Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 18:34 
Naslov:  Re: Pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
apsolutno je bespredmetno o tako nečemu uopće raspravljati. i to iz jednog ključnog razloga - kakav god stav imala država, crkva, društvo, manje ili više zaostali pojedinci i brojni drugi, svaka žena će svejedno napraviti ono što ona želi. jer je to njeno pravo koje joj nitko ne može uskratiti.
a svi vi koji mislite drugačije možete o tome debatirati do smrti. i to je ujedno sve što možete.


slažemoo se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GasssoLina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: 13 kamenčić od Sunca
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da i ja nešto kažem..ovako..čitajući ovaj topic,primjetih da se svi manje-više slažete..tj..vrtite se oko istoga.."Sve ovisi o situaciji". .Istina..
Ali da krenemo od početka. Kad već ideš u krevet s nekim,uvijek postoji mogućnost da ćeš zatrudnjeti. Zato kao 1.postoje sve moguće zaštite i po meni je debilno ako ne želiš dijete,da ne koristiš zaštitu..počevši od kondoma,tableta,dijafragmi..i čega sve ne..
glupo je reći da ne znaš kako se to dogodilo..onak..da nisi spavala s njim ne bi se to dogodilo..
ali,ako se iz nekog razloga dogodi trudnoća,ne i se trebalo automatski na pobačaj misliti..
kao 1.u današnje vrijeme nije više toliki bauk biti samohrana majka(ako partner ne želi dijete)..i fakultet se može vanredno riješiti..samo je potrebna volja i snaga..i naravno ljubav prema tom djetetu(koje nije ništa krivo)..
za pobačaj sam samo u slučju silovnja,incesta ili ko se uspostavi da je dijete bolesno..tipa da im elektrodaktiliju ili downow sindrom..ili neku drugu tako tešku bolest. Tada bi,po mome,za to dijete život bio mučenje,ali i za same roditelje..
i da se osvrnem na to tko ima veća prava izbora pri pobačaju,žena ili muškarac.,.žena..definitivno..kao što je već rečeno..to je njeno tijelo..i ona nosi to dijete.
(nemojte me sd istući)..Very Happy

_________________
Just smile and wave boys...Smile and wave...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › svaka žena će svejedno napraviti ono što ona želi. jer je to njeno pravo koje joj nitko ne može uskratiti


Da, upravo zbog toga me jako živcira što crkva inzistira na zabrani pobačaja... isto je kao i s njihovim navijanjem za nekorištenje kondoma - kao da nisu svjesni da posljedice u pojedinim slučajevima znaju biti fatalne.

Ako želi pobacit - pobacit će. Bez obzira što netko drugi kaže.

Ono što se može učiniti je edukacija, edukacija, edukacija... u slučajevima u kojima to ne upali, bitno je osigurati medicinsku skrb i prikladnu psihološku pomoć. Time ćemo učiniti puno više nego osuđivanjem.

Moj stav je moj stav. Kad je struka u pitanju, moji stavovi za mene ne postoje, samo stvari koje sam naučila s medicinskog stajališta. Da mi to nije struka, opet bih razmišljala jednako - ne miješati se ako ne mogu pomoći. Nakon pobačaja ionako ništa ne možemo promijeniti.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
a svi vi koji mislite drugačije možete o tome debatirati do smrti. i to je ujedno sve što možete.



....kao i o svemu ostalom što je na furumu...sve uvijek samo ostane na raspravi....
..složio bi se sa @CatClooe...da ipak treba o tome odluciti žena koja to želi napraviti....a ne da o tome odlucuje društvo....ipak svatko za sebe zna najbolje.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GasssoLina je napisao/la (Pogledaj post): › za pobačaj sam samo u slučju silovnja,incesta ili ko se uspostavi da je dijete bolesno..tipa da im elektrodaktiliju ili downow sindrom..ili neku drugu tako tešku bolest.


Razlozi, razlozi... ne kužim kako ljudska razmišljanja mogu biti tako kontradiktorna kada žele moralizirati ili svesti stvari na "crno-bijelo". Često zaboravljamo da postoji i sivo...

U slučaju bolesti koju svi stalno spominju... po meni, to je najodvratniji razlog. Ubiti dijete jer nije onakvo kakvo si želiš? Dijete s Downom nije nesretno i nije mu teško, ako dobiva ljubav i pažnju roditelja koju svako dijete, bilo bolesno ili zdravo, zaslužuje. Problem može samo biti u glavi roditelja, koji ne može ili ne želi prihvatiti činjenicu da bi njegovo dijete bilo drukčije. Ili se ne može ili ne želi žrtvovati za svoje dijete. U tom slučaju opet nisam za osudu, ali ne vidim ni osnovu za opravdanje.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GasssoLina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: 13 kamenčić od Sunca
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
GasssoLina je napisao/la (Pogledaj post): › za pobačaj sam samo u slučju silovnja,incesta ili ko se uspostavi da je dijete bolesno..tipa da im elektrodaktiliju ili downow sindrom..ili neku drugu tako tešku bolest.


Razlozi, razlozi... ne kužim kako ljudska razmišljanja mogu biti tako kontradiktorna kada žele moralizirati ili svesti stvari na "crno-bijelo". Često zaboravljamo da postoji i sivo...

U slučaju bolesti koju svi stalno spominju... po meni, to je najodvratniji razlog. Ubiti dijete jer nije onakvo kakvo si želiš? Dijete s Downom nije nesretno i nije mu teško, ako dobiva ljubav i pažnju roditelja koju svako dijete, bilo bolesno ili zdravo, zaslužuje. Problem može samo biti u glavi roditelja, koji ne može ili ne želi prihvatiti činjenicu da bi njegovo dijete bilo drukčije. Ili se ne može ili ne želi žrtvovati za svoje dijete. U tom slučaju opet nisam za osudu, ali ne vidim ni osnovu za opravdanje.

dobro.možd imam problem u glavi..ali moje mišljenje..kao što je tvoje mišljenje tvoje..Wink
imaj obzira..rođena sam naopako..Very Happy

_________________
Just smile and wave boys...Smile and wave...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wendy Bravo

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
apsolutno je bespredmetno o tako nečemu uopće raspravljati. i to iz jednog ključnog razloga - kakav god stav imala država, crkva, društvo, manje ili više zaostali pojedinci i brojni drugi, svaka žena će svejedno napraviti ono što ona želi. jer je to njeno pravo koje joj nitko ne može uskratiti.
a svi vi koji mislite drugačije možete o tome debatirati do smrti. i to je ujedno sve što možete.
Zakacili smo se za ovo i zadnji put...

Vasa (zenska) zadnja odluka je dali upotrebljavate kontracepciju ili ne. Odluka za neupotrebljavanje kontracepcije vam oduzima pravo na buducu samostalnu odluku. Sto se tice pitanja dali to moze netko sprijeciti ili ne, to mozemo to gledati na dva nacina. Jedan je moralni a drugi je pravni.

Moralni - Dobrobit 3 osobe umjesto samo jedne (sebicne). Ukljucujuci osobu koja je SAMA odlucila da stavi ostale u ovaj polozaj.
Pravni - Pravni sustav jos ne smatra pobacaj kao nacin kontracepcije. Osoba sa moralima (i financijskim sredstvima) bi to rijesila bez velikih problema.
Wendy je napisao/la: ›

U slučaju bolesti koju svi stalno spominju... po meni, to je najodvratniji razlog. Ubiti dijete jer nije onakvo kakvo si želiš?
Upravo tako @Wendy, sto je slijedece? Pobaci djete zato sto nema plave okice...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2007. 7:27 
Naslov:  Re: Pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s onim dijelom je.. društvo, crkvu, lažne moraliste...
Ali smatram da ovako važnu odluku trebaju donijeti partneri zajedno.
I da slažem se i sa Wendy, koliko ima glupih razloga protiv pobačaja, jednako toliko ima glupih razloga za pobačaj.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2007. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat@ŽENSKA ODLUKA DA UPOTREBLJAVAMO KONTRACEPCIJU??? hmmm zar ne postoji i kontracepcija koju muškarci mogu koristit, zašto bi sve žene radile.

trudnoća je dio ženskog tijela i mogu raditi sa sobom što god hoću...

a maloljetničke trudnoće??? sve ćešće imamo prilike čitati u novinama da curice od 10-12 godina rađaju? zar je to normalno. koliko god čin ubijanja fetusa bio ogavan, ali kako da dijete rodi dijete

klik

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2007. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
trudnoća je dio ženskog tijela i mogu raditi sa sobom što god hoću...


...lijepo receno....Cool
....lako nama muškima pametovati o pobacaju i što bi mi....al ipak to se nama nikad ne može dogoditi.....i definitivno ne možemo se staviti u poziciju...kako bi mi postupili u tom slucaju....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2007. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvjek sam za pravo izbora ali ne abortusa kao kontracepcije,pobogu postoje toliki oblici kontracepcije da je ovo za mene krajnja odluka tek ako neki iblik kontracepcije zašteka jer nijedan nije 100% siguran,ima stvarno stupidnih razloga za pobačaj ali to je odluka svakog pojedinca...odluka po meni partnera mada po meni ženina treba biti ipak ona koja će prevagnuti...

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2007. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala bogu da pobačaj nije sredstvo kontracepcije. istina je da danas ne stoji 5000 metoda kontracepcije i da nije 100% pouzdana, ali ako se već dogodi unatoč pažnji.... osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la: ›
zena ima pravo izbora!!! !!!

Isto koliko i muškarac!
ivice oćeš ti nosit dijete u stomaku 9 mjeseci, roditi ga i dojiti?

Ne zato vrijeme ću se brinuti da mami ništa nenedostaje! kao i djetetu kad izađe iz tog stomaka...

A ti mlađo?
Moraš shvatiti da nisam ja taj koji je odlučio da žena nosi djete a ne muškarac.
Ali to što žena nosi djete, a ne muškarac to ne znači da se ti kao muško ne trebaš sa neke druge strane brinuti o tome djetetu, a između ostalog u stomaku je 9mj. a ostatak vremena vani.

Svatko od roditelja ima svoju ulogu nije ih zato bezveze dvoje!

Sve u svemu tvoje pitanje (s obzirom na godine koje ti stoje u profilu) smatram suviše glupavim! Oprosti ako sam te povrijedio ovom izjavom ali to je samo moja konstatacija na tvoje kao što rekoh glupavo pitanje.... Wink
ivice nisi me uvrijedio ali isto tako nisam iz tvog posta skužio poantu, ne vidim nigdje odgovor na pitanje treba li žena imati pravo na pobačaj? sasvim je normalno da se oba roditelja na razne načine brinu za dijete, ali ipak mislim da se u ovoj situaciji ipak ženu pita malo više nego muškarca.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu se ne osvrnuti na razmišljanje tipa "to je moje tijelo, mogu raditi s njime što hoću". to me odmah podsjetilo na robovlasnike koji su govorili da su robovi njihovo vlasništvo i da mogu s njima raditi što žele. tući ih, maltretirati, bičevati, pa i ubiti. ni nitko mu ništa ne može. jer, robovi su i po tadašnjem njihovom zakonu bili stvar, nečije vlasništvo. ukratko, zakonski nisu bili ljudi. a to da ljudski plod do određenog vremena službeno nije čovjek i da je pobačaj IZBOR... ježim se od takvog razmišljanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: