Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Buscard sustav i butre

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2009. 19:26 
Naslov: Warning ! Buscard sustav i butre
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako su ovih dana prilično aktualne butre i sustav naplate, evo jedan zanimljiv post sa Gpp-ovog foruma koji govori da nije sve tako sivo:
"Prema podacima koje vodimo oko butri, oko 90 % problema su uzrokovali sami putnici (zbog loše ili nikakve prijave, slaba ili nikakva informiranost o sistemu, a večinom ide "..ja sam čuo-čula od onoga, a on je čuo od onog drugog" i sl., prijave i odjave na istoj stanici...), a oni koji su oštećeni zbog sustava (tako to nazivamo, mada niti jedna greška sustava nema veze sa Gpp-om, već su to greške pružatelja internet usluga, proizvođača kartica i pružatelja usluga mobilne telefonije-svako vozilo za prijenos podataka putem GPRS-a ima potpuno istu karticu kao što svi imaju u mobitelima, a svi oni imaju svoje svakodnevne probleme) su dobili nadoknadu na štetu Gpp-a, iako Gpp kao firma nema veze sa tim kvarovima. Ljudima nije jasno da ako u gradu nestane struje nama padnu serveri i naravno da sustav ne radi dobro, a nitko tada nije počeo pljuvati HEP zato što se to dogodilo nego "opleti" po Gpp-u i po butrama. Dođe do prekida interneta, opet je kriv Gpp i njihov sustav. Zbog nekog kvara tamo gore na satelitu, opet je kriv Gpp i butre. Činjenica je da ima i problema sa softwerom sa kojim također Gpp nema veze, jer je on kupljen kao i sva druga oprema (koliko je samo Windows izbacivao zakrpa i update-ova za svoje programe, pa nitko nije dizao revoluciju, već samo svi kliknu "Update", "Next", "Ok" i idemo dalje)!
Nitko ne razmišlja o tome da je veliki broj naslova u novinama i politički naručen kako bi se osporio projekat Hsp-a, a 400 djelatnika Gpp-a ne može birati iz koje će stranke doći njihov direktor, ali zato moraju trpiti politička prepucavanja preko svojih leđa i podnosti raznorazne uvrede i omalovažavanja!!!
Najzanimljivije je to što se do sada javljao samo manji broj, većinom neopravdano nezadovoljnih putnika, a nitko se nije zapitao što će se dogoditi sa reakcijom 80 000 građana koji se sada voze puno povoljnije, ukoliko se dogodi da neka nova vlast vrati staru cijenu karata......"


Zadnja promjena: Tram111; 21.01.2009. 7:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2009. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zapravo je najveći problem tog buscard sistema, sam sistem tj. njegovo postojanje.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I tko su tih 80 000 putnika?! U kojem se gradu oni voze?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2009. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voze jefitnije??
ok
ajmo ponoviti
centar-tvrđa
definitivno jefitnije, ali ne pada mi ni napamet plaćati ili npr. subotom-nedjelja ujtro čekati svakih sat vremena tramvaj za 10 min pješačenja

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebote gpp... 3. zona prijevoz do grada (Gajevog) ispadne približno 27kn (usporedbe radi: karta za panturist 20kn a za vlak 10kn), čemu uvođenje te 3. zone ako ne mogu privuć ljude da putuju? trebali su ubacit nešto sa smislom npr. popust na zone (km) ili da svima vožnja isto košta pa se nitko ne bi bunio, a baš tu di se vožnja isplati ne vjerujem mnogo njih plaća te 2 min vožnje...
@fuldst, to su oni sigurno brojali po prodanim butrama

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 7:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
" ali ne pada mi ni napamet plaćati ili npr. subotom-nedjelja ujtro čekati svakih sat vremena tramvaj za 10 min pješačenja"


Koliko je meni poznato za taj noćni tramvaj, kada i koliko često vozi odlučuje poglavarstvo, mislim da onda takve žalbe treba uputiti njima!

exHOP3on je napisao/la: ›
"3. zona prijevoz do grada (Gajevog) ispadne približno 27kn (usporedbe radi: karta za panturist 20kn a za vlak 10kn)"


Prvo za 3. zonu-najudaljeniji je Sarvaš -13.2km, a ako to pomnožiš sa 1.3 kn dođeš do cifre od 17,16 kn za najskuplju vožnju na području grada-toliko o tome koliko znaš o sustavu i cijenama. Ovo možeš jednostavno provjeriti na Gpp-ovim stranicama (to sam i ja sam napravio za ovaj izračun). Ti si vjerovatno mislio na općine, a pri tome nisi uzeo u obzir da te općine ne plaćaju svojim građanima GRADSKI prijevoz, pa njima zato i ispadne skuplje. Ovo je već ne znam koliko puta objašnjavano-95% vožnji na području grada su kraće vožnje (do 5 stanica), tako da ima puno više ljudi koji se mogu voziti za par kuna, a koliko sam saznao u Gpp-u, broj takvih vožnji se uvelike povečao, jer ranije ljudi nisu htjeli plaćati 8 kn za 2-3 stanice. Uostalom tko brani ljudima iz 3. zone da se voze panturistom ili vlakom ako im je to jeftinije....za one koji ne znaju to se zove konkurencija, a kod njih je problem što voze samo linije koje su njima isplative (panturist)-bilo bi zanimljivo da neka privatna firma preuzme gradski prijevoz-osim tramvaja imali bi možda 2. autobusne linije!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su zakon te kartice, nekad za vožnju sam plaćao 8kn (tj nisam se ni vozio), sad 50 lipa hehe

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još uvijek ne objašnjava zašto su mjesečne karte za, recimo čepin, 380kn

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato što u tvojoj općini ne žele participirati u subvencioniranju troškova prijevoza, nego im se živo fućka. Stisnite ih malo u Čepinu u općini pa da vidiš kako će ti karta pojeftiniti.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kolko puta sam cekala taj nocni tramvaj , jebo ih , i stojim na stanici i bundeva PRODE pored mene ni ne stane....a ja do visnjevca moram

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uopće me ne zanimju problemi koje ima gpp. kao krajnji korisnik koji sve to skupa PLAĆAM očekujem da sve funkcionira kao po loju!!!

a moram napomenuti i da u tom GPPu očito može raditi bilo tko jer nekolicina neljubaznih, nekulturnih vozača i bezobraznih kontrolora sramote sve one poštene radnike koji se prema svojim putnicima ne odnose kao da su vreća krumpira...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
uopće me ne zanimju problemi koje ima gpp. kao krajnji korisnik koji sve to skupa PLAĆAM očekujem da sve funkcionira kao po loju!!!

istina. da je besplatno, moglo bi se progledati kroz prste, ali kad plaćaš, očekuješ određenu uslugu. ako ne dobiješ ono što ti inicijalno nude za određenu svotu novca - imaš pravo biti nezadovoljan i to javno reći!

također, znam da u gpp-u ima zaposlenih i ljubaznih ljudi, od vozača do osoblja na šalterima, ali ima i onih drugih zbog kojih gpp i jest na lošem glasu. isprika za njih NE MOŽE i NE SMIJE biti da oni rade sa svakakvim ljudima pa su nervozni, ili neke takve budalaštine. ako neće raditi s ljudima, pa po lici doslovno uvoze pastire, neka onda idu tamo raditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›
Još uvijek ne objašnjava zašto su mjesečne karte za, recimo čepin, 380kn


[quote="Tram111"]

"Ti si vjerovatno mislio na općine, a pri tome nisi uzeo u obzir da te općine ne plaćaju svojim građanima GRADSKI prijevoz, pa njima zato i ispadne skuplje. "

Tu ti se nalazi odgovor, jer grad Osijek plaća GPP-u nekih 20 000 000 kn godišnje subvencija kako bi se nadomijestila razlika u cijeni karata za besplatan prijevoz umirovljenika i nižu cijenu karata za ostale punike na području grada, a općine to ili rade sa maloim iznosima ili uopće ne, tako su i nastale velike razlike u cijenama mjesečnih karata, a i vrijednosnih butri!!!


Zadnja promjena: Tram111; 21.01.2009. 13:43; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Svebor je napisao/la: ›
uopće me ne zanimju problemi koje ima gpp. kao krajnji korisnik koji sve to skupa PLAĆAM očekujem da sve funkcionira kao po loju!!!

istina. da je besplatno, moglo bi se progledati kroz prste, ali kad plaćaš, očekuješ određenu uslugu. ako ne dobiješ ono što ti inicijalno nude za određenu svotu novca - imaš pravo biti nezadovoljan i to javno reći!

također, znam da u gpp-u ima zaposlenih i ljubaznih ljudi, od vozača do osoblja na šalterima, ali ima i onih drugih zbog kojih gpp i jest na lošem glasu. isprika za njih NE MOŽE i NE SMIJE biti da oni rade sa svakakvim ljudima pa su nervozni, ili neke takve budalaštine. ako neće raditi s ljudima, pa po lici doslovno uvoze pastire, neka onda idu tamo raditi.


Slažem se sa navedenim, ali za takve stvari i u samom Gpp-u mole za pomoć građane, jer oko 200 vozača ne može 24 h nadgledati par ljudi iz Službe kontrole i sigurnosti, već za pojedinačne probleme treba otići u Gpp i osobno podnijeti prijavu (zvao sam šefa tog odjela da pitam koliko često putnici podnose prijave protiv osoblja za koje smatraju da su bezobrazni, neuljudni i sl., odgovor je-skoro da ih ni nema)-kako onda očekivati da se to riješi, a da ne kažem kako vozači znaju te sve kontrolore sigurnosti, i naravno da će se ponašati savršeno kada im netko dođe u kontrolu!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Slažem se sa navedenim, ali za takve stvari i u samom Gpp-u mole za pomoć građane, jer oko 200 vozača ne može 24 h nadgledati par ljudi iz Službe kontrole i sigurnosti, već za pojedinačne probleme treba otići u Gpp i osobno podnijeti prijavu (zvao sam šefa tog odjela da pitam koliko često putnici podnose prijave protiv osoblja za koje smatraju da su bezobrazni, neuljudni i sl., odgovor je-skoro da ih ni nema)-kako onda očekivati da se to riješi, a da ne kažem kako vozači znaju te sve kontrolore sigurnosti, i naravno da će se ponašati savršeno kada im netko dođe u kontrolu!!!

već je u nekoliko navrata bilo pisano na forumu baš o neugodnostima kojima su građani izloženi prilikom pokušaja pritužbi na pojedine vozače i djelatnike gpp-a. nažalost, ne nađem sad te teme, no iznijet ću svoje mišljenje o načinu na koji se to trenutno radi.

neka me netko ispravi ako griješim, ali ako primjetite da netko loše radi svoj posao, morate otići u gpp prijaviti slučaj, a tada se u još jednom navratu u gpp-u i suočiti s osobom na koju se žalite. to je puno izgubljenog vremena i izlaganje eventualnim prijetnjama i vrijeđanju od strane te osobe.

prijedlog: neka se otvori telefon za pritužbe; jasno da svatko može iz bilo koje namjere, dobre ili loše, nazvati i bilo koga prijaviti, i služba kontrole ne treba reagirati na svaki poziv, ali ako se na pojedine djelatnike ljudi često budu žalili, nije li to osnova da barem provjere rad tog djelatnika? rezultat: građanima puno lakše i bezbolnije prijaviti neprihvatljivo ponašanje, a gpp-u uvid u stanje u firmi i svijest o potrebama klijenata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: