Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Otkad jedu zdravu hranu djeca dolaze kući gladna!'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 12:25 
Naslov:  Re: 'Otkad jedu zdravu hranu djeca dolaze kući gladna!'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako u školama, ali vidim kako po vrtićima jedu zdravo - my ass! Jedu cijeli tjedan neki žnj margarin za užinu, fuj! Kao izbacili im paštete jer su nezdrave..a kao margarin je puno zdraviji. Moš mislit. A voće smanjili...
Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bokson
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: beograd
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2007. 1:35 
Naslov:  Re: 'Otkad jedu zdravu hranu djeca dolaze kući gladna!'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

clanak bi bio puno zanimljiviji da glasi ovako nekako...

'Otkad jedu zdravu hranu djeca ne dolaze kući i gladna bauljaju po katakombama!'

12.10.2007. 1:07Vijesti::Obrazovanje

- Uvođenjem zdrave hrane u školski topli obrok, naša djeca sve češće kući ne dolaze i gladna se kriju po katakombama, požalilo se redakciji “Glasa Slavonije” nekoliko roditelja učenika OŠ “Ivan Filipović” iz Osijeka. Prema riječima majke jednog od učenika (podaci poznati redakciji, op.a), njezino dijete ne voli jesti integralna peciva i jogurte koji su na jelovniku mliječne kuhinje pa preskače skolsku ogradu i ulazi kroz dimnjak u obliznju pekaru gdje uz pomoc svojih drugova iz razreda izvrsi razbojnicku kradju, zaveze pekara selotejpom za toplu vitrinu sa burekom i pred njegovim ocima prozdire bureke do zadnje mrvice dok mu mast curi niz bradu.
Nakon toga slijedi gadjanje pitom od visanja (uh, nema vise onakve pite kao "Slobodine" iz sredine 80-ih, generacija ce znati o cemu pricam, op.a.)

- Nisam protivnik zdrave prehrane i slažem se kako djeca ne bi trebala jesti isključivo hamburgere, pizze i slatkiše, no također ne vidim potrebu da im se nameće jelovnik koji im ne odgovara. Mislim kako djeci treba pružiti mogućnost izbora, odnosno oni koji se inače hrane tim, uvjetno rečeno, zdravim namirnicama, neka ih jedu i u školi, ali dio jelovnika morao bi sadržavati i hranu koju je većina navikla jesti, poput bureka, sunke, kulena, cvaraka, svargle i slično, kaže naša sugovornica.

Pritužbe roditelja iznenadile su Zlatka Kraljevića, ravnatelja Osnovne škole “Ivan Filipović”.

- Doista sam iznenađen ovakvom reakcijom pojedinih roditelja jer mi se nitko nije došao osobno potužiti. Naime, dosad su imali samo riječi pohvale za jelovnik mliječne kuhinje kojeg smo nastojali maksimalno prilagoditi potrebama i željama učenika. Formirana je i komisija za izradu odgovarajućeg jelovnika koju čine dvije kuharice, učiteljica, liječnica, katolicki svecenik, americki konzultant za zdravu ishranu i ja, a glavni nam je cilj pratiti trendove zdrave prehrane i istodobno udovoljiti djeci, objasnio je Kraljević dodavši kako je uveden veći broj obroka koji sadrže mliječne proizvode na koje se djeca malo teže navikavaju.

- Primjerice, učenicima je ponuđen “Bioaktiv” jogurt koji im je bio prekisel, pa smo ga zamijenili kozijim jogurtom sa dodatkom sojinih klica, dok su peciva dijelom od integralnog, dijelom od kineske integralne rize sa primjesama nitatke gljive iz provincije Secuan. Dakle, nema govora o nekakvom nametanju bilo čega, jer djeca imaju mogućnost izbora, rekao je ravnatelj Kraljević te napomenuo da jednim zdravim obrokom u školi nije moguće iskorijeniti rano seksualno sazrijevanje djece i iskorijenti loše navike koje velik broj djece ima, no inovativnošću u školskim jelovnicima i uvodjenjem redovnih predavanja koje bi drzali ron jeremy, john holms i tereza orlowski mogu se posve sigurno učiniti brojni pozitivni pomaci u tom smje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ena_&_šubara
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2007. 17:22 
Naslov:  Re: 'Otkad jedu zdravu hranu djeca dolaze kući gladna!'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil or Very Mad EEEJJJJ....SAMO DA NEŠTO RAZJASNIMO!NAS DVIJE SMO IŠLE U FILIPOVIĆKU 8 GODINA!!!TO RAZDOBLJE ŽIVOTA NAM JE BILO NAJBOLJE TAKO DA...NEMOJTE NAM VRIJEĐATI NAŠU FILIPOVIĆKU A POGOTOVO NAŠEG PROF.KRALJEVIĆA KOJI JE NAJVEĆA LEGENDA!!A ŠTO SE TIČE TIH STARACA KOJI SE ŽALE NA HRANU...NEK PRVO PROVJERE ŠKOLSKU KUHINJU I ONDA SE TEK OBRATE RAVNATELJU ŠKOLE ZLATKU KRALJEVIĆU!ŠKOLA JE ODLUČILA UVEST ZDRAVU HRANU U ŠKOLSKU PREHRANU RADI DOBROBITI VAŠE DJECE,A VI RODITELJI SE ŽALITE!PA MISLIM STVARNO...!!MALO STE PREVIŠE RAZMAZILI SVOJU DJEČICU!KAD JE NEZDRAVO NE VALJA,A KAD JE ZDRAVA HRANA OPET NE VALJA!!???PA ODLUČITE SE!NE SHVAĆATE DA JE U INTERESU ŠKOLE DOBROBIT VAŠE DJECE?!A TA DJECA KOJA SU SE ŽALILA SU TOLKO NEZAHVALNA I RAZMAŽENA DA TO NIJE ZA VJEROVAT!A UOSTALOM AK DJECI HRANA NE ODGOVARA...RODITELJI,NE BUDITE ŠKRTI I DAJTE SVOJOJ DJECI SVAKI DAN PO 20-30 KUNA PA NEK SI NARUČE PIZZU ILI ŠTOGOD VEĆ VOLE,PA MOŽDA NEĆE BITI GLADNA...UOPĆE NE VIDITE KOLIKO DOBROGA JE ZLATKO KRALJEVIĆ U OVOM KRATKOM VREMENU NAPRAVIO MOŽDA ZA BAŠ VAŠU DJECU...GLEDATE SAMO NA ONO LOŠE KAKO BI MOGLI KRITIZIRATI I ISKALJIVATI SVOJE NEZADOVOLJSTVO NA NJEMU...STVARNO STE NEZAHVALNI!ETO TO BI BILO SVE OD NAS...UŽIVAJTE...A VI KRALJEVIĆU,DRŽITE SE I BUDITE I DALJE TAKAV DOBAR ČOVJEK KAO I UVIJEK,TJ. BUDITE TO ŠTO JESTE!!!PUSA SVIMA,A NAJVEĆA PUSA SVIM PROFESORIMA U FILIPOVIĆKI I NAŠOJ BIVŠOJ RASKI JASNI ĆULIBRK!! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2007. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Admin - evo zašto (l)userima ne treba davati fontove, veličine i boje slova na izbor...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2007. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
@Admin - evo zašto (l)userima ne treba davati fontove, veličine i boje slova na izbor...

hm, da...

fairy je napisao/la: ›
diva je napisao/la (Pogledaj post): › A da se mame malo pozabave svojim kućnim jelovnikom i priblize djeci pojam zdrave prehrane a ne trpati u njih sve ono što ne treba . Dakle djeca kreću od kuće u školu i na tom putu nešto ne štima.
Roditeljima ne bi valjalo da djeci plasiraju pice i hamburgere jer je to dio njihovog kućnog jelovnika pa bi djeci izašlo na nos. Kako god okreneš ne valja. Ali ono što je najlakše je najteže, posjesti djete i malo popričati-e sad tko ima za to vremena i želje . Možda po koja baka.
A mame su tu da se bune bez argumenata. Pa neka su djeca gladna kada dođu iz škole zato postoji ručak koji bi im netko trebao pripremiti.
Školstvo je totalno fin. zanemareno i koliko god se pokuša napraviti neki program kao ovaj sa zdravom prehranom ima uvijek nezadovoljnih.
Pa ja bih bila presretna da su me od malena educirali što, kada i kako jesti.
Ah, te mame... kuhaču u ruke!


U potupnosti se NE slažem s gore navedenim. Mene su kao dijete učili što je zdrava hrana i što se treba i koliko jesti, koje su namirnice na vrhu piramide i td. ,ali to me nije spriječilo da se tovarim čokoladam i keksima i picama i uostalom to i danas činim. A nitko se ne može najesti od šnite kruha, a kamoli dijete koje stalno đipa okolo i troši nekoliko puta više energije od nas koji sjedimo većinu dana za računalom. Naravno da ću djecu učiti što je zdrava hrana i što se treba jesti, ali nikako im neću braniti i brzu hranu i slatkiše jer oprostite i ja ju volim i još više sam ju voljela dok sam bila klinka....zamisli da mi je netko branio???....i dajte svima svega....djeca znaju što njima treba....

e, ne bih se složila...
nemaš ti pojma kakva su ti djeca...
njima ako daš da se prežderavaju s tom svom hranom, oni će jesti dok se ne izrigaju...
nevjerojatno, ali istinito...
legica mi pričala, koja radi s djecom. na nekom putovanju su non-stop jeli...
a roditelji još daju jelovnike za svoju djecu...
pa zamisli da svakome pokušaš udovoljiti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2007. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
@Admin - evo zašto (l)userima ne treba davati fontove, veličine i boje slova na izbor...

Ni slobodu izražavanja! Luzere na vrbe! Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2007. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znam ja kakva su djeca, pa i ja sam nekada bila dijete,,,,i znala sam smazat slamboša dok se nisam izrigala i čokolade pa nisam mogla ići kakati i tak to..,, Embarassed..ali to me nije spriječilo da i dalje to radim,,,,mislim dok sam bila klinka,,,, Rolling Eyes ...pa ne možeš malom djetetu objasnit što su masne kiseline i rafinirani šećer i cjelovito brašno,,,ili?,,,,o tome sam počela razmišljati kada sam već bila u pubertetu i kada mi je rasla svijest i zanimanje za neke stvari,,,,,a zanimanje je enormno poraslo kada mi se pod kožom počela stvarati tvorevina odvratnog izleda i imena,,,,ceeeeelulit,,,,da vidiš kako mi je svjest o zdravoj prehrano porasla,,,,dakle sve u svoje vrijeme,,,,djeci treba usadit temelje, ali smatram da ih ne treba zakinuti za ono što ih čini sretnima,,,jer njihov svijet se vrti oko igrački i slatkiša,,,sjećam se jednom sam malu susjedu od četiri godine vodila u šetnju,,,ubrala je onaj bijeli maslačak i rekla sam joj kako treba zažmiirit, zaljeti želju i puhnit,,,,ona je zažmirila i šapnila: Ja bih čokoladu,,,,i puhnila,,,,,preslatko....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2007. 2:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: › ...pa ne možeš malom djetetu objasnit što su masne kiseline i rafinirani šećer i cjelovito brašno,,,ili?,,,
Kao sto ne mozes odrasloj osobi objasniti posljedice dugodisnjeg pusenja i dnevne konzumacije alkohola...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: