Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om

#1:  [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: Nandino Post Postano: 22.05.2009. 18:03

- Istina je, upravo smo maloprije parafirali sporazum o suradnji, potvrdio je za Index Vladimir Šišljagić da je njegov HDSSB koalirao sa Gordanom Matkovićem na razini grada i županije.

Podsjećamo, HDSSB-ova lista je na izborima za Gradsko vijeće dobila 32,66 posto glasova, Matkovićeva nezavisna lista dobila je 18,97 posto glasova, što znači da zajedno taman prelaze 50 posto, te im je koalicija omogućila natpolovičnu većinu. U izborima za Županijsku skupštinu je HDSSB dobio 32,38 posto glasova, a Matkovićeva lista dobila je 11,05 posto glasova što znači da zajedno imaju nešto više od 43 posto. No, čini se da je za HDZ osječka izborna priča ipak svršena.

- Oko svega smo se složili i suglasni smo da ćemo nastaviti s razvojnim investicijama na razini grada, ali i županije, rekao nam je Šišljagić o koalicijskom sporazumu s Matkovićem. Naime, iako ova nova koalicija u Županijskoj skupštini i dalje nema većinu, očekuje se da će je dobiti nakon što dobiju tehničku podršku SDP-a, koji je na izbore za Županijsku skupštinu izašao u koaliciji sa HNS-om i DSU-om, te dobio 13,47 posto glasova.

Jedini način na koji bi vladajuća parlamentarna stranka mogla zadržati kakav-takav utjecaj u Osijeku je preko izbora za gradonačelnika ili za župana, koji su ušli u drugi krug. No, šanse im niti na tim frontama nisu sjajne. U gradonačelničkim izborima HDZ je podržao Antu Đapića koji je dobio 22,94 posto glasova, te se tako ugurao u drugi krut s Krešimirom Bubalom koji ima 38,71 posto glasova, te očekuje glatku pobjedu u drugom krugu. Nešto izjednačenija je situacija u izborima za župana, u kojima Šišljagić ima 39,63 posto glasova iz prvog kruga, dok HDZ-ov Tomislav Ivić ima 38,81 posto.

Piše: P.V./Index.hr

#2:   Autor: lavic Post Postano: 22.05.2009. 18:06

bravo gogi!!!!

#3:   Autor: Omnia Post Postano: 22.05.2009. 18:12

prodana dusa..................

#4:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: chager Post Postano: 22.05.2009. 18:13

Znači trebalo je prijeći stepenicu dokazivanja vrijednosti Matkovića samog, tj. napuštanje Đapića, da bi se steklo pravo koaliranja s HDSSB-om? Velika potvrda popularnosti Bubala, ali i polet Šišljagiću. Kolac glogov u srce ĐHSP-a. Nadam se da će Gordan smoći snage da spasi stranku prava od totalne propasti. Kao mladog i popularnog čovjeka, razumnog prije svega, želim mu uspjeha u radu, zajedno sa čovjekom koji će Osijeku pokazati da vrijedi više od svega do sada viđenog. Sretno novom gradonačelniku Kreši!

#5:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: Angelium Post Postano: 22.05.2009. 18:18

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Znači trebalo je prijeći stepenicu dokazivanja vrijednosti Matkovića samog, tj. napuštanje Đapića, da bi se steklo pravo koaliranja s HDSSB-om? Velika potvrda popularnosti Bubala, ali i polet Šišljagiću. Kolac glogov u srce ĐHSP-a. Nadam se da će Gordan smoći snage da spasi stranku prava od totalne propasti. Kao mladog i popularnog čovjeka, razumnog prije svega, želim mu uspjeha u radu, zajedno sa čovjekom koji će Osijeku pokazati da vrijedi više od svega do sada viđenog. Sretno novom gradonačelniku Kreši!


Stranku? Gordan? Pa mislim da Gordan više neće prismrditi HSP-u. Ne zato što mu neće dati, nego zato što je pokazao čiji je igrač zapravo... Jedna veeeeeelika sramota za njega. Kao veliki HSp-ovac - strašni HOS-ovac a dizat će ruku za Branimira Glavaša Laughing - za kojega je toliko puta rekao da ga istinski mrzi Very Happy - al dobro jasno je da njemu samo je važno da mu sjedaju pare u džep. Na kraju krajeva čovjek je vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...

#6:   Autor: justice Post Postano: 22.05.2009. 18:34

@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio

#7:   Autor: Omnia Post Postano: 22.05.2009. 18:39

u dobro si rekao justice, njok

#8:   Autor: mrgud1986 Post Postano: 22.05.2009. 18:40

ma najbitnije da đapić ne bude gradonacelnik, svi oni sebe financijski osiguraju...tko ne bi?! Ali ovo sto je đapić radio prešlo je svaku mjeru!!!!
E da, što se tice koalicije matkovic HDSSB, mislim da je to najbolja kombinacija, mladi i naizgled posteni Twisted Evil

#9:   Autor: Omnia Post Postano: 22.05.2009. 18:44

e da mi je biti na njihovom mjestu, Biloseva vila bi bila baraka naspram moje

#10:   Autor: tenjac Post Postano: 22.05.2009. 19:01

Omnia je napisao/la: ›
e da mi je biti na njihovom mjestu, Biloseva vila bi bila baraka naspram moje
Imaju oni vec svi vile i skupe aute u garazi.Nego,mene brine samo kako je Zderic preko noci propao.hm..

#11:   Autor: Sharon Post Postano: 22.05.2009. 19:03

justice je napisao/la: ›
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?

Mišljenja sam: zato što je on sam još tada kenjao po svom sadašnjem partneru HDSSB-u.
Eto ti principijelnosti, samostalnosti i nove priče...

#12:   Autor: tenjac Post Postano: 22.05.2009. 19:05

Zalit cemo mi svi za debelim kroz 4 mjeseca,zivi bili pa vidili.Mnogi projekti ce stati,od autobusnog kolodvora do Solarskog trga,strosika ce ostat u stanju kakvom je sada,2 nove zgrade a 10 potleusica,Kurtic ce odustat od gradnje,kopika se nece obnovit,unikom ce tonut,nece biti ni ono malo cvjeca sto su posadili...ETO VAM BUBALO!

#13:   Autor: tenjac Post Postano: 22.05.2009. 19:06

justice je napisao/la: ›
@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio
Sve si tocno napisao,svaka cast!

#14:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: magistar01 Post Postano: 22.05.2009. 19:07

nekako mi se ovdje naslo previse ljudi koji zele samo dobrobit Osijeka.. Bubalo, Lovokovic, Vrdoljak & Matkovic.. hohoho..
zivi bili pa vidjeli, samo da se pokrene osijek031.com smile

#15:   Autor: tenjac Post Postano: 22.05.2009. 19:08

lavic je napisao/la: ›
bravo gogi!!!!
Tebi ni zastava na avataru nestoji bas najbolje a kamoli rijeci sto nama tu serviras glupe.

#16: Cool  Autor: magistar01 Post Postano: 22.05.2009. 19:10

tenjac je napisao/la: ›
Zalit cemo mi svi za debelim kroz 4 mjeseca,zivi bili pa vidili.Mnogi projekti ce stati,od autobusnog kolodvora do Solarskog trga,strosika ce ostat u stanju kakvom je sada,2 nove zgrade a 10 potleusica,Kurtic ce odustat od gradnje,kopika se nece obnovit,unikom ce tonut,nece biti ni ono malo cvjeca sto su posadili...ETO VAM BUBALO!


a ti se onda najbolje preseli u Zagreb.. Cool

#17:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 22.05.2009. 19:13

Pička.

#18:   Autor: DomoljUb Post Postano: 22.05.2009. 19:29

i eto nama nove osječke priče....namještao si je staž u HOS-u, promovirao se kroz HSP pljuvačinom po Bubalu, Glavašu i Šisljagiću i napokon pokazao pravo lice - štetočima koja će napraviti sve samo da bude u vlasti i pogazit sve na tom putu.....svima vama koji ste glasali za njega tako vam i treba....

#19:   Autor: sokrat Post Postano: 22.05.2009. 19:37

justice je napisao/la: ›
@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio

..volem ovakve pametne postove da čitam.....
...svaka čast....

#20:   Autor: marijuan Post Postano: 22.05.2009. 19:45

tenjac je napisao/la (Pogledaj post): › Zalit cemo mi svi za debelim kroz 4 mjeseca,zivi bili pa vidili.


osobno, zažalio sam onog dana kad je stupio na vlast. pa onda malo poslije kad je unakazio trg Ante Starčevića, otvarao razne skupe i nepotrebne spomenike, malo gradio dvorane itd. pa je onda se malo aferilo bez bez sankcija, afera Kiosk još uvijek traje jer isti su ne prekoračili rok uklanjanja nego i dalje posluju.


tenjac je napisao/la (Pogledaj post): › ETO VAM BUBALO!


ja se nadam kod prreuzimanja vlasti od strane "mladih i sposobnih" javnost bude upoznata sa stanjem gradske blagajne i mogućnošću završetka svih projekata. drugo, za zapošljenje u gradskim poduzećima želim vidjeti javni natječaj, a ne međustranačko kadroviranje. ukoliko to ne bude ispoštovano, u startu ću veselo rogoboriti protiv takve vlasti.

#21:   Autor: PreacheR Post Postano: 22.05.2009. 19:51

DomoljUb je napisao/la (Pogledaj post): › i eto nama nove osječke priče....namještao si je staž u HOS-u, promovirao se kroz HSP pljuvačinom po Bubalu, Glavašu i Šisljagiću i napokon pokazao pravo lice - štetočima koja će napraviti sve samo da bude u vlasti i pogazit sve na tom putu.....svima vama koji ste glasali za njega tako vam i treba....

Svi su oni štetočine koje se samo žele domoći vlasti na ovaj ili onaj način. U ovom gradu smo u zadnjih par godina imali toliko presmiješnih i neprirodnih koalicija (uključujući i ove izbore) da ih nemam snage ni nabrajati.
Mislim da će Matković kupovati vrijeme da vidi kako će se razvijati situacija u HSP-u oko debeloguzog. Ako mu razvoj situacije ne bude išao na ruku, šmugnut će kod glavonje u HDSSSB i to je to

#22:   Autor: hihmih Post Postano: 22.05.2009. 20:47

evo i sdp se je izjasnio ,pa tko tu koga više jebe...

#23:   Autor: Fifa Post Postano: 22.05.2009. 20:51

matković realno sam ni nije imao šanse na ovim izborima, i ovaj rezultat koje je postigao me iznenadio, ali eto , istina, nije mu dugo ni trebalo da se prikloni bubalu, ako se mene pita neka, što prije dobijemo neku vrstu stabilnosti u gradskoj vlasti to bolje...
do sada smo bili predmet ruganja države, u 4 godine promjenili 14234235 koalicija i preživljeli još toliko odlaženja i prelaženja iz stranke u stranu...što prije stabilnost to bolje, bubalo je mlad, ZASAD se pokazao pošten, nadam se da će takav i ostati...pa da opravda taj glas koji je dobio...

#24:   Autor: nazareth Post Postano: 22.05.2009. 21:24

DomoljUb je napisao/la: ›
i eto nama nove osječke priče....namještao si je staž u HOS-u, promovirao se kroz HSP pljuvačinom po Bubalu, Glavašu i Šisljagiću i napokon pokazao pravo lice - štetočima koja će napraviti sve samo da bude u vlasti i pogazit sve na tom putu.....svima vama koji ste glasali za njega tako vam i treba....

Svaka čast! napokon pametan čovijek na forumu !
Nažalost u ovom gradu žive slijepci.
Ali doći će sve na vidjelo tko je što i koliko "jamio" mada se to već zna !

#25:   Autor: PEGY Post Postano: 22.05.2009. 21:41

Ovo je za Osijek jedina dobra kombinacija i prirodna koalicija.Bubalo i Matković danas su jedini u stanju nešto pozitivno pomaknuti u gradu.
Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 15:11; ukupno mijenjano 1 put.

#26:   Autor: Osječanin Post Postano: 22.05.2009. 21:53

A šta je trebao. Glumiti otok u gradskoj skupštini? Svaka stranka za sebe? Sami protiv svih. Nekima očito nije dosta krize u gradskoj vlasti.
Normalno da je koalirao sa Bubalom. Ta koalicija konačno donosi čvrstu vlast u gradu Osijeku a ne izbore svakih 6 mjeseci...

#27:   Autor: Ingo Post Postano: 22.05.2009. 22:08

pravi kupleraj ... ovdje je svatko sa svakim koalirao ... svako se sa svakim svadjao, pa onda opet koalirao ... pa se meni cini da oni ustvari nas samo rade budalama Smile

a u stvarnosti su i glavas sa svojom strankom, i matkovic i djapic samo metastaze hdza Smile

#28:   Autor: mikka Post Postano: 22.05.2009. 22:11

nazareth je napisao/la: ›
DomoljUb je napisao/la: ›
i eto nama nove osječke priče....namještao si je staž u HOS-u, promovirao se kroz HSP pljuvačinom po Bubalu, Glavašu i Šisljagiću i napokon pokazao pravo lice - štetočima koja će napraviti sve samo da bude u vlasti i pogazit sve na tom putu.....svima vama koji ste glasali za njega tako vam i treba....

Svaka čast! napokon pametan čovijek na forumu !
Nažalost u ovom gradu žive slijepci.
Ali doći će sve na vidjelo tko je što i koliko "jamio" mada se to već zna !


Slažem se i s jednim i s drugim. Šteta što ljudi ne vide kakva je to stranka HDSSB i kakvi su ljudi u njoj. Od svih mogućih opcija, HDSSB je najgora. A Matković...za njega čak ni nemam riječi...Kad misliš da su se osječani opametili, ispadne gore nego što je bilo prije. Sve je to tužno. Sad

#29:   Autor: Fifa Post Postano: 22.05.2009. 22:16

možda nije nova osječka priča, al mršavija je sigurno Laughing

#30:   Autor: Angelium Post Postano: 22.05.2009. 22:25

justice je napisao/la (Pogledaj post): › @angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio


A tko kaže da nismo? Ja sam sa Matkovićemu ratu od proljeća 2006. od tada kada sam dignuo glas protiv njegovih poltrončića bio sam debelo na ledu od njegove strane. Meni je svanulo kada je napokon otišao... Ali od tada od 2006. godine ja sam i dizao glas protiv njgea. A to što ti to ne znaš, e to je već tvoj problem. Laughing
Isto tako, do 2005. dok Matković nije postao dogradonačelnik to je bio čovjek za kojega bi obje ruke dao u vatru, no od trenutka kada je potpisao da preuzima tu dužnost jednostavno je čovjek skinuo masku i sad vidimo kakav je...

#31:   Autor: fazan Post Postano: 22.05.2009. 22:39

hm hm, da mi je samo vidjeti kisele face onih koji su glasovali za novu osječku priču a na kraju dobili Branimira Glavaša koji cirkusira po Bosni i ruga se cijeloj državi ...

a što bi s onim sloganom bez koalicija samo Osijek ... ili tako nekako ??? brzo je zaboravismo ...a principijelnost?

u gradu nam je ponovno široka koalicija: HNS, HDSSB, nezavisna kandidatkinja i nova osječka priča ... krasno ...

a svi skupa ne smiju prismrditi u Zagreb ... a kamoli očekivati pomoć ...

volio bih da se varam, ali bojim se da nam slijedi teških 4 godine ... godine u kojima će nam mozak ispirati Glas Slavonije i STV, u kojima ćemo se diviti Branimiru, inatiti se Zagrebu ... a neki drugi će napredovati ...

eh da, mislite li da će Ministarstvo ukinuti zabranu preleta aviona za zaprašivanje komaraca ? Smile

#32:   Autor: Uma Post Postano: 22.05.2009. 22:39

a šta je sad s njegovim parolama? "u nijednoj stranci" jao.....pa to je naprosto ogavno....bljuc....

#33:   Autor: nazareth Post Postano: 22.05.2009. 22:41

Krešimir Bubalo: župan Osječko – baranjski – Glavaš ga je stvorio 2004. Godine izvukavši ga s mjesta voditelja poslovnice Slavonske banke (a gle čuda Glavašev poltron pa radi u Slavonskoj banci) u Vukovaru i instalirao na mjesto Župana. Osobna marioneta Glavaša i osoba koja ne smije niti piškiti niti kakiti ako mu to sam general Glavaš ne odobri. I samo da nema tu jednu jedinu crtu zaslužio bi moje poštovanje, no ovako samo pokazuje osobine – lutke...

Vladimir Šišljagić – bivši osječki dogradonačelnik i osoba koja je 2007. Sa zakletim neprijeteljem (barem po njegovim riječima do tada) Benašićem stvorio protuzakonitu novu osječku vlast koja je, na svu sreću, trajala samo 11 dana. I u tom. Očiglednom krešenju zakona, Šišljagić je na sva usta vrijeđao pravnu državu, koja je,i pak u tom slučaju, pokazala da nekada i zna zafunkcionirati... Šišljagić se do 91. godine uredno izjašnjavao kao Srbin(što mu je i otac) te je kao takav i bio stipendist titovog fonda i oficirčina JNA pa čak i 91 usred najžešćim razaranja još uvijek radi kao vojni kirurg za JNA. Nakon osvajanja osječkih vojarni od strane JNA valjda shvaća da je Jugoslaviji kraj pa brže bolje mijenja dres (i nacionalnost) i postaje – velika Hrvatina. Čiti primjer ljigeži kakve je Glavaš okupljao oko sebe.

#34:   Autor: nazareth Post Postano: 22.05.2009. 22:43

hm hm, da mi je samo vidjeti kisele face onih koji su glasovali za novu osječku priču a na kraju dobili Branimira Glavaša koji cirkusira po Bosni i ruga se cijeloj državi ...

a što bi s onim sloganom bez koalicija samo Osijek ... ili tako nekako ??? brzo je zaboravismo ...a principijelnost?

u gradu nam je ponovno široka koalicija: HNS, HDSSB, nezavisna kandidatkinja i nova osječka priča ... krasno ...

a svi skupa ne smiju prismrditi u Zagreb ... a kamoli očekivati pomoć ...

volio bih da se varam, ali bojim se da nam slijedi teških 4 godine ... godine u kojima će nam mozak ispirati Glas Slavonije i STV, u kojima ćemo se diviti Branimiru, inatiti se Zagrebu ... a neki drugi će napredovati ...

eh da, mislite li da će Ministarstvo ukinuti zabranu preleta aviona za zaprašivanje komaraca ?



DA DA ALI NA ŽALOST LJUDI TO NE VIDE

#35:   Autor: zoroo Post Postano: 22.05.2009. 22:58

Kupleraj, stid me što sam dao glas tom prevarantu. Gordane išao si u Orašje kod Glavaša na janjetinu. Da Bog da ti prisjelo!

#36:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: mariox Post Postano: 22.05.2009. 23:01

stara osječka priča... pa ljudi ipak je tu riječ o političarima, sve se zaboravlja i preko svega se prelazi za šaku kuna...

#37:   Autor: nazareth Post Postano: 22.05.2009. 23:03

Nisam na ničijoj strani ali još uvijek smatram da sadašnja vlast sa "djelima" i "riječima" barem nešto dokazuje da se radi.

#38:   Autor: mariox Post Postano: 22.05.2009. 23:06

ma svi oni rade prije svega za sebe i onda pred izbore postave koji rasvjetni stup ili poprave pločnik i onda se kao radi....ma mi smo u šitu teškom

#39:   Autor: lufus Post Postano: 22.05.2009. 23:09

nazareth je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam na ničijoj strani ali još uvijek smatram da sadašnja vlast sa "djelima" i "riječima" barem nešto dokazuje da se radi.

Naravno Very Happy

#40:   Autor: TataMata Post Postano: 22.05.2009. 23:22

Osječanin je napisao/la: ›
A šta je trebao. Glumiti otok u gradskoj skupštini? Svaka stranka za sebe? Sami protiv svih. Nekima očito nije dosta krize u gradskoj vlasti.
Normalno da je koalirao sa Bubalom. Ta koalicija konačno donosi čvrstu vlast u gradu Osijeku a ne izbore svakih 6 mjeseci...
Ajd kontam da ga voliš zbog nogoša, al što se tiče projekta za Osijek i sve njegove građane ja sam za njega ljuta manga...to i ti dobro znaš...od njega niti jedne ideje čuo nisam...samo se uz mene okolo slikao dok sam ja šljakao....ali za HSP, a ne za pojedinca koji je čekao pogodan trenutak da zdimi...nije fer i bog...da nešto nije u redu možeš vidjeti po tome što ga sada HDSSB-ovci brane ko da je sam Glavaš...

#41:   Autor: studenac Post Postano: 22.05.2009. 23:40

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
justice je napisao/la: ›
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?

Mišljenja sam: zato što je on sam još tada kenjao po svom sadašnjem partneru HDSSB-u.
Eto ti principijelnosti, samostalnosti i nove priče...


Dali po vama HSP-ovcima ima netko "dostojan" da vodi grad i županiju osim BUBIMIRA ?! I ima li netko po kome nebiste pljuvali i bili toliko zavidni. Otreznite se,.... IZGUBILI ste izbore i najjače vaše uporište grad Osijek. To vam nitko nije kriv nego sami, shvačate li to ? osijek031.com smile

#42:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: nooky Post Postano: 23.05.2009. 0:29

ovo je nova osjecka pi...a ne nova osjecka prica...jos kad je ostao s djapicem kad ga je ovaj sutao ko malog majmuna se vidjlelo da je beskicmenjak...a ovi naivci popusili "novu osjecku pricu",..bravo

#43:   Autor: nazareth Post Postano: 23.05.2009. 0:30

mariox je napisao/la: ›
stara osječka priča... pa ljudi ipak je tu riječ o političarima, sve se zaboravlja i preko svega se prelazi za šaku kuna...

Ovo si odlično rekao! Samo da se radi o šačici kuna, nebi Gordan toliko grebao . Da nije Đapića on bi i dan danas bio jebeni referent ili neki zamjenik u "Zelenilu".

Kakva ljiga od čovjeka!

Taj bi Hitleru po..šio kitu samo da je na vlasti u gradu !
Stara "Nova" poznata Osiječka priča!
A tako slatkoriječiv čovijek, da je to čudo jedno !

#44:   Autor: nisam za Post Postano: 23.05.2009. 0:32

Ne razumijem baš sve komentare na ovu temu.
Prvi dolaze od nesretnih HSP-eovaca koji su izgubili izbore te će sada imati manje vijećnika nego Matković, još uvijek ne znamo koji je omjer hsp-hdz u šest osvojenih mandata. Normalno ih je razumjeti, gube pozicije, nadzorne odbore i sponzore.
Sada je kasno za pljuvanje, pobijedio vas je otpadnik, a razlika od 700 glasova u izboru za gradonačelnika vas još više boli.

Druga skupina komentara dolazi od razočaranih Matkovićevih birača. Koalicija između HDSSB-ea i Matkovića je logičan potez jer 9+5 daje stabilno gradsko vijeće. Pa Matković je i bio kandidat da bi osvojio vlast, pa nije se kandidirao da bi bio oporba. Zato se i bavi politikom a ne poljoprivredom ili koje škole je učio.

Treća skupina je ograničeni HDZ-ejovci koji pričama o prošlosti, tko je što radio do 91 i kako, već svjesno znaju da Osijek nikada nisu dobili. Isto tako zaboravljaju što je njihov kandidat za župana predavao i što je učio djecu po školama. Predmet se zvao ONO i DSZ SFRJ. Mislim da ne moram prevoditi što to znači.

Četvrta skupina koja je malobrojna skoro da je i nema, to su HDSSBejovci. Oni iskusno šute jer zašto bi stali u obranu Matkovića, logično da podržavaju pobjedu svoje stranke.

Ubrzo se može očekivati da će i ona 2-4 HSP vijećnika postati nezavisni te konačni odlazak Đapića u povijest kao lošeg političara.
Jednina dobra stvar ovih izbora je to što će Đapić otići, pobjeći nazad u Zagreb, samo ovaj put zauvjek.

#45:   Autor: nazareth Post Postano: 23.05.2009. 0:42

nisam za je napisao/la: ›
Ne razumijem baš sve komentare na ovu temu.
Prvi dolaze od nesretnih HSP-eovaca koji su izgubili izbore te će sada imati manje vijećnika nego Matković, još uvijek ne znamo koji je omjer hsp-hdz u šest osvojenih mandata. Normalno ih je razumjeti, gube pozicije, nadzorne odbore i sponzore.
Sada je kasno za pljuvanje, pobijedio vas je otpadnik, a razlika od 700 glasova u izboru za
gradonačelnika vas još više boli.

Druga skupina komentara dolazi od razočaranih Matkovićevih birača. Koalicija između HDSSB-ea i Matkovića je logičan potez jer 9+5 daje stabilno gradsko vijeće. Pa Matković je i bio kandidat da bi osvojio vlast, pa nije se kandidirao da bi bio oporba. Zato se i bavi politikom a ne poljoprivredom ili koje škole je učio.

Treća skupina je ograničeni HDZ-ejovci koji pričama o prošlosti, tko je što radio do 91 i kako, već svjesno znaju da Osijek nikada nisu dobili. Isto tako zaboravljaju što je njihov kandidat za župana predavao i što je učio djecu po školama. Predmet se zvao ONO i DSZ SFRJ. Mislim da ne moram prevoditi što to znači.

Četvrta skupina koja je malobrojna skoro da je i nema, to su HDSSBejovci. Oni iskusno šute jer zašto bi stali u obranu Matkovića, logično da podržavaju pobjedu svoje stranke.

Ubrzo se može očekivati da će i ona 2-4 HSP vijećnika postati nezavisni te konačni odlazak Đapića u povijest kao lošeg političara.
Jednina dobra stvar ovih izbora je to što će Đapić otići, pobjeći nazad u Zagreb, samo ovaj put zauvjek.

Nije loše razmišljanje, samo me zanimaju komentari poput tvojih kada i ako dobiju Bubalo i ostali "Šljam" što će biti s našim lijepim gradom...

#46:   Autor: nazareth Post Postano: 23.05.2009. 0:45

Bubalo mi je inače OK. samo što pije vodu iz nepitkog bunara.

Vjerujem da će na vrijeme razbiti čašu dok se ne otruje ...

#47:   Autor: nisam za Post Postano: 23.05.2009. 0:55

nazareth je napisao/la: ›
Nije loše razmišljanje, samo me zanimaju komentari poput tvojih kada i ako dobiju Bubalo i ostali "Šljam" što će biti s našim lijepim gradom...


Ovo stanje koje je sada je dno dna. Sve gradske firme su u minusu radi populističkih projekata i ne poštivanja struke. Svi projekti su premašili planirana sredstava počevši od nadhodnika na kolodvoru do trga u Donjem gradu i tramvajske pruge. A maćuhice da ni ne spominjem. Isto tako minus na računu će jako teško biti nadoknaditi a da grad normalno funkcionira a tek kada dođu računi za poslove naručene u zadnjih mjesec dana, mislim da će nakon revizije (privatne ili državne) Đapić polako put pod noge pa za Glavašem u Bosnu.

#48:   Autor: c++ Post Postano: 23.05.2009. 1:01

nazareth je napisao/la: ›
Bubalo mi je inače OK. samo što pije vodu iz nepitkog bunara.

Vjerujem da će na vrijeme razbiti čašu dok se ne otruje ...


Joooj! pa Bubalo je otrovi barem je ostvario što je an od dana kad je došao na mjesto župana!
Nedao bog da nam takav INDIGO BOY vodi grad!

Anto Đapić nemože parirat Plavom momčiću na daljinsko upravljanje ili ti REMOTE CONTROL at BiH , ali je barem učinio ono što je obećao pa koliko god on bio Mastan i Debel ili šta ja znam već kako ga nazivate. Čovjek je barem raskopao grad !!!

#49:   Autor: domba_dgo Post Postano: 23.05.2009. 1:17

Ljudi mislim da je ovo jedan od crnjih dana u novijoj povijesti grada! Mislim da ćete svi govoriti za par godina,kao uzoriti general Glavaš, da ste instalirali monstrume na vlast. Niste ni s svijesni tko su ti ljudi! Pustiti Glavašu i Matkoviću dvojici največih [uklonjeno] vlast je jednako samoubojstvu perspektive grada! Sada će se lagano privatizirati i gpp, prodati zemljušte u bescijenje "poduzetnicima" , izvačiti će se milijuni nekontrolirano iz Unikoma i ZOO-a preko Matkovićeve marionete Doležala, ni kune koju ne moramo nećemo dobiti iz Zagreba, zašto bi se Sanader trudio pomoći ljudima koji ga nazivaju monstrumom??? Kao što sam rekao neki dan, mislim da ćemo se svi sjećati s nostalgijom vremena kada nam je dužina pruge u gradu bila najveći problem!!! Bubi i Matković su to sve lijepo dogovorili još prije par mjeseci igrajući tenis , a vi ovce popasli Novu osječku priču! Joj baš ste ovce!!!

#50:   Autor: centurion Post Postano: 23.05.2009. 1:34

kakvi milijuni ce se izvlaciti ? pa sve gradske firme su u minusu od dolaska Đapića,zemljista rasprodana ili dodjeljna Bilosu..
kuna od sanadera nikad nismo ni dobili jer sve ide za vinkovce,nasice i valpovo gdje imau vise od 50% Smile Very Happy

#51:   Autor: TataMata Post Postano: 23.05.2009. 1:38

Ne sekiraj se dovoljno je 50% + 1 glas u drugom krugu i toliko će i bit...za Đapa, a i za Ivića...

#52:   Autor: c++ Post Postano: 23.05.2009. 1:53

Neznam tko je financirao 80% dvoranu gradski vrt?!

Vjerojatno moja pokojna baka!
Joj stado ovaca pase po ovom gradu isprazne laži.
Katastrofa !

#53:   Autor: centurion Post Postano: 23.05.2009. 1:55

Odi u Valpovo,Nasice ili Vinkovce pa pogledaj ovce.glasaju za adz i sretni su kad ih sanader nagradi sa novim obecanjem za vjernost Very Happy
svaka cast vama sto se registrirate samo zbog izbornih tema..jos 9 dana ste tu,neki su vec i otisli ,
pozdrav Mato tvrđa, pravaška vojska Very Happy Very Happy

#54:   Autor: lufus Post Postano: 23.05.2009. 1:59

c++ je napisao/la (Pogledaj post): › Neznam tko je financirao 80% dvoranu gradski vrt?!

Tko?

#55:   Autor: essek031 Post Postano: 23.05.2009. 2:06

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Odi u Valpovo,Nasice ili Vinkovce pa pogledaj ovce.glasaju za adz i sretni su kad ih sanader nagradi sa novim obecanjem za vjernost Very Happy
svaka cast vama sto se registrirate samo zbog izbornih tema..jos 9 dana ste tu,neki su vec i otisli ,
pozdrav Mato tvrđa, pravaška vojska Very Happy Very Happy


Pa bilo bi i nama bolje da i nas Sanader nagradi za vjernost, nego da nas kazni za inat, zar ne??? Onda ne bi išli samo novci u Valpovo, Našice, Vinkovce nego prvenstveno u Osijek, zar ne???

#56:   Autor: centurion Post Postano: 23.05.2009. 2:14

odi vidi Valpovo,Nasice i Vinkovce pa ces skuzit sta sam htio reci Smile
zato smo i tolko dobili sto smo pickice uvijek i idemo se uvlacit u Zg.
ak je ovdje 20 % teritorija i ako zivi 20% ljudi kako onda iz proracuna ide 8% sredstava. ako smo razruseni ratom onda nam nije dosta 8%,nije nam dosta ni 20% jer bi tako kaskali za ostatkom Hrvatske nego nam treba 30% al ne,Ivo mora gradit most za peljesac Twisted Evil

#57:   Autor: karamba Post Postano: 23.05.2009. 3:56

Ma sto bi Sanader slao novce u Osijek bez veze?

Poslao nam je Dragana Kovacevica da digne ovaj grad iz mrtvila... samo nikako da krene. Smile

Ono sto siroti HSP-ovci neznaju o Draganu Kovacevicu (aka Lepi Cane) pa se upecali u koaliciji s njim i tako si unistili stranku, je to kada je ministar Cobankovic (kojeg inace jako cijenim i zaista je jedan politicki pozitivan lik) selio u novo ministartstvo poveo sa sobom cijelo osoblje iz svog starog ministarstva osim naseg Lepog Caneta. Smile

Tako da s ovakvim ljudima u HDZ-u u Osijeku, tesko mozemo ocekivati da ce nam oni "donijeti" neke novce iz Zagreba.

Jao, sad ovo zadnje kad sam si procitao sam se zamislio... mi zivimo u 21. stoljecu, decentralizacija svuda oko nas a mi moramo molit Zagreb da nam daje novce da bi se razvijali...

A oni ucjenjuju pola miliona ljudi u ovom djelu Hrvatske s naputkom za koga treba glasati kako bi stigli ti novci...

#58:   Autor: Osječanin Post Postano: 23.05.2009. 7:57

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
A šta je trebao. Glumiti otok u gradskoj skupštini? Svaka stranka za sebe? Sami protiv svih. Nekima očito nije dosta krize u gradskoj vlasti.
Normalno da je koalirao sa Bubalom. Ta koalicija konačno donosi čvrstu vlast u gradu Osijeku a ne izbore svakih 6 mjeseci...
Ajd kontam da ga voliš zbog nogoša, al što se tiče projekta za Osijek i sve njegove građane ja sam za njega ljuta manga...to i ti dobro znaš...od njega niti jedne ideje čuo nisam...samo se uz mene okolo slikao dok sam ja šljakao....ali za HSP, a ne za pojedinca koji je čekao pogodan trenutak da zdimi...nije fer i bog...da nešto nije u redu možeš vidjeti po tome što ga sada HDSSB-ovci brane ko da je sam Glavaš...


Gle TataMata. Ti si u politici atipičan lik. Moram priznati da mi je žao što te neće biti u gradskoj vlasti. Kamo sreće da je takvih još 50 ljudi u gradskoj vlasti.
Što se tiče Matkovića, to kako se on samostalno ponaša u gradskoj vlasti tek trebam vidjeti. Nitko meni nije "idol" da je nezamjenjiv. Ako se pokaže lošim za grad Osijek, ne bih za njega glasao pa da je 100 puta navijač Osijeka ili predsjednik kluba.
A ovo što je koalirao sa Bubalom sasvim je očekivano. Ili je bolje da su svi sami protiv svih, svaka politička opcija sama za sebe u gradskoj skupštini???
Sad imaju vlast u gradu pa da vidimo...

#59:   Autor: chager Post Postano: 23.05.2009. 7:57

nisam za je napisao/la: ›
Ne razumijem baš sve komentare na ovu temu.
Prvi dolaze od nesretnih HSP-eovaca koji su izgubili izbore te će sada imati manje vijećnika nego Matković, još uvijek ne znamo koji je omjer hsp-hdz u šest osvojenih mandata. Normalno ih je razumjeti, gube pozicije, nadzorne odbore i sponzore.
Sada je kasno za pljuvanje, pobijedio vas je otpadnik, a razlika od 700 glasova u izboru za gradonačelnika vas još više boli.

Druga skupina komentara dolazi od razočaranih Matkovićevih birača. Koalicija između HDSSB-ea i Matkovića je logičan potez jer 9+5 daje stabilno gradsko vijeće. Pa Matković je i bio kandidat da bi osvojio vlast, pa nije se kandidirao da bi bio oporba. Zato se i bavi politikom a ne poljoprivredom ili koje škole je učio.

Treća skupina je ograničeni HDZ-ejovci koji pričama o prošlosti, tko je što radio do 91 i kako, već svjesno znaju da Osijek nikada nisu dobili. Isto tako zaboravljaju što je njihov kandidat za župana predavao i što je učio djecu po školama. Predmet se zvao ONO i DSZ SFRJ. Mislim da ne moram prevoditi što to znači.

Četvrta skupina koja je malobrojna skoro da je i nema, to su HDSSBejovci. Oni iskusno šute jer zašto bi stali u obranu Matkovića, logično da podržavaju pobjedu svoje stranke.

Ubrzo se može očekivati da će i ona 2-4 HSP vijećnika postati nezavisni te konačni odlazak Đapića u povijest kao lošeg političara.
Jednina dobra stvar ovih izbora je to što će Đapić otići, pobjeći nazad u Zagreb, samo ovaj put zauvjek.

svaka čast, dobar, dobar, ovako što volim pročitati, realnost, tako treba, analiza...

#60:   Autor: Baudolino Post Postano: 23.05.2009. 8:05

nazareth je napisao/la: ›
...

Vladimir Šišljagić – bivši osječki dogradonačelnik i osoba koja je 2007. Sa zakletim neprijeteljem (barem po njegovim riječima do tada) Benašićem stvorio protuzakonitu novu osječku vlast koja je, na svu sreću, trajala samo 11 dana. I u tom. Očiglednom krešenju zakona, Šišljagić je na sva usta vrijeđao pravnu državu, koja je,i pak u tom slučaju, pokazala da nekada i zna zafunkcionirati... Šišljagić se do 91. godine uredno izjašnjavao kao Srbin(što mu je i otac) te je kao takav i bio stipendist titovog fonda i oficirčina JNA pa čak i 91 usred najžešćim razaranja još uvijek radi kao vojni kirurg za JNA. Nakon osvajanja osječkih vojarni od strane JNA valjda shvaća da je Jugoslaviji kraj pa brže bolje mijenja dres (i nacionalnost) i postaje – velika Hrvatina. Čiti primjer ljigeži kakve je Glavaš okupljao oko sebe.


Ovo je govor mržnje i, usto, laž.
HDZ-ovci i HSP-ovci su sa svojim sramotnim ustaško-huškačkim komentarima doveli do toga da ću ako izađem na drugi krug - glas dati Šišljagiću. A ljevičar sam i Glavaš mi se gadi. Bravo čobani, to je taj mentalitet samoubojice iz zasjede.

#61:   Autor: Baudolino Post Postano: 23.05.2009. 8:16

Inače moji posebni pozdravi Biljani Borzan, šefici osječkog SDP-a, koja čini sve da od osječkog SDP-a napravi HSLS - stranku koja ne prelazi prag. Toliko nesposobnosti, manjka svake ideje i inicijative - to se rijetko viđa u jednoj osobi.
Umjesto da SDP kao legitimni partner uđe u koaliciju s HDSSB-om - jer što je dozvoljeno Vesni Pusić i HNS-u mora biti dozvoljeno i SDP-u, naša Biljana se odlučila za aktivno nečinjenje. I snebivanje kako si Vrdoljak može dozvoliti takve stvari. A Vrdoljak ne zove za svaku stvar Čačića, nego odlučuje sam. Dok Bilja ni recept u stanju nije napisati ako Zoki ne amenuje, između dva samozaljubljena gledanja u ogledalo.

Bravo Biljana - sad će Mačak, Đapićev potrčko i sitni mufljoz, dijeliti pozicije u gradskim poduzećima i ostale sinekure dok se ti budeš snebivala narednih par mjeseci. U politici je, inače, jedini neoprostivi grijeh biti nesposoban uzeti vlast - osim ako niste u osječkom SDP-u.

#62:   Autor: essek031 Post Postano: 23.05.2009. 8:20

Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo je govor mržnje i, usto, laž.
HDZ-ovci i HSP-ovci su sa svojim sramotnim ustaško-huškačkim komentarima doveli do toga da ću ako izađem na drugi krug - glas dati Šišljagiću. A ljevičar sam i Glavaš mi se gadi. Bravo čobani, to je taj mentalitet samoubojice iz zasjede.


Ma jesi li ti zdrav? Gdje ti vidiš ustaše, ustaško-huškačke komentare? Ako ti svugdje vidiš ustaše, zapitaj se za svoje zdravlje. A za takve ustašofobičare kao ti je čika glava imao poseban tretman u garaži... Zato se zamisli kome daješ glas.

#63:   Autor: zec965 Post Postano: 23.05.2009. 9:18

tenjac je napisao/la: ›
Zalit cemo mi svi za debelim kroz 4 mjeseca,zivi bili pa vidili.Mnogi projekti ce stati,od autobusnog kolodvora do Solarskog trga,strosika ce ostat u stanju kakvom je sada,2 nove zgrade a 10 potleusica,Kurtic ce odustat od gradnje,kopika se nece obnovit,unikom ce tonut,nece biti ni ono malo cvjeca sto su posadili...ETO VAM BUBALO!


Znas li ti koliki je dug Grada, trenutacno, koji je napravio tko?

#64:   Autor: hengl Post Postano: 23.05.2009. 9:18

HDZ za početak treba provjeriti jel Đapić i Matković imaju dvojno državljanstvo da i oni ne zbrišu u BiH. Zatim pokrenuti poštenu istragu oko njihovog bogaćenja pomoću gradskih firmi iz kojih su isisavali novac pomoću bratovog obrta MGM (Matković) ili Krov iz Širokog polja, Urban iz Osijeka, Osijek-Koteks...itd što je radio Đapić. HDZ samo treba dati Bajiću odriješene ruke i osječka [uklonjeno]-politička scena će se začas prorijediti. A u drugom naletu ODO pod povećalo treba staviti poslovanje najvećeg zla osječkih gradskih poduzeća - Doležala. To je mirnodopski zločin što je on napravio od Ukopa i Unikoma. Kad to napravi HDZ može računati na neki uspjeh u Osijeku. Misli li netko drugačije?

#65:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: more456 Post Postano: 23.05.2009. 9:19

U Županiji HDSBB-u (stranci ratnog zločinca) i Matkoviću fali još par vijećnika. Mislim da će tu polovicu obilato prijeći i da im tehnička pomoć SDP-a neće trebati. Osim HNS-a za pretpostaviti je da će Darko Bajto, Pavo Šarčević, Kozina... i ostali vijećnici HSU, HSS i HSLS pretrčati pobjedniku. HSS, HSLS i HSU nikada ne ostaju u oporbi.

#66:   Autor: hengl Post Postano: 23.05.2009. 9:37

More 456, potpuno sinažalost u pravu. Ovaj prvi je samoproglašeni stručnjak za smeće koji bi sve dao da mu je ponovo doći u Unikom. Al ne kao smetlar što bi po srednjoj stručnoj spremi mogao biti jer sam se hvali kako je čitav ekonomski faks položijo preko veza s profesorima koje je vodijo na janjetinu kad bi mu sa studentskog stigla lova od kopanja kanala). Đakovački frizer Pavo je i sam u takvoj poreznoj gabuli što svi već znamo tako da moli dragog boga da se ne počne čeprkat po njegovom poslovanju. Taj Kozina je nepoznanica. Uglavnom ljepo društvo s rukama u pekmezu do laktova. Zanima me hoće li Glavaš iz Bosne poslati faks u nadzorni odbor ljekarne da smjene Bajtu s mjesta direktora jer je svugdje protiv Glavaša. Sad će bajto odma reć Glavašu da će ga u drugom krugu podržati svi HSLS birači sa svojih 0,77% glasova

#67:  Re: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 10:00

Pozdrav Gospodo sa foruma.
Već duže vrijeme pratim forum ali se nisam htio uključivati jer ne vidim smisao baljezganja u monitor.. Very Happy . Malo moram , jer i sam volim slušati razmišljanja ljudi.

Osobno nemam protiv nikog ništa,svatko kroji svoju sudbinu , pa ni protiv samog Đapića jer smo sami krivi koga dovodimo na vlast i što sve dopuštamo i većim strukturama,u samoj državi.
Pogledajte malo što Francuzi rade kada ih vlastita država gazi.
No , ipak reagirati moram.
Dosada se radilo po gradu to je evidentno ali dragi moji forumaši što se gradilo.
Gradili su se trgovi,pločnici,pruge i ini projekti poput mosta i rekonstrukcija duplo skupljih nego planirano.
Jeste li se ikada zapitali zašto se to radi?
Što ti imaš protiv Đapića i inih likova odkada je došao na vlast samo se gradi po gradu?

Hoćete mi reći da je to bitnije od ulaganja u gospodarstvo,da vaš potomak ima stabilan i adekvatno plaćen posao , da može otići u mesnicu i ne past u nesvijest kad vidi da je kila mesa 50 kn.
Da je bitnije od toga da svome djetetu omogućite besplatno školovanje i sve potrebno za njegov razvoj i uspjeh dok sam ne bude sposoban upravljati svojim životom.
Zar ne mislite da bi vašim roditeljima trebala pomoć da se netko adekvatno brine o njima ako vi ne možete , jer imate 5 djece , bolesnu suprugu i raznih problema.
Zar ne bi bilo dobro da plin ne poskupi za 200 % u idućih 2-3 godine.
o ostalim komunalnim i inim glupostima da ne pričam što nas čeka.
Zar ne bi bilo dobro da si možete priuštiti ljetovnaje barem jednom u 5 godina da vidite more , ne na televiziji , već da umočite papke u njega.

Ali ne mi ćemo bacati lovu na razne kvazi projekte koji se ne rade za Vas ni za mene , nego kao za svoje građane da ne bi lajali da nista ne radim za grad ) ma sto vi mislite komu ide dio od tih projekata).
Daj bože dokaza.
Da gradila se pruga od 10 mil eura , osobno bi ju sagradio da mogu , ali nemože biti prioritet.S tih 10 mil eura se moglo poticati poduzetnike smanjivši im razne namete u prvim godinama poslovanja da stanu na noge i zapošljavaju stanovništvo.

Ja ne kažem da se ti projekti ne trebaju napraviti,trebaju daleko od toga.
Ja bi iz svog vlastitog đepa dao za to sve,da imam.
Za prugu , za trg u donjem gradu .
Ali to NE MOŽE BITI PRIORITET.jednostavno ne može.
Ako se nastavi ovakav natalitet, Osijek će za 30 godina imati 50 tisuća stanovnika.
To MORA BIT PRIORITET.
Gospodarstvo MORA BITI PRIORITET.
Školovanje MORA BITI PRIORITET.

Koliko se sjećam vi sami pripadnici hsp-a pljujete po Matkoviću što je izašao iz vaše stranke (što mu je bio i najbolji potez ikada).
To je onaj naš mentalitet pljujmo di stignemo , pljuvačke nikada dosta , ako je nema popit ćemo vode malo pa ćemo pljuvati i dalje.. Very Happy
Protiv toga se nemože.
Neke se uči od malena to , neznam.
Ali ovakva koalicija , ako će stvarno do nje doći , je ono najbolje što se gradu može po meni dogoditi , jer će se rezultati vrlo brzo vidjeti.

Mislio sam sada komentirati štošta ali mi se iskreno ne da toliko pisati niti pregledavati što sam napisao prethodno jer vidim da nekim forumašima je bitan jako pravopis pa neka mi oproste za griješke , Very Happy

Pozdrav svima i čujemo se za par godina na ovom istom mjestu i nadam se da će isti ljudi ostati koji su komentirali dosad pa ćemo komentirati što se napravilo, a što ne.

Komentirati član koje sam stranke je suvišno. Very Happy

U iščekivanju uvida u dosadašnje vladanje gradom,srdačno vas pozdravljam... Very Happy

#68:   Autor: hengl Post Postano: 23.05.2009. 10:00

Btw, nije mi jasna ta teniska koalicija. Ne znam od kada Bubi igra taj bijeli plemeniti pomodarski sport?
Znam da je Matković dok nije postao gradonačelnik u ruci nešto slično reketu držao samo ašov, motiku i slične voćarske rekete. Onda je gospon skorojević preko noći htio da promijeni svoj seljo-beljo imidž pa je kao predsjednik NO Ukopa zaposlio teniskog trenera Ljubu koji mu je besplatno davao teniske početničke sate. Kad je Matković postao u tenisu bolji od Đapića a Vrbošićeva studentica u nabavi Unikoma otkazala poslušnost zbog njenog %, onda se Ljubo premjestijo u nabavu Unikoma. Eto, to je ta nova osječka teniska priča ovog lika koji tenisom u petoj deceniji pokušava priskrbiti malo gradskog štiha. Ne bi me iznenadilo i da poput svog sponzora koji je na čudan način došao do nekih placeva pred kuću u Mrežničkoj koju je kao ljuti HOSovac kupio od omraženog Srbina stavi malo antičkih i rimskih statua i jonskih stupova. Primitivizam i kičeraj idu ruku pod ruku

#69:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 10:15

ja se ispričavma ja sma nešto krivo stisnio izgleda...Very Happy...neka se obrišu ovi isti komentari...

Moderator: ispravljeno je ;-)

#70:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: fifla Post Postano: 23.05.2009. 10:18

Vidi se da je Matković ućio od Đapića i da je politička kurva.

#71:   Autor: hengl Post Postano: 23.05.2009. 10:31

Ma ne, nije. Di bi Matković to bio. Baš me zanima jel pokazo Bubalu salda konti koliko mu je bracika posla obrnuo s poglavarstvom i gradskim firmama i koliko % nije naplatijo. Sigurno mu je sve plaćeno 100%!!!! A kralju cvijeća, gabaritu, hongoldojiji....kolko njima duguje? Bratski [uklonjeno] koji ustvari mi plaćamo, a onaj sponzor sa kič vilom i imitacijom antiknih figura i stupova su tek šminka. Bit će to jednog dana vrlo lijep mauzolej koji će obilazit strani turisti gdje će vodiči u Prenjskoj objašnjavati: das ist ajn kičeraj hauze. Ajn plac ist stolen of ajne burg firme. Dize hauze iz bilt in glajh cajt kom i športhale. Ajne fetmen und ajne obstmen mahen grose hilfe inhaber of dize hauze mit idee of cuzamen partneršift... Itd
Hofentlich, her Bajich vil mahen ajn kontrole wie her Matkowich und her Anton mahen dize hilfe her Shelko. Her Shelko inache kaufen grose plac of grunpark im nee of Baumaks. Filajh in glajhe prajs kaufen und dize plac auh? Got wisen

#72:   Autor: hengl Post Postano: 23.05.2009. 10:39

Jetct su on potezu her aus ODO und ŽDO fir beginen und špetr USKOK darum fil dan draj personen inkluden in dize proces of geštolen burg geld und plac und mahen inligal arbajt cum bruder. Her Matkowich bruder kaufen ales fir burg firme und landhaus in Tvrdja. Und ales ist becalen bruder. Bruder ist zer glik mit dize arbajt. Fil gdlt lasen in privat bank konto ausland cum bajšpil Boznien und Hercegovinen. Bruder Matkvich zehr inteligent štolen geld, aber jetct pisl štop darum bekomen zer geferlih

#73:   Autor: lavic Post Postano: 23.05.2009. 10:54

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ne sekiraj se dovoljno je 50% + 1 glas u drugom krugu i toliko će i bit...za Đapa, a i za Ivića...


Rolling Eyes jesi ti jeo bunike

#74:   Autor: TataMata Post Postano: 23.05.2009. 11:13

lavic je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ne sekiraj se dovoljno je 50% + 1 glas u drugom krugu i toliko će i bit...za Đapa, a i za Ivića...


Rolling Eyes jesi ti jeo bunike
Misliš zato što se družim s HDZ-ovcima ili... Smile

#75:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 11:46

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ne sekiraj se dovoljno je 50% + 1 glas u drugom krugu i toliko će i bit...za Đapa, a i za Ivića...

Ovo isto slušali smo prije prvoga kruga, i naravno da si svaki puta poslije nekakve ankete, te napokon poslije izbornih rezultata naglo zašutio.
I nakon par dana se pojavio sprdajući se.

Pa prije samo par dana si za Matkovića izjavio da je vrijeme da se ratne sjekire zakopaju! Šta je sad? Shvati da lagano dobivate košaricu od svih.

#76:   Autor: TataMata Post Postano: 23.05.2009. 11:56

Pa ne mogu stalno bit ozbiljan....i ljut...i on line.... Smile

#77:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 11:57

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Pa ne mogu stalno bit ozbiljan....i ljut...i on line.... Smile

To se poštiva.

#78:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 12:00

e što mislite jer Drava za kupanje?..Very Happy

#79:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 12:01

Drava je uvijek za kupanje, bolja od bilo kojeg bazena, mora ili bajera.

#80:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 12:02

e ali ja nigdje nisam vidio potvrđeno za ovo koaliranje s Matkovićem , jer to negdje objavljeno uopće?

#81:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 12:10

osim ovdje jel...Very Happy

#82:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 12:13

Objavio Index pod nazivom HDZ SKROZ IZGUBIO OSIJEK: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om, Osijek031 prepisao tekst sa Indexa - naravno ne i naslov, bilo sinoć na STV-u, objavio Dnevnik.hr i HINA.

#83:   Autor: guerra Post Postano: 23.05.2009. 12:21

Žalit će te vi svi za Đapićem.......... sad ćemo vidjet koliko će nam država pomagat.....

#84:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 12:29

šmrc..Very Happy

#85:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 12:30

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Objavio Index pod nazivom HDZ SKROZ IZGUBIO OSIJEK: Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om, Osijek031 prepisao tekst sa Indexa - naravno ne i naslov, bilo sinoć na STV-u, objavio Dnevnik.hr i HINA.



aha hvala..nisam baš gledao okolo detaljno pa ko će ga znat ništa ja ne vjerujem dok nije crno na belo pred mojim očima..Very Happy

#86:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 12:32

@guerra daj ne budi smješan.
Po tebi HDZ mora svuda bit na vlasti??
Upravo zbog ovakvih pacjenata koji su u zabludi HDZ još dobiva glasove.
Inače, vidim koliko je Vukovarsko srijemska županija razvijena (skoro kao Albanija), a tamo ti je taj tvoj adeze na vlasti oduvijek.
Inače kenjavite o nekakvim komarcima i kako ako Bubalo bude gradonačelnik država neće davati novce, a danas imamo situaciju da Grad nema lovu za borbu protiv komaraca, država također. A tko je trenutno na vlasti i u gradu i državi?
Stoga malo razmisli kakve stvari lupetaš.


Zadnja promjena: OsijekNepokoreniGrad; 23.05.2009. 12:34; ukupno mijenjano 1 put.

#87:   Autor: essek031 Post Postano: 23.05.2009. 12:34

koliko sam ja vidio, komarci se iz aviona skoro svaki drugi dan zaprašuju...

#88:   Autor: mikka Post Postano: 23.05.2009. 12:34

guerra je napisao/la: ›
Žalit će te vi svi za Đapićem.......... sad ćemo vidjet koliko će nam država pomagat.....


Tako je...Vlada neće pomagati HDSSB - u jer su cijelo vrijeme protiv nje. Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine. Nije mi jasno kako pojedinci to ne vide. Eto, jednostavno mi nije jasno s čime ljudi razmišljaju u gradu Osijeku.

#89:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 12:37

Razmišljaju svojom glavom, napokon.
Ovo su priče za malu djecu, kažem opet, pogledaj Vukovar i Vinkovce gdje je HDZ na vlasti, pogledaj Varaždin i Istru gdje nije. Tko je napredniji?

#90:   Autor: voditelj_smjene Post Postano: 23.05.2009. 12:38

naš je najveći problem što je gospodarstvo na najnižim granama i sad se svi tuku za vlast ko psi jer je to jednini izvor novaca (namješteni natječaji, uhljebljenje stranačkih kadrova i sl.)

što se izbora tiče, hdssb & Co. je jedini mogući izbor (iako ne volim Glavaša ni Šišljagu) jer država ucjenjuje ljude da podrškom za Hdz privuku novce iz proračuna, tu je i ta famozna recesija za koju svi krive vladu, a da ne govorim o pravosuđu gdje se sudi samo onima u koje sanader upere prstom,
Tako se Đaponja zeznuo jer je trebao koalirati poslje izbora, ovako je unaprijed potpisao poraz, zato je i Matković pobjegao na vrijeme.

Uglavnom volio bih da jednom budemo kao Istra, Rijeka, Varaždin, Međimurje i Zagreb koji nikad nisu imali problema sa državom jer su imali privredu, a još više da i mi imamo svog Keruma da dođe i razj....e sve političare i lupi šakom o stol, jer ovi su dosita svi jednaki bez iznimke

#91:   Autor: essek031 Post Postano: 23.05.2009. 12:39

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Razmišljaju svojom glavom, napokon.
Ovo su priče za malu djecu, kažem opet, pogledaj Vukovar i Vinkovce gdje je HDZ na vlasti, pogledaj Varaždin i Istru gdje nije. Tko je napredniji?


Varaždin i Istra nisu imali rata i Glavu za gospodara života i smrti. Very Happy

#92:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 12:40

jedva čekam da prođe sezona sad pa negdje 9-10 mjesec..pa ćete svi vi veliki zagovornici današnje vlasti vidjeti što je pogodilo Hrvatsku.
Kada padne u vodu floskula da će turizam izbaviti zemlju iz krize , bit ćemo sretni ako bude minus samo 30%.
A da ne govorim o otkazima koji pršte na sve strane a medijima se manipulira temam sa Slovenijom da se makne fokus sa krize koja nas proždire.

E sad sam već gladan..Very Happy

#93:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 12:42

Ma kakva današnja vlast, to je vlast osobnih interesa. Državom vlada mafijaška organizacija, HSP, HSS i HSLS su sateliti koje HDZ koristi za svoje potrebe i tu nema ništa drugo.

Vedrane optimističan si sa 9.-10. mjesecom. Dajem im maksimalno 2 do novog rebalansa.

#94:   Autor: guerra Post Postano: 23.05.2009. 12:56

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
@guerra daj ne budi smješan.
Po tebi HDZ mora svuda bit na vlasti??
Upravo zbog ovakvih pacjenata koji su u zabludi HDZ još dobiva glasove.
Inače, vidim koliko je Vukovarsko srijemska županija razvijena (skoro kao Albanija), a tamo ti je taj tvoj adeze na vlasti oduvijek.
Inače kenjavite o nekakvim komarcima i kako ako Bubalo bude gradonačelnik država neće davati novce, a danas imamo situaciju da Grad nema lovu za borbu protiv komaraca, država također. A tko je trenutno na vlasti i u gradu i državi?
Stoga malo razmisli kakve stvari lupetaš.


#95:   Autor: lavic Post Postano: 23.05.2009. 12:57

mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes

#96:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: lavic Post Postano: 23.05.2009. 13:01

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › HSP, HSS i HSLS su sateliti koje HDZ koristi za svoje potrebe i tu nema ništa drugo.


to su sve stranke koje postoje sad i jos neko vrijeme do iducih parlamentarnih izbora, nakon toga ce otici u zaborav kao i sve ostale koje su koalirale sa HDZ-om

mene samo cudi da SDP nezna prepoznati jacinu HDSSB-a u ovom djelu hrvatske i da snjima potpise pakt, u buducnosti bi mu to jako moglo pomoci... no ocito je da milanovic nezna povuci nijedan pravi potez Rolling Eyes

#97:   Autor: guerra Post Postano: 23.05.2009. 13:08

OsijekNepokoreniGrad

ajd ti ne lupetaj.... i pacijent si ti jer ne vidiš dalje od nosa. Znam da je Đapić jedini gradonačlnik koji je pokrenio ovaj grad jer bi danas bili na istom mjesto kao i prije njegovog dolaska.
Komarci kao da je to najbitnije u cijelom gradu ( koliko ja znam već su ih zaprašivaki 2 puta )
Mislim da je izgradnja školi, cesta i ostalih infrastruktura, sportski, kulturni i ostale manifestacije bitnije za ovaj grad od komaraca.
Đapić je sve to omogućio i mnoge projekte započeo koji če sad pasti u vodu. Ajde molim te tramvaj je trebao prije 15 godina ići do Josipovca pa ništa sve dok Đapić to nije uzeo u svoje ruke.
Sad ćemo vidjet koji će se projekti ostvariti i koliko će država pomagati.

#98:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:09

justice je napisao/la: ›
@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio
Nismo "pljuvali" po njemu, dok je bio u stranci i radio svoj posao.
Normalno da kada je napustio stranku, podijelio članstvo i sada otišao kod neprijatelja, čovjeka koji će obaviti Slavoniju i Osijek u crnilo, normalno da ćemo ga vrijeđati-kao što je on stranku prava koja ga je stvorila.

#99:   Autor: RiPeR Post Postano: 23.05.2009. 13:11

guerra je napisao/la: ›
OsijekNepokoreniGrad

ajd ti ne lupetaj.... i pacijent si ti jer ne vidiš dalje od nosa. Znam da je Đapić jedini gradonačlnik koji je pokrenio ovaj grad jer bi danas bili na istom mjesto kao i prije njegovog dolaska.
Komarci kao da je to najbitnije u cijelom gradu ( koliko ja znam već su ih zaprašivaki 2 puta )
Mislim da je izgradnja školi, cesta i ostalih infrastruktura, sportski, kulturni i ostale manifestacije bitnije za ovaj grad od komaraca.
Đapić je sve to omogućio i mnoge projekte započeo koji če sad pasti u vodu. Ajde molim te tramvaj je trebao prije 15 godina ići do Josipovca pa ništa sve dok Đapić to nije uzeo u svoje ruke.
Sad ćemo vidjet koji će se projekti ostvariti i koliko će država pomagati.


Ma ti si ne popravljiv, kakve ti budalaštine pričaš, pa u ovo vrijeme kad se nezna koliko će ljudi dobit otkaz, ali sigurno je brojka velika i zabrinjavajuća, jer kriza je nama već malo duže nego što je to u svijetu. I ti sad očeš reći da je bitna ta pruga do bikare, daj reto otvori oči i vidit češ zašto se to radi, da se pare okrenu...


Zadnja promjena: RiPeR; 23.05.2009. 13:14; ukupno mijenjano 1 put.

#100:   Autor: RiPeR Post Postano: 23.05.2009. 13:12

KillaBEEZ je napisao/la: ›
justice je napisao/la: ›
@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio
Nismo "pljuvali" po njemu, dok je bio u stranci i radio svoj posao.
Normalno da kada je napustio stranku, podijelio članstvo i sada otišao kod neprijatelja, čovjeka koji će obaviti Slavoniju i Osijek u crnilo, normalno da ćemo ga vrijeđati-kao što je on stranku prava koja ga je stvorila.


Ma ti si ga stvorio, i eto kako ste ga stvorili kad vaj je on sam pojeo, haha

#101:   Autor: hihmih Post Postano: 23.05.2009. 13:14

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Razmišljaju svojom glavom, napokon.
Ovo su priče za malu djecu, kažem opet, pogledaj Vukovar i Vinkovce gdje je HDZ na vlasti, pogledaj Varaždin i Istru gdje nije. Tko je napredniji?
brzo se zaboravljaju aveti prošlosti.... glavaš i hdz ,čudno kako se tada nije dičio svojim sposobnostima usmjerenim prema oporavku osječkog gospodarstva

#102:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:14

On nije glup čovjek, štoviše inteligentan je, ali je maramica s dva lica.
Zna i on dobro da je na političkoj sceni on gotov, on sada samo može trgovati sa svojim vijećnicima i biti Bubijev potrčko. A s vremenom će pasti i biti i Vrdoljakov potrčko.

#103:   Autor: RiPeR Post Postano: 23.05.2009. 13:16

KillaBEEZ je napisao/la: ›
On nije glup čovjek, štoviše inteligentan je, ali je maramica s dva lica.
Zna i on dobro da je na političkoj sceni on gotov, on sada samo može trgovati sa svojim vijećnicima i biti Bubijev potrčko. A s vremenom će pasti i biti i Vrdoljakov potrčko.


A zato je HSp super uspješan haha, debeli vas je upropastio, i dok to ne shvatite tonit će te sve dublje..

#104:   Autor: Osječanin Post Postano: 23.05.2009. 13:17

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
justice je napisao/la: ›
@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio
normalno da ćemo ga vrijeđati-kao što je on stranku prava koja ga je stvorila.


A gdje je on to vrijeđao HSP????? Shocked

#105:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:19

marijuan je napisao/la: ›
tenjac je napisao/la (Pogledaj post): › Zalit cemo mi svi za debelim kroz 4 mjeseca,zivi bili pa vidili.


osobno, zažalio sam onog dana kad je stupio na vlast. pa onda malo poslije kad je unakazio trg Ante Starčevića, otvarao razne skupe i nepotrebne spomenike, malo gradio dvorane itd. pa je onda se malo aferilo bez bez sankcija, afera Kiosk još uvijek traje jer isti su ne prekoračili rok uklanjanja nego i dalje posluju.


tenjac je napisao/la (Pogledaj post): › ETO VAM BUBALO!


ja se nadam kod prreuzimanja vlasti od strane "mladih i sposobnih" javnost bude upoznata sa stanjem gradske blagajne i mogućnošću završetka svih projekata. drugo, za zapošljenje u gradskim poduzećima želim vidjeti javni natječaj, a ne međustranačko kadroviranje. ukoliko to ne bude ispoštovano, u startu ću veselo rogoboriti protiv takve vlasti.
Što god da je Đapić napravio, napravio je bolje od bilo kojeg prethodnika, jer oni nisu napravili ništa!

#106:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:20

Matković sebe naziva pravašem- onda je pravaš koji je podijelio i najviše oštetio stranku prava!

#107:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:22

Stranka Prava vodeća je u sedam županija, odnosno dlučuje o vlasti. Rezultati su više nego dobri, a Osijek još možemo dobiti.

#108:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:25

Nadam se da će oni koji su prešli kod Matkovića uvidjeti da su totalno skrenuli s puta pravaštva slijedeći ciljeve jedne osobe i time pogazili sve prethodno učinjeno.
Kada me ljudi pitaju: "Jesi li ti Matkovićev ili Đapićev"
Odgovorim im, da nisam ni Đapićev ni Matkovićev,
za Hrvatsku stranku prava sam.
Jednog dana će netko drugi biti na čelu stranke.

#109:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:29

Zato mislim da Matkovićevi birači se trebaju "probuditi " i okrenuti HSP i prekinuti tu suludu podijeljenost i omogućiti nam da pobijedimo Glavaša i nastavimo svojim radom kao jedina prava-Hrvatska stranka prava.

Zadnja promjena: KillaBEEZ; 23.05.2009. 13:31; ukupno mijenjano 1 put.

#110:   Autor: Osječanin Post Postano: 23.05.2009. 13:33

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Zato mislim da Matkovićevi birači se trebaju "probuditi " i okrenuti HSP i prekinuti tu suludu podijeljenost i omogućiti nam da pobijedimo Glavaša i nastavimo svojim radom kao jedina prava-Hrvatska stranka prava.


Ili da se vi probudite i shvatite da vas je Matković pregazio na izborima. Zahvalite Bogu što vam je HDZ partner pa ste prikrili stvarne rezultate ovih izbora, i za gradonačelnika i za gradsko vijeće Wink

#111:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 13:37

Osječanin je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
justice je napisao/la: ›
@angelium i ostali hsp-ci meni osobno puca k. i za Đapa,Matkovića i Bubala,ja sam s druge strane al ide mi nešto jako na jetra,
to pljuvanje po Matkoviću od strane takvih drkeža poput tebe,kao on je "vrlo brzo došao do imovine od 5.5 milijuna kuna...",
pa mene samo zanima tko mu je omogućio to brzo bogaćenje,da nije možda đap i baš ta tvoja stranka???
i zašto onda niste toliko kenjali po njemu prije mjesec dana dok je bio u hsp-u?
onda je bio dobar,čak štoviše odličan,kak vam samo nije neugodno toliko pljuvati po njemu a prije mjesec dana bi mu bacio glabalicu da je htio
normalno da ćemo ga vrijeđati-kao što je on stranku prava koja ga je stvorila.


A gdje je on to vrijeđao HSP????? Shocked
Povrijedio je statut HSP jer nazivao se članom stranke, koji je javno istupao i radio na štetu vodstva i cijele stranke. Svojim djelovanjem podijelio je dio maldeži i ostatka članstva. Naziva se i dalje pravašem (samo da uzme još neke članove), a kandidira se kao nezavisni kandidat.

#112:   Autor: toni Post Postano: 23.05.2009. 13:38

Paragu za precjednika !!! Smile

#113:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 13:48

neznam čemu tolike uvrede

#114:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: more456 Post Postano: 23.05.2009. 13:48

Jedini koji bi mogao obnoviti HSP je Dobroslav Paraga.
Ne znam što sada Darko Bajto smišlja: da li da podnese ostavku na mjesto ravnatelja Osječkih ljekarni ili da pretrči u klub vijećnika HDSSB-a.

#115:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 13:50

Ja mislim da je jedini spas Hspu da Srb ga preuzme

#116:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 23.05.2009. 14:15

Tko bi rekao da će jedan minorni politički akter uzburkati tolike strasti. Pa ovdje se učlanilo i komentira pola mladeži Hsp-a!

Inače, samo se potpuna naivčina može čuditi Matkovićevim potezima. Neki još možda ne znaju, ali smisao bavljenja politikom jest nastojanje da se dođe na vlast, i tako je sa svim političarima (osim valjda Biljane Borzan, njezin je cilj upropaštavanje Sdp-a u Osijeku). Naravno da će Matković koalirati s onima koji će biti na vlasti - ako to ne bi učinio, nakon 4 godine njegova će neovisna lista biti mrtva, a on izgubljen političar. Ovako se barem može tu i tamo pojaviti na televiziji, i glumatati da nešto pametno radi (kao i dosad).

Ljutnja Hsp-ovaca potpuno je razumljiva. Bez vlasti ta je stranka gotova, izgubljena, kao i u ostatku Hrvatske. Za godinu, dvije počet će prelasci u Hdz. No nitko ne odgovara na ključno pitanje - kako to da baš Đapića pred svake izbore napuštaju najpoznatiji članovi i suradnici?

Političku budućnost Matkovića vidim kroz ovo parazitiranje preko neovisne liste, potom uključivanje u (vjerojatno) Hdz - s obzirom da ga je lokalni Hdz i pogurao, te revnu i žestoku borbu za interese njegovih sponzora (koji si moraju osigurati kontinuitet u politici).

Na kraju, stvarno je neozbiljno čitati teze nekih forumaša kako će, tobože, država sada zaobilaziti Osijek. Najprije, imali smo Đapića 5 godina, i ne vidim kako nam je to pomoglo (naravno, za pomoć države valja imati nešto više od 1 mandata u Saboru). Drugo, država neće moći u slijedeće 2 godine pomoći nikome, pa ni sebi, a novci državnog proračuna potrošit će se na spašavanje od bankrota (što će nam na jesen nametnuti aranžmans MMF-om). Treće, tvrditi da država pomaže samo područja na kojima su Hdz i sluge na vlasti jednostavno je blesavo. U Istri, Rijeci, Varaždinskoj županiji, Zagrebu, a uskoro i u Splitu, Hdz nema veze s vlašću - a neki tvrde da baš tamo lokalne zajednice dobro napreduju?

#117:   Autor: toni Post Postano: 23.05.2009. 14:19

Felta.. za tajnog agenta !!! Smile

(tek sad skuzih rimu) osijek031.com smile

#118:   Autor: Font Size Post Postano: 23.05.2009. 14:24

napiši pjesmicu...Very Happy

#119:   Autor: mikka Post Postano: 23.05.2009. 14:25

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Razmišljaju svojom glavom, napokon.
Ovo su priče za malu djecu, kažem opet, pogledaj Vukovar i Vinkovce gdje je HDZ na vlasti, pogledaj Varaždin i Istru gdje nije. Tko je napredniji?


U Varaždinu i Istri nije bio rat.

#120:   Autor: nisam za Post Postano: 23.05.2009. 14:27

KillaBEEZ ajd se malo sredi, toliko postova jedan za drugim, pa čini se da se svađaš sam sa samim sobom!?
Zamorno je za pratiti što si htio reći.
Ali tko gubi taj se ljuti, jel tako??

#121:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 23.05.2009. 14:27

mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Razmišljaju svojom glavom, napokon.
Ovo su priče za malu djecu, kažem opet, pogledaj Vukovar i Vinkovce gdje je HDZ na vlasti, pogledaj Varaždin i Istru gdje nije. Tko je napredniji?


U Varaždinu i Istri nije bio rat.

Ni u Vukovarsko-srijemskoj županiji? Ajde ne pričaj gluposti.
Nema isprike. Tamo gdje je bio rat bi se po zdravoj logici trebala upucavati sredstva više nego u ostale krajeve, naravno osim ako ti na vlasti nije HDZ i njegovi sateliti kao HSP, HSU i HSLS, i nakarada od premijera iz Splita pa ga boli jedna stvar za kontinentalan dio Hrvatske.

Dakle, točan odgovor je: TAMO JE HDZ NA VLASTI.

#122:   Autor: mikka Post Postano: 23.05.2009. 14:34

lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.

#123:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: more456 Post Postano: 23.05.2009. 14:39

Pitanje je da li bi u Slavoniji bilo rata bez Glavaša? Pitanje je da li bi Srbi napadali da ih Glavaš, Šušak i Vukojević nisu provocirali ambrustima? Da je Glavaš bio u Varaždinu sigurno bi bilo rata. Glavaš ne bi dozvolio da se JNA preda bez borbe.

#124:   Autor: zec965 Post Postano: 23.05.2009. 14:51

more456 je napisao/la: › Pitanje je da li bi u Slavoniji bilo rata bez Glavaša? Pitanje je da li bi Srbi napadali da ih Glavaš, Šušak i Vukojević nisu provocirali ambrustima? Da je Glavaš bio u Varaždinu sigurno bi bilo rata. Glavaš ne bi dozvolio da se JNA preda bez borbe.
mikka je napisao/la: ›
lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.




Odakle će to hdz pasti? Pa, u gradu nije nikad ni bio na vlasti, osim ovog zadnjeg, preko svog satelita Đapića. A kad pričaš o koaliranju budi principijelan.
S kim je sve hdz koalirao da bi spasio svoju guzicu?

#125:   Autor: mikka Post Postano: 23.05.2009. 14:52

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Razmišljaju svojom glavom, napokon.
Ovo su priče za malu djecu, kažem opet, pogledaj Vukovar i Vinkovce gdje je HDZ na vlasti, pogledaj Varaždin i Istru gdje nije. Tko je napredniji?


U Varaždinu i Istri nije bio rat.

Ni u Vukovarsko-srijemskoj županiji? Ajde ne pričaj gluposti.
Nema isprike. Tamo gdje je bio rat bi se po zdravoj logici trebala upucavati sredstva više nego u ostale krajeve, naravno osim ako ti na vlasti nije HDZ i njegovi sateliti kao HSP, HSU i HSLS, i nakarada od premijera iz Splita pa ga boli jedna stvar za kontinentalan dio Hrvatske.

Dakle, točan odgovor je: TAMO JE HDZ NA VLASTI.


A tebi toliko smeta HDZ? Zašto, jer ti je Glavaš rekao da moraš mrziti HDZ? Jesi ga mrzio početkom 90 - ih?
U svakom slučaju su bolji od ove kvazi - stranke.

#126:   Autor: fazan Post Postano: 23.05.2009. 15:01

Kada čovjek malo bolje razmisli ovo je super potez za Đapića. Kao naručen. Umjesto da su šutjeli i čekali drugi krug, matkovićevci su se istrčali. I sada velika većina onih koji su glasali za njih, to više ne bi učinili.

Što se tiče Istre: otiđite recimo u Pulu, pa zatim u Zadar. Sve će vam biti puno jasnije. Nadalje, ako malo bolje razmislite, Osijek je dobio autocestu tek nekoliko mjeseci nakon Rijeke. A prije svih njih je autocestu dobila Dalmacija. (TKo dobiva najviše glasova u Dalmaciji i Zadru???)

Nadalje, tek sada se gradi obilaznica oko Rijeke i ipsilon se pretvara u autocesu (paralelno s Osijekom).

Drugim riječima, čemu se inatiti. Umjesto da smo mudri, da glasamo za HDZ i ucijenimo ih da moraju u ovaj grad i ovu regiju ulagati barem kao i u Dalmaciju. Ne mi se inatimo i moramo slušati intervjue one budaletine koja svoj privatni rat sa Sanaderom prelama preko nas.

Vidim da dosta vas priča o gospodarstvu. Samo da malo razjasnim: grad ni ne treba voditi računa o gospodarstvu. O gospodarstvu se trebaju brinuti država i privatnici. Grad je zadužen za dječja igrališa, osnovne škole, ceste, nogostupe, sportska igrališta i kulturne ustanove.

#127:   Autor: fazan Post Postano: 23.05.2009. 15:08

Vedran Lovrinčević je napisao/la: ›
... Školovanje MORA BITI PRIORITET.
...U iščekivanju uvida u dosadašnje vladanje gradom,srdačno vas pozdravljam... Very Happy


Ne znam jesi li primijetio, ali na prostoru preko puta bolnice gradi se suvremeni sveučilišni kampus. Ja to računam pod ulaganje u znanje i obrazovanje. I to od strane države.

Ne kažem da im za to treba ljubiti ruke, već samo nabrajam što se radi.

#128:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 15:27

nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › KillaBEEZ ajd se malo sredi, toliko postova jedan za drugim, pa čini se da se svađaš sam sa samim sobom!?
Zamorno je za pratiti što si htio reći.
Ali tko gubi taj se ljuti, jel tako??

Da si pročitao prethodne postove shvatio bi što sam htio reći.
Da si inteligentniji ne bi ti bio problem pratiti. Uostalom HSP nije ostvario očekivane rezultate u gradu ali po Hrvatskoj definitivno je.
Ljudi su očigledno odlučili nagraditi pljačkaša Glavaša, još jednom pljačkom Smile Ali u drugom krugu će se opametiti!
Nemam razloga biti ljut, HSP je kroz povijest imao padove i uspone, stranka je oduvijek bila na dnu, pa na samom vrhu ....sada slijedi vrh!

#129:   Autor: fifla Post Postano: 23.05.2009. 16:24

Da vidjeli smo Glavaša kako upravlja slavonijom i koliko je firmi kroz privatizaciju uništio a i sada odakle mu pare da kupuje najbolje nekretnine u gradu, za sina nije zanao da prije dvije godine, veliki general pobjego iz države i iz hercegovine telefonom upravlja strankom odnosno svojim marinetama i svaka im čast kako je Bubalo samostalan ko i matković koji se eto malo šetka jer mu je đapić doasdio pa sad malo glvavaša da sluša! [uklonjeno]

#130:   Autor: kvaka22 Post Postano: 23.05.2009. 17:04

Tko nije zapamtio, neka pročita još jednom :


http://www.jutarnji.hr/komentari/kolumne/clanak/art-2009,4,28,jergovic_kolumna,161102.jl


Jutarnj list
Datum objave 28.04.2009 06:40


Osječka trgovina Vesne Pusić


Miljenko Jergović

SUMNJIVO LICE






Najednom se, tako, na obali Drave kod Osijeka, profesorica Vesna Pusić zatekla cipela poprskanih krvlju i ljudskim mozgom. Nije problem, doista, ukoliko su cipele lakirane, jer se s njih krv lakše briše nego s ljudske savjesti, ali što ako su ove godine u modi plišane cipelice ili brušena koža koja lahko upije DNK službenika osječke pošte, računovodstvenog radnika pravoslavne ispovijesti, djelatnika u gradskom komunalnom, oca zagrebačkog studenta komparativne književnosti kod profesorice Zlatar, ili svejedno kojeg Srbina kojega je za domovinsku stvar ustrijelilo na dravskim obalama, sve s ustima prelijepljenih selotejpom, da njegova samrtnička dreka ne bi ometala misu u osiječkoj katedrali i obraćanje Bogu velečasnog Srakića, dok naspram jugoslavenskih topova moli za milu nam Hrvatsku.

Ako su cipelice, ipak, lakirane, ili barem od glatke kože, lako će se, džentlmenski sagnuti Radimir Čačić, i obrisati krv i mozak pravoslavni, čega se on, kao muškarac i kao liberalni građanski političar nimalo ne grozi, ter ne postavlja pitanja i ne radi problem od toga je li prostrijeljena lubanja srpska, hrvatska ili samo ljudska, nego je pred ove izbore spreman raditi na boljitku svih građana ove zemlje.

Profesorica Pusić bunila se protiv HNS-ova koalicije s Glavašem. Govorila je da to neće proći. Međutim, na kongresu stranke, održanom prije desetak dana, glavni lik te koalicije Ivan Vrdoljak ukazivao nam se u televizijskom izvještaju gotovo u svakome kadru, kao neka vrsta mladoga kralja i iskupitelja stranačkih grijeha, kojem bi se ruka ljubila i noge bi se prale, samo kad HNS ne bi bio strogo sekularna stranka. I naravno, kako slika pokazuje, profesorica Pusić se Vrdoljaku radovala puninom svoga srca i nimalo se nije na njega jedila što su joj cipelice na očigled sviju koji žele da vide poprskane ljudskom krvlju i mozgom, pa će morati da kupi nove.

Ivan Vrdoljak beznačajna je, nižerazredna i mediokritetska figura jednoga provincijskog cirkusa. Da je veća faca, da je ugledniji, pametniji, hrabriji i izvrsniji, bio bi barem petnaesti na listi HDZ-a, HSP-a, Selotejp stranke ili barem SDP-a. No, on je kao predzadnji đilkoš u varoškome nadmetanju morao u HNS, jer mu osim HNS-a nije ništa preostalo. A ta stranka, kao što znamo, osim svoga načelnog antifašizma i građansko-liberalnog stajlinga i lajfstajla ionako nema ništa. S izuzetkom Čačića, koji je svojedobno bio spreman čak i na to da odere novinare za pošteno zarađenu lovu, HNS bio je orijentiran na Festival svjetskog kazališta, na metropolske književne žirije, gradske urede za kulturu i suri elitizam, pred kojim se svatko tko ne zna za Oskarasa Karnišovasa osjeća kao srpski turbo folk. Možda onaj kojemu je na obali Drave ispaljen metak u zatiljak.

Branimir Glavaš vješt je cinik, pa već od početka devedesetih, čisto zabave radi, kao što netko ide u lov a netko briše cipele umrljane krvlju, kupuje sve one koji se po Osijeku i Slavoniji hvale svojom nepotkupljivošću. Ne čini on to da bi ojačao svoju političku moć, nego da bi toj nepotkupljivoj, uglavnom lijevo-liberalnoj i građanskoj inteligenciji stavio zrcalo pred lice i pokazao joj da su po njegovome, Glavaševom, mišljenju posljednji ološ. Nekoliko puta, tijekom devedesetih, on je na taj način komplimentirao i HNS, ali nikada to, ipak, nije bilo efektno kao neki dan, jer više nije riječ o koaliciji s lokalnim HDZ-ovim šerifom, nego se radi o koaliciji s egzekutorima iz afera Selotejp i Garaža, kojoj je, pritom, nazdravljeno u zagrebačkoj centrali HNS-a, sve s kiselinom iz akumulatora, umjesto sa šampanjcem.

Da, budimo do kretenluka dosljedni u pretpostavci nevinosti svih neosuđenih: možda je Branimir Glavaš nevin za zločine na obali Drave i u službenim garažama gradske uprave. Možda je on, doista, čist kao suza i možda je njegov cinizam načelan, sioranovski. No, Ivan je Vrdoljak, kao i vasceli HNS, s njime sklopio koaliciju bezuvjetno, i kao s nevinim čovjekom i kao s nalogodavcem ubojstava, a to podrazumijeva ravnodušnost prema pucnjima u zatiljak, svejedno tko je opalio. Krv i mozak na cipelicama profesorice Pusić ostaju, jer su s koalicijom postali prihvatljiva mogućnost. HNS je, dakle, u savez s Glavašem ušao iz istoga razloga iz kojega je Sanaderov HDZ Glavaša potjerao i progonio. Ono što je Sanader prihvatio kao nužan gubitak glasova u ime moralnoga rasterećenja, to je Vesna Pustić prihvatila kao poželjno jačanje svoje stranke, bez obzira na ljudskost, pijetet prema ubijenima, tko god oni bili.

No, sve će biti u redu i sve će biti lako prebrisano, samo ako su cipelice crne, lakirane.

#131:   Autor: nisam za Post Postano: 23.05.2009. 17:13

KillaBEEZ je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › KillaBEEZ ajd se malo sredi, toliko postova jedan za drugim, pa čini se da se svađaš sam sa samim sobom!?
Zamorno je za pratiti što si htio reći.
Ali tko gubi taj se ljuti, jel tako??

Da si pročitao prethodne postove shvatio bi što sam htio reći.
Da si inteligentniji ne bi ti bio problem pratiti. Uostalom HSP nije ostvario očekivane rezultate u gradu ali po Hrvatskoj definitivno je.
Ljudi su očigledno odlučili nagraditi pljačkaša Glavaša, još jednom pljačkom Smile Ali u drugom krugu će se opametiti!
Nemam razloga biti ljut, HSP je kroz povijest imao padove i uspone, stranka je oduvijek bila na dnu, pa na samom vrhu ....sada slijedi vrh!


Baš je u tom problem, Glavaš je dugi niz godina provodio politiku HDZeja onoga kojeg ti i takvi brane i sada hvale, samo zato što ste u koaliciji s njima. Nadam se da će Glavaš i Hdz jednom odgovarati za ono što su napravili ovom gradu i županiji.
Isto tako vas HSPejovce, i vi ste odgovorni jer vaši zastupnici u saboru godinama podržavate tu pljačku. Dolaskom na vlast u Osijek, samo ste nastavili bahato ponašanje i trošenje novaca tako da smo sada dovedeni do bankrota i minusa, za koje će nam trebati godine da se izvučemo.
O usponima i padovima, rezultat izbora pokazuju istinu, ovo je ipak kraj, nadam se ne stranke nego njenog Vožda i nedodirljivog, koji više ne smije ni prošetati gradom ( a kada je i mogao?)
Budi ti meni živ i zdrav!

#132:   Autor: lavic Post Postano: 23.05.2009. 17:33

mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.


ako si zensko, a vidim lila kruzic.... sreco... ja govorim o drzavnoj razini a ne o spilsulu kako ga sanader naziva Osijeku Rolling Eyes

#133:   Autor: speedking Post Postano: 23.05.2009. 18:45

nisam za je napisao/la: ›
Dolaskom na vlast u Osijek, samo ste nastavili bahato ponašanje i trošenje novaca tako da smo sada dovedeni do bankrota i minusa, za koje će nam trebati godine da se izvučemo.


Da se izvucemo... ne bih ulazio u rasprave koja je sekta bolja, ali ostaje cinjenica da smo do prije par godina bili uvuceni u mrežu poljskih puteva i sivilo fasada preostalo jos iz komunizma... zanima me samo po cemu ste usporedili da HSP nije bio dobar?? Koje je to doba u Osijeku bilo bolje pa ga uzimate za usporedbu?? Mozda ratno? Ili ono kada su privatizirali sve firme i otpustili radnike? Ili mozda ono najsvjezije prije par godina kada smo strajkali za ionako mizerne place??? Jebe se vama za grad, ovaj forum se sastoji od clanova dvije suparnicke sekte, da Papa osobno uleti sa svojom strankom i izgradi grad nanovo iz temelja pljuvali bi po njemu i tvrdili da je prije bilo bolje i neka bjezi iz "naseg" grada... uglavnom fuj !!!

#134:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: chager Post Postano: 23.05.2009. 18:59

fazan je napisao/la: ›

Drugim riječima, čemu se inatiti. Umjesto da smo mudri, da glasamo za HDZ i ucijenimo ih da moraju u ovaj grad i ovu regiju ulagati barem kao i u Dalmaciju.

Nedavno sam prolazio. Tko nema prilike, a takvih je dosta, mogu zaboraviti onu sliku našeg priobalja iz 80-tih. Država je uložila u taj kraj ogromne novce, oni su svoj zavičaj izgradili. Sad će polako živjeti od slanih srdela i vina koje će žestoko naplaćivati stranim superbogatim turistima. To je bio plan. A plan nikad ne ispadne dobro. Zaista mi izgleda jadno da netko poziva da MI!? ucjenimo, neznam koga, Sanadera, Vladu tako što ćemo im po tko zna koji put dati glas, ili njihovim klaunovima, a oni će nam zauzvrat, tako ucjenjeni dati sve što nas slijedi, i više ako budemo namrgođenog lica. De se saberi, pa to ne možeš prodati ni u predškoli više.

Vidim da dosta vas priča o gospodarstvu. Samo da malo razjasnim: grad ni ne treba voditi računa o gospodarstvu. O gospodarstvu se trebaju brinuti država i privatnici. Grad je zadužen za dječja igrališa, osnovne škole, ceste, nogostupe, sportska igrališta i kulturne ustanove.

Grad može, u skladu sa svojim ovlastima omogućiti privatnicima bolje početne pozicije, poticajna sredstva, zemljište...da ne nabrajam. Država je zadužena za stvaranje još šireg spektra poticanja, opet privatnika. Tako da se baš ni jedna razina vlasti ne trpa u gospodarstvo osim ako se ne skriva iza parole "strateškog" ili državnog poduzeća... sve je dakle na privatniku, kojeg onda i država i grad jašu i muzu kao budale, jer imaju puno veću potrebu, nego što mogu prikupiti. Bolje da se mi okrenemo sebi i uzdamo u svoje potencijale. Jedino što bih volio da se dogodi, i vjerujem da bi to spasilo ovaj kraj, da na proizvodnju hrane, stavimo baš tu naljepnicu "strateški proizvod". E onda bi se izvukli za 2 godine.

#135:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: more456 Post Postano: 23.05.2009. 19:22

Nakon ovih izbora Osijek će se riješit mnogih likova:
1. Prvi će morati otići Đapić. HSP će se morati pomititi sa činjenicom da ga se mora riješiti.
2. SDP sa Biljanom i Maksimovićem također neće daleko. Biljana od SDP-a pokušava napraviti HSLS i gurnuti ga ispod praga, a Maksimović je potpuno apolitična osoba. U nekim zlatnim vremenima kada je SDP vodio Želko Malević SDP je imao 9 vijećnika Županiji i 5 u Gradu. To nije maksimum koji bi SDP mogao osvojiti u Osijeku i OBŽ, ali je u svakom slučaju nedostižan rezultat za Biljanu i Maksimovića. U svakom slučaju SDP za početak mora noći novog Željka Malevića.
3. Matković će do sljedećih izbora figurirati kao HDSSB-ova marioneta i na sljedećim izborima ga više neće biti. Najveća želja će mu biti da ne bude prijevremenih izbora.
4. Ivan Vrdoljak je bio dečko koji obećava. Mogao je popuniti prazninu na lijevom centru koju su mu ostavili LS i SDP. Da je izašao samostalno dobio bi sigurno više od Matkovića. Ovako će sljedeći mandat biti dogradonačelnik, a onda u zaborav.

#136:   Autor: mikka Post Postano: 23.05.2009. 19:43

lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.


ako si zensko, a vidim lila kruzic.... sreco... ja govorim o drzavnoj razini a ne o spilsulu kako ga sanader naziva Osijeku Rolling Eyes


Ovdje je riječ o lokalnim izborima ako nisi pratio...A kad već spominješ državnu razinu, tu si tek pogriješio, jer je HDZ upravo na državnoj razini najjači.

#137:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 23.05.2009. 19:51

fazan je napisao/la: ›
Osijek je dobio autocestu tek nekoliko mjeseci nakon Rijeke. A prije svih njih je autocestu dobila Dalmacija. (TKo dobiva najviše glasova u Dalmaciji i Zadru???)


Nije ti palo na pamet da je Split najveći grad poslije Zagreba, potom Rijeka (koja je već imala poluautocestu), te iza njih Osijek? Ne valja kad nekom Hdz pomuti zfrav razum.

fazan je napisao/la: ›
Vidim da dosta vas priča o gospodarstvu. Samo da malo razjasnim: grad ni ne treba voditi računa o gospodarstvu. O gospodarstvu se trebaju brinuti država i privatnici. Grad je zadužen za dječja igrališa, osnovne škole, ceste, nogostupe, sportska igrališta i kulturne ustanove.


Da nije tragično, možda bih se i nasmijao. Pravi fazan (Phasianus colchicus) zasigurno bolje shvaća politiku i gospodarstvo od ovog gore, za kojeg imamo nesreću da piše na forumu.

#138:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 21:11

mikka je napisao/la: ›
lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.
Đapić je na ovim izborima dobio glasove nešto od dijela svojih članova, a nešto od pol. neopredijeljenih ljudi. Od koalicijskog partnera HDZ-a nije dobio glasa. Dakle, nemoj govoriti da ljudi ne vole Antu nego da HDZ očito ne voli HSP.
Tomislav Ivić je ponajviše zahvaljujući HSP-ovim biračima dobio takav rezultat, bilo bi ljepo da ste vi učinili isto-pošteno. Nadam se da ćete to učiniti sada!
Što se tiče rezultat prošlih izbora, u svim ograncima (njih 12) HSP je bio vodeći u svima, a u većini ga je slijedio HDSSB sa zaostatkom od 10-20%, a HDZ je bio većinom na trećem mjestu (osim u dva ogranak) sa zaostatkom od 5-10% iza HDSSB-a.
Sada bi imali samostalnu pobjedu da Matković nije navukao i na "priču" podijelio članstvo

#139:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 21:14

fifla je napisao/la: ›
Da vidjeli smo Glavaša kako upravlja slavonijom i koliko je firmi kroz privatizaciju uništio a i sada odakle mu pare da kupuje najbolje nekretnine u gradu, za sina nije zanao da prije dvije godine, veliki general pobjego iz države i iz hercegovine telefonom upravlja strankom odnosno svojim marinetama i svaka im čast kako je Bubalo samostalan ko i matković koji se eto malo šetka jer mu je đapić doasdio pa sad malo glvavaša da sluša! [uklonjeno]
Smile Istina. Glavaševa politika, inati se Slavonijo, a ja odoh u BiH. Smile

#140:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.05.2009. 21:21

Odlicna kolumna Jurice Pavicica na temu lokalnih izbora...

Da su živi, Pavelić i Tito dobili bi ove izbore



Na izborima u nedjelju, ukratko, pobijedili su ili su pred pragom pobjede svi “heroji“ novinskih stupaca, svi oni mračni prinčevi kojima smo mi novinari otkrivali afere, zbrajali afere, komentirali ispade i - ukratko - prema njima gajili neskriveni zazor.

#141:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 21:24

nisam za je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › KillaBEEZ ajd se malo sredi, toliko postova jedan za drugim, pa čini se da se svađaš sam sa samim sobom!?
Zamorno je za pratiti što si htio reći.
Ali tko gubi taj se ljuti, jel tako??

Da si pročitao prethodne postove shvatio bi što sam htio reći.
Da si inteligentniji ne bi ti bio problem pratiti. Uostalom HSP nije ostvario očekivane rezultate u gradu ali po Hrvatskoj definitivno je.
Ljudi su očigledno odlučili nagraditi pljačkaša Glavaša, još jednom pljačkom Smile Ali u drugom krugu će se opametiti!
Nemam razloga biti ljut, HSP je kroz povijest imao padove i uspone, stranka je oduvijek bila na dnu, pa na samom vrhu ....sada slijedi vrh!


Baš je u tom problem, Glavaš je dugi niz godina provodio politiku HDZeja onoga kojeg ti i takvi brane i sada hvale, samo zato što ste u koaliciji s njima. Nadam se da će Glavaš i Hdz jednom odgovarati za ono što su napravili ovom gradu i županiji.
Isto tako vas HSPejovce, i vi ste odgovorni jer vaši zastupnici u saboru godinama podržavate tu pljačku. Dolaskom na vlast u Osijek, samo ste nastavili bahato ponašanje i trošenje novaca tako da smo sada dovedeni do bankrota i minusa, za koje će nam trebati godine da se izvučemo.
O usponima i padovima, rezultat izbora pokazuju istinu, ovo je ipak kraj, nadam se ne stranke nego njenog Vožda i nedodirljivog, koji više ne smije ni prošetati gradom ( a kada je i mogao?)
Budi ti meni živ i zdrav!
Koalicijske partnere ne branim, osobno mislim da su "preokretljivi", a vjerojatno oni to misle i o nama. Koalicije su potrebne da se određeni posao odradi zajedno i dotada se koalicijski partneri trebaju "trpiti" i poštovati. Mislim da svačija načela treba uvažavati, samo mi je grozno vidjeti kada netko promijeni svoja načela, kao da ih nikada nije niti imao. Đapića su optuživali da stranku vodi diktatorski, a to nije istina. Čim je dao malo slobode Matkoviću, htio je sve. Također, @nisam za, budi i ti zdrav i uspješan!

#142:   Autor: mikka Post Postano: 23.05.2009. 21:50

KillaBEEZ je napisao/la: ›
mikka je napisao/la: ›
lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.
Đapić je na ovim izborima dobio glasove nešto od dijela svojih članova, a nešto od pol. neopredijeljenih ljudi. Od koalicijskog partnera HDZ-a nije dobio glasa. Dakle, nemoj govoriti da ljudi ne vole Antu nego da HDZ očito ne voli HSP.
Tomislav Ivić je ponajviše zahvaljujući HSP-ovim biračima dobio takav rezultat, bilo bi ljepo da ste vi učinili isto-pošteno. Nadam se da ćete to učiniti sada!
Što se tiče rezultat prošlih izbora, u svim ograncima (njih 12) HSP je bio vodeći u svima, a u većini ga je slijedio HDSSB sa zaostatkom od 10-20%, a HDZ je bio većinom na trećem mjestu (osim u dva ogranak) sa zaostatkom od 5-10% iza HDSSB-a.
Sada bi imali samostalnu pobjedu da Matković nije navukao i na "priču" podijelio članstvo


A što misliš za koga su glasali HDZ - ovci ako ne za Đapića? Nije HDZ kriv što je Matković bio pohlepan i otišao iz HSP - a te povukao pola članstva za sobom. I mislim da smo ovdje na istoj strani i ne vidim razlog ovog tvog "napada".

#143:   Autor: studenac Post Postano: 23.05.2009. 21:58

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › KillaBEEZ ajd se malo sredi, toliko postova jedan za drugim, pa čini se da se svađaš sam sa samim sobom!?
Zamorno je za pratiti što si htio reći.
Ali tko gubi taj se ljuti, jel tako??

Da si pročitao prethodne postove shvatio bi što sam htio reći.
Da si inteligentniji ne bi ti bio problem pratiti. Uostalom HSP nije ostvario očekivane rezultate u gradu ali po Hrvatskoj definitivno je.
Ljudi su očigledno odlučili nagraditi pljačkaša Glavaša, još jednom pljačkom Smile Ali u drugom krugu će se opametiti!
Nemam razloga biti ljut, HSP je kroz povijest imao padove i uspone, stranka je oduvijek bila na dnu, pa na samom vrhu ....sada slijedi vrh!
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Po čemu ovo nije za "javnost" ?!


Zadnja promjena: studenac; 23.05.2009. 21:58; ukupno mijenjano 1 put.

#144:   Autor: TataMata Post Postano: 23.05.2009. 21:58

Slažem se, nije potrebno lamentirati o prošlosti, potrebno se okrenuti budućnosti, a to je 2. krug koji evidentno možemo dobiti zajedničkim snagama, kako Grad tako i Županiju. HSP-ovci koji su podržali Matkovića sada vide kome su dali svoj glas te će se ponovno okrenuti HSP-u i HDZ-u kao koalicijskom partneru, a to je zajedno 20 000 glasova, što će biti dovoljno...

#145:   Autor: Toman Post Postano: 23.05.2009. 22:15

TataMata je napisao/la: ›
Slažem se, nije potrebno lamentirati o prošlosti, potrebno se okrenuti budućnosti, a to je 2. krug koji evidentno možemo dobiti zajedničkim snagama, kako Grad tako i Županiju. HSP-ovci koji su podržali Matkovića sada vide kome su dali svoj glas te će se ponovno okrenuti HSP-u i HDZ-u kao koalicijskom partneru, a to je zajedno 20 000 glasova, što će biti dovoljno...

Upravo to ću i ja napraviti.

#146:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 22:19

mikka je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la: ›
mikka je napisao/la: ›
lavic je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Logično je da će više davati onima koji su na njenoj strani, HDZ I HSP. Ostat ćemo tu gdje smo sada iduće 4 godine.


nije li ti palo na pamet da ce najkasnije za dvije godine adeze pasti i da nece dobiti novi mandat ? Rolling Eyes a mozda se to i prije desi Rolling Eyes


HDZ nikad neće pasti. Bit će i ostati najjača stranka. Sjeti se prošlih izbora, bili su korak iza HDSSB - a i HSP - a. Da HDSSB nije bio u koaliciji s, mislim, HSU -om, HDZ bi bio jači. Da su sada izašli samostalno dobili bi puno veći postotak. Ovako nisu jer ljudi baš ne vole Đapića.
Đapić je na ovim izborima dobio glasove nešto od dijela svojih članova, a nešto od pol. neopredijeljenih ljudi. Od koalicijskog partnera HDZ-a nije dobio glasa. Dakle, nemoj govoriti da ljudi ne vole Antu nego da HDZ očito ne voli HSP.
Tomislav Ivić je ponajviše zahvaljujući HSP-ovim biračima dobio takav rezultat, bilo bi ljepo da ste vi učinili isto-pošteno. Nadam se da ćete to učiniti sada!
Što se tiče rezultat prošlih izbora, u svim ograncima (njih 12) HSP je bio vodeći u svima, a u većini ga je slijedio HDSSB sa zaostatkom od 10-20%, a HDZ je bio većinom na trećem mjestu (osim u dva ogranak) sa zaostatkom od 5-10% iza HDSSB-a.
Sada bi imali samostalnu pobjedu da Matković nije navukao i na "priču" podijelio članstvo


A što misliš za koga su glasali HDZ - ovci ako ne za Đapića? Nije HDZ kriv što je Matković bio pohlepan i otišao iz HSP - a te povukao pola članstva za sobom. I mislim da smo ovdje na istoj strani i ne vidim razlog ovog tvog "napada".
Ne znam za koga su glasali, ali nisu glasalii svi za Antu. Nisam te napao, nego samo kažem da ako smo partneri moramo obostrano djelovati i poštovati jedni druge. To je to.

#147:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 23.05.2009. 22:24

Toman je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Slažem se, nije potrebno lamentirati o prošlosti, potrebno se okrenuti budućnosti, a to je 2. krug koji evidentno možemo dobiti zajedničkim snagama, kako Grad tako i Županiju. HSP-ovci koji su podržali Matkovića sada vide kome su dali svoj glas te će se ponovno okrenuti HSP-u i HDZ-u kao koalicijskom partneru, a to je zajedno 20 000 glasova, što će biti dovoljno...

Upravo to ću i ja napraviti.
Upravo to trebaju svi napraviti, nećemo valjda dozvoliti da nam Glavaš iz Bosne vodi Osijek!

#148:   Autor: centurion Post Postano: 23.05.2009. 22:30

Toman je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Slažem se, nije potrebno lamentirati o prošlosti, potrebno se okrenuti budućnosti, a to je 2. krug koji evidentno možemo dobiti zajedničkim snagama, kako Grad tako i Županiju. HSP-ovci koji su podržali Matkovića sada vide kome su dali svoj glas te će se ponovno okrenuti HSP-u i HDZ-u kao koalicijskom partneru, a to je zajedno 20 000 glasova, što će biti dovoljno...

Upravo to ću i ja napraviti.


ja necu

#149:   Autor: hengl Post Postano: 23.05.2009. 22:31

more456, Bajto ti je u Ljekarnama po kazni. Tu se od Mare Bareze ne može ništa lapiti, a to Bajtoneu nikako ne paše. osim toga Glava mu je postavio i predsjednika upravnog vijeća pandžulu tako da ni tu ne može mrdnuti. Pitanje je samo kad će ta Ljekarna zaronit jer on ju uopće ni ne vodi, samo se voza službenim autom po voćnjacima, baranji do adlešičke po mišljenje. Nadam se da u HDSSB nisu tolko blesavi da ga prime pa da si uprljaju imiđ s pekmezom i prljavim rukama

#150:   Autor: c++ Post Postano: 23.05.2009. 23:02

[quote="TataMata"]
Slažem se, nije potrebno lamentirati o prošlosti, potrebno se okrenuti budućnosti, a to je 2. krug koji evidentno možemo dobiti zajedničkim snagama, kako Grad tako i Županiju. HSP-ovci koji su podržali Matkovića sada vide kome su dali svoj glas te će se ponovno okrenuti HSP-u i HDZ-u kao koalicijskom partneru, a to je zajedno 20 000 glasova

da da to ću ja napraviti isto !!!!

#151:   Autor: fazan Post Postano: 23.05.2009. 23:44

W.M. Felt je napisao/la: ›
fazan je napisao/la: ›
Osijek je dobio autocestu tek nekoliko mjeseci nakon Rijeke. A prije svih njih je autocestu dobila Dalmacija. (TKo dobiva najviše glasova u Dalmaciji i Zadru???)


Nije ti palo na pamet da je Split najveći grad poslije Zagreba, potom Rijeka (koja je već imala poluautocestu), te iza njih Osijek? Ne valja kad nekom Hdz pomuti zfrav razum.

fazan je napisao/la: ›
Vidim da dosta vas priča o gospodarstvu. Samo da malo razjasnim: grad ni ne treba voditi računa o gospodarstvu. O gospodarstvu se trebaju brinuti država i privatnici. Grad je zadužen za dječja igrališa, osnovne škole, ceste, nogostupe, sportska igrališta i kulturne ustanove.


Da nije tragično, možda bih se i nasmijao. Pravi fazan (Phasianus colchicus) zasigurno bolje shvaća politiku i gospodarstvo od ovog gore, za kojeg imamo nesreću da piše na forumu.


vidim pun si argumenata ...

samo za tebe ...

Članak 19.

Jedinice lokalne samouprave u svom samoupravnom djelokrugu obavljaju poslove lokalnog značaja kojima se neposredno ostvaruju potrebe građana, a koji nisu Ustavom ili zakonom dodijeljeni državnim tijelima i to osobito poslove koji se odnose na:

– uređenje naselja i stanovanje,

– prostorno i urbanističko planiranje,

– komunalne djelatnosti,

– brigu o djeci,

– socijalnu skrb,

– primarnu zdravstvenu zaštitu,

– odgoj i osnovno obrazovanje,

– kulturu, tjelesnu kulturu i šport,

– zaštitu potrošača,

– zaštitu i unapređenje prirodnog okoliša,

– protupožarnu i civilnu zaštitu.

Posebnim zakonima kojima se uređuju pojedine djelatnosti iz stavka 1. ovoga članka odredit će se poslovi obavljanje kojih je jedinica lokalne samouprave dužna organizirati te poslovi koje jedinica lokalne samouprave može obavljati, ako je osigurala uvjete za njihovo obavljanje.

Članak 20.

Županija u svom samoupravnom djelokrugu obavlja poslove od područnoga (regionalnog) značaja, a osobito poslove koji se odnose na:

– školstvo,

– zdravstvo,

– prostorno i urbanističko planiranje,

– gospodarski razvoj,

– promet i prometnu infrastrukturu,

– planiranje i razvoj mreže obrazovnih, zdravstvenih, socijalnih i kulturnih ustanova.

Posebnim zakonima kojima se uređuju pojedine djelatnosti iz stavka 1. ovoga članka odredit će se poslovi obavljanje kojih je županija dužna organizirati te poslovi koje županija može obavljati, ako je osigurala uvjete za njihovo obavljanje.

Članak 21.

Gradovi koji imaju više od 30.000 stanovnika, pored poslova iz članka 19. ovoga Zakona, na svom području mogu obavljati i poslove iz članka 20. stavka 1. podstavka 1. do 5. ovoga Zakona ako su osigurali uvjete za njihovo obavljanje.

#152:   Autor: fazan Post Postano: 24.05.2009. 0:06

heh vidi ovo ...



Drug Tito imao je povjerenja u Bosance. Pune tri godine po bosanskim šumama i gudurama skrivao se pred Hitlerovim divizijama. Upravo u Bosni, na Sutjesci i Neretvi, Nijemci i domaći izdajnici vidjeli su Boga svoga…

#153:   Autor: hengl Post Postano: 24.05.2009. 10:09

Kog će podržat SDP a kog HSLS? Ovi iskusni političari poput Bilje, Goca, Bajte, Vrbe su na mukama. Kom se što bolje prodati da se potpuno ne propadne. Kako izgubiti nevinost i ostati nevin. Kako se bavit najstarijim zanatom i ostat pošten? Kako gurnut ruke u pekmez i ostat čistih ruku. Kako skorojevićstvo zamijeniti s ugledom. Kako primitivizam sakrit iza intelektualizma. Teške odluke su pred našim gradskim ocima i majkama. I kako to onda što bolje naplatit za sebe od izbornih pobjednika?

#154:   Autor: Angelium Post Postano: 24.05.2009. 12:48

Ma dobro ajd samo na jedno pitanje mi odgovorite vi koji podržavate HDSSB. Glasat će te za dva čovjeka koji su marionete Branimira Glavaša. To je svima jasno pa i vama ali to ne smijete javno reći. Ali evo jedno pitanje. Taj Branimir Glavaš je general, znađi vođa ljudi, onaj koji svoje ljude treba usmjeravati i voditi, a što je on napravio? Ostavio je svoje suborce da trunu u zatvoru i to za stvari koje im je on naredio da učine a on je zbrisao... I ajd mi samo opravdajte to ako možete. i nevažno jel to politički proces ili ne, i njegovim suoptuženicima je bilo jednako kao i njemu za vrijeme sđenja, ali su se oni, za razliku od velikog vođe zadržali tu i sad trunu u zatvoru a on se pokupio. Pa ako je već znao da će mu presuda biti takva pa što onda i svojim ljudima nije rekao za to pa neka zbrišu zajedno s njime? Eto samo mi to objasnite... Ako možete naravno...

#155:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: more456 Post Postano: 24.05.2009. 12:52

Branimir Glavaš je još uvijek general zahvaljujući Stjepanu Mesiću. No, Mesić ne može još dugo odugovlačiti sa oduzimanjem generalskog čina Branimiru Glavašu.

#156:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 24.05.2009. 12:52

Može, kako ne.
Ja ne glasam za HDSSB. Ja glasam za IMENOM: Krešimira Bubala, Danijelu Lovoković i Ivana Vrdoljaka.

#157:   Autor: mikka Post Postano: 24.05.2009. 13:02

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Može, kako ne.
Ja ne glasam za HDSSB. Ja glasam za IMENOM: Krešimira Bubala, Danijelu Lovoković i Ivana Vrdoljaka.


Ne, ti glasaš za HDSSB. Svi znamo da su imena ljudi samo paravan za stranke koje bi vodile grad.

I da, bilo bi lijepo kad bi netko odgovorio na ovo savršeno sročeno pitanje Angeliuma. Kako li će sada opravdati Glavaša?

#158:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 24.05.2009. 13:11

Ova me podsjeća na Sharon, čak se ne bih kladio da to nije ona.
Sad ti znaš za kog ja glasam Smile
Klasika.

#159:   Autor: hengl Post Postano: 24.05.2009. 13:30

Eo, pokušaću ja odgovorit Angeliumu. Glavaš je bio general u ratu, a koliko će dugo još imati taj čin u miru ne ovisi o njemu nego o Stipanu Mesiću. Nitko drugi nije branio ostalima da pobjegnu, a isu pobjegli vjerovatno zato što nemaju bosansko ili neko drugo državljanstvo. Onii su procijenili da je lakše odslužiti to kolko im je ostalo uz posjete, vikende i slično, nego se više nikada ne moći vratiti u Nepokoreni grad.
Nego Angelijume, jesam ja to dobro pročitala da je nebitno jel to politički proces ili ne? Jel bi ti volio biti optužen u političkom procesu? samo to odgovori.

#160:   Autor: mikka Post Postano: 24.05.2009. 13:39

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Ova me podsjeća na Sharon, čak se ne bih kladio da to nije ona.
Sad ti znaš za kog ja glasam Smile
Klasika.



osijek031.com smile! Pa sam si rekao - Bubala (HDSSB).

#161:   Autor: Angelium Post Postano: 24.05.2009. 13:55

hengl nisi shvatio što sam htio reći, kažem da je ne važno da li je to bio politički proces ili ne i Glavaš i njegovi suborci su se našli u istoj kaši, bila ona politička, pravna ili nekakva druga... To sam htio reći... i opet nisi odgovorio, kako oporavdati Glavaša koji je kao general trebao biti vođa ljudima i s njima djeliti sudbinu a on je pobjegao? koje mu je ovdje opravdanje, što nije pomogao svojim ljudima. Ti kažeš da su oni imali isto tako tu opciju, a jel im taj Glavaš prenjeo informacije koje je on na sav glas vikao da je imao? Naravno da nije. Zašto nije? Pa zato što ih nije ni imao... Znaš kako kažu: pas koji laje ne grize...

A Osijek - ti ako glasaš za Bubala glasaš za Glavaša ako glasaš za Glavaša glasaš za HDSSB. Čak ni ti sam ne vjeruješ u to što si napisao ali eto Very Happy ipak si napisao

#162:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 24.05.2009. 14:02

Ma sve vi HSP/HDZ-ovci znate, zato vas svakim danom sve više ljudi napušta.

#163:   Autor: centurion Post Postano: 24.05.2009. 14:15

Angelium je napisao/la: ›
hengl nisi shvatio što sam htio reći, kažem da je ne važno da li je to bio politički proces ili ne i Glavaš i njegovi suborci su se našli u istoj kaši, bila ona politička, pravna ili nekakva druga... To sam htio reći... i opet nisi odgovorio, kako oporavdati Glavaša koji je kao general trebao biti vođa ljudima i s njima djeliti sudbinu a on je pobjegao? koje mu je ovdje opravdanje, što nije pomogao svojim ljudima. Ti kažeš da su oni imali isto tako tu opciju, a jel im taj Glavaš prenjeo informacije koje je on na sav glas vikao da je imao? Naravno da nije. Zašto nije? Pa zato što ih nije ni imao... Znaš kako kažu: pas koji laje ne grize...

A Osijek - ti ako glasaš za Bubala glasaš za Glavaša ako glasaš za Glavaša glasaš za HDSSB. Čak ni ti sam ne vjeruješ u to što si napisao ali eto Very Happy ipak si napisao


ti si opsjednut Glavasem,da nisi Hedl ili PEcnik? Ovo je topic o Matkovicu,ako oces pricati o suđenju i bijegu Glavasa pisi tamo,naporan si

#164:   Autor: Funtastic Post Postano: 24.05.2009. 14:21

evo čitam sve ove vaše "političke" poruke i primjetio sam da se uopće ne razlikujete od naših dragih političara... cijelo vrijeme govorite samo jedni protiv drugih, ko je kad šta s kim radio, i pitam se što mislite postitći s tim?
ako vam je već toliko stalo do politike, upišite fakultet političkih znanosti, završite ga, te svojim jasnim i transparentnim ciljevima dobijte poštovanje drugih. dajte do znanja što vam smeta, što želite promijeniti, ali prihvaćajte i druga mišljenja, te izrazite kojim sredstvima biste osigurali te planove. tako, i jedino tako možete onda unaprijediti političku situaciju u hrv. osijek031.com smile

#165:   Autor: hengl Post Postano: 24.05.2009. 20:08

Vidi Angelius, nemoj mislit da apriori branim Glavaša, ali nismo mi (nadam se) vojna hunta kojom u miru vladaju generali. General se tako treba ponašati u ratu, a u miru je general počasni čin koji istina donosi pogodnosti i lovu. Ne vjerujem da je Glavaš znao za kazne ostalih, nego samo za svoju. Ostali u ovoj priču nisu na žalost ni bitni, oni su samo kozmetika. Osobno mislim da Hrvatska ima previše generala i da mnogi nisu zaslužili tu rekla bih prije svega - počast. Znam kako su nakon rata jednom generalu iz Podravine nosili index da mu se upiše ocjena kako bi diplomirao i mogao postati general, iako je prije rata lijepo svirao harmoniku u Jugovom polju. Nadam se da sam malo pojasnila što sam htjela reći?

#166:   Autor: studenac Post Postano: 24.05.2009. 20:39

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Ma dobro ajd samo na jedno pitanje mi odgovorite vi koji podržavate HDSSB. Glasat će te za dva čovjeka koji su marionete Branimira Glavaša. To je svima jasno pa i vama ali to ne smijete javno reći. Ali evo jedno pitanje. Taj Branimir Glavaš je general, znađi vođa ljudi, onaj koji svoje ljude treba usmjeravati i voditi, a što je on napravio? Ostavio je svoje suborce da trunu u zatvoru i to za stvari koje im je on naredio da učine a on je zbrisao... I ajd mi samo opravdajte to ako možete. i nevažno jel to politički proces ili ne, i njegovim suoptuženicima je bilo jednako kao i njemu za vrijeme sđenja, ali su se oni, za razliku od velikog vođe zadržali tu i sad trunu u zatvoru a on se pokupio. Pa ako je već znao da će mu presuda biti takva pa što onda i svojim ljudima nije rekao za to pa neka zbrišu zajedno s njime? Eto samo mi to objasnite... Ako možete naravno...

Samo mi na jedno pitanje odgovori tko ga je i za što optužio ?! Dragi Angelium, nemoj pisati bedastoče i nešto u što se ne razumiješ. Ne kontaš neke stvari kako onda da ti netko objasni.



zapovjedništvo grada.jpg
 Opis:
 Veličina:  81.97 KB
 Pogledano:  37 put(a)

zapovjedništvo grada.jpg



#167:   Autor: TataMata Post Postano: 24.05.2009. 22:20

Nema stranaka. Nema koalicija. Samo Osijek.
''Hvala vam svima što ste bili ovce i glasali za mene...hahahaha. Ja se s Glavom u Orašju neki dan dogovorio sve za pet minuta, malo smo se cjenkali, ali uglavnom sam zadovoljan. Dobio sam Ukop, Unikom, Zavod za stanovanje i mjesto predsjednika GV. Super!!!, još jednom vam hvala - Vama neće biti bolje, al meni će sigurno!!!''
Pokažimo da drugi krug nije formalnost i kaznimo ovu bahatost i bezobrazluk Gordana Matkovića!!

#168:   Autor: domba_dgo Post Postano: 24.05.2009. 22:23

TataMata je napisao/la: ›
Nema stranaka. Nema koalicija. Samo Osijek.
''Hvala vam svima što ste bili ovce i glasali za mene...hahahaha. Ja se s Glavom u Orašju neki dan dogovorio sve za pet minuta, malo smo se cjenkali, ali uglavnom sam zadovoljan. Dobio sam Ukop, Unikom, Zavod za stanovanje i mjesto predsjednika GV. Super!!!, još jednom vam hvala - Vama neće biti bolje, al meni će sigurno!!!''
Pokažimo da drugi krug nije formalnost i kaznimo ovu bahatost i bezobrazluk Gordana Matkovića!!


Potpuno se slažem! Mislim da je ovo prevara birača koju će ljudi kazniti!

#169:   Autor: Sharon Post Postano: 24.05.2009. 22:33

fazan je napisao/la: ›
heh vidi ovo ...



Drug Tito imao je povjerenja u Bosance. Pune tri godine po bosanskim šumama i gudurama skrivao se pred Hitlerovim divizijama. Upravo u Bosni, na Sutjesci i Neretvi, Nijemci i domaći izdajnici vidjeli su Boga svoga…

Bosna postade meka za odbjegle političare... Kako bijaše na početku - tako i danas.

#170:   Autor: studenac Post Postano: 24.05.2009. 22:41

Gubitnici se imaju pravo ljuditi, i pričati **zdarije. To vam je škola vama prepotentnima i arogantnima, koji su nas cijelo vrijeme prije, za vrijeme izbora a evo i sada "kljukali" samo njima znanom istinom. Ali neka samo budite i dalje u svojim filmovima. Jedino što se vaš žanr filma uskoro gasi i odlazi u prošlost jer crno-bijeli film je odavno izumro. osijek031.com smile

#171:   Autor: centurion Post Postano: 24.05.2009. 22:43

domba_dgo je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Nema stranaka. Nema koalicija. Samo Osijek.
''Hvala vam svima što ste bili ovce i glasali za mene...hahahaha. Ja se s Glavom u Orašju neki dan dogovorio sve za pet minuta, malo smo se cjenkali, ali uglavnom sam zadovoljan. Dobio sam Ukop, Unikom, Zavod za stanovanje i mjesto predsjednika GV. Super!!!, još jednom vam hvala - Vama neće biti bolje, al meni će sigurno!!!''
Pokažimo da drugi krug nije formalnost i kaznimo ovu bahatost i bezobrazluk Gordana Matkovića!!


Potpuno se slažem! Mislim da je ovo prevara birača koju će ljudi kazniti!


prevara je bila da netko sa 5000 glasova bude gradonacelnik i eto kako i kazes, ljudi to kazne na izborima,ne moze to 2 puta proci Smile

#172:   Autor: domba_dgo Post Postano: 24.05.2009. 23:01

centurion je napisao/la: ›
domba_dgo je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Nema stranaka. Nema koalicija. Samo Osijek.
''Hvala vam svima što ste bili ovce i glasali za mene...hahahaha. Ja se s Glavom u Orašju neki dan dogovorio sve za pet minuta, malo smo se cjenkali, ali uglavnom sam zadovoljan. Dobio sam Ukop, Unikom, Zavod za stanovanje i mjesto predsjednika GV. Super!!!, još jednom vam hvala - Vama neće biti bolje, al meni će sigurno!!!''
Pokažimo da drugi krug nije formalnost i kaznimo ovu bahatost i bezobrazluk Gordana Matkovića!!


Potpuno se slažem! Mislim da je ovo prevara birača koju će ljudi kazniti!


prevara je bila da netko sa 5000 glasova bude gradonacelnik i eto kako i kazes, ljudi to kazne na izborima,ne moze to 2 puta proci Smile


Anto Đapić je dva puta na izborima uvjerljivo pobijedio u zadnje 2 godine. Ali si ti to izgleda zaboravio ili se samo praviš senilan?

#173:   Autor: centurion Post Postano: 24.05.2009. 23:08

nisma bas tolki bolesnik da pamtim rezultate pojedinih politicara na svakim izborima ali znam da je Anto Đapić pao na 1 zastupnika u saboru i da je ta mandat izborio ovdje u Osijeku i da je tada na izbore izaslo nekih 20 000 ljudi a on je postao gradacelink jer je glavas tako htjeo i kasnije se ispracao građanima za tu gresku

#174:   Autor: speedking Post Postano: 24.05.2009. 23:14

centurion je napisao/la: ›
nisma bas tolki bolesnik da pamtim rezultate pojedinih politicara na svakim izborima ali znam da je Anto Đapić pao na 1 zastupnika u saboru i da je ta mandat izborio ovdje u Osijeku i da je tada na izbore izaslo nekih 20 000 ljudi a on je postao gradacelink jer je glavas tako htjeo i kasnije se ispracao građanima za tu gresku

"jer je glavas tako htjeo" Smile pravi demokratski izbori nema sta...

#175:   Autor: centurion Post Postano: 24.05.2009. 23:21

naravno da si shvatio na taj nacin!

#176:   Autor: Sharon Post Postano: 24.05.2009. 23:39

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Može, kako ne.
Ja ne glasam za HDSSB. Ja glasam za IMENOM: Krešimira Bubala, Danijelu Lovoković i Ivana Vrdoljaka.

Ah, u kakvoj sam zabludi bila glede&u svezi tvog opredjeljenja! Baš dobro da si nas prosvijetlio u tom smislu!

#177:   Autor: Sharon Post Postano: 24.05.2009. 23:49

centurion je napisao/la: ›
nisma bas tolki bolesnik da pamtim rezultate pojedinih politicara na svakim izborima ali znam da je Anto Đapić pao na 1 zastupnika u saboru i da je ta mandat izborio ovdje u Osijeku i da je tada na izbore izaslo nekih 20 000 ljudi a on je postao gradacelink jer je glavas tako htjeo i kasnije se ispracao građanima za tu gresku

Isti taj Đapić je prije godinu dana imao uvjerljivu pobjedu s 9 vijećnika a nije mogao biti gradonačelnik jer ga je ucjenjivao Vrdoljak (s 1 mandatom; ne znam koji je to % prema D`Hondt-u) a sad je jasno da je to činio u dilu s Đapićevim tada najbližim suradnikom Matkovićem, koji je svoj imidž i gradio na antagonizmu s HDSSB-om da bi nedavno okrenuo leđa Đapiću i koalirao s istim tim HDSSB-om varajući birače o novoj osječkoj priči... Ovako je, otprilike, izgledala cijela priča ovog filma.

#178:   Autor: centurion Post Postano: 24.05.2009. 23:50

pa sta ste isli sa Vrdoljakom,imao je hdz vise mandata Smile ah da,glas za HSp je glas za Sdp

#179:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: Osječanin Post Postano: 24.05.2009. 23:52

Baš mi je zabavno kako ti sve znaš, tko je šta radio, pričao, imao tajne dogovore a eto samo obična glasačica HSP-a... Laughing
E koja stranka koju jedan čovjek s jednim mandatom uspješno "ucjenjuje" Laughing

#180:   Autor: Osječanin Post Postano: 24.05.2009. 23:59

Da se podsjetimo:

"... Glas za HSP je glas za SDP, a svaki glas manje za HDZ je bod za naše političke rivale – izjavio je Sanader još jednom ponovivši da, ako se glasovi rasprše na više stranaka, bodove dobivaju politički rivali.

Sanader je, osvrnuvši se na izjavu predsjednika HSP-a Ante Đapića kako su HDZ i SDP sijamski blizanci, Đapiću poručio da ne može tako pljuvati po HDZ-u bez da stranka to odšuti..."

A danas zagrljeni "jurišaju" na HDSSB Laughing

#181:   Autor: centurion Post Postano: 25.05.2009. 0:03

ima tu u jendom topicu hrpa takvih izjava sanadera i ostalih Hdzovca protiv pravasa pa cak i izjava D.Kovacevica kako mu se sviđa nova osječka priča Smile
ali bitno je da sad svi Hspovci prigovaraju kako netko moze u koaliciju ako je dosad bio ljuti protivnik Smile Smile Smile

#182:   Autor: Sharon Post Postano: 25.05.2009. 0:06

Osječanin je napisao/la: ›
Baš mi je zabavno kako ti sve znaš, tko je šta radio, pričao, imao tajne dogovore a eto samo obična glasačica HSP-a... Laughing
E koja stranka koju jedan čovjek s jednim mandatom uspješno "ucjenjuje" Laughing

Ne veseli se prerano - još uvijek im fale 2. Sad ćeš vidjeti što sve mogu ovi mali - to su ti najbolje udavače...
Nije tu ništa tajno. Sve se da iščitati kroz medije i praćenje situacije ako te zanima uopće situacija.

#183:   Autor: TataMata Post Postano: 25.05.2009. 0:10

E tu je Ante pokazao veličinu koju nitko od ''omiljenih'' političara nema niti blizu i umjesto da je kilavio i možda forsirao Daniela (što je trebao) on je prepustio mjesto gradonačelnika Gordanu u kojeg je imao maksimalno povjerenje....a koji to iskorištava za svoju promidžbu i onda se koristeći napade na Antu (Zec), distancira od stranke i priprema getvu...al pozdrav svima i poruka pred drugi krug ''Pravite račun bez krčmara''...HSP u Osijeku se ne predaje, nego napada (naravno svim demokratskim sredstvima, a ne pozivima na rat do istrebljenja i sličnim pizdarijama..ko neki)

#184:   Autor: centurion Post Postano: 25.05.2009. 0:10

Kolko sam vidio ne fale im jer je Čaćić jucer bio na brodu sa Sisljagicem,Bubalom i Vrdoljakom i rekao da potpisuju sporazum valjda sutra i za zupaniju.
Uglavnom ako hocete stabilnu vlast i suradnju grada i zupanije birajte Sisljagica Smile

#185:   Autor: Osječanin Post Postano: 25.05.2009. 0:12

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Baš mi je zabavno kako ti sve znaš, tko je šta radio, pričao, imao tajne dogovore a eto samo obična glasačica HSP-a... Laughing
E koja stranka koju jedan čovjek s jednim mandatom uspješno "ucjenjuje" Laughing

Ne veseli se prerano - još uvijek im fale 2. Sad ćeš vidjeti što sve mogu ovi mali - to su ti najbolje udavače...
Nije tu ništa tajno. Sve se da iščitati kroz medije i praćenje situacije ako te zanima uopće situacija.


Za grad im ništa ne fali Laughing

#186:   Autor: TataMata Post Postano: 25.05.2009. 0:13

Jest fali im nekoliko sitnica, župan i gradonačelnik...

#187:   Autor: centurion Post Postano: 25.05.2009. 0:17

TataMata je napisao/la: ›
Jest fali im nekoliko sitnica, župan i gradonačelnik...


budimo realni lega Smile

#188:   Autor: Osječanin Post Postano: 25.05.2009. 0:17

Mene fascinira kako dajete podršku čovjeku pod čijim je vodstvom HSP sveden na jednog saborskog zastupnika, HSP u Osijeku od najjače stranke do totalnih gubitnika na izborima. I sve zbog Đapića i njegove samoljubivosti.
Matković kakav god da je, ima veću podršku građana Osijeka nego cijeli osječki HSP a da ne govorim o Đapiću Wink

#189:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 25.05.2009. 0:29

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Matković kakav god da je, ima veću podršku građana Osijeka nego cijeli osječki HSP a da ne govorim o Đapiću Wink


Mislim da ti je ovdje višak riječ OSJEČKI Razz

#190:   Autor: TataMata Post Postano: 25.05.2009. 0:30

Ma burajz tebi svaka čast, živ ti meni bio...ako sve bude ok i grad od ove vlasti (koju još nema) bude prosperirao, i dogode se pozitivni pomaci ja sretan....ko i ti...al čim je Glava iza cijele priče nekako mi je to sumnjivo...

#191:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 25.05.2009. 0:45

Ne znam što vas toliko pati taj Glavaš (koji vam nije protukandidat) kad su vam puna usta njega, ali citirat ću jednoga komentatora sa Indexa:

"Bolje Glavaš iz Bosne nego Đapić iz Osijeka"

#192:   Autor: TataMata Post Postano: 25.05.2009. 0:59

Je, bolje pomaci u informatizaciji poglavarstva pa makar se Glavaš putem Skypa javljao na sjednice...

#193:   Autor: hengl Post Postano: 25.05.2009. 2:21

Čula sam da je policija opet u GPP i Unikomu ili Ukopu)
U GPP je Đapićev učenik a u Ukopu tj Unikomu Matkovićev. Ko će prije onkraj brave?

#194:   Autor: c++ Post Postano: 25.05.2009. 2:31

hengl je napisao/la: ›
Čula sam da je policija opet u GPP i Unikomu ili Ukopu)
U GPP je Đapićev učenik a u Ukopu tj Unikomu Matkovićev. Ko će prije onkraj brave?

što bi tamo radila policija ???

#195:   Autor: hengl Post Postano: 25.05.2009. 7:01

Točnije - krim policija!!!! Pa vjerovatno dođu na kavu i ostanu cijeli dan i tako cijeli tjedan. Riječ je o Unikomu, a ne o Ukopu! Vjerovatno se dive kako je direktor Ukopa i Unikoma lijepo poslovao i namještao poslove Gordanovom bratu tj obrtu M.G.M.

#196:   Autor: Sharon Post Postano: 25.05.2009. 9:30

Osječanin je napisao/la: ›
Mene fascinira kako dajete podršku čovjeku pod čijim je vodstvom HSP sveden na jednog saborskog zastupnika, HSP u Osijeku od najjače stranke do totalnih gubitnika na izborima. I sve zbog Đapića i njegove samoljubivosti.
Matković kakav god da je, ima veću podršku građana Osijeka nego cijeli osječki HSP a da ne govorim o Đapiću Wink

Pa, ovako:
ima ljudi koji imaju svoj kruh i bez politike, a stav ne mijenjaju proporcionalno izbornim rezultatima. Danas vlast, sutra oporba - pa što?! Postoje neke opcije koje ljudi podržavaju. I nije stvar što se nosi ove sezone. Što me briga što je Matković zahebao birače, što me briga što je Bubalo imao najviše u 1.krugu? Recimo: spadam u oporbu, koliko se to mene tiče. Imam jednako mišljenje o njima i nakon ovoga.
Isto tako imam jednako dobro mišljenje o ekipi iz HSP-a koja se naradila ovih godina i napravila nešto korisno gradu. Ostala je većina ljudi koji zaslužuju moje dobro mišljenje. Možda se nisu dovoljno slikali, ali oni su još uvijek HSP.

#197:   Autor: tenjac Post Postano: 25.05.2009. 11:01

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Ne znam što vas toliko pati taj Glavaš (koji vam nije protukandidat) kad su vam puna usta njega, ali citirat ću jednoga komentatora sa Indexa:

"Bolje Glavaš iz Bosne nego Đapić iz Osijeka"
Glavas iz Bosne dirigira orkestrom i maestrom Sisljagicem,tako da taj orkestar radi kao narkokartel u Kolumbiji,boss u bajbokani a placenici rade kao zuti mravi.

#198:   Autor: hengl Post Postano: 25.05.2009. 11:30

Sharon draga, kad kažeš da se ekipa iz HSP ovih godina naradila to ti u prijevodu znači i nak.ala, moram pazit da me administrator ne isključi. Ajde mi navedi jedan projekt u kojemu nije bilo afera, jedan projekt u kojem je proveden javni natječaj a da nije bilo hitno. Ta ekipa se na-kr-.-la. Ne svi naravno, nego vrhuška. Nisu oni obični članovi koji lijepe plakate nego oni koji odlučuju ko će izvoditi te radove. Pogledaj pošto je kilometar tramvajske pruge negdje u inozemstvu, a pošto kod nas. Pardon, u Osijeku u Divaltovoj je jako zahtijevan teren puno tunela, nadvožnjaka, močvara što poskupljuje radove

#199:   Autor: DomoljUb Post Postano: 25.05.2009. 13:24

hengl ja tebe ne razumijem...nitko ne osporava tvoje navode ali ovi su barem napacenom puku nesto dali za razliku od svih drugih....ovi iz hdssb-a brane glavasa i govore kako je ratni heroj a najbolji prijatelj mu je crnogorac koji bi danas ponosno setao beogradom da ga nisu zarobili....taj isti glavas je priznao sina nakon 15g i nakon sto se dnk-a analizom uvjerio da je njegov, zenu je maltretirao a da ne govorimo o gosp. kriminalu i sustavnom unistavanju nase Slavonije....bubi govori o uspjesnoj zupaniji a zupanija svaki dan tone sve dublje i dublje.....svi se ponasate i pricate kao da su ovi iz hdssb-a postenjacine i odjednom ce sve dati narodu....imali su prilike i pokazali da su najgora opcija za ovaj grad...mozda ovom gradu i treba tiranija i oligarhija da bi shvatili kakve su ovce....

#200:   Autor: anakonda Post Postano: 25.05.2009. 13:42

DomoljUb je napisao/la (Pogledaj post): › ....bubi govori o uspjesnoj zupaniji a zupanija svaki dan tone sve dublje i dublje......


...argumenti su?

#201:   Autor: domba_dgo Post Postano: 25.05.2009. 14:11

Zar su svi ovdje na forumu neinformirani ili šta? Svi govore o nekom gospodarskom razvoju kada "Snaga jada" dođe na vlast! O čemu vi to ljudi pričate! Vi ili ne znate ili se pravite ludi? Pa ti isti ljudi su zadnje 3 od 4 godine i bili zaduženi za gospodarstvo u Osijeku a ne HSP! Prve dvije godine do raspada koalicije za gospodarstvo u Osijeku je bio zadužen HDSSB po koalicijskom sporazumu i šta su napravili ???? Veliko ništa! Nakon toga i izvanrednih izbora skoro godinu dana za gospodarstvo je bio zadužen po sporazumu Vrdoljak! Znači 3 od 4 prošle godine ljudi koji obećavaju gospodarski rast nisu ništa napravili na tom polju! A HSP koji je bio zadužen za infrastrukturu i kulturu je napravio jako puno! Pa tko tu koga onada laže??? Ti ljudi "Snaga jada" su imali svoju priliku da se dokažu, i šta su napravili??? Dragi prijatelji DJELA, A NE RIJEČI!

#202:   Autor: c++ Post Postano: 25.05.2009. 14:20

domba_dgo je napisao/la: ›
Zar su svi ovdje na forumu neinformirani ili šta? Svi govore o nekom gospodarskom razvoju kada "Snaga jada" dođe na vlast! O čemu vi to ljudi pričate! Vi ili ne znate ili se pravite ludi? Pa ti isti ljudi su zadnje 3 od 4 godine i bili zaduženi za gospodarstvo u Osijeku a ne HSP! Prve dvije godine do raspada koalicije za gospodarstvo u Osijeku je bio zadužen HDSSB po koalicijskom sporazumu i šta su napravili ???? Veliko ništa! Nakon toga i izvanrednih izbora skoro godinu dana za gospodarstvo je bio zadužen po sporazumu Vrdoljak! Znači 3 od 4 prošle godine ljudi koji obećavaju gospodarski rast nisu ništa napravili na tom polju! A HSP koji je bio zadužen za infrastrukturu i kulturu je napravio jako puno! Pa tko tu koga onada laže??? Ti ljudi "Snaga jada" su imali svoju priliku da se dokažu, i šta su napravili??? Dragi prijatelji DJELA, A NE RIJEČI!


ma ljudi su izgleda ovce, molim Boga da otvore oči i shvate neke stvari, ali eto !!!!
samo mi je zbog toga žao što sam vjerovala da su moji osječani pametniji ljudi !!!!
Nadam se da će to pokazati u drugom krugu !!!

#203:   Autor: pernabukano Post Postano: 25.05.2009. 14:24

HSP-ovci pomirite sa sa činjenicom da je Gordan Matković dobio više glasova od HSP-a. Koliko sam upućne, a jesam, on će imati 5 vijećnika, a HSP 3.

Prvo ste sasuli drvlje i kamenje na Matkovića, jer vas je izdao, a onda ste ga doslovce molili da vam se vrati, da niste mislili ništa loše kada ste ga vrijeđali. Takvu promjenu retorike u svega par dana nisam nikada doživio.

I još jjednastvar! Zar vi stvarno mislite da su građani Osijeka glupi, jer nisu izabrali Đapića? Umjesto da sjednete i analizirate zbog čega ste doživjeli ovakav fijasko, vi se okrećete blaćenju drugih stranaka i kandidata, ali i omalovažavanju 80% građana Osijeka koji nisu dali glas koaliciji HSP/HDZ.

#204:   Autor: nazareth Post Postano: 25.05.2009. 14:31

pernabukano nemaš pojma šta pišeš !!!!!
Nikoga mi nismo molili !!!!
Druga stvar HSP je dobio više glasova od Matkovića Zato Đapić ide u drugi krug !!! Matković NE IDE !!!!
Druga stvar ako je netko dvoličan onda je to Matković, otrčao je u Orašje na Janjetinu sa Glavom i dogovorio sve, bog zna pod kojim uvjetima !!!
daj razmisli prije nego nešto kažeš i nemoj pričati gluposti !!!!

#205:   Autor: pernabukano Post Postano: 25.05.2009. 15:01

nazareth je napisao/la (Pogledaj post): › pernabukano nemaš pojma šta pišeš !!!!!
Nikoga mi nismo molili !!!!
Druga stvar HSP je dobio više glasova od Matkovića Zato Đapić ide u drugi krug !!! Matković NE IDE !!!!
Druga stvar ako je netko dvoličan onda je to Matković, otrčao je u Orašje na Janjetinu sa Glavom i dogovorio sve, bog zna pod kojim uvjetima !!!
daj razmisli prije nego nešto kažeš i nemoj pričati gluposti !!!!

Đapić je na jedvite jade pobjedio Matkovića uz koalicijskog partnera HDZ. Znači najjača stranka u državi i bivša najjača stranka u gradu za par stotina glasova pobjedi nezavisnu listu Gordana Matkovića i to slavi kao veliki uspjeh!?
Koliko imate vijećnika, a koliko Matković?

#206:   Autor: hengl Post Postano: 25.05.2009. 15:26

domoljube, ja tebe ne razumijem. Pa oja stranka nam neće nešto dati za naš novac. Pitanje je samo koji će koliko ukrasti. marisana je poanta svih izbora. Šta sad ti misliš da je Matkovića ili Đapića briga što jednoj bakici iz Divaltove odgovara pruga da može otići do pijace, a stotinama drugih ta pruga uopće ne treba. Pitanje je koliko je tko zamračio od te pruge. Tu je krim policija i odvjetništvo zatjila. A to jel netko prizno sina u ovoj ili onoj godini nema veze s krađom mog i tvog novca. Šta sad treba navodit kako su ljuti pravaši kupovali budzašto kuće od omraženih Srba u Mrežničkoj. Gordan Matković prvi. U pitanju je samo lopovluk, sve ostalo je nebitno

#207:   Autor: DomoljUb Post Postano: 26.05.2009. 0:17

i o toj pruzi se puno prica....meni je jasno zasto ona smeta stanovnicima divaltove ali jos uvijek ima puno vise onih kojima ta pruga puno znaci....uvijek ce biti onih kojima ce smetati projekti i sirenje grada ali neka ih, zato ce se raditi jos bolje i jos vise....sto se tice zupanije pa nemoramo puno pricati, dovoljno je navesti kako se bubi hvali sa rastom zaposlenosti a najvise mu je pridonio grad osijek i sadasnje vlast- dakle nista od toga.....hvali se najvecim brojem gospodarskih zona a koliko ono tih zona radi....koje smo kapitalne investiceije doveli i koje investitore (mozda beneton s kojim se on hvali)...konstantna prica ove 4 godine o uspjesnoj zupaniji ne znaci da je ona uistinu i uspjesna...... ako je potrebno jos sto navesti samo reci....sto se tice matkovica biti cu vrlo kratak...glasove je dobio jer se predstavljao kao pravas i govorio da je glas za matkovica glas za HSP ali igrice i prijevare mu nisu uspjele...to je osoba bez karaktera i bez morala jer nemozes se jedan dan kleti u vjernost i ljubav prema stranci a vec drugi dan koalirati sa najvecim neprijateljem....to je pokazatelj politicke i ljudske nedosljednosti i zato je najbolje da je kolirao sa hdssbih jer su zasluzili jedni druge....

#208:   Autor: Angelium Post Postano: 26.05.2009. 1:03

Beneton? Da Bubalo se hvali Benetonom ali taj Beneton nit je on niti njegovi dovukli ovdje. A taj Beneton je jedno čisto središte nepoštivanja radničkih prava. Svaka mu čast na tome što je Beneton istaknuo kao nešto pozitivno. A što se tiče zaposlenosti ona je drastično opala i to je čak i Glavašev Glas Slavonije jednom prilikom objavio...

#209:   Autor: hengl Post Postano: 26.05.2009. 6:31

Deči moji, a zaboravili ste ono s čim se Kraljičak stalno hvali. Proizvodnja milijeka se uduplala. Aha! Tu sam i ja dala svoj obol jel me muž svako jutro prije posla pomuze. Al magarac sve popije! Tak da ne nam jel to ulazi u Kraljičkovu kvotu? A Matković ne može biti ništa bolje jer je godinama radio u firmi kojoj je osnovna djelatnost - smeće! Inficiralo ga. Meni je Bubi baš lijep dečko. Uskoro će osvojit kak kažu nogometaši duplu krunu, i župan i gradonačelnik. A što kažete na kolegicu Bilju? Čujem da se konačno odlučila na štednjak i da i ona da svoj mliječni obol dok su još djeca mala.
A Vrbi? Vrbi je smiješan. Vidim neki dan kupuje kremu za ruke. Ne znam jel mu to kampanja za drugi krug.Il će se na to furati za izbore 2013? Uglavnom zvonce više ne čujem. Utihnuo i onaj njegov šta mu je pobočnik ili šef, stručnjak za sve a u zadnje vrijeme za ljekove. Kažu neke kolegice da ga nikad nema na poslu

#210:   Autor: hengl Post Postano: 27.05.2009. 15:33

Šta je disu komentari?

#211:   Autor: studenac Post Postano: 27.05.2009. 23:24

Evo pobjednička ekipa..., večeras u retfali na v.p.g. ! osijek031.com smile


Photo-0005.jpg
 Opis:

Skini
 Datoteka:  Photo-0005.jpg
 Veličina:  9.21 KB
 Skinuto:  112 put(a)


#212:   Autor: TataMata Post Postano: 27.05.2009. 23:28

Mogo si ih malo bolje opalit Smile

#213:   Autor: studenac Post Postano: 27.05.2009. 23:33

Umalo jesam..., Cool

#214:   Autor: hengl Post Postano: 28.05.2009. 6:35

A jel dopuzao i tenisač Matković? Seljo-beljo imidž se najbolje popravlja tenisom. Najjači su mi ti što zavole tenis tek kad uđu u politiku. Samo čekam koji će prvi osječki kradljivac zavoljeti golf. To je još veća fora. Nešto se šuškalo da bi Uikom napravio neki golf teren na lijevoj obali Drave? Ima l šta od tog?

#215:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: lufus Post Postano: 28.05.2009. 11:07

Pa obzirom da je Glavaš spašavao Sanaderov zakon o golfu, ništa me ne bi iznenadilo.

#216:   Autor: hengl Post Postano: 28.05.2009. 17:48

Pa da kak se nisam do sad sjetila. To su oni zato tako nabrzaka donjeli. Gledam malo prije na OSTV četvrtoplasiranog sa Rolland Garossa prof. Josipa Vrbošića. Ajd makar je korektan pa priznaje pušing za razliku od svih ostalih gubitnika. Ja sam mislila da će on u 58. godini sad objesit kopačke o klin kad ono on se priprema već za 2013. Sad nije imao vremena za kampanju, a do 2013 će imati previše pa će se umoriti pa ko će onda biti kriv. Čini mi se da će on najbolji rezultat polučiti tek 2017 pa do tad ko živ ko mrtav

#217:   Autor: ivona_zg Post Postano: 29.05.2009. 21:49

jel vam ovaj bubalo zdrav? mislim,ono 100 posto zdrav? malo čudno izgleda,,,i priča,,,i slini,bljak

#218:   Autor: ivona_zg Post Postano: 29.05.2009. 21:51

vi ćete tako mirne duše poludebilima,prebjezima,otpadnicima predat vlast u ruke....jadna slavonija,sad je još i jadnija

#219:   Autor: rođena u Osijeku Post Postano: 29.05.2009. 22:07

Ti si ovdje nova, kao i ja, ali ti svejedno dajem 5 kikača

#220:   Autor: ivona_zg Post Postano: 29.05.2009. 22:11

hehe tnx šta god to značilo Sad
tema za seminarski su mi izbori,al na ovom vašem forumu sam se zadržala već 2 sata,nisam mogla odolit da se ne ulogiram Razz
u svakom slučaju,kad budem znala kaj su kikači i kak se poklanjaju i ja ću tebi dati Smile)

#221:   Autor: lufus Post Postano: 29.05.2009. 22:19

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › vi ćete tako mirne duše poludebilima,prebjezima,otpadnicima predat vlast u ruke....jadna slavonija,sad je još i jadnija

a kaj je u zagrebu netko bolji na vlasti? Very Happy

#222:   Autor: ivona_zg Post Postano: 29.05.2009. 22:30

pa ja ne znam šta vi oćete točno.al nekako,ja baš nisam u toj politici,al jbm mater,kako ćeš glasat za čovjeka koji ko pokorno pseto sluša monstruma koji je tjero ljude da piju solnu kiselinu or sth i za nekog ko je hladno sklopio koaliciju s ljudima koje je kakti mrzio jučer.ma užas
mi smo zadovoljni s banderasom Smile nijedna vlast nije savršena,bože moj.

#223:   Autor: rođena u Osijeku Post Postano: 29.05.2009. 22:35

evo ti još 5

#224:   Autor: ivona_zg Post Postano: 29.05.2009. 22:39

evo ti tebi 5!! Smile Smile Smile

#225:   Autor: studenac Post Postano: 29.05.2009. 23:17

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja ne znam šta vi oćete točno.al nekako,ja baš nisam u toj politici,al jbm mater,kako ćeš glasat za čovjeka koji ko pokorno pseto sluša monstruma koji je tjero ljude da piju solnu kiselinu or sth i za nekog ko je hladno sklopio koaliciju s ljudima koje je kakti mrzio jučer.ma užas
mi smo zadovoljni s banderasom Smile nijedna vlast nije savršena,bože moj.


O čemu ti ? osijek031.com smile

#226:   Autor: PreacheR Post Postano: 30.05.2009. 8:12

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja ne znam šta vi oćete točno.al nekako,ja baš nisam u toj politici,al jbm mater,kako ćeš glasat za čovjeka koji ko pokorno pseto sluša monstruma koji je tjero ljude da piju solnu kiselinu or sth i za nekog ko je hladno sklopio koaliciju s ljudima koje je kakti mrzio jučer.ma užas
mi smo zadovoljni s banderasom Smile nijedna vlast nije savršena,bože moj.

Konačno da netko vidi dalje od nosa (možda zato što nije odavde)

#227:   Autor: hengl Post Postano: 30.05.2009. 8:19

Šta je taj vaš Badićeras napisao u programu za slijedeće četverogodišnje razdoblje koliko je milijuna u gradskom proračunu predviđeno u stavci:rodijaci i kumovi? Mi smo vidjeli da je ako Jutarnji ne laže samo jedno gradsko poduzeće Matkovićevom bratu isplatilo 3 milijona kuna za razne metle i slična sranja. Šta piše u novoj osječkoj priči hoće li se to još malo i podebljati?

#228:   Autor: ivona_zg Post Postano: 30.05.2009. 10:14

kako možete tako lako padat na te glupe fore kumovi,rodijaci itd...i to samo zato što je čovjek iz hercegovine..isto ko što je i đapić iz bosne.ne kužim šta vam smeta,pa pola slavonije su ljudi porijeklom iz BiH.jel to sramota biti hrvat iz BiH? s jedne strane pljujete po tome,kako nama bosanac može biti gradonačelnik tralalala,a s druge strane gotovo pola od vas glasa za čovjeka koji sluša naredbe ratnog zločinca koji je iz svoje velike ljubavi prema ovoj domovini i slavoniji naročito,pobjegao u ljubuški.sad mu je dobra bosna i hercegovina,sad tamo ima utočište,ima prijatelje,dobio je državljanstvo.a dosad je đapić bio bosanac što je redovito imalo negativnu konotaciju.
a ovo AKO JUTARNJI NE LAŽE,to neću ni komentirati...naravno da laže,naravno da su to sve naručeni tekstovi,pa gdje ti živiš

#229:   Autor: rođena u Osijeku Post Postano: 30.05.2009. 11:53

hengl je napisao/la: ›
Šta je taj vaš Badićeras napisao u programu za slijedeće četverogodišnje razdoblje koliko je milijuna u gradskom proračunu predviđeno u stavci:rodijaci i kumovi? Mi smo vidjeli da je ako Jutarnji ne laže samo jedno gradsko poduzeće Matkovićevom bratu isplatilo 3 milijona kuna za razne metle i slična sranja. Šta piše u novoj osječkoj priči hoće li se to još malo i podebljati?

Oni koji su do sada imali stavke rodjaci i kumovi, će to sada još i podebljati, a tek kad krenu oni koji
još nisu....
hengl je napisao/la: ›
Šta je taj vaš Badićeras napisao u programu za slijedeće četverogodišnje razdoblje koliko je milijuna u gradskom proračunu predviđeno u stavci:rodijaci i kumovi? Mi smo vidjeli da je ako Jutarnji ne laže samo jedno gradsko poduzeće Matkovićevom bratu isplatilo 3 milijona kuna za razne metle i slična sranja. Šta piše u novoj osječkoj priči hoće li se to još malo i podebljati?

#230:   Autor: lufus Post Postano: 30.05.2009. 23:08

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › hehe tnx šta god to značilo Sad
tema za seminarski su mi izbori,al na ovom vašem forumu sam se zadržala već 2 sata,nisam mogla odolit da se ne ulogiram Razz
u svakom slučaju,kad budem znala kaj su kikači i kak se poklanjaju i ja ću tebi dati Smile)

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja ne znam šta vi oćete točno.al nekako,ja baš nisam u toj politici,al jbm mater,kako ćeš glasat za čovjeka koji ko pokorno pseto sluša monstruma koji je tjero ljude da piju solnu kiselinu or sth i za nekog ko je hladno sklopio koaliciju s ljudima koje je kakti mrzio jučer.ma užas
mi smo zadovoljni s banderasom Smile nijedna vlast nije savršena,bože moj.

kajkavština ala bandić Very Happy

#231:   Autor: hengl Post Postano: 31.05.2009. 9:11

Neće mi smetati što je Banitić Hercegovac gradonačelnik Zagreba onda kada tamo u onoj njegovoj pripizdini načelnik općine bude purger ili bude mogao biti purger. Ili kada ja budem mogla biti makar predsjednica mjesne zajednice Ćaprazlije. A naročito će mi biti drago kada bivšeg osječkog gradonačelnika i njegovog brata razdvoje u istražnom zatvoru kako se ne bi dogovarali. Pa kad bivšeg gradonačelika strpaju u istu ćeliju sa jednim Đapićevim direktorom koji se već kiselio tri mjeseca u pritvoru. E kad tu krene priča, moraće se zidat novi zatvori

#232:   Autor: ivona_zg Post Postano: 31.05.2009. 11:30

Prvo, nisu Ćaprazlije nego Čaprazlije. Drugo, draga hengl možda bi ti baš trebala otići dolje pokušat se malo politički afirmirati,i usput vidjeti kako naš narod (hrvatski,jer ne znam koje si ti nacionalne pripadnosti) živi tamo. Ljudi koji su prvi došli tu 91. sada žive u bijedi. Ali, čekaj, pa ti ne želiš ići dolje, tebi je tamo sve primitivno i glupavo, jelda? Bandića i Đapića smo mi, birači izabrali za gradonačelnike. Bandić pobjeđuje 2 puta za redom a svoj glas mu daju Zagrepčani, i ko si ti ,hengl,da im osporavaš to pravo? To što ti očito imaš problema i ljude isključivo gledaš po tome gdje su rođeni, a ne jesu li sposobni, sakrij to, jer je upravo to odraz primitivizma i netolerancije a ne činjenica da je netko rođen u BiH.
I još nešto,malo obrazovanja ne bi škodilo. Aferu STVORE NOVINARI, a kasnije se ti možeš vaditi koliko god hoćeš, al šteta je učinjena. Nijedna afera koju su mu nasrali u ovo predizborno vrijeme mu nije dokazana. Al dovoljno je da novinari napišu da ima 3 milijuna kn imovine i svi povjeruju. Zbog čega se nije javilo tužiteljstvo,USKOK,bilo tko? Jer svaki iole razuman čovjek kuži da su to patke pred izbore.al DOBRO,naš narod je već puno puta pokazao da je ovca.posebno u slavoniji. baš me zanima kako će vam bubalo vodit grad i surađivat s čovjekom kojem najavljuje rat do istrebljenja i pali njegovu zastavu.zar se to može uopće raditi u 21.st.? užas

#233:   Autor: ivona_zg Post Postano: 31.05.2009. 12:00

jbg lufus još sam se trudila da ne bude preveć purgerski Razz Razz Razz

#234:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: lufus Post Postano: 31.05.2009. 13:52

Preveć se trudiš. Ako i jesi "purgerica", čudi toliko zanimanje za političku situaciju u Osijeku tj toliko drukanje za Đapića. Bolje da si u Zagrebu malo više drukala za njega jer HSP nije bajno prošao. "Vi" u Zagrebu niste ovce? Tko plaća najskuplje komunalije? Koliko je koštao onaj javni wc? Koliko je ulupano u Dinamov stadion i kako on izgleda nakon "investicija"? Tko se kurči "tramvaj paradom"? Treba još? Što se tiče afera koje su "stvorili novinari", koji je političar u Hrvatskoj ikad odgovarao za počinjena nedjela? A suradnja sa Sanaderom i nije baš neki argument, onda nam lokalni izbori ne bi ni trebali već bi najbolje bilo da se automatizmom preslika struktura vlasti s državne razine? Ali ta otrcana fora ne drži baš vodu, pitaj malo građane Vinkovaca ili Šibenika kako im je, tamo je HDZ godinama na vlasti. Obzirom da te zanima politička situacija u drugim regijama to neće bit problem ili te samo zanima Osijek?

#235:   Autor: ivona_zg Post Postano: 31.05.2009. 14:22

Samo dva posto građana Zagreba su purgeri, ja nisam, niti sam rekla da jesam. To otkud sam, tebe se ne tiče. Baš ne kužim zbog čega si tako nabrijan zbog toga što se na ovaj forum javio netko ko nije iz Osijeka?? Ili ti možda samo smeta što živim baš u Zagrebu? Al dobro, to su ti sitni kompleksi manjih gradova, a pogotovo te osječke struje koji naginje teškom regionalizmu.
Ako bolje čitaš, vidjet ćeš da sam napisala smo mi kao narod ovce, a ne Osječani, i nemoj mi stavljat riječi u usta,,,jer nisam za neka vrijeđanja.
To što si napisao za komunalije je istina isto tako je istina da je u zg najbolji standard,veće plaće pa samim time i najskuplje komunalije. To nije baš izmišljanje tople vode nego čista logika koja je vidljiva u svim europskim zemljama.Kad smo kod komunalija, nešto sam čula da vam je Đapić smanjio cijene,al dobro, to je isto vjerojatno iz njegovog vlastitog interesa,zašto bi to bilo išta pozitivno,kad vi samo znati pljuvati po svima.
Očito "purgerima" ne smetaju parade,stadioni,javni wc-i,jer Bandić opet pobjeđuje koliko god vama to bilo žao.Očito ima razlog,očito čovjek nešto ipak i radi,osim što lupa pare na nepotrebna sranja.Ponavljam,nijedna vlast nije savršena,ili ti imaš primjer jedne savršene? Trebalo bi skupit pluseve i minuse i na temelju toga dati realnu ocjenu.
Vinkovci,Šibenik? Ne razumijem zašto ti ljudi glasaju za HDZ ako im je tako loše.Po mom mišljenju,nije im nimalo loše. Ipak,to ne možeš uspoređivati sa situacijom u Osijeku i kako možeš reći da to nije neki argument?? Pa šta ti misliš,odakle vam novci dolaze,jel ti ne kužiš da se to sve rješava lobiranjem,pa čak i moljenjem,,,neće ti nitko ništa pokloniti,al eto živi bili pa vidjeli,kako će HDSSB i Bubalo ako pobijedi funkcionirati s Vladom i kako će vama biti.To će biti zanimljivo promatrati.Iako,HDDSB zna udarit u žicu napaćenog i ratom isrcpljenog naroda.Ratni heroj a ne zločinac,inati se slavonijo itd itd,,,kome se treba inatiti? Pa ta stranka u svom programu ima "inati se slavonijo".mislim,možete se vi inatiti,al od toga nema koristi. al ima kruha i igara i narod na to nažalost pada.U svakom slučaju,sretno,nadam se da neće biti INATI SE SLAVONIJO,ODO JA U LJUBUŠKI

#236:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 31.05.2009. 14:58

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › vi ćete tako mirne duše poludebilima,prebjezima,otpadnicima predat vlast u ruke....jadna slavonija,sad je još i jadnija


hm ako nisi iz os, ne zivis tu, ne vidim sta te briga kome cemo mi dat vlast Smile

#237:   Autor: ivona_zg Post Postano: 31.05.2009. 15:32

ne zanima me,pokušavam shvatiti mozgove koji će glasat za hddsb.tha's all

#238:   Autor: ivona_zg Post Postano: 31.05.2009. 15:33

hdssb tj.isto sranje

#239:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 31.05.2009. 15:38

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › ne zanima me,pokušavam shvatiti mozgove koji će glasat za hddsb.tha's all


teze je skontat one mozgove koji glasaju za hdz Smile

#240:   Autor: ivona_zg Post Postano: 31.05.2009. 15:48

eto vidiš ima nešto oko čega se slažemo
hvala Bogu pa se za grado(načelnike) glasuje odvojeno

#241:   Autor: PreacheR Post Postano: 31.05.2009. 20:25

ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › ne zanima me,pokušavam shvatiti mozgove koji će glasat za hddsb.tha's all

Ja to bezuspješno pokušavam shvatiti već 5 godina.

#242:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 31.05.2009. 20:42

maddox_rumble je napisao/la: ›
ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › ne zanima me,pokušavam shvatiti mozgove koji će glasat za hddsb.tha's all


teze je skontat one mozgove koji glasaju za hdz Smile


Jednom mom kolegi je baba rekla da glasa za Ivu jer je Ivo njoj dao penziju koju ona daje njemu (kolegi) za izlaske.

#243:   Autor: rođena u Osijeku Post Postano: 31.05.2009. 22:02

maddox_rumble je napisao/la: ›
ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › vi ćete tako mirne duše poludebilima,prebjezima,otpadnicima predat vlast u ruke....jadna slavonija,sad je još i jadnija


hm ako nisi iz os, ne zivis tu, ne vidim sta te briga kome cemo mi dat vlast Smile

Netko izvan Osijeka ne bi trebalo biti briga kome ćemo dati vlast, ali zato neko izvan Osijeka, tko se u taj grad ne može vratiti dok je živ, može vladati gradom?
Draga Ivona, ako si stvarno iz Zagreba, hvala ti što si gubila vrijeme na nas. Ono malo građana koji su izašli na izbore su rekli svoje - pobijedila je opcija koja sustavno uništavala Osijek skoro 15 godina. Što se tiče nas ostalih (ili barem mene) pobjednicima možemo samo čestitati , nadati se da će ispuniti barem 10% obećanja, a sebi poželjeti da preživimo 4 godine partijskog jednoumlja.

#244:   Autor: Mladjo Post Postano: 01.06.2009. 0:49

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la: ›
ivona_zg je napisao/la (Pogledaj post): › ne zanima me,pokušavam shvatiti mozgove koji će glasat za hddsb.tha's all


teze je skontat one mozgove koji glasaju za hdz Smile


Jednom mom kolegi je baba rekla da glasa za Ivu jer je Ivo njoj dao penziju koju ona daje njemu (kolegi) za izlaske.
jel taj kolega probao babi objasnit da bi joj i zoki davao penziju? Smile

#245:   Autor: DomoljUb Post Postano: 01.06.2009. 18:13

Zar nikome nije cudno sto nas mili predsjednik zadnjih 5 god bjezi od Osijeka kao vrag od tamjana, a u ovo predizborno vrijeme se pojavio najmanje 5 puta i zamislite svaki puta rukom pod ruku sa sisljagicem i bubijem.......kao sto svi znamo da je predsjednik stari partizan a sisko njegov vjerni ucenik nije nam tesko zakljuciti na koji nacin ce se voditi politika u nasem gradu......moram napomenuti da je i takva vlast legitimna jer proizlazi iz volje naroda i zato cu samo napisati - E MOJ NARODE, E MOJ NARODE.......zanima me samo kako ce sve funkcionirati - MATKOVIC- ne podnosi tudi autoritet i zeli biti sef..u kratko vrijeme dva puta zabio noz u leda ( prvo HSP-u a onda i svojim biracima) ....VRDOLJAK-ni slucajno ne smijemo zaboraviti najvecu lisicu osjecke politicke scene i ono najvaznije takoder ne podnosi tudi autoritet....i na kraju GLAVAS - tu bi se mogli zadrzati danima ali ovaj puta samo kratko..svi znamo kako zavrsavaju oni koji nemisle kao on i kako se on odnosi prema onima koji ne postuju njegov autoritet....biti ce vrlo zanimljivo, tri ˝sefa˝, tri egocentrika, tri glave ˝copora˝ a tako mali teritorij.......

#246:  Re: [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om Autor: lufus Post Postano: 01.06.2009. 20:18

Pa vidjeli smo kako funkcionira s jednim Very Happy

#247:   Autor: hengl Post Postano: 04.06.2009. 22:07

Matković bi u vinogradarstvo, voćarstvo ili komunalu. A da nije obrnut redoslijed? U vinogradarstvu i voćarstvu nemoš ništ maznut jel je voćnjak i vinograd tvoj. A u komunali su naši novci i on i njegov brat su do savršenstva razvili kako da posluju jedan s drugim. A što ne ode malo u Osimpex? Tamo ga čeka Big Željko raširenih ruku. Može mu i brata zaposliti. Ali Željka sigurno nećete potkradati ko gradska poduzeća.

#248:   Autor: DomoljUb Post Postano: 04.06.2009. 22:14

bravo hengl....svaka cast

#249:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 05.06.2009. 10:27

DomoljUb je napisao/la (Pogledaj post): › Zar nikome nije cudno sto nas mili predsjednik zadnjih 5 god bjezi od Osijeka kao vrag od tamjana, a u ovo predizborno vrijeme se pojavio najmanje 5 puta i zamislite svaki puta rukom pod ruku sa sisljagicem i bubijem.......kao sto svi znamo da je predsjednik stari partizan a sisko njegov vjerni ucenik nije nam tesko zakljuciti na koji nacin ce se voditi politika u nasem gradu......moram napomenuti da je i takva vlast legitimna jer proizlazi iz volje naroda i zato cu samo napisati - E MOJ NARODE, E MOJ NARODE.......zanima me samo kako ce sve funkcionirati - MATKOVIC- ne podnosi tudi autoritet i zeli biti sef..u kratko vrijeme dva puta zabio noz u leda ( prvo HSP-u a onda i svojim biracima) ....VRDOLJAK-ni slucajno ne smijemo zaboraviti najvecu lisicu osjecke politicke scene i ono najvaznije takoder ne podnosi tudi autoritet....i na kraju GLAVAS - tu bi se mogli zadrzati danima ali ovaj puta samo kratko..svi znamo kako zavrsavaju oni koji nemisle kao on i kako se on odnosi prema onima koji ne postuju njegov autoritet....biti ce vrlo zanimljivo, tri ˝sefa˝, tri egocentrika, tri glave ˝copora˝ a tako mali teritorij.......
DomoljUb je napisao/la: ›
Zar nikome nije cudno sto nas mili predsjednik zadnjih 5 god bjezi od Osijeka kao vrag od tamjana, a u ovo predizborno vrijeme se pojavio najmanje 5 puta i zamislite svaki puta rukom pod ruku sa sisljagicem i bubijem.......kao sto svi znamo da je predsjednik stari partizan a sisko njegov vjerni ucenik nije nam tesko zakljuciti na koji nacin ce se voditi politika u nasem gradu......moram napomenuti da je i takva vlast legitimna jer proizlazi iz volje naroda i zato cu samo napisati - E MOJ NARODE, E MOJ NARODE.......zanima me samo kako ce sve funkcionirati - MATKOVIC- ne podnosi tudi autoritet i zeli biti sef..u kratko vrijeme dva puta zabio noz u leda ( prvo HSP-u a onda i svojim biracima) ....VRDOLJAK-ni slucajno ne smijemo zaboraviti najvecu lisicu osjecke politicke scene i ono najvaznije takoder ne podnosi tudi autoritet....i na kraju GLAVAS - tu bi se mogli zadrzati danima ali ovaj puta samo kratko..svi znamo kako zavrsavaju oni koji nemisle kao on i kako se on odnosi prema onima koji ne postuju njegov autoritet....biti ce vrlo zanimljivo, tri ˝sefa˝, tri egocentrika, tri glave ˝copora˝ a tako mali teritorij.......
hengl je napisao/la: ›
Matković bi u vinogradarstvo, voćarstvo ili komunalu. A da nije obrnut redoslijed? U vinogradarstvu i voćarstvu nemoš ništ maznut jel je voćnjak i vinograd tvoj. A u komunali su naši novci i on i njegov brat su do savršenstva razvili kako da posluju jedan s drugim. A što ne ode malo u Osimpex? Tamo ga čeka Big Željko raširenih ruku. Može mu i brata zaposliti. Ali Željka sigurno nećete potkradati ko gradska poduzeća.
DomoljUb je napisao/la: ›
bravo hengl....svaka cast


što je meni drago šta ima ovako upućenih na forumu koji znaju sve tko je skim, tko je koga, tko će kako.. pa što ne odete do Biloša pa mu kažete kad ga već tolko jebete tu po forumu i što ne odete do tog Bubala i Matkovića pa i njima ne kažete i ne uputite ih jebemu..

#250:   Autor: TataMata Post Postano: 05.06.2009. 10:30

Pa nek čitaju forum, pa će im sve bit jasno Smile
Osijek031.com » Vijesti » [izbori 2009.] Gordan Matković koalirao sa HDSSB-om


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::