u:Plug – pametni punjač osmišljen u Osijeku

Tim od pet hrvatskih studenata elektrotehnike osmislila je posebnu “pametnu” utičnicu koju su nazvali u:Plug namijenjenu punjenju pametnih uređaja, odnosno mobitela, tableta, mp3 playera i drugih gadgeta.

u:Plug se razlikuje od sličnih punjača koji postoje u svijetu po tome što prepoznaje uređaj koji se puni i prilagođava mu se. U biti, u:plug je zidna utičnica koja osim standardnog 220 voltnog utikača na boku ima dva USB priključka visokih performansi za punjenje mobilne elektronike.

Osim tih tehničkih karakteristika, velika je pozornost posvećena i uštedi energije, dugovječnosti baterije te dizajnu i praktičnosti. Pametna utičnica ima i poseban stalak za gadgete koji ih čuva i osigurava dostatnu ventilaciju za vrijeme punjenja te LED lampice koje pokazuju fazu punjenja uređaja.

Dizajn potpisuje mladi osječki inovatorski IT tim, a proizvodnju će preuzeti tvrtka iz Pleternice. u:Plug je krenuo u pretprodaju, a interes je već pokazalo nekoliko poznatih svjetskih tvrtki, neki veliki europski trgovački lanci te brojni ugostiteljski objekti, hoteli, hosteli i kafići. u:Plug se još nije ni porinuo na uzburkano tržišno more, a već je stiglo preko 40.000 narudžbi.

Utičnica u:Plug dostupna je za prednarudžbe na web stranici u:Pluga po posebnoj promotivnoj cijeni od 29.99 eura, a očekuje se kako će u:Plug u trgovine stići za otprilike dva mjeseca. Osječka ekipa već priprema i sljedeći korak u unapređenju ove spravice, a to je razvoj modela bez kabela, odnosno u smjeru bežične tehnologije.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u4uJ5PimaU0[/youtube]

[fbcomment:4a3ab7d6b3]http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=57409[/fbcomment:4a3ab7d6b3]

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Dražen Karačić Cacan/Foto-arhiv031

Pročitajte i..
[VIDEO] Infinum, u:Plug i Netokracija na OSC predstavlja #4 otkrili kako je tekao njihov poduzetnički put

u:Plug – pametni punjač osmišljen u Osijeku