostave vladavine sposobnih

Na pljačkaškom privatizacijom opustošenu zemlju 2000. se samo navezala politika od danas do sutra, politika foteljarstva i vladavina raznih lezilebovića koji nam i danas bilo s vlasti, bilo iz oporbe, prodaju istu maglu. U Hrvatskoj nikakve povijesne obrate ne možemo ni očekivati dok se ne uspostavi kakva-takva meritokracija - vladavina sposobnih. I nitko me ne može uvjeriti da HDZ i SDP kao dvije najbrojnije političke stranke u svojim redovima nemaju takve ljude. Ima ih, samo im se ne da šansa. Jer ih neki Šuker ili Linić jednostavno ne podnose, boje se njihova znanja.

Znanje je potrebno i za rješavanje krize sa seljačkim prosvjedima. Dok ga ne nađe, Vlada mora ispuniti obećano, ljudima isplatiti ono što im duguje, a nakon toga kazati: 'Dosta! Nema više, nema novca, došlo se do dna.' I napraviti detaljnu inspekciju na što je točno novac od poticaja potrošen. Premijerka je rezolutna u izjavi da novca za cjelokupan dug nema. I nema ga. Ipak, možda bi se našao način da ga se namakne.

Treba 'desanaderizirati' komunikaciju
Petar Čobanković (Foto: Pixsell)
Znanje je potrebno i za rješavanje krize sa seljačkim prosvjedima (Foto: Pixsell)

Da npr. krene od Ministarstva vanjskih poslova, zatvori sva nepotrebna diplomatska predstavništva po egzotičnim destinacijama, vrati doma 'ugovorne' Sanaderove i Mesićeve prijatelje, odanike i pajdaše, koji s diplomacijom imaju veze k'o kraljević Marko s kompjutorom, da standardizira korištenje stanova u diplomatskim misijama, a ne da se za svaku personu i njegovu /njezinu obitelj traži novi, veći, skuplji, da preispita stipendije koje MVP dijeli po BiH, a nitko ne zna komu one idu, da detaljno preispita zapošljavanje i način plaćanja 'lokalaca' po našim ambasadama itd... Tu bi se možda dalo namaknuti dio novca za seljake...

I da hitno 'desanaderizira' komunikaciju i ukine idolopoklonstvo praćeno frazom 'kako ste vi to već sjajno primijetili'... Jadranki Kosor nitko ne može poreći snagu i volju… Ima li je međutim i za 'grube rezove' među svojima? Ako ima, uspjet će, ako nema, ostaje mentalitet 'nostra sunt rura, nostra sunt jura'. A onda, jao si ga nama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › postoji vrijeme i mjesto kad se kažnjava obmanjivanje javnosti, lažna obećanja, rasipništvo, nestručnost i lopovluk. ta prilika se ukaže svake četiri godine a tada pola ljudi ne iskoristi svoje pravo a pola ih glasa...zna se...


na izborima se ne mjenja ništa!
sve je to ista bagra koja će uzimati dokle god to mogu.
Stvari se mjenjaju na ulici...narod mora poslati poruku "tu smo, znamo šta radite i više vam se to neće dopustiti"..narod mora pokazati da je jedinstven i tad će možda biti bolje.
to je ta svjest koju imaju grci,francuzi i drugi europski narodi.
ali mi ne, mi smo i dalje robovskog mentaliteta.kad gledam šta se sve događa zaključujem da smo zapravo idiotski narod koji ništa bolje ni ne zaslužuje.

pa pobogu, 0.00001% stanovnika ove zemlje jebe u zdrav mozak ostalih 99.99999% godinama...i nitko da prstom makne.
složio bih se s tvojim razmišljanjima kada bi bio ispunjen preduvjet za uličnu demokraciju a to je visoka razina osviještenosti stanovništva. trenutno smo daleko od toga i jednostavno moramo prihvatiti da smo glup narod. vjerujem da bi za jedno 10 - 20 godina trebalo biti bolje kada dođe vrijeme za naše generacije. ovim sadašnjima, koje nam kroje sudbinu iz fotelja i glasovima na izborima, kad - tad će proći vrijeme. cijeli život su bili dio režima i nije ni čudo što ne znaju plivati u nekim novim demokratskim vodama.


i ja se s tobom slažem Wink
trenutno imamo 2 struje..stariji ljudi odgojeni i odrasli u komunističkom režimu, volje nemaju za bunt.
mi mlađi koji potpuno drugačije gledamo na stvari od njih, mi demokraciju doživljavamo na internetu i želimo to isto u zemlji..mi znamo kako žive naši prijatelji/poznanici u drugim zemljama.mi vidimo šta u zemlji ne valja.
a mi sami ništa ne možemo..zato sam i podržao ove prosvjede jer mic po mic ljudi će shvatiti...ako naravno mediji odrade svoj dio posla.
to je proces koji traje 2-3 generacije ali mislim da će nas sila prilika puno ranije osvjestiti.

@studentske prosvjede ne vrijedi uspoređivati s ovima jer ono što su studenti tražili nema veze s vezom.
upravo to

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2010. 17:32 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekao sam da prođe ovaj bunt, pa da kao Josipović kažem neku pametnu, onda ispadaš najpametniji, poslije bitke.
Čini mi se da malo tko ima kompletnu sliku pred nosom kad se plete u nešto od čega ne živi. Nisam na forumima primjetio nekoga tko bi svojim načinom pisanja ili razmišljanja otkrivao seljaka kao zanimanje i razumijevanje toga problema iz njihove perspektive. Da ima seljačina, too da, ali oni jedni s drugima nemaju veze.
Jednostavan razlog je što ti ljudi uglavnom nemaju vremena za blebetanje, koje nema veze sa "radom". Na žalost, teško će i jedni i drugi shvatiti da ovise o suradnji baš jednih i drugih.
Početak: privatizacija
Mega kombinati nastali kojekakvim udruživanjem na silu, uglanom crkvenog i privatnog vlasništva - oteto. Egzistirali u komunizmu kao glomazno mjesto za zapošljavanje svega i svačega, često neškolovanih i neambicioznih za bilo što. Tamo su primali plaću, svi pomalo krali i životarili. Vladala prezaposlenost. Zemlja se obrađivala zaista kako spada, jer su i inžinjeri koješta radili, imalo se, valjda ta planska privreda i jest bila takva. Privatizacijom i nasilnim planom uništenja tih kombinata, jedan dio likova se namjerio na infrastrukturu, jedan dio na zemlju. Poznati su mi neki sastanci koje su vodili tadašnji ministri, ukratko, ko prvi ukrade i tko se manje stidi, njegovo...
Komplikacija: imati i biti
Mentalitetom, naš seljak je ništa drugačiji od ostalog naroda, samo je imao manje prilike to pokazati. Sigurno najpošteniji dio našeg naroda. Ima govana, kao i svagdje. Kad je dobio priliku imati zemlju, proradila je lakomost. Politička podobnost i male igrice su pomogle. Zbog toga tolike udruge i udrugice, mislim da ih nekad ima koliko i seljaka. Namještalo se svima i svakome, ponajprije su glavni likovi imali riječ - onaj koji će još dvadeset goddina biti u Hdz-u i njima slični. Time se kupovala poslušnost i vječiti hdz ov uspjeh u Slavoniji. Ovaj narod teško zaboravlja, teško se okreće, usporen i mekan. Kad je krenulo da preko noći gaćani postaju ljudi s stotinama ha zemlje, tada se stvar komplicira. Ovdje je zemlja nešto više od imati, to je teško opisati, a sad došlje i propaliteti bez novaca dobili sve što ovdje vrijedi...čudno zar ne, opet uz blagoslov politike.
Vrhunac: utrka u mehaniziranju
Vidim da ljudima smeta što netko vozi traktor od 100 000 eura. Mislim da za tim nije bilo potrebe, jer je relativno malo ljudi kojima takav traktor zaista i treba. Utrkivalo se jedan protiv drugog, tko će kupiti veći, ništa neobično. Prirodno. Jedina stvar koju je trebalo uzeti u obzir je isplativost, ekonomičnost stroja. Tko se konta u te stvari zna da takav jedan popije 200 eura goriva dnevno, da se isplati mora raditi barem dvije smjene bez gašenja u razdoblju kredita i kad stoji - troši. Greška je uzeti skup traktor, samo zbog šminke, iako mi je jasno da je prilika povrata kapitalnih ulaganja od 40 % iznimno primamljiva.
(nastavit ću sutra)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2010. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Seljački prosvjedi stanu u jedan bizarni naslov iz susjedne države: selo gori, a baba se češlja…
Selo doista gori, novca nema i da su vlastodršci bili kakvi pošteni zadnjih 20-tak mutnih godina daleko bi lakše objasnili da nema novca i zašto ga nema. Ne bi tu bilo ništa što svijet nije već vidio: seljaci se bune i u sretnijim zemljama, a bave se nečim što teško može preživjeti bez državnih davanja ako nije riječ o nekakvoj ogromnoj zemlji s neograničenim resursom obradivih površina. To je takva proizvodnja. I nije njihov problem što država koja daje ogromne novce ne zna što hoće i umjesto da poticaje koristi pametno usmjeravajući tu djelatnost prema isplativijim i održivim proizvodnjama – ona ih koristi kao vatrogasnu mjeru u gašenju socijalnih požara (kao i ovaj, samo što je sad kulminiralo). E, baš to dugogodišnje kupovanje socijalnog mira – dakle otklanjanje akutnih simptoma, a ne liječenje kronične bolesti – dovelo je do ove situacije kad se seljaci tuku s policijom jer su kivni i jer ju doživljavaju kao izdržavanu i privilegiranu kastu koju država isto tako dobro plaća iako ništa ne proizvodi (jedan od prosvjednika je pred kamerama govorio nešto u tom smislu). Doista, teško je objasniti da novca nema kad su isplivale tolike krupne krađe i kad je izneseno novca taman toliko da se isplate obveze iz još 2008.! A onih koji trebaju objašnjavati – nije mi žao. Sad neka se znoje i crvene držeći društvo u Remetincu iza brave, ali novce ne vratiše. Izgleda da je ljudima jeftinih trikova i predstava dosta. Ako misle ozbiljno, neka vrate novac, a hebe se nekome što su one lopine tamo gdje već jesu. A onda neka izmišljaju fondove za upravljanje rizičnim kapitalom ili kako se već zove to što su capnuli od seljaka i mažu oči kao da potiču poduzetničku klimu. Većem riziku nisu mogli izložiti barem trećinu građana ove države. Država sa svojom dugogodišnjom promašenom koncepcijom poljoprivrede ima sad bumerang nad glavom jer nije uložila pamet, znanje i struku u tu stvar nego jeftine trikove tipa: daj im novaca, zavadi im vođe, stavi im seljačku stranku u vladu i miran si neko vrijeme.
Da, češljaju li se češljaju seljački vođe ovih dana, sve se ljubeći s premijerkom pred kamerama, dok Milinović u pozadini trlja ruke – to je govor tijela koji kaže: „Gotovi su i ovi!“. Osvjetlali su obraz pred bazom, nema što! Mogu slobodno reći: rasturio ih je HDZ. Ona mlada Petirica se svojedobno i bunila, ali je dobila jezikovu juhu od stare garde. Definitivno, vrijeme im je isteklo. Već pogađam tko će tu igrati predstave s kobasicama i kantama goriva do Zagreba… No, bilo kako bilo: seljaci nemaju uvjerljivog lidera koji bi artikulirao ono što im treba. Milijuni seljačkih udruga, mahom posvađanih, Mavrović kojem treba 4 dana da izjavi kako podržava prosvjede…Opći kaos! Još mi je i nasimpatičniji onaj Pokrovac koji je barem bio dosljedan i mrznuo se na terenu s kolegama. A država će biti onoliko jaka koliko je jaka njena najslabija karika. Vidjet ćemo koliko je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
u jednu ruku ih razumijem - traže ono što su im obećali pijani milijunaši u vladi
u drugu ruku ih osuđujem - kad svi jedu govna u državi i "stežu remen" zašto bi oni bili iznimka. nema novca i bog.


nestežu svi remen u ovoj državi

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 11:45; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni jedna stvar u vezi ovog prosvjeda nije jasna: ako je dogovor o poticajima potpisan crno na bijelo i stoji na papiru, tj. ako se ne radi o predizbornim usmenim obećanjima, zašto seljaci jednostavno nisu otišli na sud i tužili državu, dobili još i kamate i odveli vrlo vjerojatno državu u bankrot, odnosno Vladu u 3pm?

P.S. Netko je ovdje poticaje usporedio s plaćama u stilu "zamislite da vi niste plaću primili od 2008.". Takvo razmišljanje je van svake pameti, kao i razmišljanje jednog od seljaka koji je u jednom od intervjua rekao otprilike: "nisam dobio poticaje pa kako ću sad ženi kupit nove cipele". Mislim stvarno... Mogu razumjeti da im je neisplata poticaja poremetila financijske kalkulacije, tj. da su, računavši na njim, kupili nešto skuplje traktore (primjera radi) nego što su objektivno mogli, ali poistovjećivati poticaje sa plaćama je stvarno glupo. I to se treba promijeniti u glavama seljaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2010. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
zašto seljaci jednostavno nisu otišli na sud i tužili državu, dobili još i kamate


Zato jer je poznato kako sudovi brzo rješavaju probleme. Možda bi realizirali potraživanja 2025.

Brick Top je napisao/la: ›
Netko je ovdje poticaje usporedio s plaćama u stilu "zamislite da vi niste plaću primili od 2008.". Takvo razmišljanje je van svake pameti


Doista i je, ali to i nisu plaće nego poticaji. A to što država poticajima ništa ne potiče nego samo guši i ono najvitalnije - oni doista nisu krivi. Država mora biti primjer u poštivanju onog što je potpisala, a prije potpisivanja svojih obveza dobro i pametno razmisliti što potpisuje i što želi postići ogromnom količinom novca koju mora platiti. Dakle: prije, a ne poslije varati. A da Protegu&školu menadžmenta iz Remetinca niti ne spominjem... Kako objasniti nekome da sad nema novca kad ga je za lopove do sad uvijek bilo koliko su htjeli?!
A da se u glavama seljaka štošta mora promijeniti - stoji. Samo, ako ne ide samo od sebe - e, onda se to treba poticati poticajnim mjerama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
. Takvo razmišljanje je van svake pameti, kao i razmišljanje jednog od seljaka koji je u jednom od intervjua rekao otprilike: "nisam dobio poticaje pa kako ću sad ženi kupit nove cipele". Mislim stvarno... seljaka.


Po tebi seljak se nebi trebao čak ni samoironično šaliti! Stvarno si jadan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›

Po tebi seljak se nebi trebao čak ni samoironično šaliti! Stvarno si jadan!

Baš si ti jadna ako misliš da se on šalio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da danas dođe nova valada na vlast, da se od prvog do zadnjeg svi smjene i da novi znaju ( za razliku od ove bagre ) upravljati državom kako spada, godinama bi još u HR bila kriza... jedino što se može napraviti u ovom slučaju je smjeniti vladu... on isami neće otići nitti će itko drugi to napraviti, a hrvati su previše uplašen ( ne znam kako bih se drugačije izrazio ) da bi izašao na ulice i prosvjedovao kao što su to grci napravili... netko je rekao da su hrvati glup narod... u potpunosti potpisujem to... svi znaju srati nitko ne bi prstom mrdnio da se išta promjeni... a stalno se viče biti će bolje... biti će kurac bolje...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledah sinoć interwiew s Friščićem... On i Čobanković imaju novog pokladnog lutka: Sanadera. Piške po njemu i spaljuju ga naizmjenično; za sve je on kriv. A koliko se sjećam oba, obadva su bili na istim pozicijama i pod Sanaderom. I sve to trkelja pred kamerama ladan ko gemišt! Jadno, do bola...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Gledah sinoć interwiew s Friščićem... On i Čobanković imaju novog pokladnog lutka: Sanadera. Piške po njemu i spaljuju ga naizmjenično; za sve je on kriv. A koliko se sjećam oba, obadva su bili na istim pozicijama i pod Sanaderom. I sve to trkelja pred kamerama ladan ko gemišt! Jadno, do bola...


pa di si ti do sada živila... to se može svaki dan po par puta vidjeti na TV-u ( najčešće u dnevniku, a zatim i po raznoraznim političkim emisijama )...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: