Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: O seljačkim prosvjedima mislim:

Svaka čast, samo naprijed!
79%
 79%  [ 23 ]
Ma budale, samo se preseravaju!
6%
 6%  [ 2 ]
Tak mi svejedno...
13%
 13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 29


Autor Poruka
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
ovo sa prosvjedom neće samo tako završiti

hrvatskoj treba okrupnjavanje gospodarstava, a ne 20 njiva po 1 hektar. možemo proizvoditi hrane za 20 mil stanovnika, a mi uvozimo. svake godine ista priča> pšenica ima nisku cijenu, kukuruz nemaju kome prodati ... pa što to onda sadite

sadite profitabilnije kulture: lješnjak, batat, kupine, orah-drvo za namještaj ... itd.

nadam se samo da će letiti podobne glave i da će staviti na funkcije stručnjake <sanjam jelte>


kao što sam već u prijašnjem postu naveo... mogu naši seljaci posaditi šta god hoće kada se kod nas uvozi veliki postotak robe... najbolje bi bilo na svim tim njivama sagraditi trgovačke centre i seljacima dati posao da rade u tim centrima i svi bi bili zadovoljni...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2010. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

očito je cilj uništiti poljoprivredu i onda jefitno kupiti dobru zemlju koja godinama nije zagađivana s raznoraznim kakicama

btw. meni je pre-lol fora s grčkom i prodajom otoka da se izvuku iz krize ... tako će i nama predložiti

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2010. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
u drugu ruku ih osuđujem - kad svi jedu govna u državi i "stežu remen" zašto bi oni bili iznimka. nema novca i bog.


oni, za razliku od 300.000 nezaposlenih, 500.000 potplaćenih i onih koji mjesecima nisu dobili plaču, ne žele više jesti govna.
oni, za razliku od 4,5 mil. ljudi ove zemlje ne žele više da ih se guzi..
a eto ti ih osuđuj i dalje jedi govna Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2010. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
lamentiranje po televiziji 'tko ce meni platiti kredite' ... je suludo u danasnje vrijeme kada ljudi ostaju na ulici radi svoje gluposti i dizanja kredita. tko te tjerao da dizes kredit ?


vlada ih je tjerala sa pričama o EU, konkurenciji..o tome kako se moraju modernizirati kako bi bili konkurentni.
naravno, vlada kao spasitelj im je rekla kroz poticaje vratiti ulaganja.
ljudi su se zadužili a sada novca za njih nema.
i da frende, ajde ti odgovori..tko će njima sada platiti kredite?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
MissTake je napisao/la: ›
ovo sa prosvjedom neće samo tako završiti

hrvatskoj treba okrupnjavanje gospodarstava, a ne 20 njiva po 1 hektar. možemo proizvoditi hrane za 20 mil stanovnika, a mi uvozimo. svake godine ista priča> pšenica ima nisku cijenu, kukuruz nemaju kome prodati ... pa što to onda sadite

sadite profitabilnije kulture: lješnjak, batat, kupine, orah-drvo za namještaj ... itd.

nadam se samo da će letiti podobne glave i da će staviti na funkcije stručnjake <sanjam jelte>


mogu naši seljaci posaditi šta god hoće kada se kod nas uvozi veliki postotak robe...


to je to! uvozni lobiji su bit price!
ta roba ne da nije kvalitetna kao nasa nego je vecina toga drlog. nasi poljoprivredni proizvodi su vecinom vrhunske kvalitete. Njemci uzimaju nas med i dodaju ga svom medu da poboljsaju kvalitetu.
Trgovacki lanci i uvozni lobiji u suradnji sa vladom mlate veliku lovu..puno vecu od ovih poticaja...

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 23:27 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ispiranje mozga seljacima nije dalo nikakve rezultate, Čobi i Suzana odlučili su preći na bubrege.

Danas su u igri bubrezi seljaka, a sutra tko to zna . Zadnjih dvije godine vlada zatvara seljacima usta lažnim obećanjima. U međuvremenu su se seljaci zaduživali za repromaterijal i ulagali u proizvodnju, a sad odjednom novca za obećane im poticaje nema. Nije li se moglo objaviti prije sijanja pšenice da novca za poticaj nema . Naravno da se moglo, ali kako bi se onda zataškao problem pokradenih robnih rezervi, nestalog seljačkog žita iz Đakovačkog silosa itd. Vlada je svjesno pustila seljake da jesenas posiju pšenicu, iako je znala da novca za isplatu poticaja nema. Seljaci su sustavno obmanjivani od strane hrvatske vlade, te je njihov revolt i prosvjed zbog toga u potpunosti opravdan.

Nema kruha bez motike. Stoga motike u ruke, i na ulice tražiti svoja prava.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2010. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hebiga..trebalo je uzeti Čobankovića i Kosoricu kao jamce za kredit..da vidiš kako bi bilo poticaja...
ali kako će biti za poticaje kad Jaca mora kupit novu haljinu a Čobanković (o ironičnog li imena) ići na papicu..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2010. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
u jednu ruku ih razumijem - traže ono što su im obećali pijani milijunaši u vladi
u drugu ruku ih osuđujem - kad svi jedu govna u državi i "stežu remen" zašto bi oni bili iznimka. nema novca i bog.

jebiga, kad su mljekari zaprijetili štrajkom, ODMAH ISTOG TRENUTKA su im se ispunili zahtjevi... jebiga Sad

Citat: › Tijekom dana napetost na blokiranim prometnicama polako je rasla, na cestama je veliki broj policajaca koji imaju zadaću da spriječe seljake u pokušaju blokade graničnih prijelaza. Počelo je kraj Vinkovaca gdje se nekoliko prosvjednika naguravalo s policijom, te su golim rukama micali automobile s cesta kako bi mogli proći svojim traktorima.

Nakon 17 sati došlo je i do prvih uhićenja. Najmanje troje seljaka uhićeno je kad su seljaci krenuli u blokadu graničnih prijelaza prema Mađarskoj. No, do daleko najgoreg sukoba došlo je kraj Virovitice, rekao nam je predsjednik udruge Nezavisni hrvatski seljaci Mato Mlinarić.

"Ne znam što da kažem, ovo ovdje je ratno stanje. Došlo je do sukoba većih razmjera, mnogo ljudi je ozlijeđeno i privedeno, vozila Hitne pomoći su na sve strane. Jedan od prosvjednika dobio je udarac po glavi s leđa, pao je u komu... Mislili smo da je mrtav", kaže Mlinarić koji je o neredima razgovarao i s glasnogovornikom ministra Čobankovića, a koji mu je, kako tvrdi, rekao da policija postupa po zakonu.

Mlinarić ističe kako je pomoć tražio i od lokalnih političara, ali nitko od njih ne želi izaći među narod i intervenirati. Glasnogovornik PU virovitičko-podravske Josip Štajdohar rekao nam je da zasad nema informaciju o sukobima seljaka i policije, te je obećao da će nam se javiti kad provjeri što se dogodilo, ali nakon toga ga nismo uspjeli dobiti na telefon.


"Znam da je dvadesetak ljudi u Virovitici završilo na Hitnoj, ne znam koliko ima uhićenih", rekao nam je Tomislav Pokrovac koji ne želi prejudicirati daljnji tijek prosvjeda prije idućeg sastanka s Čobankovićem koji će se odvijati u kasnim noćnim satima. No, rekao nam je da će prosvjednici ustrajati u blokadi granica, ali da oni ne planiraju iz Vukovarsko-srijemske županije traktorima ići prema Zagrebu.

Čini se da bi se situacija mogla i dodatno zaoštriti. Prema informacijama kojima raspolaže Index, jedinice interventne policije iz Like i Dalmacije dobile su naređenje da krenu prema Slavoniji. Njihova bi zadaća trebala biti da spriječe seljake u pokušajima blokade granica i prometa u Zagrebu.


Ministar Čobanković čuo je za događaje u Virovitici, ali tvrdi da je policija, koliko je njemu poznato, samo provodila zakon i da se ne može dopustiti da seljaci na traktorima divljaju po gradskim ulicama jer se tako ugrožava sigurnost građana. "Seljake nitko ne sprječava da prosvjeduju, ali sve mora biti u granicama zakona", tvrdi Čobanković.

Na nadvožnjaku vinkovačke obilaznice novinarima se obratio načelnik PU Zoran Mičeno koji je rekao da prosvjednicima neće biti dozvoljeno da blokiraju granične prijelaze i apelirao je na njih da se smire. Mičeno je također potvrdio da je tijekom dana u Virovitici uhićeno nekoliko prosvjednika, a istaknuo je i da je u neredima ozlijeđen jedan policajac, kao i da je razbijeno nekoliko policijskih vozila.

Index.hr


Ne znam, ja nit sam vidio ikakvo divljanje nit me itko ugrozio od prosvjednika...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2010. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ovaj HSS je krajnje bijedan..ispostavilo se da oni uopće i ne zastupaju seljake...niti jednom izjavom ih nisu podržali..i tako ponizno sjede u vlasti, koja obmanjuje njihove glasače..prežalosno, nisko..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2010. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
lamentiranje po televiziji 'tko ce meni platiti kredite' ... je suludo u danasnje vrijeme kada ljudi ostaju na ulici radi svoje gluposti i dizanja kredita. tko te tjerao da dizes kredit ?


vlada ih je tjerala sa pričama o EU, konkurenciji..o tome kako se moraju modernizirati kako bi bili konkurentni.
naravno, vlada kao spasitelj im je rekla kroz poticaje vratiti ulaganja.
ljudi su se zadužili a sada novca za njih nema.
i da frende, ajde ti odgovori..tko će njima sada platiti kredite?!

Upravo tako. S jedne strane se praktički sililo ljude da uzmu kredite i prošire gospodarstva, uvjeravajući ih pričama o poticaju proizvodnje i sigurnom otkupu... kad ono...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 23:40 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
jebiga, kad su mljekari zaprijetili štrajkom, ODMAH ISTOG TRENUTKA su im se ispunili zahtjevi... jebiga Sad

pa baš i ne, nego je problem u tome što su vani seljaci bacali svoje mlijeko i vlada je našla KOMPROMIS kojim će samo privremeno ušutkat jedne dok ne riješi problem s drugima i tako u krug...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 23:48 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gadi mi se kad gledam koji kaos rade ti seljaci. Svima je jasno da novaca nema, kako i zašto nije bitno, jer je za ta pitanja poprilično kasno. Što oni sada očekuju??? Da se nekome drugome uzme kruh iz ruku jer oni neće dobiti obećane stotine tisuća kuna? Na primjerima ljudi koji me okružuju dobro znam gdje taj novac od poticaja odlazi. Samo niču seljački skorojevići, istom brzinom kao i korov na njihovim njivama. Lova se uzima,a ništa se ne radi jer ih nitko ne kontrolira. Čast iznimkama, ali takvi su u manjini te zahvaljujući većinskim lopinama često se jedni i drugi poistovjećuju. Ne znam kako nikome nije palo na pamet isplata poticaja na osnovu uroda. Pokaži što si radio pa ćeš biti sukladno plaćen. Time bi se izdvojili pravi radišni ljudi od lopina, a za ušteđen novac da i ne govorim. Raditi kaos u već postojećem kaosu samo će situaciju pogoršati. Ovakve reakcije su zakašnjele! I nikako ih ne podržavam jer su tvrdoglavi, novaca jednostavno nema. Blokiranjem granica samo će zagorčati život onima čiji prihodi ovise o transportu, a ništa neće postići. I da ne zaboravim, upravo profil ljudi koji sada toliko prosvjeduje je i postavio ove bandite na vlast, pa neka im je sada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2010. 23:50 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Gadi mi se kad gledam koji kaos rade ti seljaci. Svima je jasno da novaca nema, kako i zašto nije bitno, jer je za ta pitanja poprilično kasno. Što oni sada očekuju??? Da se nekome drugome uzme kruh iz ruku jer oni neće dobiti obećane stotine tisuća kuna? Na primjerima ljudi koji me okružuju dobro znam gdje taj novac od poticaja odlazi. Samo niču seljački skorojevići, istom brzinom kao i korov na njihovim njivama. Lova se uzima,a ništa se ne radi jer ih nitko ne kontrolira. Čast iznimkama, ali takvi su u manjini te zahvaljujući većinskim lopinama često se jedni i drugi poistovjećuju. Ne znam kako nikome nije palo na pamet isplata poticaja na osnovu uroda. Pokaži što si radio pa ćeš biti sukladno plaćen. Time bi se izdvojili pravi radišni ljudi od lopina, a za ušteđen novac da i ne govorim. Raditi kaos u već postojećem kaosu samo će situaciju pogoršati. Ovakve reakcije su zakašnjele! I nikako ih ne podržavam jer su tvrdoglavi, novaca jednostavno nema. Blokiranjem granica samo će zagorčati život onima čiji prihodi ovise o transportu, a ništa neće postići. I da ne zaboravim, upravo profil ljudi koji sada toliko prosvjeduje je i postavio ove bandite na vlast, pa neka im je sada...

Ni sama to ne bih bolje sročila. Kikiriki! Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.03.2010. 0:19 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Gadi mi se kad gledam koji kaos rade ti seljaci. Svima je jasno da novaca nema, kako i zašto nije bitno, jer je za ta pitanja poprilično kasno.

kasno je i što ćemo sad?
ili više ne trebamo prosvjedovat niti pljuvat po vladi jer je sada kasno..novca nema, država je u kurcu?
znaš kako u nogometu sudac dosudi penal a igrači ga okruže i protestiraju...ti bi rekao, šta sad, kasno je.
nije brale, vrše pritisak kako bi buduće odluke išle njima na ruku.

Citat: › Na primjerima ljudi koji me okružuju dobro znam gdje taj novac od poticaja odlazi. Samo niču seljački skorojevići, istom brzinom kao i korov na njihovim njivama. Lova se uzima, a ništa se ne radi jer ih nitko ne kontrolira.

puno njih koristi poticaje na nezakonit način..ali puno njih od poticaja živi.
oni trebaju ispaštat jer je neki konjo svom sinu kupio passata od poticaja?
zašto se ne kontrolira to?opet dolazimo do istog krivca...

U ovom trenutku podržavam seljake jer smatram da je svaka vrsta demonstracija, po mogućnosti nasilnih trenutno poželjna u lijepoj našoj.
Sila je nužna da bi se svijest ljudi promijenila a to je opet nužno da bi nam danas-sutra možda malo bilo bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: