Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tko je gori? Ustaše ili četnici?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mungos...
A čuj netko nešto voli, i to je njegovo demokratsko pravo. Netko vješa sliku pavelića, netko josipa broza, a netko draže mihajlovića i to sve možeš doživiti u lijepoj našoj. Osobno sam, igrom slučaja, bio u kući gdje na zidu visi slika draže i orla sa cccc, ta kuća se nalazi u Hrvatskoj 20 km od Osijeka, i nije jedina, to je kuća prosiječnog srbina u selima oko Osijeka. O tome nitko ne piše i to nitko ne osuđuje. A petokrakom se ponose svake godine u Kumrovcu, i to se tolerira, iako se zna da je josip broz bio najveći zločinac, a Tito je samo iluzija.
Toliko o tome, da ne idemo u raspravo oko toga, jer to je jako zamorna rasprava. Ne podržavam niti jedno i svi su bili zločinci!

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: › A čuj netko nešto voli, i to je njegovo demokratsko pravo.
A, cuj, jedno je voljeti, a nesto sasvim drugo mrziti. Demokracija s mrznjom nema dodirnih tocaka. Slijedom toga i fasisticka ikonografija nema veze ni s demokracijom ni s "netko nesto voli". Fasisticka ideologija i ikonografija nemaju tezinu odabira izmedju jabuke/kruske i slatko/slano.

Citat: › Ne podržavam niti jedno i svi su bili zločinci!
Relativizacija. Sad bih opet trebao napisati ogroman post na ovu temu, ali to je vec skretanje s teme. Ostaj zdravo, mislim da nemam vise vremena za upicivanje papagaja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma neka Mungos, ti si ionako najpametniji, tako da raspravljati sa tobom je suludo. Nisi mi uopče odgovorio o fašistima koji imaju Dražu na zidu, o tome ne pišeš, a i razlika između fašista i jednih i drugih i tvojih antifašista je samo u onome "anti". Ja ništa ne relativiziram, ja samo iskreno kažem da ne podupirem niti jedne i mogu ti reći da živiš u zabludi ako misliš da je josip broz pozitivna ličnost naše povijesti.

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
Nisi mi uopče odgovorio o fašistima koji imaju Dražu na zidu, o tome ne pišeš, a i razlika između fašista i jednih i drugih i tvojih antifašista je samo u onome "anti".


Hoćeš reći da su četnici gori fašisti od ustaša? osijek031.com smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
essek031 je napisao/la: ›
Nisi mi uopče odgovorio o fašistima koji imaju Dražu na zidu, o tome ne pišeš, a i razlika između fašista i jednih i drugih i tvojih antifašista je samo u onome "anti".


Hoćeš reći da su četnici gori fašisti od ustaša? osijek031.com smile


Kako kome, možda tebi nisu gori četnici, možda ti imaš i nenke veze sa njima ili gajiš simpatije prema njima, u to neću ulaziti. Meni osobno jesu gori!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hoćeš reći da su četnici gori fašisti od ustaša? osijek031.com smile


Kako kome, možda tebi nisu gori četnici, možda ti imaš i nenke veze sa njima ili gajiš simpatije prema njima, u to neću ulaziti. Meni osobno jesu gori!


Nisam uopće rekao da su meni četnici bolji fašisti od ustaša.
Dakle, da zaključimo, ti (simpatizer HSP-a) tvrdiš da su ustaše bolji fašisti od četnika?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 3:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
essek031 je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hoćeš reći da su četnici gori fašisti od ustaša? osijek031.com smile


Kako kome, možda tebi nisu gori četnici, možda ti imaš i nenke veze sa njima ili gajiš simpatije prema njima, u to neću ulaziti. Meni osobno jesu gori!


Nisam uopće rekao da su meni četnici bolji fašisti od ustaša.
Dakle, da zaključimo, ti (simpatizer HSP-a) tvrdiš da su ustaše bolji fašisti od četnika?


Ne, ja tvrdim da su svi loši, jer dobri fašisti ne postoje (kao ni dobri komunisti). Hrvati nikada nisu bili iskreni fašisti, nego im je ta ideologija silom nametnuta, uz opravdanje da jedino na taj način možemo doći do svoje države. Tvrdim da običan ustaša i domobran nije bio ni F od fašista, nego mu je na prvom mjestu bila ideja Nezavisne države Hrvatske, te sloboda našega naroda. Nije običan puk znao za sve zakulisne igre koje su se vodile, nego je slijepo vjerovao onome što mu je rečeno. A rečeno im je da će dobiti više stoljeća iščekivanu državu Hrvatsku, ali i ne pod koju cijenu. Zbog nekoliko zločinaca, sve ustaše su demonizirani. Hoćemo li u slučaju da sudovi presude kako su neki hrvatski generali ratni zločinci, demonizirati i sve hrvatske branitelje. Vjerujem da su Srbi na vlasti u Hrvatskoj da bi to i učinili, a tako su to sa ustašama učinili i komunisti koji su tada bili na vlasti. Sapienti sat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
Hrvati nikada nisu bili iskreni fašisti

da ova izjava nije tragična, bila bi vrlo smiješna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.04.2009. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
essek031 je napisao/la: ›
Hrvati nikada nisu bili iskreni fašisti

da ova izjava nije tragična, bila bi vrlo smiješna.


molim te pojasni ovu izjavu? što hoćeš njome reći? ali upozoravam te da paziš što ćeš odgovoriti jer sada mi vas je stvarno dosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
essek031 je napisao/la: ›
Hrvati nikada nisu bili iskreni fašisti

da ova izjava nije tragična, bila bi vrlo smiješna.


molim te pojasni ovu izjavu? što hoćeš njome reći? ali upozoravam te da paziš što ćeš odgovoriti jer sada mi vas je stvarno dosta.

kao prvo, puca mi ona stvar koga je tebi dosta, a koga nije.

kao drugo, iskreni ili neiskreni fašisti?! pobogu, daj to pročitaj još jednom, razmisli o tome i onda kaži da žrtvama tog režima možeš lijepo objasniti razliku i da zahtijevaš njihovo razumijevanje, jer ipak, nismo mi bili baš ono pravi i iskreni fašisti, samo smo malo glumili, e ne bi li dobili svoju državu?! pobogu pobogu pobogu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To znaći da više od 95% Hrvata nisu bili fašisti, nego im je ta ideologija nametnuta od manjine koja je bila na vlasti (u biti nikada nije ni imala stvarnu vlast, nego je bila pod upravom 3. reicha i fašističke Italije). Svi su morali slušati one gore, jer bi i sami završili u logoru, što se nerjetko i događalo...

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la (Pogledaj post): › Tvrdim da običan ustaša i domobran nije bio ni F od fašista, nego mu je na prvom mjestu bila ideja Nezavisne države Hrvatske, te sloboda našega naroda.
tako je, ni hitler nije bio pravi nacist, to je on samo glumio jer je zapravo samp htio cuti kako cijela evropa vice sieg heil kad on i njegovi crnokosuljasi prolaze - svidjao mu se naime taj uzvik pa zato... a milijune ljude u logorima je dao pobiti zato da bi istima omogucio da se sto prije rijese muke ovozemaljskog zivota te da duze uzivaju u radostima raja.

a ni milosevic nije zapravo uopce bio cetnik, on je samo htio veliku srbiju, cije su vjekovno postojanje preko nekoliko puta dokazali srpski povjesnicari - on je samo htio slobodu i pravicu za svoj narod.

i staljin je isto one silne milijune ljudi slao u radne logore s dobrom namjerom u srcu: nije se on uopce htio rijesiti politickih neistomisljenika, nego je istima samo dao priliku da u miru - daleko od vreve, nemira i smetnji svakodnevnog zivota, posla i obitelji - meditiraju i razmisljaju o svojim politickim zabludama...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey, osobe koje ti navodiš, nisu bili obični ljudi, nego vrh države, tako da mi ne govorimo o istome. Ja nigdje nisam tvrdio da A. Pavelić i uski krug ljudi oko njega nisu odgovorni za zločine, oni su bili vlast koja je sve organizirala prema uputama 3. reicha, i zato su odgovorni. Ali ne može se zbog toga optuživati sve ustaše, bilo je tu i mladih i seljaka, i onih koji su silom morali u ustaše. Pa ti ljudi nisu ni znali što je nacizam i fašizam, bili su nepismeni kao i 90% tadašnjeg stanovništva. Radili su kako im se kaže, a ako bi se usprotivili, završavali su i oni u logorima.
I molim te nemoj više izokretati ono što ja pišem, jer kakve veze imaju Hitler i Staljin koji su bili vlast, sa običnim ljudima koji su morali biti poslušnici.

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2009. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
To znaći da više od 95% Hrvata nisu bili fašisti, nego im je ta ideologija nametnuta od manjine koja je bila na vlasti (u biti nikada nije ni imala stvarnu vlast, nego je bila pod upravom 3. reicha i fašističke Italije). Svi su morali slušati one gore, jer bi i sami završili u logoru, što se nerjetko i događalo...


Zanimljivo. 5% ljudi u stanju je kontrolirati ostalih 95%, inače bi ih otjerali u logore. Što se sve može pročitati na forumu...

Barem mi je drago da je (očito veliki nacionalist) u stanju proglasiti Hrvate glupanima kojima manipuliraju pojedinci - ako bi malo slobodnije interpretirali kolegu forumaša esseka031 ispalo bi da su Hrvati, zapravo, jedan predivan i potpuno dobroćudan narod (možda i Božji narod), koji voli sve i tolerira, sve dok je nezavisne države - samo se s Hrvatima lako manipulira. Pravi Hrvat nije ni ustaša ni komunist, pravi Hrvat je ovca.

essek031 je napisao/la: ›
Zbog nekoliko zločinaca, sve ustaše su demonizirani.


Ovo već nije smiješno, nego tužno. Imamo jedinstvenu priliku proučavati posljedice katastrofalnog obrazovnog sustava moderne Hrvatske (pogotovo mračnih devedesetih), jer nje problem kad netko lupeta o ustašama, problem je kad takve gluposti nauči u školi (odnosno ne nauči ništa, jer se ta tematika u školama ignorira).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lokal Patriot
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A koja je poveznica ustaša i partizana s „Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti“ što je bila tema na početku?

_________________
____muškarac bez trbuha je kao nebo bez zvijezda___
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: