Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poslovna zona OBŽ dobiva nove investitore i širi kapacitete

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 73219
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2026. 8:32 
Naslov:  Poslovna zona OBŽ dobiva nove investitore i širi kapacitete
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Županica Nataša Tramišak posjetila je Poslovnu zonu Osječko-baranjske županije (bivšu Slobodnu zonu) gdje je s direktorom Borisom Peićem održala radni sastanak i obišla prostor Poslovne zone OBŽ.

- Poslovna zona Osječko-baranjske županije novi je naziv našeg trgovačkog društva koji je nekad bio bescarinska zona pod nazivom Slobodna zona Osijek. Kako je tvrtka osnovana 90-ih godina, taj je koncept u posljednjih nekoliko godina napušten i sada ovaj prostor daje odličnu perspektivu za razvoj poduzetništva, za daljnje investicije i za nova ulaganja. Osječko-baranjska županija je na posljednjoj Skupštini postala 100%-tni vlasnik i osnivač novog trgovačkog društva Poslovne zone Osječko-baranjske županije, koja se nalazi uz grad Osijek, u blizini Nemetina i Luke Tranzit, odnosno novog lučkog pristaništa. To zaista govori u prilog tome kako ova zona ima ogroman potencijal za privlačenje novih poduzetnika, novih investicija i otvaranje novih radnih mjesta. Trenutno u ovoj poslovnoj zoni posluje 5 poduzetnika. Prije nekoliko mjeseci bio je raspisan i natječaj za prodaju nekoliko parcela koje su bile opremljene komunalnom infrastrukturom, gdje su došle nove investicije i novi poduzetnici. Ukupno je na ovom prostoru zaposleno 170 djelatnika, a Osječko-baranjska županija ima plan ulaganja u komunalnu infrastrukturu za dodatna 2 hektara površine, od ukupno 13 hektara kolika je površina cijelog ovog prostora Poslovne zone Osječko-baranjske županije, što uključuje parcelaciju i dolazak novih investitora na ovo područje. Procjenjujemo i da bi smo mogli napraviti dodatni prostor za desetak novih investitora u narednih nekoliko godina zahvaljujući čemu ćemo stvoriti jednu lijepu poduzetničku priču. Na području Osječko-baranjske županije u posljednjih nekoliko godina bilježimo pozitivne rezultate u posljednjih nekoliko godina. Naše poduzetništvo zaista pokazuje snažnu perspektivu, velik razvoj, nova zapošljavanja i nova radna mjesta. O tome svjedoče i brojke, naime, imamo 98.000 zaposlenih, uz oko 7.500 obrtnika, a od početka godine do danas otvoreno je tristotinjak novih obrta. To sve govori u prilog tome koliko je poduzetništvo sada snažno i koliko se razvija dobrim tempom, a ovo što mi radimo je dodatna podrška razvoju poduzetništva od strane Osječko-baranjske županije – kazala je županica.

Direktor Poslovne zone Osječko-baranjske županije Boris Peić naglasio je kako su trenutno u fazi nadogradnje i projektiranja nove hale. – Prije nekoliko mjeseci smo, analizom tržišta, utvrdili da dosta poduzetnika traži skladišni prostor. Poslovna zona ima jednu halu koja je već iznajmljena cijele godine, tunelsko skladište i vanjsko paletno skladište od 5.000 kvadrata koje je također u najmu. Trenutno smo u fazi projektiranja pristupne ceste i u fazi projektiranja nove hale. Ovdje stabilno posluje 5 većih tvrtki, a dodatnim povećanjem kapaciteta smatramo da će Poslovna zona imati još veći uspjeh – rekao je Peić i dodao da se tvrtke koje posluju na području Poslovne zone bave prehrambenom industrijom, distribucijom i papirnatom konfekcijom.




Foto: OBŽ

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: