Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tko je gori? Ustaše ili četnici?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2009. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lokal Patriot je napisao/la: ›
A koja je poveznica ustaša i partizana s „Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti“ što je bila tema na početku?


Ne znam Very Happy
Valjda onaj spomenik palom domobranu. Njega opravdavam. Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2009. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isti k. drugo pakovanje...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
Ne, ja tvrdim da su svi loši, jer dobri fašisti ne postoje (kao ni dobri komunisti). Hrvati nikada nisu bili iskreni fašisti, nego im je ta ideologija silom nametnuta, uz opravdanje da jedino na taj način možemo doći do svoje države.


U ovome se slažemo; no ne pristajem opravdavati oupće postojanje NDH (pod bilo kojim izgovorom) kada je jasno da je sama ta 'država' bila produkt jednog kvislinškog poretka pod diktatom Berlina.

essek031 je napisao/la: ›
Tvrdim da običan ustaša i domobran nije bio ni F od fašista, nego mu je na prvom mjestu bila ideja Nezavisne države Hrvatske, te sloboda našega naroda.


Eh, sad... U njemačkoj su vojsci tada postojali SS i Wehrmacht. Po tome su predlošku stvorene ustaše i domobrani. Mislim da ih definitivno ne treba stavljati u isti kontekst, jer dok je prosječnom ustaši ideja NDH možda bila bliska i njene ideološke zamisli 'simpatične' (a bile su zasnovane na fašizmu, jer su se još za SHS-a odredi organizirali i obučavali u Italiji), tu je prosječnom domobranu bilo samo do povratka kući svojoj obitelji i nastavku normalnog života.

essek031 je napisao/la: ›
Nije običan puk znao za sve zakulisne igre koje su se vodile, nego je slijepo vjerovao onome što mu je rečeno. A rečeno im je da će dobiti više stoljeća iščekivanu državu Hrvatsku, ali i ne pod koju cijenu.


Čisto sumnjam da nisu bili sposobni skužiti da cijelu državu vodi hrpetina lopova kojima je stalo samo do moći (nije ni danas drugačije). Zapravo, kasnije, kada je dezerterstvo poprimilo katastrofalne razmjere u redovima domobrana, a partizanski odredi postajali sve jači - bilo je očito da je ljudima prekipjelo.
A glede cijene - prosječni je Hrvat tada to gledao kroz količinu pšenice i blaga koje je morao davati u ratne svrhe, pa mu je po tom pitanju bilo tako svejedno hoće li ga pljačkati švabe, ustaše, četnici ili partizani. Baš je prosječnom hrvatu (seljaku) tada bilo do velikih ideja proizašlih iz nekakvih tamo usijanih građanskih glava...

essek031 je napisao/la: ›
Zbog nekoliko zločinaca, sve ustaše su demonizirani. Hoćemo li u slučaju da sudovi presude kako su neki hrvatski generali ratni zločinci, demonizirati i sve hrvatske branitelje.


Samo postojanje ustaša kao primarnog idejnog (i naoružanog) nosioca kvislinške države je zloćudno.
Zato, pliz, nemoj izjednačavati branitelje sa ustašama, još ćeš nekog uvrijediti Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan Slobodan Milošević o kojem vi ovdje pričate, je završio pravni fakultet u Beogradu s odličnim, bio direktor Beobanke i ovakve dušmanine kao što ste vi je jeo za doručak, inače crnogorac koji se deklarirao kao srbin, njegov brat se deklarirao kao crnogorac. I dok su u Srbiji vodili ovakve slične rasprave on je zadebljavao svoj tepih sa devizama. Very Happy

Priče tipa ustaše, četnici i sl. i jesu za ovakva govna kao što smo mi jer mi ni neznamo ništa pametnije. Jedino što mi znamo je divljat u raspravama po forumima natezat se tko je bio u pravu a tko ne i sl.

LJUDI, ZLOČINI KAKVI GOD BILI TKO IH GOD ČINIO TREBAJU BITI PROCESUIRANI I TO NE NA NEKIM STRANIM SUDOVIMA NEGO NA NAŠIM I TE ZLOČINE MA I ONE OD PRIJE 60 GODINA BILI ONI I PARTIZANSKI I SL. TREBA PROCESUIRAT I RIJEŠIT JER SU ONI KAKO GOD OKRENEŠ ZLOČINI!

SVE DOK TO NENAPRAVIMO DOGAĐAT ĆE SE TA SRANJA DA ĆEMO SE SVAĐATI OKO ONOGA OKO ČEGA SE NETREBAMO SVAĐATI, DA ĆE SE NA DNEVNICIMA UVIJEK POJAVLJIVATI "NEBITNE" STVARI KOJIMA ĆEMO MI OPTEREČIVATI SVOJE MALE UMOVE, JER ČITAJUĆI OVE POSTOVE MOGU ZAKLJUČITI DA SMO JAKO MALOUMNI.

BITNI PROBLEMI ĆE UVIJEK BITI SASTRANE, UVIJEK ĆEMO BITI DO GRLA U GOVNIMA IZ KOJIH ĆEMO RADOSNO KUKATI JER TO VOLIMO I TIPKATI PO RAZNIM FORUMIMA TRAŽEĆI GLAS SA NEBA DA NAM ŠAPNE RIJEŠENJE KOJE I SAMI ZNAMO.

Smrt fašizmu, sloboda cinizmu! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2009. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ne ne @ivice to ide ovako
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2009. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
a ne ne @ivice to ide ovako
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU
Ako je to sve u čemu se neslažemo u ovom postu, onda mogu reči jedino:
Hebiga, sorry! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2009. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma isti kurac... Jedina razlika je u tome sto su jedni nasi, a drugi njihovi...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam tko je gori, nisam se s njima družio. Deda mi je bio onaj prvi ali me nije doživio pa ne znam priču iz prve ruke. Ali sada skoro 70 godina poslije mislim da je nebitno. Loše je i jedno i drugo. Samo što su naši imali ljepše uniforme i bili obrijani. Eto tolko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavica031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 147
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2009. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koja tema!!! Dobro ljudi gdje vi živite?? Okanite se prošlost, i gledajte u budućnost! Jer ovakve rasprave + gdje si ti bio 91, su jednake onoj kokoš ili jaje!

_________________
...da bi ostvario svoje snove, moraš se prvo probuditi...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Slavonski
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: NDH Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.05.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakav glupi naslov teme... Ta jel smo mi Hrvati ili srbi? Kako poštenom Hrvatu može biti drag četnik, a mrzak ustaša? hehe

_________________
OSIJEK- NEPOKORENI GRAD!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: