Dunav je svoje mjesto, na jedan dan, našao u zagrebačkom Kinu Europa. Simbolično su ga za taj dan nazvali i Kino Dunav, a riječ je o Festivalu Dunava, gdje su posjetitelji uživali u eno-gastro ponudi Slavonije, Baranje, Srijema i Vojvodine. Bila je to posljednja aktivnost projekta “Central Danube Tour” prekogranične suradnje Hrvatske i Srbije, koji za cilj ima popularizirati podunavski kraj, njegovu bogatu turističku ponudu i razna događanja zbog kojih turisti sve više dolaze. Osim kvalitetnih vina i domaće hrane, koja je ovaj puta osvanula u minijaturnom izdanju, predstavljene su i brojne manifestacije Srednjeg Dunava – od Pannonian Challengea pa sve do Vinskog maratona i Festivala Zemlja bez granica. Cijeli projekt “Central Danube Tour” vrijedan više od pola milijuna eura, trajao je 20 mjeseci unutar kojih je održano niz promotivnih aktivnosti u Munchenu, Berlinu, Beogradu, a sada i Zagrebu.
U Vijestima Osjeèke televizije pogledajte i:
– povoljniji krediti poljoprivrednicima
– i Osječani produžavaju vozačke
– Francuska alijansa u novim prostorijama
Osjeèka televizija – Vijesti, 13.03.2019.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M7LiLb8LJz0[/youtube]
Više informacija; Osjeèka televizija
Vijesti Osjeèke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.



![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)
