Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tajna društva..

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 21:45 
Naslov: Question Tajna društva..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Latinica - Masoni


Latinica - Templari


Latinica - Opus Dei


Latinica - Ružokrižari



Ne znam kako vas, ali mene su uvijek zanimala ta tajna društva.. Jel stvarno ima šta u tome.. sotonizam, masonstvo, illuminati... ? Sjećam se, prije par godina sam bila negdje pročitala i neki prilog o okrenutim križevima na grobovima, i polemiziralo se da li je to dio nekakvih sotonističkih obreda ili.. Ima li takvog nečeg i u Hrvatskoj? Tajnih društava i kojekakvih kultova.. ? Meni je to sve nekako spooky.. osijek031.com smile Vjestica osijek031.com smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2007. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tajna društva su uglavnom buržujska preseravanja.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerujem da postoje, ali o onima koji zaista postoje se uglavnom vrlo malo govori i zna. oni o kojima se priča su, po meni, cirkusanti i glumci nečega o čemu su načuli, a zapravo ništa ne znaju.. zato je slika koju javnost ima o većini tajnih društava najčešće totalno iskrivljena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako se o nekom društvu prica....onda to društvo više nije tajno....Cool
...ako i postoje takva društva...ne vjerujem da mogu imati nekakav vekiki utjecaj na današnje društvo....s obzirom da su skoro svima dostupne informacije o svemu.....i ne može se više toliko manipulirati masom....(osim što to kod nas jedino još uspjeva našim politicarima).....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GasssoLina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: 13 kamenčić od Sunca
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›

Ne znam kako vas, ali mene su uvijek zanimala ta tajna društva.. Jel stvarno ima šta u tome.. sotonizam, masonstvo, illuminati... ? Sjećam se, prije par godina sam bila negdje pročitala i neki prilog o okrenutim križevima na grobovima, i polemiziralo se da li je to dio nekakvih sotonističkih obreda ili.. Ima li takvog nečeg i u Hrvatskoj? Tajnih društava i kojekakvih kultova.. ? Meni je to sve nekako spooky.. osijek031.com smile Vjestica osijek031.com smile

pa bilo je nedavno u vinkovcima da je oko kapelice na groblju stavljeno 13 naopakih križeva..
vjerojatno sotonisti..kako god..sve su samo pretpostavke..

_________________
Just smile and wave boys...Smile and wave...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Masoni već odavno nisu tajno društvo, njihova tajnost urbani je mit.

http://www.freemasonry-croatia.org/razgov1.htm

Illuminati - apsolutni bullshit mit o ekipi ljudi (neki kažu reptila iz niže 4. dimenzije) koji vladaju svijetom sa konačnim planom uvesti novi svjetski poredak. Right.

Treba se više bojati kultova i raznoraznih sekti nego masona, rosenkreutzera, illuminata...


Zadnja promjena: bazooka_joe; 20.10.2007. 17:58; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo ste možda znali, naše kino Urania je izgrađeno od strane masonske lože, za njihove potrebe druženja.
kasnije im se nije dopala zgrada pa su je se odrekli.
mislim da danas nema tajnih društva, sve se svodi na interesne skupine kojima je glavni interes kapital.dobro su infiltrirani među vlast i moćnike pa nemaju potrebe biti tajni.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoje tajna i javna društva koja ti mogu omogućiti napredovanje i sl. I jedno i drugo su interesne skupine, samo zavisi po kojem principu možeš upasti u društvo. Nije baš neka tajna da u Osijeku imaš firme u kojima su glavni Dalmoši, pa ako se hoćeš zaposliti..., onda Hercegovci, a moglo bi se reći da Posavljaci "drmaju" trenutno.

Ovo za kino Urania sam znala.

Svojedobno sam gledala dokumentarac o policiji Velikoj Britaniji. Ispostavilo se da sve počiva na masoneriji. Ako te ne prime u masonsku ložu, do kraja života ćeš popisivati krivo parkirane. S tim da emisija nije baš starog datuma.

Postoje stvari o kojima se šuti naprosto, ali funkcioniraju.

Treba imati želudac i prihvatiti igrati po nečijim pravilima da bi zauzvrat imao neke koristi.
Nisam iz priče.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Svojedobno sam gledala dokumentarac o policiji Velikoj Britaniji. Ispostavilo se da sve počiva na masoneriji. Ako te ne prime u masonsku ložu, do kraja života ćeš popisivati krivo parkirane. S tim da emisija nije baš starog datuma.


Mislim da je u 'Tankoj plavoj liniji' bila epizoda u kojoj je drot morao proći inicijaciju za masoneriju - iz..bati punjenu puricu osijek031.com smile
http://www.imdb.com/title/tt0112194/

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha osijek031.com smile

ali fora je što je to stvarnost.

postoje, osim masonerije, javnih i tajnih družbi... pojave da se nekome moraš uvući u dupe da bi ostvario nešto... a to je... osijek031.com smile

za kruh će se naći.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2007. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda je i svrha takvih "poremećenih" inicijacija da oni koji su osnovali društvo dobiju kontrolu nad drugima...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 4:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
možda je i svrha takvih "poremećenih" inicijacija da oni koji su osnovali društvo dobiju kontrolu nad drugima...

ne radi se tu o kontroli nad drugima, nego o tome da se vidi što novi mogu proći i o povjerenju kojeg pokazuju samim trudom.

što se inicijanog pitanja tiče, čisto sumnjam da se tajna društva kompromitiraju okretanjem križeva na groblju i sličnim nestašlucima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GasssoLina je napisao/la (Pogledaj post): › pa bilo je nedavno u vinkovcima da je oko kapelice na groblju stavljeno 13 naopakih križeva..
vjerojatno sotonisti..kako god..sve su samo pretpostavke..


Bilo je toga i u Osijeku nekoliko puta...čak i oni famozni kukasti križevi i ostala sranja na onom groblju iza igrališta NK "Metalac" na Jugu 2.
Mislim da je to sve plod balavurdije koja nema pametnijeg posla.Pravi naciji,satanisti i slični mislim da su ipak malo stariji,pametniji i vješto prikriveni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2007. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tajno društvo uopće ne mora zvanično postojati, bitno da si "lojalan" pravoj osobi ili krugu ljudi.

neka tajna društva sigurno postoje, ali u 99% slučajeva sve je stvar interesa, odnosno "ruka ruku mije".

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 18:50 
Naslov:  Re: Tajna društva..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogli bi osnovati tajno društvo sexa i razvrata! Fight osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: