Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Anonimnost na forumu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 16:37 
Naslov:  Anonimnost na forumu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...potaknuta temom o kamenim lavovima iz Zoo vrta, otvorila sam ovu temu, jer se u tekstu koji je objavljen u Glasu i ovdje na portalu, otkrilo ime i prezime jednog od članova foruma, koji je u životu također i član nebitno koje političke stranke....svi mi ovdje imamo svoje nickove, jer to je ono što pruža slobodu pisanja ovdje....to ne mora značiti da (barem ja osobno) ne stojim iza svojih riječi....
...ne razumijem da li je uopće u novinskom članku bilo potrebno naglasiti ime i prezime, a potom i nick jednog člana...odnosno, nije li to licemjerno od samog autora članka, obzirom da i on obitava na ovom forumu?...
...ovdje pišem o svemu i svačemu, imam različita mišljenja o različitim temama, ali jedno znam: ako ništa drugo, bilo bi mi neugodno da recimo moj trenutni poslodavac naleti na topic "ispušni ventil" u kojem govorim da je kreten.....
...isto tako, puno je bilo forumaških druženja, dosta se članova poznaje međusobno, ali ovo mi baš nekako i nije sjelo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan topic...i ja sam se to isto pitala...čemu otkrivanje identiteta forumaša? osim ako on to nije osobno podržao...

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 17:02 
Naslov:  Re: Anonimnost na forumu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na forumu trebamo sačuvati vlastitu anonimnost i sačuvati anonimnost ljudi koje poznajemo. Ono što radimo u stvarnosti nikoga se ne treba ticati.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.03.2009. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja jos mogu razumjeti da je neka novina poput glasa ili nekog polupismenog novinara otkrila identitet nekog forumasa.

vjerovatno zbog toga sto pripada 'krivoj' stranci

ali ne mogu razumjeti da je upravo taj clanak ovaj forum prenio.

bez obzira sto su moja politicka stajalista dijametralno suprotna od TataMatinog ... razmisljam da iz protesta prestanem pisati i biti clan foruma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ja jos mogu razumjeti da je neka novina poput glasa ili nekog polupismenog novinara otkrila identitet nekog forumasa.

vjerovatno zbog toga sto pripada 'krivoj' stranci

ali ne mogu razumjeti da je upravo taj clanak ovaj forum prenio.

bez obzira sto su moja politicka stajalista dijametralno suprotna od TataMatinog ... razmisljam da iz protesta prestanem pisati i biti clan foruma
Pa i dati novinar je forumaš?! Kaj ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PS: Ljudi se boje otkrivanja identiteta, iz razloga što bježe od odgovornosti za ono što pišu, i drugi odnosno usko povezan je taj da ljudi misle kako se drugim prijateljima neće svidjeti ono što oni pišu ...
Dajte budite malo svoji za promjenu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › PS: Ljudi se boje otkrivanja identiteta, iz razloga što bježe od odgovornosti za ono što pišu, i drugi odnosno usko povezan je taj da ljudi misle kako se drugim prijateljima neće svidjeti ono što oni pišu ...
Dajte budite malo svoji za promjenu...
hm, mozda nije stvar da se bojimo nego jednostavno iskoristavamo mogucnost da ostanemo anonimni, dok nam je to moguce... ni ti se, mali ivice, ne potpisujes imenom i prezimenom ovdje, pa te nitko ne proglasava kukavicom Wink
naravno, uvijek ima onih koji internet i forume koriste da bi glumili neke persone koje u stvarnosti nisu, ali takvi opet i u stvarnom zivotu glumataju i nije im za vjerovati cak ni kada te u oci gledaju dok razgovaraju s tobom

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, i taj novinar je forumas..
i mislim da stvarno nije u redu tako otkriti neciji identitet bez prethodnog dopustenja te osobe. i kakve veze ima sto je on HSP-ovac pa je to komentirao?!? mislim, totalno nebitno u cijelom clanku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
ni ti se, mali ivice, ne potpisujes imenom i prezimenom ovdje, pa te nitko ne proglasava kukavicom Wink
Pa da ali nedižem paniku ako mi otkriju identitet, ps: I slika mi je na poziranju... A svoje vremeno su mi i prezime spominjali... neki određeni forumaši... no to je bilo davno. No nick je više iz zezancije...
PS: Primjer: Pogledaj Flaudera, eto on piše imenom i prezimenom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
PS: Primjer: Pogledaj Flaudera, eto on piše imenom i prezimenom...
a cuj, to je njegov izbor, moje je izbor da ovdje budem zlocesta majmunica - sto ne znaci nuzno da ne pisem ono sto iskreno mislim... mislim da je anonimnost dobra utoliko sto se ljudi zbog nje odvaze biti iskreni i kriticni na nekim temama koje mozda nikada ne bi komentirali zbog straha od mogucih posljedica (znamo da zivimo na balkanu...)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: › koje mozda nikada ne bi komentirali zbog straha od mogucih posljedica (znamo da zivimo na balkanu...)
Pa to sam napisao... samo malo drugačije. U smislu čemu panika?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › [Pa to sam napisao... samo malo drugačije. U smislu čemu panika?
kako mislis u cemu panika? cega bi se ljudi trebali bojati?

evo primjer: ja radim u firmi ciji je vlasnik neka njuska u lokalnom hdz-u; ja hdz ne mogu smisliti i na forumu tom svom stavu i osjecaju cesto dajem oduska - da se potpisujem svojim imenom i da moj sef cita forum, sto mislis koliko bi dugo trebalo da ostanem bez posla?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › [Pa to sam napisao... samo malo drugačije. U smislu čemu panika?
kako mislis u cemu panika? cega bi se ljudi trebali bojati?

evo primjer: ja radim u firmi ciji je vlasnik neka njuska u lokalnom hdz-u; ja hdz ne mogu smisliti i na forumu tom svom stavu i osjecaju cesto dajem oduska - da se potpisujem svojim imenom i da moj sef cita forum, sto mislis koliko bi dugo trebalo da ostanem bez posla?
Pa dobro ok, stoji, ali nije večina zbog toga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2009. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako mi, @anakonda, čitaš misli.. i sama sam razmišljala otvoriti tu temu.. Smile
Ma ono, de dobro je, pa koje su to fore, kakve su to gluposti objavljivati imena forumaša u novinama?? Osim toga, ne vidim nit kakve to veze ima sa samim tekstom, tj. člankom, tj. u kojoj mjeri je otkrivanje njegovog identiteta relevantno za samu priču.
Katastrofa.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.03.2009. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
ja jos mogu razumjeti da je neka novina poput glasa ili nekog polupismenog novinara otkrila identitet nekog forumasa.

vjerovatno zbog toga sto pripada 'krivoj' stranci

ali ne mogu razumjeti da je upravo taj clanak ovaj forum prenio.

bez obzira sto su moja politicka stajalista dijametralno suprotna od TataMatinog ... razmisljam da iz protesta prestanem pisati i biti clan foruma
Pa i dati novinar je forumaš?! Kaj ne?


ako je doticni novinar forumas samo otklanja mogucnost da je to napravio 'slucajno' ili 'nije znao'

Ja to vidim na drugaciji nacin. Glas, koji je glavasev, bori se na sve moguce nacine da diskreditira HSP. HSPov forumas je unatoc svojoj stranackoj pripadnosti prokomentirao da je uklanjanje lavova (sto je krivica njegove stranke) nesto strasno ... i eto, glavasevo glasilo odma koristi priliku diskreditirati HSPovo clanstvo.

naravno, to su metode koje mene ne iznenadjuju pogotovo od te dvije stranke ... ali me iznenadjuje sto se to dogadja na ovom forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: