Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Anonimnost na forumu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › Ja to vidim na drugaciji nacin. Glas, koji je glavasev, bori se na sve moguce nacine da diskreditira HSP. HSPov forumas je unatoc svojoj stranackoj pripadnosti prokomentirao da je uklanjanje lavova (sto je krivica njegove stranke) nesto strasno ... i eto, glavasevo glasilo odma koristi priliku diskreditirati HSPovo clanstvo.
Dobro, ali ipak iskreno sumnjam da taj forumaš ima ikakve veze sa Glavašem. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.03.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro, ali ipak iskreno sumnjam da taj forumaš ima ikakve veze sa Glavašem. Very Happy


i ja iskreno sumnjam. Cak sto vise, ja vjerujem da on nema apsolutno nikakve veze s njim. Ali sam siguran da ima njegov urednik.

A svi novinari znaju sto i kako trebaju pisati da bi zadovoljili svog urednika i time si osigurali posao za daljnje pisanje.

Ovo zadnje se ne odnosi samo na GS, nego na sve medije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam vidio da je otvoren ovaj topic (bravo), pa da se vidi i moj stav prenesen sa orginal topica. Mislim da je Nandino i htio da se otvori ova rasprava...zato je članak i objavljen....

TataMata je napisao/la: ›
Evo, da se i ja očitujem o navedenom članku. Od kolege forumaša, autora ovoga članka čiji identitet ja ne želim otkriti, bilo bi korektno da me je upitao da li se slažem s objavom imena i prezimena, posebice stoga jer za sam članak i temu to nije od posebnog značaja, da sam ja HSP-ovac. Zato lijep pozdrav Ivanu, i tražim javnu ispriku na forumu....
TataMata je napisao/la: ›
Ma tako je ekipa, nije kriv portal, niti su administratori otkrili moje podatke, nego je riječ o presedanu i nekorektnosti kolege forumaša....nije da ja nešto posebice skrivam svoj identitet, ko god se malo konta može to iskopat bez velikog truda, ali je sam kontekst bez veze, i kako bih to nježno rekao PEDERSKI...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa i dati novinar je forumaš?! Kaj ne?

vidjevši naslov u novinama...znao sam ko ga je i napisao....
.....
nego jedna stvar...neću izmisliti toplu vodu ako kažem da sam i ja protiv otkrivanja identiteta i da to nije dobro....
...naime,velika večina je i sama otkrila svoj identitet stavivši svoje slike....
...ali današnji članak je dosta neukusno napisan....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nickovi se rabe po forumima, usenetu, chatu i drugdje što iz historijskih, što iz praktičnih razloga.
Ja znam dosta forumaša ovdje imenom i prezimenom (i oni mene), no to me nikada nije nagnalo da u javnosti ili čak novinama otkrivam da upravo te osobe stoje iza nekih nickova na ovom forumu.
Upravo kao što sada postoje forumaška druženja, tako su nekada davno postojala okupljanja korisnika IRC-a; čak su se i tada u face-to-face komunikaciji rabili nickovi, tek da bi nakon nekog vremena prava imena ušla u igru.
Radi se upravo o tome što je Anakonda napisala u 1. postu: ne pada mi na pamet iza svake svoje rečenice stavljati (poduži) disklejmer koji moju firmu, obitelj, crkvu, stranku i ne znam više koga oslobađa svake odgovornosti i veze glede mojih izjava!
Totalno neozbiljno i neprofesionalno ponašanje za nekoga tko sebe smatra novinarom. Ne želim sada ulaziti u to koliko je tu teško Sekolovo pero, a koliko politika uredništva...
Zapravo, sve si nekako mislim - zašto bi se ijedan čitatelj medija od mrtvih drveća trebao brinuti oko toga što kaže koji forumaš?! Zar nije bilo dovoljno napisati crticu-dvije o burnoj raspravi, a oni zainteresirani će već pogledati o čemu se tu radi (oni koji nemaju pristupa niti saznanja o internetu očito vrlo teško razumiju o čemu se u tom članku uopće govori)?
Očito, naglasak je stavljen na četiri riječi jednog forumaša koji je u HSP-u - naspram poprilično zanimljivog insiderskog pogleda na stvari drugih sudionika rasprave...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.03.2009. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe.. vrlo zanimljiva tema Smile

ja pošto sam lajavi ker, namjerno sam u avatar stavio logo svog benda tako da je vrlo lako saznati tko sam.. i volim uvijek reći šta mislim i stati iza toga, bez obzira na koji način i kome.

xD

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao prvo, svaka čast na otvaranju ove teme...

kao drugo, slažem se sa svime navedenim... ako netko ne želi iznijeti ssvoj identitet iz neznam kojeg razloga to je njegova stvar, i nikoga ne bi trebalo zanimati zašto je on protiv otkrivanja identiteta niti njegov identitet...

kao treće... od osobe koja je napisala taj novinski članak... koju poznajem sa druženja... i koja mene poznaje... koliko sam ga ja upoznao... ne može se ništa drugo ni očekivati...

kao četvrto... nsiam siguran jel ima to pravilo... ali ako nema trebalo bi se uvesti da je zabranjeno otkrivati tuđi identitet... premda bi se kršio uredno... al nadam se da bi sankcije bile kakve trebaju biti...

kao peto... ja se ne skrivam od nikoga i ničega... imam svoja stajališta, uvjerenja i mišljenje s čime se netko može, a i ne mora slagati... i ako baš nekog zanima nek me sobodno pita tko sam, gdje živim, čime se bavim i sve ostalo... ne mora to preko cijelog foruma pretraživati... premda mi ne bi bio problem ni to napraviti ako netko inzistira...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.03.2009. 1:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao prvo ovaj forum nije anoniman, tu se svi znaju i zajedno ispijaju kave i tocno se zna tko je tko,tako da ovdje nije nista objektivno napisano vec suprotno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 1:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
kao prvo ovaj forum nije anoniman, tu se svi znaju i zajedno ispijaju kave i tocno se zna tko je tko,tako da ovdje nije nista objektivno napisano vec suprotno


to je druga stvar ako se mi međusobno znamo... ali stvar je u tome.. .da ovaj forum čita i puno ljudi koji uopće ne sudjeluju u raspravama i koji nisu ostavii niti jedan post... to što se mi međusobno znamo to je druga priča... ali se niti u jednoj temi na ovom forumu ne piše tvoje pravo ime i prezime... ovo je internetska stranica na koju mogu doći milijuni ljudi i vidjeti tko si i šta si... to što tebe zna 30-ak forumaša ( bubnio sam broj ), to je drugačije nego da ti netko, bez tvog dopuštenja, ovdje stvati tvoje ime, prezime i političku opredjeljenost, gdje može vidjeti pun kurac ljudi... kužiš sada bit...? možda je tebi svejedno ako netko objavi tvoje ime i prezime i sve ostalo... ali nekome možda nije... kao što je već netko napisao... možda se pod nickom krije baš zato da može reći svoje pravo mišljenje bez posljedica...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.03.2009. 1:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la (Pogledaj post): ›
ruana je napisao/la: ›
kao prvo ovaj forum nije anoniman, tu se svi znaju i zajedno ispijaju kave i tocno se zna tko je tko,tako da ovdje nije nista objektivno napisano vec suprotno


to je druga stvar ako se mi međusobno znamo...


ima i aktivnih forumaša koji ne znaju baš tu ljudi, ja po postovima nebih rekao baš da se svi tu međusobno znaju.. malo malo pa netko nekom neku suptilnu uvredu i tak neke stvari za koje vjerujem da nebi tak javno govorili osobi koju znate.. Very Happy bar ja tako nekako to gledam.. ovako kad nekoga gledam kao nick, mogu mu svašta napisati bez grižnje savjesti ;D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
... je napisao/la (Pogledaj post): ›
ruana je napisao/la: ›
kao prvo ovaj forum nije anoniman, tu se svi znaju i zajedno ispijaju kave i tocno se zna tko je tko,tako da ovdje nije nista objektivno napisano vec suprotno


to je druga stvar ako se mi međusobno znamo...


ima i aktivnih forumaša koji ne znaju baš tu ljudi, ja po postovima nebih rekao baš da se svi tu međusobno znaju.. malo malo pa netko nekom neku suptilnu uvredu i tak neke stvari za koje vjerujem da nebi tak javno govorili osobi koju znate.. Very Happy bar ja tako nekako to gledam.. ovako kad nekoga gledam kao nick, mogu mu svašta napisati bez grižnje savjesti ;D


slažem se... istina da ima i takvih ljudi... a što se tiče uvreda... nemo jse na to oslanjati... kada budeš upoznao forumaše sve će ti biti jasno... Smile

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.03.2009. 1:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
zla_tratinčica je napisao/la: ›
... je napisao/la (Pogledaj post): ›
ruana je napisao/la: ›
kao prvo ovaj forum nije anoniman, tu se svi znaju i zajedno ispijaju kave i tocno se zna tko je tko,tako da ovdje nije nista objektivno napisano vec suprotno


to je druga stvar ako se mi međusobno znamo...


ima i aktivnih forumaša koji ne znaju baš tu ljudi, ja po postovima nebih rekao baš da se svi tu međusobno znaju.. malo malo pa netko nekom neku suptilnu uvredu i tak neke stvari za koje vjerujem da nebi tak javno govorili osobi koju znate.. Very Happy bar ja tako nekako to gledam.. ovako kad nekoga gledam kao nick, mogu mu svašta napisati bez grižnje savjesti ;D


slažem se... istina da ima i takvih ljudi... a što se tiče uvreda... nemo jse na to oslanjati... kada budeš upoznao forumaše sve će ti biti jasno... Smile


meni se ne svida sto ti ovdje pises ko da imas nesto protiv tog doticnog novinara,ja ga znam osobno i ne bi bas rekla da je zao. to je mozda napravio iz svojim novinarskih razloga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 2:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ipak mislim da bi trebali ostati anominmi. U tu svrhu smo proveli anketu među nekim forumašima.
Pogledajte video što neki forumaši o anonimnosti misle:




_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.03.2009. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Ja ipak mislim da bi trebali ostati anominmi. U tu svrhu smo proveli anketu među nekim forumašima.
Pogledajte video što neki forumaši o anonimnosti misle:






tako mi je poznat ovaj novinar,al ipak je uspio biti anoniman.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2009. 2:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
... je napisao/la: ›
zla_tratinčica je napisao/la: ›
... je napisao/la (Pogledaj post): ›
ruana je napisao/la: ›
kao prvo ovaj forum nije anoniman, tu se svi znaju i zajedno ispijaju kave i tocno se zna tko je tko,tako da ovdje nije nista objektivno napisano vec suprotno


to je druga stvar ako se mi međusobno znamo...


ima i aktivnih forumaša koji ne znaju baš tu ljudi, ja po postovima nebih rekao baš da se svi tu međusobno znaju.. malo malo pa netko nekom neku suptilnu uvredu i tak neke stvari za koje vjerujem da nebi tak javno govorili osobi koju znate.. Very Happy bar ja tako nekako to gledam.. ovako kad nekoga gledam kao nick, mogu mu svašta napisati bez grižnje savjesti ;D


slažem se... istina da ima i takvih ljudi... a što se tiče uvreda... nemo jse na to oslanjati... kada budeš upoznao forumaše sve će ti biti jasno... Smile


meni se ne svida sto ti ovdje pises ko da imas nesto protiv tog doticnog novinara,ja ga znam osobno i ne bi bas rekla da je zao. to je mozda napravio iz svojim novinarskih razloga


Nemora značit da je zao, ali osobno mislim kao i većina ovdje da to nije trebao napraviti, jer praktički članak nema veze s vezom s tim da on imenuje dotičnog forumaša, pričalo se o lavovima, a on onak odjednom bubne pe eto taj i taj je reko to i to. Baš me zanima koji su mu to novinarski razlozi...

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: